Tam
EskidenYeniye
 

Kriminal tespite rağmen inkar etti

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) adına faaliyet yürüttükleri ve örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 60'ı tutuklu 85 sanığın yargılanmasına başlandı. Tutuklu yargılanan 60 sanıktan 14'ünün tahliyesi kararlaştırıldı. Bir tutuklu sanık ise, cezaevinde diğer sanıklara gönderilen direktif içeren notun kendisine ait olduğunun kriminal raporla kanıtlanmasına ve diğer sanıkların bylock'ta kendisini 'üstad' olarak kaydettiğini ortaya çıkmasına rağmen suçlamayı reddetti.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.09.2017 11:23 Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) adına faaliyet yürüttükleri ve örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 60'ı tutuklu 85 sanığın yargılanmasına başlandı.

18.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Manisa 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, kimlik tespitinin ardından iddianamenin özetini okuyarak sanıklara yasal haklarını hatırlattı.

Tutuklu sanık Ersan Kayacan, örgütün sözde mütevelli heyetinde yer almadığını, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek, kullandığı iki GSM hattında tespit edilmesine rağmen, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock programını kullanmadığını savundu.

Kayacan, mahkeme başkanının "Adınıza kayıtlı olan iki GSM hattında ByLock kurulu olduğuna dair elimize bazı mesaj içerikler ulaştı. Bylock kullandığınızı kabul ediyor musunuz?" sorusuna, "Telefonların ikisini de ben kullanıyordum ancak bu telefonlara ByLock kurmadım. Bir başka şahıs da yüklemedi." cevabını verdi.

Mahkeme başkanının "Emniyette verdiğiniz ifadede 'Hattı eşim kullanıyor' demişsiniz. ByLock hesabının eşinin ismi ile açılan kullanıcı adı ve şifresi de eşinizin isminizin kısaltmalarıyla belirlenmiş. Ayrıca bu numarayı kaydeden diğer kullanıcılar da numarayı eşinizin adıyla kaydetmiş. İçeriklerde eşinizden bahsedilen mesajlar var. Bu telefonu siz mi kullanıyordunuz yoksa eşiniz mi?" sorusu üzerine Kayacan, hattı kendisinin kullandığını, söz konusu numarayı rehberinde kaydeden kişileri de tanımadığını ileri sürdü.

Kayacan, ByLock içerik yazışmalarına ilişkin ek savunmayı daha sonra yazılı olarak yapacağını söyledi.

Tutuklu sanık Gazi Yılmaz, örgütle bağlantısının olmadığını iddia ederek, ByLock'u telefonuna yüklemediğini, programı kullanmadığını öne sürdü.

Yılmaz'ın, "Manisa Cumhuriyet Başsavcılığınca mahkemeye gönderilen ByLock mesaj içeriklerinin kendisine ait olmadığını" ileri sürmesi üzerine, mahkeme başkanı, "FETÖ'den yargılanan bazı sanıkların ByLock mesaj içeriklerinde, çoğuyla iletişim kurulduğu tespit edilmesine rağmen bu programı kullanmadığına" ilişkin savunmalarını sanık ve avukatlara hatırlattı.

"Utanıyorum bundan"

Savunma yapan bazı sanıklar da iddianamede kendilerine isnat edilen suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

Mahkeme başkanı, sanıkların her şeyi inkar ederek savunma yapması üzerine bir anımsatma yaparak, "Bu dosya ile ilgili söylemiyorum, adam devletin askeri ama her gittiği yerde örgütün sözde imamlarına hesap veriyor. Gözlerimle görüyorum, utanıyorum bundan. Devletin subayı olmuş ancak ne olduğu belli olmayan bir adamdan, 'Sen şöyle olacaksın, bunu yapacaksın, buraya gideceksin' diye talimat alıyor ve asker sonra bunu inkar ediyor ama o askerin bunu yaptığına ilişkin delil ve gerçekler var." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, duruşmaya yarın devam edilmesini kararlaştırdı.

19.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Örgüt adına faaliyet yürüttükleri ve örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 60'ı tutuklu 85 sanığın yargılanmasına Manisa 3. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Mahkemede kimlik tespitinin ardından iddianamelerin özeti okunarak, sanıklara yasal hakları hatırlatıldı.

Tutuklu sanık Fikret Yetiş, Alaşehir ilçesindeki sohbetlere katıldığını, sohbet sonrası kapalı bir zarfın içerisine "sadaka" adı altında para verdiklerini kabul ederek, sohbetlere katılmasındaki amacın dini bilgilerini ve sosyal çevresini geliştirmek olduğu iddiasında bulundu.

Yetiş, ayrıca 2014 yılında kıramayacağı kişilerin Bank Asya'ya para yatırmasını istediğini ve kendisinin de elindeki 6 bin lirayı yatırdığını söyledi.

"FETÖ yapılanmasıyla gurur duyuyorduk"

Tutuklu sanık Yüksel Sağlam da örgütün sohbet toplantılarına katıldığını ancak terör örgütü olduğunu bilmediğini iddia etti.

Sağlam, savunmasında "Bu yapının suç örgütü olduğunu bilseydim katılmazdım, pişmanım. 15 Temmuz'dan sonra sohbete katıldığıma dair iddiaları kabul etmiyorum. Bu yapıyla ülkece gurur duyuyorduk bayrağımızı başka ülkelerde dalgalandırıyor diye. Böyle kanlı bir darbe yapacağını tahmin etmedik." ifadelerine yer verdi.

Koğuş bahçesindeki not

Tutuklu sanık Ergün Kolak ise Mahkeme Başkanının kaldığı cezaevindeki bir koğuşta bulunan ve "pusula" diye tabir edilen not kağıtlarının kendisine ait olup olmadığı" sorusu üzerine kağıtlardan bilgisi olmadığını ve kendisine ait olmadığını ileri sürdü.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, mahkumlar tarafından jandarmaya teslim edilen notlarla ilgili alınan kriminal rapora göre notlardaki el yazısının Kolak'a ait olduğunun tespit edildiğine dikkat çekerek, B koğuşundan diğer koğuşların bahçesine atılan kağıtta "Herşeyi herkese anlatmayın, ayın 9'unda tahliye olabilir. Ayın 9'u, 10'una kadar itirafçı olmak isteyenler var, olacak gibi duruyorlar. Dikkatli olmak gerekiyor, tedbiri elden bırakmayın." şeklinde ifadeler yer aldığını söyledi.

Sanık Kolak, kriminal raporuna rağmen üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi.

"Sohbetçiler kaçtı, cezaları bize kaldı"

Tutuklu sanık Ali Hatipoğlu ise ifadesinde FETÖ'yü lanetlediğini belirterek, "Böyle bir sohbet grubuyla karşılaştığım için çok pişmanım. Ben tutuklanalı 15 ay oldu, mağdurum. Sohbetçiler kaçtı, cezalar bize kaldı. Umre, hac gibi görevini yapan arkadaşların yanına gidiyordum orada bunlar varmış bilmiyordum." dedi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya yarın devam edilmesini kararlaştırdı.

20.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Alaşehir ve Sarıgöl'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY)'ne yönelik operasyon kapsamında yargılanan 60'ı tutuklu 85 sanığın mahkemesine devam edilirken, duruşmada şok eden bir gerçek ortaya çıktı. Alaşehir ve Sarıgöl'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY)'ne yönelik operasyon kapsamında yargılanan 60'ı tutuklu 85 sanığın mahkemesine devam edilirken, duruşmada şok eden bir gerçek ortaya çıktı. Örgüte ait olan bir pansiyonun müdürü olan tutuklu sanık E.P'ın cezaevindeki diğer örgüt üyelerine, "Her şeyi herkese anlatmayın. Ayın 9'unda tahliye olabilir, itirafçılara dikkat edin. Tedbiri elden bırakmamak lazım" yazılı bir pusula gönderdiği ortaya çıktı.

Manisa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Alaşehir ve Sarıgöl'e yönelik yapılan FETÖ operasyonları kapsamında yargılanan 60'ı tutuklu 85 sanığın duruşmasına devam edildi. Duruşma öncesi yoğun güvenlik önlemleri alınırken, mahkemeye yalnızca avukatlar ve sanıkların aileleri alındı.

Mahkemede sanıkların kimlik tespitleri yapılırken, iddianamenin özeti okunarak yasal haklar hatırlatıldı. Sabahın erken saatlerinde başlayan duruşmada, sanıklara yöneltilen suçlar anlatılarak savunma hakkı verildi.

Silahlı terör örgütü üyeliği ve örgüte destek sağlama suçuyla yargılanan çiftçi A.H'ye FETÖ liderinin ‘paranızı Bank Asya'ya yatırın' talimatını verdikten sonra hesabına 25 bin TL transfer etmesi soruldu. A.H, kredi kartı limitinin yükseltilmesi için Bank Asya'yı aradığını, banka yöneticilerinin kendisine "Hesabına para yüklemezsen kredi kartı limitini yükseltemeyiz" dediğini ve bunun üzerine parayı hesabına transfer ettiğini iddia etti.

A.H, "FETÖ'yü lanetliyorum. Bu örgütten tiksiniyorum. Darbe yapanların, halka, polise kurşun sıkanların Allah belasını versin. Devlet bu canileri cezalandırsın. Bu örgütün sohbetlerine katıldığım için pişmanım. Cezaevine girdim, eşim felç geçirdi. 15 aydır hapisteyim" dedi.

A.H, "Bizim sohbetimizi yönetenler ülkeden kaçtı, cezaevine girmek bize kaldı. Gerisi bize kaldı. Bu sohbet gruplarının içerisinde sarhoş insanlar var. Eş dost müşteri benim ziyaretime geliyordu. Bu sırada dini sohbetlerle karşılaştım. Dini öğretmeye çalıştıklarını sandım. Gençler parkta oturuyordu, ‘amca sohbetimize gel' diyorlardı. Sohbetlerde FETÖ liderinin kitapları okunuyordu" dedi.

Öte yandan A.H, kendisine Bank Asya için yöneltilen suçlamalara, "Ben birçok bankayla çalıştım, hepsinde yüklü miktarlarda param var" şeklinde cevap verdi.

Mahkeme başkanının ifadeleri okuması ardından savunma yapması için tutuklu sanıklardan bir diğeri olan kasap H.V çağırıldı. FETÖ'nün yayın organı olan Samanyolu TV'nin kapatılması ardından Manisa'da kaçak yayın yapılmaya çalışıldığını anlatan H.V, "Samanyolu TV kapatıldıktan uzun bir zaman sonra birileri benim yanıma geldi ve bahçeme bir cihaz getirmek istediler. Bunun için bana para teklif ettiler. Ben de cihazı kabul ettim. Cihazı evime bıraktılar, kurmak için geleceklerini söylediler. Buradan kaçak yayın yapılacakmış, bilmiyordum. Zaten cihazı kurmaya gelmediler, 1-2 ay sonra da 15 Temmuz darbesi oldu" dedi.
Mahkeme heyetinin, "15 Temmuz darbe girişimi öncesi evinde toplantı yapıldığı doğru mu" sorusuna sanık H.V, "Hayır, öyle bir şey yok" şeklinde cevap verdi.

CEZAEVİNDEKİ DİĞER SANIKLARA, "ÇÖZÜLMEYİN" NOTU

FETÖ'nün pansiyonunda müdür olarak görev yapan tutuklu sanık E.P'ın ifadesi duruşmaya damga vurdu. Telefonunda ByLock tespit edilen ve örgütün ilçedeki yapılanmasında kritik bir rol oynayan tutuklu sanık E.P'in, cezaevindeki diğer mahkumlara pusula yoluyla "Her şeyi herkese anlatmayın. Ayın 9'unda tahliye olabilir, itirafçılara dikkat edin. Tedbiri elden bırakmamak lazım" yazılı bir not gönderdiği ortaya çıktı. E.P suçlamayı kabul etmezken, mahkeme heyeti Jandarma ekipleri tarafından yazılı pusulanın kriminal incelemesinin yapıldığı ve sanığın el yazısıyla yazıldığının tespit edildiğini ifade etti. Mahkeme başkanı bu sırada sanığa, "Kul hakkına giriyorsunuz. Pişman olmuş olabilirsin, her şeyi anlat" dedi.

BYLOCK KULLANICILARI SANIK E.P'Yİ "ÜSTAD" İSMİYLE KAYDETMİŞLER

Öte yandan sanık E.P'in ByLock kullandığı tespit edilirken, diğer ByLock kullanıcılarının kendisini ‘Üstad' ismiyle kaydettiği ortaya çıktı. E.P, bu suçlamayı da kabul etmedi.

FETÖ'nün Alaşehir yapılanmasına yönelik açılan davada yargılanan 60'ı tutuklu 85 sanığın yargılamasına hafta boyunca devam edileceği öğrenildi.

21.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Manisa 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu.

Tutuksuz sanık Halil Enes, savunmasında dini sohbetlere katıldığını belirterek, "Ben tamamen dini duygularla bu yapının sohbetlerine katıldım. Sonradan 15 Temmuz gibi hain darbe girişimini gerçekleştiren bu yapının içinde olduğumdan pişmanım. Dini duygularım istismar edildi." dedi.

Mahkeme başkanının Bank Asya'daki hesabınız için ne söylemek istiyorsunuz sorusuna cevap veren Enes, "Bank Asya'da hesabım var. 10 bin lira gibi bir tutar. Arazi alışverişim için yatırmıştım." ifadelerini kullandı.

Açığa alınan ve tutuksuz yargılanan öğretmen Halil Ertekin ise mahkeme başkanının Bank Asya'daki hesabınız hakkında ne diyeceksiniz sorusu üzerine, "Şu an da FETÖ'den tutuklu hatırı sayılır bir arkadaşımın ricasıyla para yatırdım. Dini duygularımı kullandılar. Faizsiz banka olduğu için oraya 8 bin lira yatırdım. Param 1,5 yıl orada kaldı." dedi.

Duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verdi.

22.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Manisa 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemleri eşliğinde getirildi.

Duruşma, sanıkların suçlarının özetinin yüzlerine okunmasıyla başladı.

Savunmaların tamamlanmasının ardından yaklaşık 5 saat ara verilen duruşmada, sanıklardan 14'ünün yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliyesi, 46'sının ise tutukluk halinin devamına karar verildi.

DAVA

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, farklı zamanlarda düzenledikleri operasyonlarda 80 kişiyi gözaltına almıştı.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, 60'ı tutuklu, 5'i firari 85 sanık hakkında "silahlı terör örgütü yöneticisi olmak, silahlı terör örgütü üyesi olmak" gibi suçlamalarla dava açmıştı.

(24 Eylül 2017, 11:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11322    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.177.258