Tam
EskidenYeniye
 

Dördüncü Kolordu Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 216'sı tutuklu, 268 kişinin yargılandığı davada, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

30.09.2017 19:56 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 216'sı tutuklu, 268 kişinin yargılandığı davada, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

25.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya, sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen sanık Ahmet Topbaş, 15 Temmuz 2016 gecesi emir komuta zinciri içerisinde amirlerinden aldığı emir doğrultusunda hareket ettiğini, FETÖ ile de herhangi bir bağı olmadığını öne sürdü.

Sanık Naim Ediz Güngör, 15 Temmuz darbe girişiminde MEBS merkezi kripto nöbetçi astsubaylığı görevinde olduğunu, saat 21.45 sıralarında mesajların gelmeye başladığını, meslek hayatı boyunca bu mesajları hiç görmediğini savundu.

Gelen üç mesajın çıktısını alıp kayıt yaptığını ve çıktıları sanıklardan Ahmet Topbaş'ın sanık eski yüzbaşı Cumhur Yetiş'e götürdüğünü ileri süren Güngör, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini talep etti.

-'126 tane G-3 tüfeği verdim'

Sanık Ünal Alsancak, FETÖ ile bir bağlantısı olmadığını öne sürdü ve darbe girişiminde yer almadığını savundu.

Alsancak, 15 Temmuz gecesi sanıklardan eski karargah bölük komutanı üsteğmen İsmail Göktürk'ün Whatsapp'tan tüm personele acilen mesaiye gelinmesi yönünde mesaj gönderdiğini belirtti.

Mesajın ardından nöbetçi astsubayı aradığını ve bilgi sorduğunu ancak astsubayın bilgisinin olmadığını bildiren Alsancak, 'Karargaha gittiğimde kıdemli çavuş Fatih Demirel'e de aynı soruyu sordum. Kendisi de bana devletin bütün kurumlarına baskın yapıldığını, Genelkurmay Başkanlığında çatışma çıktığını söyledi.' dedi.

Alsancak, Mamak 28. Mekanize Piyade Tugayına bağlı Tank Tabur komutanı eski Kurmay Yarbay Nuri Büyükyazıcı'nın herkesin garaj bölgesine geçmesini istediğini ileri sürerek, 'Tabur komutanı beni çağırarak, 1. Mekanize Piyade Taburundan bir astsubayın geleceğini kendisine tutanak karşılığında 130 tane G-3 tüfeği vermemi istedi. İsmini bilmediğim astsubaya seri numaralarını almadan 126 tane G-3 tüfek ve bos¸ şarjör verdim.' ifadesini kullandı.

Tutanakta, silahları teslim ettiği kişinin 18 Temmuz 2016'da geri getirilmesinin belirtildiğini ancak tutanağın içerisinde zimmet kelimesi geçtiği için imha ettiklerini öne süren Alsancak, şunları kaydetti:

'Silah verme işini, üsteğmen İsmail Göktürk'e de söyledim. Kurmay Yarbay Nuri Büyükyazıcı'nın talimatı ile tanklar çıkış yapmaya başladı. Yarbay Mehmet Gu¨nhan Baysan ile karşılaştık. Diğer bölük astsubaylarını toplayarak 00.30 sıralarında kamelyada konuşmaya başladık. Yarbay Baysan bize, işlerin emir komuta zinciri içinde ilerlediğini ve Genelkurmay Başkanının bilgisi dahilinde olduğunu söyledi. Ancak televizyonu açtığımızda anlatılanların tam tersi bir durumla karşılaştık. Bunun üzerine Yarbay Baysan'a bunu ilettik. Baysan odadan çıkarak telefonla birileriyle konuştu.'

- 'Komutanım 3 tuhaf mesaj geldi'

Sanıklardan eski Kurmay Albay Deniz Ay, üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi ve darbe girişiminde bulunmadığını ileri sürerek tahliyesini talep etti.

Ay, 15 Temmuz 2016'da rutin işlerini yaptığını, mesai bitiminde eski 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Gürak'ın çıkışını beklediğini savunarak, 'Komutanın postası uzman çavuşa, 'komutan çıkarsa bana haber ver' dedim. Uzman çavuş arayarak, komutanın acilen çıktığını söyledi. Komutanın emir subayını aradığımda da Genelkurmay Başkanının araması üzerine komutanın çıktığını belirtti.' dedi.

Karargahta beklediği sırada sanıklardan eski Yüzbaşı Cumhur Yetiş'in kendisini arayarak tuhaf 3 mesaj geldiğini söylediğini iddia eden Ay, 'Yetiş'in mesajları anlamadığını, gelip bakmasını istediğinden mesajları okumak için yanına gittim. Gelen mesajların içeriğinde Sıkıyönetim ilan edildiği, Valilerin görevden alındığı ve emirlerin Yurtta Sulh Konseyi tarafından gönderildiğine dair bilgiler vardı. Bu mesajların ekinde bulunan görevlendirme listesinde adım yoktu ama Metin Gürak'ın ismi GATA komutanı olarak yer alıyordu. 4. Kolordu Komutanlığına Tümgeneral Osman Ünlü'nün atandığını gördüm. Ünlü'nün ayrıca sıkıyönetim komutanı olduğunu gördüm.' ifadesini kullandı.

Darbe girişimini, İstanbulda'ki köprülerin trafiğe kapatılmasını televizyonlarda gördükten sonra anladığını ileri süren Ay, 'Erlerden sorumlu albay Serdar Göksel, yanıma gelerek, 'Ne yapalım dedi.' Ben de herkesin görevinin başında bulunması gerektiğini ve nizamiyeyi güçlendirilmesini gerektiğini söyledim. Kolordu olarak bu işlerle bir ilişkimiz olmadığını belirttim.' dedi.

Sanıklardan eski 28. Mekanize Piyade Kurmay Başkanı Savaş Kabaklı'yı bilgi almak için aradığını öne süren Ay, şunları kaydetti:

'Arama amaçlarımdan birinin de emniyetlerini artırılmasına yönelikti. 17 Temmuz'a kadar Karargahta görevimin başındaydım. Kurmay Başkanı Albay Fatih Yücekan'ın emri ile eve gittim. Darbe girişimi gecesi gelen mesajları Yücekan'a gösterdiğimde de sinirlendi ve küfretti. Savaş Kabaklı'nın odasına gittiğimde de Ali Kalyoncu'yu, TBMM ve Genelkurmay'ın olduğu yerlere daireler çizdiğini gördüm. 'Ne yapıyorsun?' diye sorduğumda da cevap vermedi. Kesinlikle ByLock kullanıcısı değilim. FETÖ ile hiçbir şekilde bağlantım yok. Savcının emniyetten aldığı bilgide 'hesabı yok' ifadesi yazılı. Emniyetten gelen yazıda ne olduğunu bilmediğim bir şeyi kullanmadığım yazılı ancak, iddianameye yanlışlıkla yazıldı diye düşünüyorum. Net bir şekilde söylüyorum ki ben bu uygulamayı kullanmadım. Cumhur Yetiş'e Kolordunun toplu SMS sisteminden tüm personelin kışlaya gelmesi yönünde mesaj gönderilmesini tavsiye ettim.'

Sanık eski 4. Kolordu Kurmay Başkanı Albay Fatih Yücekan, 15 Temmuz'da hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, gazilere de şifalar dileyerek savunmasına başladı. Başta FETÖ elebaşı Fetullah Gülen olmak üzere darbe girişiminde aktif görev almış herkesten şikayetçi olduğunu belirten Yücekan, darbe girişiminde yer almayarak, darbe karşıtı çalışmalarda bulunduğunu ileri sürdü.

Sanıklar eski Albay Arz Pekmezci, eski Yüzbaşı Cumhur Yetiş, eski uzman çavuş Koray Arslan ve Erdoğan Bayrak da savunma yaparak üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyelerini talep etti.

Duruşmaya yarın, sanık ve sanık avukatlarının savunmalarıyla devam edilecek.

26.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 216'sı tutuklu, 268 kişinin yargılanmasına avukat savunmalarıyla devam edildi.

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya, sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı Melih Uçar, sanık savunmalarının alındığını belirterek, ilk savunmaları için avukatlara söz verdi.

Tensip tutanağına göre avukatların savunmalarını tamamlamaları halinde, cuma günü davanın ilk ara kararı açıklanacak.

Bugüne kadar görülen duruşmalarda sanıkların önemli bir kısmı, Genelkurmay Başkanlığı karargahına terör saldırısı olduğu gerekçesiyle komutanlarının emriyle kışladan ayrıldıklarını ifade etti.

Sanıklar daha önceki ifadelerinde, Genelkurmay Cari Harekat Daire Başkanlığı'nda görevli olmasına rağmen 15 Temmuz akşamı 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na giderek 3. Mekanize Piyade Taburu komutasını alıp, Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne saldıran eski Yarbay Ejder Yıldırım'ın sivillere hedef gözeterek ateş ettiğini anlattı.

Tutuksuz sanıklar da Ankara Emniyet Müdürlüğü önüne geldiklerinde Yıldırım'ın emriyle zırhlı araçlardan TEM Şube binasına uçaksavarlarla ateş edildiğini ifade etti.

Suçlamaları kabul etmeyen Yıldırım ise firari sanık eski Tuğgeneral Ali Kalyoncu'nun emriyle hareket ettiğini, terörle mücadele için birlikten ayrıldıklarını savunmuştu. Emniyet müdürlüğü önünde kendilerine ateş edildiğini iddia eden Yıldırım, can güvenliği gerekçesiyle TEM binasına sığındıklarını öne sürmüş, olay yeri görüntülerinde yaşlı bir kadına ateş ettiği tespit edilmesine rağmen, kimseye ateş etmediğini, zarar vermediğini iddia etmişti.

29.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen ara karar duruşmasında, Mahkeme Başkanı Melih Uçar, tutuklu sanıkların savunmalarını tamamladığını belirterek duruşma savcısından mütalaasını istedi.

Duruşmaya verilen aradan sonra ara kararını açıklayan mahkeme, 'mevcut delil durumu', 'kuvvetli suç şüphesinin varlığı' ve 'bu aşamada adli kontrol şartlarının yetersiz kalacağı' gerekçesiyle tutuklu sanıkların tahliye talebini reddederek, tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı kullandığı tespit edilen sanık Deniz Ay'ın internet trafiği ile HTS kayıtlarının dava dosyasına kazandırılması için ilgili kurumlara müzekkere yazılmasını kararlaştıran mahkeme, sanıkların mal varlıkları üzerindeki tedbirlerin kaldırılması taleplerini de reddetti.

Firari sanıklar sözde Yurtta Sulh üyesi Ali Kalyoncu ile Ercan Türkben ve Yaşar Adıyaman hakkındaki yakalama kararının infazının beklenilmesini isteyen heyet, duruşmayı 13-29 Aralık tarihlerine erteledi.

İddianame

İddianamede, sanıkların, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasından ise 15 yıla kadar cezalandırılmaları isteniyor.

Ayrıca bazı sanıkların 'askeri komutanlıkların gasbı', 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak', 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikle örgüt adına suç işlemek', 'kasten öldürmeye teşebbüs', 'kasten öldürme', 'yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle bir kişiyi öldürme', 'yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle bir kişiyi öldürmeye teşebbüs', 'yangın', 'su baskını', 'tahrip', 'batırma veya bombalama ya da nükleer, biyolojik veya kimyasal silah kullanmak suretiyle kasten öldürme', 'çocuğu kasten öldürmeye teşebbüs', 'mala zarar verme' ve 'kamu mallarına zarar verme' suçlarından da ayrı ayrı cezalandırılmaları talep ediliyor.

26 TAHLİYE

05.10.2017 20.07 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada tutuklu sanıklardan 26'sının tahliyesine karar verildi.

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanıkların tutukluluk durumlarını dosya üzerinden değerlendirdi.

Heyet, değerlendirme sonucunda tutuklu sanıklardan çoğu uzman çavuş olduğu belirtilen 26'sının tahliyesine, 81'nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

Yurt dışına çıkış yasağıyla tahliyesi kararlaştırılan sanıklar şunlar:

"Mustafa Sarabat, İbrahim Yokuş, Şinasi Durcan, Mehmet Nur Korkmaz, Mahmut Uymaz, Ali Altındaş, Şaban Kurban, Ömer Koçdoğan, İbrahim Pehlivan, Aşkın Dokumacı, Yusuf Karaböcek, Ümit Taşhan, Ahmet Gürsarnıç, Ahmet Aykut Toközlü, Fuat Koca, Mustafa Fidan, Sebahattin Gümüş, Serkan Yağlı, Ahmet Tatar, Ahmet Topbaş, Ünal Alsancak, Erdoğan Bayrak, Halil Küçükyoldaş, Hurşit Yavuz Baki Karakoç, Koray Arslan ve Naim Deniz."

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-19 Nisan (2017) 'Ankara 268 sanık Mamak 28. Mekanize Tugayı Darbe Yap.' davası

(30 Eylül 2017, 19:56), son güncel.: (05 Ekim 2017, 20:07)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11363    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.790.311