Tam
EskidenYeniye
 

Afyon'dan Fetö'ye ceza yağdı

Afyonkarahisar'da görülen çok sayıda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davası, örgütün varlığını tescil eden karar ve hapis cezalarıyla sonuçlandı. 40 sanığa 1-12 yıl arası hapis cezası verildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.10.2017 07:17 Afyonkarahisar'da görülen çok sayıda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davası, örgütün varlığını tescil eden karar ve hapis cezalarıyla sonuçlandı. 40 sanığa 1-12 yıl arası hapis cezası verildi.

1) 5 SANIĞA 3-1 YIL ARASI HAPİS

25 Eylül'de Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davaların duruşmalarına tutuksuz ve tutuklu sanıklar ile avukatları katıldı.

Duruşmalarda savunma yapan sanıklar, 'silahlı terör örgütü yöneticisi ve üyesi' oldukları suçlamalarını reddederek, beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan Mehmet Fatih Erdoğdu, Uğur Kepçe, Serkan Gümüşsoy, Mehmet Özcan'a 1 yıl 10 ay 15 gün, Zafer Kesici'ye 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilmesine hükmetti.

2) 5 SANIĞA 12-5 YIL ARASI HAPİS

27 Eylül'de Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 8 ayrı davanın duruşmalarına, tutuklu sanıklar Mehmet Şeker, Nihat Taşay, Hamit Çalış, Yılmaz Küçüktepe, Ekrem Koca ile tutuksuz sanık Bilal Sari ve avukatları katıldı.

Tutuklu sanıklardan İsmail Erten, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katılırken, diğer tutuklu sanık Nazlı Sancak ise SEGBİS sisteminde yaşanan sorundan dolayı duruşmaya katılamadı ancak avukatı hazır bulundu. 'Silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlarından yargılanan sanıklar savunmalarını yaptı.

Suçlamaları kabul etmeyen sanıklar, beraatlarını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Mehmet Şeker'e 9 yıl, Nihat Taşay'a 12 yıl, Hamit Çalış'a 9 yıl 9 ay, Yılmaz Küçüktepe'ye 5 yıl 7 ay, İsmail Erten'e de 9 yıl hapis cezası verilmesine hükmetti.

Etkin pişmanlıktan yararlanan tutuklu sanık Küçüktepe, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Öte yandan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ekrem Koca ve Nazlı Sancak'ın tutukluluk halinin devamına, Bilal Sari ve Ekrem Koca isimli şahısların yargılandığı davaların ise ileri bir tarihe ertelenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

3) 11 SANIĞA 7-4 YIL ARASI HAPİS

27 Eylül'de Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 13 ayrı davanın duruşmalarına, tutuklu sanıklar Saadettin Özbayrak, Muhammed Aydoğdu, Turhan Cengiz, Abdurrahman Arslan, Tahsin Akça, Halil Gül, Üzeyir Korkmaz, Ahmet Güler, Esma Çiçekci, İbrahim Poyraz, Arif Özer, Özgür Güneş ve avukatları katıldı.

Tutuklu sanıklardan Veli Soylu, duruşmaya katılmazken, avukatı hazır bulundu. 'Silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlarından yargılanan sanıklar savunma yaptı.

Suçlamaları kabul etmeyen sanıklar beraatlarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Turhan Cengiz'e 9 yıl, Veli Soylu'ya 9 yıl 9 ay, Abdurrahman Arslan'a 10 yıl 6 ay, Tahsin Akça'ya 9 yıl 9 ay, Üzeyir Korkmaz'a 8 yıl 3 ay, Ahmet Güler'e 8 yıl 3 ay, Arif Özer'e 9 yıl 4 ay 15 gün, Halil Gül'e 5 yıl, İbrahim Poyraz'a 6 yıl 1 ay 7 gün, Esma Çiçekçi'ye 4 yıl 8 ay 7 gün, Özgür Güneş'e 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmesine hükmetti.

Etkin pişmanlıktan yararlanan tutuklu sanıklar Gül, Poyraz, Çiçekçi ve Güneş, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Öte yandan mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Muhammed Aydoğdu ve Saadettin Özbayrak'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

4) 8 SANIĞA 9-5 YIL ARASI HAPİS

28 Eylül'de Afyonkarahisar'da görülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davalarında mahkemeden sanıklara ceza yağdı. 9 sanığın ayrı ayrı yargılandığı davada 8 sanığın davası sonuçlandı. Zanlılara toplamda yaklaşık 66 yıl hapis cezası verildi.

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalar sabah erken saatlerde başladı. Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan hakim karşısına çıkan zanlılar kendileri hakkında verilen karar öncesi son savunmalarını yaptılar.

FETÖ sanığı iş yerindeki dolaptan çıkan Gülen CD ile ilgili savunma yaptı

FETÖ ile iltisakı olduğu iddia edilen Hocalar ilçesindeki Şelale Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeliği, kapatılan Bank Asya'da hesaplarının olması ve çocuklarını FETÖ'ye ait özel okula gönderdiği iddiası ile zanlılardan Ercan Sarıgül, yaptığı savunmasında terör örgütü ile kesinlikle ilgi ve alakasının olmadığını öne sürdü. Mahkeme heyetinin yönelttiği 'iş yerindeki Fettullah Gülen CD'sinin ne işi vardı?' sorusuna yanıt vererek kendisini şu şekilde savundu:

'Bana ait marketim var orda müşterilerin kullanması için emanet dolapları var CD orada bulundu. Orada ne işi var bilmiyorum. Biz o dolapları haftada bir temizleriz. Birisi gelip o dolaba CD'yi koymuş ve hakkımızda ihbarlar da yapıldı.'

Sarıgül ayrıca, üyesi olduğu derneğin 2015 yılında kapatıldığının Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılmadığını ve Bank Asya ile de çalışma gerekçesini ilçede bir kamu bankası şubesinden başka banka olmadığını PTT'nin de Bank Asya ile o dönem protokolü olduğu için bu banka ile çalışmak zorunda kaldığını kaydetti.

Mahkeme heyeti sanık Sarıgül'ü dinledikten sonra hakkında 6 yıl 6 ay 22 gün ile hapis cezası vererek tahliye etti.

'Byloc'da yazılan mesajlara cevap vermedim'

Mahkemede yargılanan ve yayınlanan KHK ile polislik mesleğinden ihraç edilen Nuh Esirgenci ise savunma sırasından gözyaşlarına hakim olamadı. Telefonunda FETÖ'ye ait iletişim programı olan 'ByLock' tespit edilen ve programa 4 defa giriş yapıldığı belirlenen Esirgenci, programın var olduğunu, ancak hiç kullanmadığını dile getirdi. Esirgenci, 'Ben hastayım ve internet kotam da yoktu, yazılan mesajlara da zaten cevap vermedim. FETÖ ile ilgili hiçbir ilgim yok, ben cezaevine girdiğimden bu yana ailem dağıldı. Sağlık sorunlarım var. Astım hastasıyım diyerek savunma yaptı' diye konuştu.

Sanık Esirgenci, hakkında mahkeme heyeti verdiği kısa bir ara sonrası 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

'Telefonumda ByLock çıkarsa parmaklarımı keserim'

Mahkemede yargılanan bir başka eski polis memuru olan ve KHK ile ihraç edilen Ercan Ünivar ise yaptığı savunmasında, Bank Asya'ya para yatırma gerekçesini aynı kurumda çalıştığı amirinin hatır gönül ilişkisine dayandığını iddia etti. Duruşması 30 Ekim 2017'ye ertelenen Ünivar, Mahkemede 6 yıl 6 ay 22 gün ile hapis ile cezalandırılan ve tahliye edilen Ercan Sarıgül, 'Alçak FETÖ terör örgütü ile hiçbir alakam olmadı. Telefonumda ByLock çıkarsa parmaklarımı keserim. Ben Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17-25 Aralık sürecinden hemen sonra, 8 gün sonra paranızı bu bankadan çekin diyince paramı çekip Ziraat Bankası'na yatırdım' dedi.

Ünivar'ın ayrıca telefonunda tespit edilen Bylock dökümlerinin genişletilmesine karar verildi.

Sanıklar; Nazlı Sancak 9 yıl, Mustafa Karakoç 9 yıl, Resul Torun 9 yıl, Mehmet Erbay 9 yıl, Kazım Çidem 9 yıl, Nuh Esirgenci 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası aldılar. 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan Mehmet Fatih Çınar ve 6 yıl 6 ay 22 gün ile hapis ile cezalandırılan Ercan Sarıgül ise tahliye edildi.

6) 11 SANIĞA 9-3 YIL ARASI HAPİS

28 Eylül'de Afyonkarahisar'da görülen Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) davalarında 12 kişi hakim karşısına çıktı. Yargılanan zanlılardan biri beraat ederken 11 kişi ise farklı hapis cezaları ile cezalandırıldı.

Sabah erken saatlerde 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ duruşmalarına öğleden sonra da devam edildi. Zanlıların silahlı terör örgütüne üye olma suçlamasıyla yargılandıkları davalarda hakim karşısına çıkarılan 11 kişi hapis cezası aldı. Mehmet Türk 9 yıl 9 ay, Muhammed Dalar 9 yıl 9 ay, Yılmaz Öğüt 9 yıl 9 ay, İlhan Kavak 9 yıl 9 ay, Musa Kilci 9 yıl 9 ay, Yüksel Memiş 9 yıl 9 ay hapis cezası alırken, etkin pişmanlık yasasından yararlanan Bahadır Alp 3 yıl 9 ay, Adem Tekir 4 yıl 11 ay, Nuri Aktürk 4 yıl 11 ay hapis cezası alarak tahliye edildi. Tutuksuz yargılanan Adnan Torun'a ise 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Hanifi Doğru hakkında beraat kararı verilirken, Tuncay Ürkmez'in duruşması ileri bir tarihe ertelendi.

'Pişmanım, devletimin yanındayım'

Duruşmalarda sanıklar kendileri hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, son savunmalarını yaptı.

Mahkemede yargılanan sanıklardan FETÖ'ye ait okullardan birinde muhasebecilik yapan ve telefonunda ByLock tespit edilen Musa Kilci, savunmasında FETÖ'nün terör örgütü olduğunu bilseydi iş yerlerinde çalışmayacağını öne sürerek, 'ByLock incelendiğinde her şey anlaşılacaktır. Pişmanım, devletimin yanındayım ve devletime her şekilde yardımcı olmaya hazırım. 10 aydır cezaevindeyim, 2 çocuğum var, eşim çalışmıyor ve mağdur oldum' diyerek kendisini savundu. Mahkeme heyeti Kilci'ye savunmasının ardından 9 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

'Keşke hiç bulaşmasaydın, bu kadar da bulaşmasaydım'

Tutuksuz yargılanan ve 6 yıl 3 ay hapis cezası alarak serbest bırakılan Adnan Torun ise kendisini 'Keşke hiç bulaşmasaydın, bu kadar da bulaşmasaydım' diyerek savundu. Torun'un eşinin ayrıca FETÖ örgütü tarafından Bank Asya'yı kurtarın talimatı geldiğinin ertesi gününde bankaya hesap açtırdığı ancak sonraki günlerde hesap hareketliliği yapmadığı da dava dosyasında belirtildi.

'20 yıl devlete hizmet ettim'

Yargılandığı davada 9 yıl hapis cezası alan ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilen eski polis memuru Yüksel Memiş'in cep telefonunun incelendiği ancak FETÖ'nün mesajlaşma programı olan ByLock'a rastlanmadığı belirtildi. Memiş, 20 yıl devlete hizmet ettiğini ve hiçbir terör faaliyetinde bulunmadığını öne sürerek beraatını istedi. Ancak mahkemeye heyeti Memiş'in 9 yıl hapis ile cezalandırılmasına hükmetti.

Öte yandan mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan sanık Hanifi Doğru'nun beratına karar verirken, Tuncay Ürkmez'in duruşmasını erteledi.

Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı-Az sanıklı davalar

(01 Ekim 2017, 07:17)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11399    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.682.121