Tam
EskidenYeniye
 

Zonguldak 73 sanık: Fetö Polisleri

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi kapsamında tutuklanan ve aralarında "emniyet imamları"nın yanı sıra eski emniyet müdürleri, amirler, komiserler ve polis memurlarının bulunduğu 5'i tutuksuz 73 sanığın yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.10.2017 17:26 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi kapsamında tutuklanan ve aralarında "emniyet imamları"nın yanı sıra eski emniyet müdürleri, amirler, komiserler ve polis memurlarının bulunduğu 5'i tutuksuz 73 sanığın yargılanmasına başlandı.

02.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu 68 sanık, yoğun güvenlik önlemi altında getirildi.

İddianamenin özetinin okunması ve kimlik kontrolünün ardından sanık savunmalarına geçildi.

Fiziki koşulların yetersiz olması nedeniyle izleyiciler duruşma salonuna alınmadı.

Tutuklu sanıklardan Mücahit Çelik, savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Benim ismimi veren kişilerin kendilerini kurtarmak için verdiklerini düşünüyorum. Benimle ilgili iddianamede çelişkili ifadeleri bulunmaktadır. Ben ByLock kullanmadım. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyor ve tahliyemi talep ediyorum." dedi.

Sanıklardan Mehmet Karataş da Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) meslekten ihraç edildiğini anlatarak, "Ben 2010 yılında Zonguldak'a geldim. Çaycuma ilçesinde görev yaptım. Bu sırada İmam Hatip mezunu olmam dolayısıyla Bayram D. bana, 'polis memurlarıyla sohbet yapıyoruz.' dedi. Ben de dini duygular neticesinde gittim. Beni polis memurlarının bulunduğu eve getirdi. 2010 yılından 17/25 Aralık sürecine kadar dini sohbetler yaptık. Daha sonra rahatsızlık duydum ve o süreçten sonra kimseyle görüşmedim. Himmet adı altında para almadım." diye konuştu.

Telefonuna örgütün mesajlaşma programı olan "ByLock"u Sami Sanlı isimli kişinin yüklediğini iddia eden Karataş, "Bana Sami Sanlı, bu programı yüklemedeki amacının, 'Dini duyguları paylaştığımız mesajlaşma programı' olduğunu söyledi. İlk başlarda dini mesajlar gönderiliyordu. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum." ifadesini kullandı.

Dinlenen diğer 4 tutuklu sanık ise daha önceden verdikleri ifadeleri kabul etmeyerek, tahliyelerini talep etti.

Mahkeme heyeti, yaklaşık 8 saat süren duruşmada, 6 sanığın savunmasının ardından, sanık sayısını ve bu kişilerin tekrar cezaevine götürülecek olmasını dikkate alarak, duruşmayı yarına erteledi.

03.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 68'i tutuklu 73 sanık ve avukatları katıldı.

Tutuksuz sanıklardan İsmail Y. savunmasında, emniyette ve nöbetçi mahkemede verdiği ifadeyi tekrar ettiğini belirterek, Zonguldak'a 2011'de tayin olduğunu ve Kilimli ilçesinde yaklaşık 10 ay çalıştıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'ne atandığını anlattı. Yaklaşık iki ay burada çalıştıktan sonra tesadüfen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne memur alımı olduğunu duyduğunu dile getiren sanık, "Dönemin şube müdürü tarafından mülakata alındım ve sonrasında göreve başladım. Bu şubede 2014'ün son aylarına kadar çalıştıktan sonra tarafıma bir açıklama yapılmadan Kozlu ilçesine tayin edildim. İddianamede hakkımda suçlamalarda bulunan kişiyi ilk defa burada gördüm. Suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatımı talep ediyorum." diye konuştu.

Tutuklu sanık Osman Barandak ise polis memuru olarak ilk defa İstanbul'da göreve başladığını anlatarak, "Göreve başladıktan 1,5 ay sonra İstihbarat Şube'ye atandım. 17/25 Aralık olaylarından sonra şark sürem dolmadığından Zonguldak'a tayin oldum. Buraya atanmadan önce hakkımda idari bir tahkikat başlamamıştır. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum, tahliyemi talep ediyorum." dedi.

Diğer 10 tutuklu sanık da daha önce verdikleri ifadeleri kabul etmeyerek, tahliyelerini istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.

04.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya 68'i tutuklu 73 sanık ve avukatları katıldı.

Tutuklu sanıklardan Ender Alemdar, savunmasında, KHK ile meslekten ihraç edildiğini belirterek, "Ben 15 Temmuz gecesi çağrı üzerine Çocuk Şube Müdürlüğünün önüne geldim. Burada silahımla çevre nöbeti tutmaya başladım. Daha sonra bana Ankara'ya göreve gideceğim tebliğ edildi. Tam teçhizatlı olarak iki ayrı ekiple Ankara'ya yola çıktık." dedi.

Ankara'ya vardıklarında uçaklar tarafından bomba atıldığını gördüklerini anlatan Alemdar, şöyle konuştu:

"Bu sırada biraz tedirgin olduk ama bir süre sonra tedirginlik gitti. Ankara'ya vardığımızda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne getirildik. Burada bize Genelkurmay Başkanlığına gitmemiz söylendi. Biz gittiğimizde özel harekat polisleri binaya girerek bir kısım rütbeli personeli etkisiz hale getirerek gözaltına almıştı. Ben de gözaltına alma işlemleri sırasında yardımcı olmuştum. Daha sonra sabaha kadar çevre önlemi almak amacıyla nöbet tuttuk. Sonra bize bombalanan Ankara İl Emniyet Müdürlüğü önüne gitmemiz söylendi, buraya geçtik. Burada da çevre nöbeti tutmaya başladık. O sıra Zonguldak'tan bizimle beraber gelen görevli amirim, açığa alındığımı söyledi. Ben de bunun üzerine Zonguldak'a dönerek silahımı ve kimliğimi teslim ettim. O zamana kadar darbe girişimini kimin yaptığını bilmiyordum. Benim örgütle ilişkilendirilmeme anlam veremiyorum. Açığa alınmam ile Ankara'da görevlendirmemde çelişkiler var. Bu nedenle suçlamaları kabul etmiyorum ve tahliyemi talep ediyorum."

Tutuklu sanık Şinasi Demir ise yaklaşık 14 aydır tutuklu olduğunu belirterek, "Örgütle benim hiç bağlantım yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum." ifadesini kullandı.

Diğer 7 tutuklu sanık da daha önce verdikleri ifadeleri kabul etmeyerek, tahliyelerini istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.

06.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, 68'i tutuklu 73 sanık ile avukatları katıldı.

Tutuklu sanıklardan Ertan Buzdağ, savunmasında, KHK ile meslekten ihraç edildiğini, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Yaklaşık 5 yıl Zonguldak'ta trafik ekipler amiri olarak görev yaptım. Bölge trafikte görev yaptığımdan dolayı çok tanıdığım insan oldu. 15 Temmuz gecesi Bursa'da yıllık iznimi kullanıyordum. Sokakta bir gürültü olunca darbe girişimini öğrendim." diye konuştu.

Darbe girişiminin ardından yıllık izinlerinin iptal edildiğini anlatan Buzdağ, "Bana geri dönmem emri gelince Zonguldak'a geldim. 18 Temmuz'da açığa alındım. İddianamedeki suçlamaları kabul etmiyorum. Bank Asya'daki hesabım çocuğumun okul taksitlerinin ödenmesi için açılan bir hesaptır. ByLock kullanmadım. Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum." ifadelerini kullandı.

Mahkeme başkanının, "Telefonunda ByLock çıkıyor, kullanıcı listendekileri tanıyor musun?" sorusuna ise Buzdağ, "Ben telefonuma ByLock indirmedim. Listede bulanan bazı kişileri tanımıyorum. Listede ismi geçen Ruşen Genç'i ise ilk defa burada gördüm." şeklinde cevap verdi.

Tutuklu sanık Savaş Kasap ise 2014'te Ereğli Vergi Dairesinde gelir uzmanı olarak göreve başladığını aktararak, şunları kaydetti:

"Daha önce girdiğim sınavlardan atamam yapılmadı. Örgüt üyesi olsaydım 2014'ten önce girdiğim sözlü ve yazılı sınavlardan geçerek atamam yapılırdı. Benim böyle bir şeyim olmadığı için ancak 2014'te işe girebildim. İşe girdiğim dönemde hakkımda yapılan güvenlik soruşturmalarında ise herhangi bir sıkıntı olmadığı için işe başladım. 15 Temmuz'da Ankara'da eşimin kuzenini düğünündeydim. Darbe girişimini gece yarısı öğrendik. Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum."

Diğer 13 tutuklu sanık da daha önce verdikleri ifadeleri kabul etmeyerek, tahliyelerini istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı 9 Ekim'e erteledi.

Bu arada 2 Ekim'de başlayan davada, bugüne kadar 56 sanık savunma yaptı.

DAVA

Zonguldak Cumhuriyet Savcısı Çiğdem Erdoğdu tarafından hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 330 sayfalık iddianamede, 5'i tutuksuz 73 sanık hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs", "TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Silahlı terör örgütüne üye olma veya silahlı terör örgütü yönetme" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ile 7 yıl 6'şar aydan 22 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası isteniyor.

Fetö'nün Soru Hırsızlığı Sanık İfadelerinde

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi kapsamında tutuklanan ve aralarında "emniyet imamları"nın yanı sıra eski emniyet müdürleri, amirler, komiserler ve polis memurlarının bulunduğu 73 tutuklu sanık hakkında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ile 22 yıl altışar aya kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede, komiserlik sınavına giren iki tutuklu sanık kendilerine verilen soruları ezberleyerek 86 ve 89 puan aldıklarını belirtti.

Zonguldak Cumhuriyet Savcısı Çiğdem Erdoğdu tarafından hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 330 sayfalık iddianamede, tutuklu 73 sanık hakkında "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs", "TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "silahlı terör örgütüne üye olma veya silahlı terör örgütü yönetme" suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 7 yıl altışar aydan 22 yıl altışar aya kadar hapis cezası istendi.

İddianamede ifadeleri yer alan tutuklu sanıklardan Önder Kıymık, hakkındaki suçlamaları kabul ederek, 2010'da Batman'da çalıştığı dönemde komiser yardımcılığı sınavına katıldığını ve bu sınavdan 48 puan aldığını söyledi.

Düşük puan alması nedeniyle o dönem sınavı kazanamadığını aktaran Kıymık, "Daha sonra 2012'de komiser yardımcılığı sınavına başvurdum. Sınava 3-4 gün kala il dışından ismini bilmediğim, gözlük takan, öğretmen olabileceğini düşündüğüm bir şahısla Hanifi Karakurt ile buluştuk. Bu şahıs bize sınavla ilgili yardımcı olabileceğini ve daha önceki sınavlarda çıkan 300 soru ve cevaplarını ezberleteceğini, bu sorulardan da 70 ile 80 arasında sorunun sınavda çıkacağını söyledi. Daha sonra bizden yemin etmemizi ve bu durumu hiç kimseyle paylaşmamamızı istedi. Biz de şahsın bu teklifini kabul ettik." şeklinde konuştu.

Sınavdan 86 puan almış

Kendisiyle beraber 6 polis memuruyla 3 gün boyunca bir evde kaldığını anlatan Kıymık, "Abdullah isimli şahıs ile irtibata geçerek adresini hatırlamadığım bir eve 6 polis memurlarıyla gittik. Bu evde 3 gün boyunca kaldık. Bu Uşak'ın Eşme ilçesinden olduğunu bildiğim, adını ve soyadını bilmediğim, öğretmen olan şahsın ikametindeydi. Bu evde 6 polis memuruyla 3 gün boyunca bize verilen soruları ezberledik. Daha sonra sınava girerek 86 puan aldım ve sınavı kazandım. Bize soruları veren şahıs bizden sınavdan sonra kurban parası adı altında her birimizden 500 lira para talep etti. Biz de kendisine bu parayı verdik." ifadelerini kullandı.

Kıymık, ifadesinde, sınavı kazandıktan sonra Ankara'ya 9 aylık kurs için gittiğini, kursun tamamlanmasının ardından 2013'te Zonguldak'a tayin olduğunu ve Trafik Şubede göreve başladığını vurgulayarak,

"2013 yılı eylül-ekim ayı gibi katılmaya başladım. Bu sohbet toplantılarında Kur'an-ı Kerim ve Risale-i Nur okunur, Peygamber Efendimizin hayatından bahsedilir, sinevizyon vasıtasıyla Fetullah Gülen'in haftalık sohbetleri izlettirilir, getirdikleri notlardan sohbet konularını belirlerlerdi. Bu sohbetler 17-25 Aralık sürecine kadar haftada bir olarak yapılıyordu. Yaşanan 17-25 Aralık sürecinden sonra örgütün 'Polis memurluğundan amir kadrosuna geçen rütbeli personel'den sorumlu 'Zonguldak il imamı' Ruşen Genç'e birçok kez sohbet toplantılarına katılmak istemediğimi söyledim fakat bana, 'komiser yardımcılığı sınavını kazandırdıklarını bahane ederek sürekli beni sohbet toplantılarına katılmam' yönünde mecbur bıraktırdılar. Ben sohbet toplantılarına katılmamak amacıyla sürekli bahaneler üretiyordum ve katılmak istemiyordum. Dini duygularımı istismar ederek ve beni kandırarak sohbet toplantılarına katılmak istemediğimi söylüyordum."

Evde yaşadıklarını anlatmamaları için yemin ettirmişler

Tutuklu sanıklardan Selami Turgut ise suçlamayı kabul ederek, 2009'da Bursa'nın Gemlik ilçesine tayin olduğunu ve 2011'de kendi rızasıyla komiserlik sınavına girmeye karar verdiğini belirtti.

Sınav için izne ayrıldığını anlatan Turgut, ifadesinde, şunlara yer verdi:

"İzne ayrıldıktan iki gün kadar sonra Gemlik ilçesinde benim ile çalışan polis memuru İ.H.S, beni arayarak 'Komiserlik sınavıyla ile ilgili birlikte ders çalışalım' dedi. Ben de bunu kabul ederek kendi ders notlarımı alarak yine Gemlik ilçesinde o dönemde benimle çalışan M.A. ile Bursa'ya gittik. Bursa'da polislerin kaldığı bir eve gittik. Bu evde 1 gün kaldıktan sonra takma isim kullandığını düşündüğüm İbrahim isimli şahıs eve geldi. Evde bu şahıs bir müddet oturdu ve 'evin çok kalabalık olduğunu söyleyerek bir kısmımızı başka bir eve götüreceğini' söyledi. Sonrasında üç arkadaşımla Nilüfer tarafında bir eve gittik. Bu evde bizden başka hiç kimse yoktu."

"Bu evde kaldıktan bir gün sonra o dönemde Bursa KOM Şube Müdürlüğü'nde çalışan A.Ö, bizim eve geldi." diyen Turgut, "Sınava zaten bir gün kalmıştı. İsmini İbrahim olarak kendini bize tanıtan şahıs eve yemek getirdi. Yemeği yedikten sonra evde bulunanları tek tek odaya çağırdı. Beni odaya çağırdığında 'Söyleyeceklerini hiçbir yerde söylemememizi, evde olanları başka yerlerde söylemeyeceğimize yemin eder misin, içerikli tam olarak okuduğu metni hatırlamadığım yemini yapar mısınız?' dedi. Ben de kendisine söylemeyeceğim şeklinde yemin ettim. Aynı şekilde evde bulunan diğer isimlerini söylediğim şahıslar da benim gibi yemin etti. Sonrasında hep birlikte salona geçtik." şeklinde konuştu.

"Sınav sonucunda ben 89 puan aldım"

Turgut, yemin etmelerinin ardından salona geçtiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Bu şahıs yanında getirdiği dizüstü bilgisayar ile duvara yansıtmak suretiyle Word sayfasında test sorularını açarak bize gösterdi. Yine bize 'Bu sorulara çalışın, sınavda bu soruların içerisinden soru çıkacak.' dedi. Bu test içerisinde hatırladığım kadarı ile 150 soru vardı. Komiserlik sınavında 100 soru soruluyordu. Ben ve diğer arkadaşlarım bu sorulara geç saatlere kadar çalıştık. 150 sorunun cevap kısımdaki şıklarda kalın olarak yazılan şık sorunun cevap kısmı idi. Biz bu sorulara çalışırken soruların doğru olup olmadığını değerleniyorduk. Zaten bazı soruların cevapları da yanlış olduğunu görmüştük. Girmiş olduğum komiserlik sınavından 70-75 tane sorunun çıktığını hatırlıyorum. Sınav sonucunda ben 89 puan aldım. Benim yanımda bulunan yukarıda isimlerini söylediğim şahıslar daha düşük puan almıştı."

(08 Ekim 2017, 17:26)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11428    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Suikast Timine Yağma Cezası Yağdı

17.06.2021 22:57 Muğla'da, 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele gelerek Cumhurbaşkanını derdest etme girişiminde bulunan 37 eski askerin 'Nitelikli yağma' suçundan yargılandıkları ..
Tamamı 17.6.2021

Kimse Yok mu: 25 Hapis

17.06.2021 17:13 İstanbul'da, yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kasasına para aktaran 'Kimse Yok Mu' Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı 38 sanıklı davada 25 sanık 10 yıla kadar değişen ora..
Tamamı 17.6.2021

Tuskon Davasında 17 Hapis

17.06.2021 16:58 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bu..
Tamamı 17.6.2021

Tuzla Piyade Okulu: Darbeye 8 Hapis

17.06.2021 15:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Tuzla Piyade Okulu'ndaki eylemlere ilişkin dava Yargıtay'ın 22 sanık hakkında verdiği bozma kararının ardından 8 sanık yönünden tekrar görüldü. ..
Tamamı 17.6.2021

Balyoz Kumpasına Hapis Talebi

17.06.2021 13:38 İstanbul'da, 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz planı' davasının sanıklarına kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin tutuklu sanık Mehmet Baransu dahil 5 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 2 Haziran'd..
Tamamı 17.6.2021

Fetö'nün Adliye Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:40 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ'nün adliye ve cezaevi yapılanmasına ilişkin aralarında örgütün mahrem imamlarının da bulunduğu 71 sanık hakkında 'silahlı terör örgütü kurma v..
Tamamı 16.6.2021

Fetö Hayalet Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:23 Ankara'da, FETÖ'nün Gaybubet evlerine yönelik düzenlenen operasyonda aralarında eski Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Desteklere İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başmüfettişi Yasin T. ile 8 şüpheli hakkında i..
Tamamı 16.6.2021

Dink Davasında Firari Sanık Kararı

17.06.2021 16:50 İstanbul'da, Hrant Dink cinayeti davasında dosyaları ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski savcı Zekeriya Öz ile bazı gazetecilerin de aralarında bulunduğu firari 13 sanık hakkında savcı, kaçak sayılma ve malları..
Tamamı 17.6.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

17.06.2021 15:20 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanm..
Tamamı 17.6.2021

Kars 16 Sanıklı Darbe davası

17.06.2021 18:11 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen 16 sanığın yargılanmasına devam edildi. 28 Mayıs'ta Kars 2. Ağır ..
Tamamı 17.6.2021

Fetö Kapatamadı: Geziciler Endişeli

19.05.2021 14:58 İstanbul'da, Gezi Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanığın ayrılan dosyaları, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla..
Tamamı 20.5.2021

Fetö'ye 459 muvazzaf gözaltısı şoku

21.05.2021 15:14 İzmir ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen ortak soruşturma kapsamında FETÖ'nün örgütsel iletişim modeline uygun aranma kaydı suretiyle terör örgütüne özgü örgütsel iletişim ağına dahil oldukları tespit ..
Tamamı 21.5.2021

Tahşiye Kumpası: Cezalar Onandı

21.05.2021 10:02 İstanbul'da, FETÖ'nün "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle görülen davada, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden, 18 sanığa da terör örg..
Tamamı 21.5.2021

Karlov'a Suikast Emri Gülen'den

19.05.2021 15:01 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada, gerekçe..
Tamamı 19.5.2021

Gezi Parkı Davası Yeniden Başladı

21.05.2021 15:58 İstanbul'da, Gezi Parkı davasında verilen beraat kararlarının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden görülmesine başlandı. 21 Mayıs'ta İstanbul 30'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanıklar ..
Tamamı 21.5.2021

Fetö Yöneticilerine 130 Yıl Hapis

21.05.2021 12:19 Adana, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Konya ve Zonguldak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yö..
Tamamı 21.5.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
51.382.575