Tam
EskidenYeniye
 

Yeni Darbe Hücreleri davası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde görev almayıp daha sonra yapılabilecek eylemler için kendilerini gizledikleri iddia edilen, aralarında muvazzaf askerler ile vali yardımcısının da bulunduğu 33'ü tutuklu 45 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.10.2017 14:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde görev almayıp daha sonra yapılabilecek eylemler için kendilerini gizledikleri iddia edilen, aralarında muvazzaf askerler ile vali yardımcısının da bulunduğu 33'ü tutuklu 45 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

6 Ekim'de İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşındaki binada yapılan 7. duruşmaya, biri başka suçtan tutuklu olmak üzere 33'ü tutuklu 45 sanık ile avukatları katıldı.

Sanık yakınlarının da takip ettiği duruşmada mahkemeye gelen evraklar okundu.

SANIK ASTSUBAYDAN İTİRAFLAR

Duruşmada daha sonra bazı tanıklar dinlenildi. Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) duruşmaya bağlanan tanık Astsubay Hüseyin Gürler, FETÖ'yle olan iltisakını, örgüt elemanlarının Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) nasıl yapılandığını anlattı.

Gürler, FETÖ üyelerinin yönlendirmesiyle astsubay okulunu okuduğunu belirterek, örgüte ait evlerde ve yurtlarda "Belletmen" diye tabir edilen görevi icra ettiğini söyledi.

"Örgüt yetenekli çocukları kazanıyordu"

Yetenekli ilk ve ortaokul öğrencileriyle ilgilendiğini ve bu öğrencileri örgüte kazandırmak için faaliyet yürüttüğünü anlatan Gürler, 2011 yılında ise cemaat olarak adlandırılan FETÖ'yü sorgulamaya başladığını savundu.

Gürler, "Abi" olarak adlandırılan örgüt üyelerinin kendisiyle ilgilendiğini ve ilgilenen bu kişilerin ise sürekli değiştiğini ileri sürdü.

Eğitim ve iş hayatında sürekli FETÖ tarafından yönlendirildiğini ifade eden Gürler, şöyle devam etti:

"FETÖ ihanet terör örgütüyle ilk irtibatım Bandırma'da bir dershanede oldu. Ardından bu yapının yönlendirmesiyle Tokat Reşadiye Gaziosmanpaşa Bilgisayar Programcılığı bölümüne yönlendirildim. Reşadiye'de okuduğum süre içinde ev abiliği yaptım. Okulumun ilk yılında bu yapıya ait yurtta kalarak belletmenlik görevini icra ettim. Müteakiben o yapının 'ışık evleri' denilen evlerinde 2 yıl kaldım. Eğitimi tamamladıktan sonra yine bu yapının yönlendirmesiyle Balıkesir'de ilk ve ortaokul öğrencilerinin kayıt işlemleriyle uğraştım. Özellikle yetenekli ve derece yapacağı düşünülen öğrencilerin manevi yönleriyle ilgilenme vazifesi bana verilmişti. Mehmet Tamer Akkaya isimli şahısla Bandırma'da bir dershanede tanıştım. Kendisi biyoloji öğretmenidir. Anafen ve ortaokullu öğrencilerin rehber öğretmenliğini yapıyordu. Kendisinin yönlendirmesiyle Deniz Astsubay Hazırlama Okuluna müracaat ettim. Okulu bitirdikten sonra astsubay çavuş olarak görevime başladım."

Gürler, FETÖ'nün sivil imamlarının yönlendirmesiyle sürekli bu örgüte ait evlerde kaldığını, İstanbul'da görev yaptığı süre içinde de, Engin Yılmaz ile Şakir Er'le ev arkadaşlığı yaptığını dile getirerek, bu kişilerin de TSK personeli olduğunu anlattı.

Yaşadığı bazı olaylar sebebiyle FETÖ'den ayrıldığını iddia eden Gürler, şunları kaydetti:

"Astsubay okulundayken Mehmet Tamer Akkaya'yla çarşı izinlerimizde görüşüyorduk. Bandırma'da ve İzmit'te görüşmüştük. Mehmet Tamer Akkaya vasıtasıyla İstanbul'da bir şahsa devredildim. Cemaatte böyle devir teslim yapılıyordu. Mehmet Tamer Akkaya, beni müstear ismi 'Levent' olan bir şahsa devretti. İstanbul'da da ihanet terör örgütünün yönlendirmesiyle cemaat evinde kaldım. Engin Yılmaz ve Şakir Er isimli kişilerle ev arkadaşlığı yaptım. Kendilerini tanımıyordum. Bu şahıslar da askeriyede personeldi."

"İbadet için tedbir almamız isteniyordu"

Gürler, "tedbir" adı altında ibadetlerinin gizli tutulması yönünde sürekli baskıya uğradığını belirterek, "Dinimiz açık açık ibadetimizi yapmamız gerektiğini emrettiği halde, bu ihanet örgütü bize sürekli tedbir yapmamızı söylüyordu. Levent isimli şahıs iki haftada bir evimize gelerek, Pensilvanya'daki teröristin videolarını izletir, kitaplarını okurdu. Kendimizi gizlememiz gerektiğini her defasında hatırlatırdı. Levent olarak tanıdığım kişinin öğretmen olduğunu biliyordum, hiç sorgulama ihtiyacı hissetmemiştim." şeklinde konuştu.

Risale-i Nur Külliyatı'nı sürekli okuduğunu anlatan Gürler, FETÖ'nün ise külliyatı tahrifata uğrattığını ve örgüt üyeleriyle bu yüzden sürekli tartıştığını savundu.

"Sen kimsin ki böyle konuşuyorsun?"

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in bir kaydına atıfta bulunan tanık Gürler, "Bu teröristin 2008 yılında bir sohbeti vardı. Sohbetin konusu ise 'Zor şartlarda Namaz'dı. 'Gökyüzündeki melekler meclisi yönetse biz tedbir yapmaya devam edeceğiz' diyordu. Bu sözleriyle imani konularda zaafiyetini sorgulamaya başlamıştım. Benim düşüncelerim huzursuzluk yaratmıştı. Beni, Abdullah Aymaz isimli şahısla görüştürdüler. Bu şahıs, örgütün en önemli yöneticilerinden ve Türkiye'deki bu örgütün 12 imamından biridir. Risale-i Nur'un sadeleştirilmesi konusunu tekrar hatırlatınca hocaefendinin davasına ihanet ettiğini söyledim. Bunu söyleyince Abdullah Aymaz, 'sen kimsin ki, hocaefendi hakkında böyle konuşuyorsun' diyerek beni kovdu." ifadelerini kullandı.

"FETÖ'nün darbe yapacağına yönelik duyumlar aldım"

Gölcük'te İstihbarata Karşı Koyma ve Hareket İstihbarat Merkezinde görev yaptığını dile getiren Gürler, tutuklu sanık Yunus Emre Alaca'yla burada tanıştığını ve 2 yıl birlikte çalıştıklarını vurguladı.

Alaca'nın, FETÖ ile iltisakına dair herhangi bir somut duruma şahit olmadığını anlatan Gürler, FETÖ'nün darbe yapacağına yönelik duyumlar aldığını ve bu duyumları da sürekli dillendirdiğini öne sürdü.

Gürler, ABD başkanlık seçimi sonrası ile 2016 Yüksek Askeri Şura öncesinde TSK içinde FETÖ üyelerinin darbe yapacağını duyduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben, bu yapı eğer TSK içinde yapılanıyor ve örgütleniyorsa, mevcut hükümetle karşı karşıya kaldığında bu silahlı gücünü kullanacak ve önündeki bu engeli bertaraf edecektir diye şahsi kanaatimi her yerde konuşmaya başladım. Semih isimli şahıs, FETÖ'nün 11 Kasım 2016'da Amerika'daki başkanlık seçimleri sonrası ile Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesinde darbe yapmayı planladığını ifade etmesinden sonra bu durumu her yerde anlatmaya başladım. Semih isimli şahsın bana verdiği isim listesi vardı. Ben de bu listeyi kendi ofisimde temize çekerek raporlaştırdım ve ilgili makamlara ilettim. Bu rapor, görev yaptığım kurmaylıkta harekat istihbarat bürosundaki bilgisayarımdaydı. Bilgisayarın flashdisk girişi yoktur ve harici diske kayıt yapması mümkün değildir. Yunus Emre Alaca'dan bu raporu flashdisk'e kaydetmesini istedim. Yanına gittiğimde kendisi bana, 'Böyle şeylerin TSK bünyesinde suç sayıldığını ve gizli belgeleri dışarıya sızdırdığımı, bu durumun güvenlik ihlalini doğuracağını' söyledi. Ben de, 'Başıma gelecek her şeye razıyım. Ne olursa olsun bunu devletim, milletim için yapıyorum' diye kendisine beyan ettim."

Duruşma, tanık beyanlarının alınmasıyla sürdü. Ardından sanık avukatları müvekkilleri yönünden tahliye talebinde bulundu.

Ara karar için mütalaasını veren duruşma savcısı, tutuklulukta geçen süre ile yargılamanın geldiği aşamayı göz önüne alarak, tutuklu sanıklardan Bora Öztekin, Mustafa Arslan, Mithat Dağlar ve Yunus Emre Alaca'nın tahliyesini talep etti.

Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Bora Öztekin, Mustafa Arslan, Mithat Dağlar, Yunus Emre Alaca, Şakir Er, Gökhan Küçük, Oğuz Küçükkılınç ve İsmail Kavurmacı'nın tahliyesine karar verdi.

Heyet, duruşmayı 15 Aralık'a erteledi.

DAVA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, örgütün asker yapılanmasının denetimini yapmakla görevlendirdiği belirtilen "murakıp" Hasan Pakır, merkeze alınan vali yardımcısı Şaban Erdoğan, Hasan Önder Demir, İsmail Sağızlı, Nihat Kaplan, Sezai Şaşmaz ve Mücahid Aydın'ın "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme" suçundan 15 yıldan 22 yıl altışar aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. İddianamede, aralarında 11'i kurmay 28 albayın da bulunduğu 38 kişi hakkında ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Paralel yapı-05 Ekim (2016) 'İstanbul 45 sanık yeni darbe için emir bekleyen 'Uyuyan' hücreler' davası

(08 Ekim 2017, 14:39)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11436    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.480.512