Tam
EskidenYeniye
 

Şok: Fetö-Dhkp/c suikast kardeşliği

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi eski polislerin, yasa dışı silahlı terör örgütü DHKP/C'ye eleman sızdırdığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Üsküdar'daki konutunun krokisinin sızdırıldığı bu örgüt elemanları aracılığıyla kaos eylemleri gerçekleştirmeyi hedefledikleri iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. 13 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, DHKP/C'nin eski İstanbul sorumlusu olduğu ve örgüt tarafından infaz edilmek istenen ancak suikastten ağır yaralı kurtulan Asuman Akça mağdur gösterildi. İddianamenin adeta her satırı şok eden detaylar barındırıyor. Bu iddialar mahkeme yargılaması sonunda doğrulandığı taktirde, Fetö'nün silahlı bir terör örgütü olduğu, hatta diğer terör örgütlerini amaçları doğrultusunda kullanan "Kontrgerilla" türü bir üst yapılanma olduğu iddiası bir kez daha kanıtlanmış olacak.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.10.2017 11:37 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi eski polislerin, yasa dışı silahlı terör örgütü DHKP/C'ye eleman sızdırdığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Üsküdar'daki konutunun krokisinin sızdırıldığı bu örgüt elemanları aracılığıyla kaos eylemleri gerçekleştirmeyi hedefledikleri iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

5 Ekim'deki gelişmeye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, DHKP/C'nin eski İstanbul sorumlusu olduğu ve örgüt tarafından infaz edilmek istendiği belirtilen Asuman Akça mağdur olarak gösterildi.

Bir numaralı şüpheli olarak FETÖ/PDY ve Hrant Dink cinayeti davaları kapsamında tutuklu bulunan eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer'in yer aldığı iddianamede, tutuklu şüpheliler olarak Ferdi Taşkaya, Gürkan Türkoğlu, İsmail Aşı, Mustafa Eren ve Mustafa Evcil, haklarında yakalama kararı verilen şüpheliler olarak eski polisler Ali İhsan Kaya, Halil Karakuzulu, Mehmet Yılmaz, Serdar Bayraktutan ve Ufuk Yıldırım, tutuksuz şüpheliler olarak da Mesut Aykın ve Süleyman Taşbaş'ın isimleri sıralandı.

DHKP/C-FETÖ ilişkisi

DHKP/C ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) kuruluşları, yapıları ve faaliyetlerinin özetlendiği iddianamede, bu iki terör örgütü arasındaki ilişkiye de vurgu yapıldı.

Sol terör örgütlerinin silahlı terör eylemleriyle mevcut düzeni yıkıp yerine yeni bir düzen kurma hedeflerinin olduğu belirtilen iddianamede, "FETÖ/PDY'de silah olarak farklı araçların kullanılması ve kurulması hedeflenen yeni düzene adım adım devlet ünitelerinin fethedilmesi (kadrolaşma suretiyle) şeklindeki değişik versiyonda karşımıza çıkmaktadır. Görüldüğü üzere varılmak istenen menzil aynı olmakla birlikte, terör örgütleri yönünden gidilen yol farlılık göstermektedir." denildi.

FETÖ'nün toplumu istediği kıvamda şekillendirmek için devlete karşı savaş vererek hedeflerine ulaşmanın yıpratıcı olacağını fark ettiği ve mevcut düzeni savaşarak yıkmak yerine, devletin tüm kurumlarını ele geçirerek sistemi değiştirmeyi hedeflediği vurgulanan iddianamede, "FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, emniyet teşkilatına, Milli İstihbarat Teşkilatı'na ve özel güvenlik şirketlerine sızan militanları, şeklen kamu görevlisi gibi gözükse de, bu kişilerin örgüt aidiyetleri, diğer tüm aidiyetlerden önce gelmektedir." ifadesi yer buldu.

"Dink cinayetinin işlenmesini faydalı gördüler"

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ve öncesindeki eylemleri, yöntemleri ile Hrant Dink cinayetindeki davaya da konu olmuş rolünün anlatıldığı iddianamede, Dink cinayeti davası sanıklarından dönemin İstihbarat Daire Başkanlığı (İDB) C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in, 2006 yılının Haziran ayında kuruluş onayı almadan 23 Mayıs 2012 tarihine kadar mevzuat dışında C-5 isimli gizli bir birim kurup, komiser ve komiser yardımcılarını görevlendirdiği, İDB'ye gelen F-4 raporları ile istihbarat bilgilerinin yasal olmayan C-5 bürosunca yürütüldüğü, bu birimde FETÖ'nün başlatılması planlanan Ergenekon soruşturmalarının hazırlığının yapıldığı ve büronun varlığının sonradan ortaya çıkarıldığı bilgisi verildi.

Dink cinayeti davası sanıkları Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer ve Coşkun Çakar'ın Fetullah Gülen cemaati olarak bilinen örgütlenmenin amacını gerçekleştirmek için Hrant Dink cinayetini araç suç niteliğinde işledikleri ve Dink'in öldürüleceğini, cinayete hazırlık yapıldığını, Dink'i öldürecek tetikçinin de Ogün Samast olduğunu bilmelerine rağmen bu cinayetin işlenmesini bekledikleri ifade edilen iddianamede, şu değerlendirme yapıldı:

"Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer ve Coşkun Çakar'ın emniyet içerisinde Fetullah Gülen cemaatinin yapılanmasında görev aldıkları, cemaatin İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğünde yapılanmak istediği, bunu sağlayabilmek için istihbarat görevlilerinin sorumluluğunu doğuran Dink cinayetinin eşlenmesine engel olmadıkları, cinayet işleninceye kadar hareketsiz kaldıkları, yapılması planlanan Ergenekon, Balyoz gibi operasyonlarının hazırlıklarını oluşturmak için bu cinayetin işlenmesini faydalı gördükleri, kumpas olan soruşturmaların meşruluk kazanması ve FETÖ'nün hukuki bir iş yaptığı algısının oluşturulması, FETÖ'nün amaç suçlarının gerçekleştirilmesi için Hrant Dink cinayetini araç suç niteliğinde görerek işlenmesine kasten engel olmadıkları, Dink cinayetinin işlenmesini bekledikleri, gerçekte 13 Ekim 2005 tarihinden itibaren bu cinayetin işleneceğini bildikleri belirtilmiştir.

Bu şekilde de örgütün amaçları doğrultusunda kamuya sızmış olan mensupları aracılığıyla kişilerin öldürülmesine dahi göz yummuş olduğu, illegal yapılanmaları ve diğer terör örgütlerini araç olarak kullanabildiği anlaşılmaktadır. FETÖ/PDY'nin amacına ulaşmak için var olan terör örgütleri ile iş birliğinden çekinmediği, entelektüel bilgi birikimi, eleman sayısı, ekonomik güç nedeniyle çoğu zaman bu terör örgütlerini kendi amaçları doğrultusunda yönettiği ve iş birliği içinde olduğu, bu kapsamda da soruşturmalara konu olduğu üzere PKK ve DHKP/C silahlı terör örgütleri ile iş birliği içerisinde olduğu anlaşılmıştır."

"Cumhurbaşkanın konutunun krokisi DHKP-C'ye verildi"

İddianamede, şüphelilerden Ali İhsan Kaya, Mehmet Yılmaz, Halil Karakuzulu, Serdar Bayraktutan ve Ali Fuat Yılmazer'in, o dönem 60. Hükümet Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Üsküdar Emniyet Mahallesinde bulunan evinin içi ve çevresinde bulunan güvenlik görevlilerinin yerlerinin elle çizilen krokisinin bulunduğu flaş belleği DHKP-C içerisinde yardımcı istihbarat elemanları aracılığıyla örgüte ulaştırılmasını sağlayan kişilerden oldukları belirtildi.

İddianamede, şu ifadelere yer verildi:

"Şüphelilerden Mesut Aykın'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Üsküdar'daki ikametinin kroki ve haritalarını FETÖ mensupları olan şüpheliler Mehmet Yılmaz, Ali İhsan Kaya ve Halil Karakuzulu'dan Ali Fuat Yılmazer'in bilgisi dahilinde teslim alıp sonrasında bu örgütün amaç ve stratejisi doğrultusunda terör örgütü DHKP-C'ye ilettiği anlaşılmıştır"

İddianamede, soruşturmanın başlama gerekçesi olan tanık İ.Ö'nün beyanı ve dilekçelerinde yer alan ifadelere yer verildi. Buna göre, 1995'ten beri yardımcı istihbarat elemanı olarak çalıştığını, bu kapsamda 2005'te DHKP/C içerisinde haber alma görevine devam ettiğini belirten tanık, istihbaratta görevli amiri Halil Karakuzulu'nun "DHKP/C İstanbul sorumlusu Asuman Akça'yı angaje ettiklerini ve Akça'nın artık istihbarata çalıştığını, bu sayede DHKP/C'yi kontrol altında tutabileceklerini ve Akça sayesinde önünü açarak kendisini örgüt içinde hızla yükselteceklerini" söylediğini anlattı.

"Milliyetçi gruplar ile DHKP/C'nin karşı karşıya gelmesi istendi"

Tanık İ.Ö, 2017 Temmuz'da şüphelilerden Ali İhsan Kaya, Halil Karakuzulu ve ismini bilmediği bir kişiyle görüştüğünü aktararak, bu kişilerin kendisinden Şişli'deki DHKP/C'ye ait Temel Haklar ve Özgürlükler Federasyonu çıkışında topluluk içinde Akça'yı öldürmesini ama özellikle tek mermi kullanarak alnından vurmasını istediklerini anlattı. Tanık, bu görev için kendisine verilen aracın sahiplerinin milliyetçi kökenli olarak tanınan kişiler oldukları için cinayetin de bu grup tarafından işlendiğinin öne sürüleceğini aktardı.

İddianamede, bu şekilde eylem yapılarak milliyetçi/ülkücü gruplar ile DHKP/C mensuplarının karşı karşıya getirilerek toplumda infial oluşturulmasının amaçlandığı vurgulanarak, Akça'nın cesedinin üzerine Türk bayrağı bırakılmasının istendiği ancak aracın bozulması üzerine tüm planın bozulduğu belirtildi.

"FETÖ kendi hedefleri için DHKP/C'de 'Kaos Timi' kurdu"

İddianamede yer verilen tanık İ.Ö. ifadesinde Ali Fuat Yılmazer, Ali İhsan Kaya ve Halil Karakuzulu'nun kendisinden Hrant Dink cinayeti davası sanıklarından istihbarat elemanı Erhan Tuncel'i de öldürmesini istediğini belirterek, bunu kabul etmemesi üzerine ölümle tehdit edildiğini söyledi.

FETÖ'nün DHKP/C'ye hedefleri doğrultusunda kullanılmak üzere "Kaos Timi" kurdurduğuna dikkati çekilen iddianamede, kaos timi eylemleri sonrasında Akça için ölüm kararı alındığı kaydedildi.

Kroki tespit edilmeden kroki soruldu

İddianamede, 15 Şubat 2008'de mağdur Asuman Akça'nın polis ekiplerince gözaltına alındığı ve adresinde yapılan aramada içinde şifreli dosyaların yer aldığı bir flash belleğin bulunduğu anlatılarak, şifreleri kırılarak açılan dosyalarda, o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Üsküdar'daki evine ait elle çizilmiş krokilerin bulunduğu belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen bilirkişinin 8 Mayıs 2016'da rapor hazırladığına vurgu yapılan iddianamede, raporla ilgili şu bilgilere yer verildi:

"Flash belleğin 16 Şubat 2008 saat 19.25.03'te imajının alındığı ve konuya dair imaj alma tutanağının 18 Şubat 2008'de tanzim edildiği, tarih itibarıyla 60. Hükümet Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikametine ait detaylı krokinin bulunduğu, tespitin ise 28 Nisan 2008 tarihli bilişim malzemeleri inceleme tutanağında tespit edildiği, buna rağmen söz konusu krokiyle ilgili olarak henüz krokinin tespiti yapılmadan 18 Şubat 2008 tarihinde Asuman Akça'nın ifadesinde kroki hakkında detaylı soruların yöneltildiği tespit edilmiştir."

Bilirkişi raporunda, delilde şüpheli şahısta bulunması hayatın doğal akışına aykırı olan ve içerikleri incelendiğinde, Emniyet Müdürlüğü veya bağlantılı kişi veya kişiler tarafından farklı soruşturmalara konu olaylara ilişkin tutulan tutanakların mevcut olduğunun tespit edildiği aktarılan iddianamede, bu evrakların Emniyet Müdürlüğü veya bağlantılı kişiler tarafından flash belleğe kopyalandığının değerlendirildiği belirtildi.

"Yılmazer, belleğin içindeki bilgileri biliyordu"

İddianamede, polis ekiplerinin 5 Mart 2008'de DHKP/C'ye yönelik bir başka operasyonunda bir flash belleğin daha ele geçirildiği, bellekte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikameti ile semt-mahalle-cadde ve sokakların bulunduğu bölgeye ait haritaların olduğu aktarıldı.

Dönemin İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in 6 Mart 2008'de henüz incelemesi yapılmamış iki flash bellekten 1 GB'lık flash belleğin markasını belirterek, içindeki bilgilerden bahsetmesi göz önüne alındığında, flash bellekteki bilgilerin de (harita bilgisi) bir şekilde Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından veya onlarla irtibatlı bir şüpheli tarafından DHKP/C silahlı terör örgütüne teslim edildiğinin değerlendirildiği vurgulandı.

"FETÖ, Cumhurbaşkanı'nın etrafını kuşatma altına aldı"

İddianamede, krokilerin ele geçirilmesinden sonra 2008'de Başbakanlık Koruma Müdürü ve koruma personelinin görev yerlerinin değiştirildiği, Başbakanlık Koruma Müdürlüğü görevine getirilen Mehmet Yüksel'in "casusluk davası" kapsamında 2014'te Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı anlatılarak, krokilerin ele geçtiği iddiası üzerine kısa bir sürede göreve getirilen 20 personelin ise FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmalarda isimlerinin geçtiği belirtildi.

DHKP/C üyelerinden ele geçtiği iddia olunan krokilerle toplumda ve ilgili kurumlar nezdinde algı oluşturularak koruma ekibinin değiştirildiği aktarılan iddianamede, şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adeta çevrelenerek FETÖ/PDY tarafından kuşatma altına alındığı, tıpkı 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe teşebbüsünde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanlarının en yakın koruma ekiplerinden olan yaverlerinin darbe teşebbüsüne karışmaları hadisesinde yaşandığı üzere, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Erdoğan'ın örgüt tarafından çevrelenerek gözlem altına alınmaya çalışıldığı, bu sayede devlet sırlarına ilişkin örgüt tarafından casusluk faaliyetlerinin amaçlandığı tespit edilmiştir."

İddianamede, sonrasında DHKP/C ile FETÖ'nün ilişkilerinin ortaya çıkmaması ve FETÖ'nün yine söz konusu terör örgütüne yaptırdığı eylemlerin, bahsi geçen krokilerin ele geçirilmesi, koruma ekibinin değiştirilmesi süreci ile kaos timiyle arasındaki bağın deşifre olmaması için Asuman Akça'yı infaz etmeye çalıştıkları anlatıldı.

Asuman Akça'ya suikast olayı

İddianamede "mağdur" olarak yer alan Asuman Akça'nın, Mayıs 2012'de henüz azami tutukluluk süresi dolmadığı halde adli kontrol tedbirleri bile uygulanmadan tahliye edildiğine dikkati çekilerek, Akça'nın annesi ve kardeşi ile Küçükçekmece'de yaşamaya başladığı anlatıldı.

Cezaevindeyken terör örgütü DHKP/C'den ayrıldığını beyan eden Akça'nın tahliye olduktan sonra terör örgütü üyeleriyle herhangi bir irtibat kurmadığı belirtilen iddianamede, Asuman Akça için örgütün yayın organlarında örgüte ihanet ettiği gerekçesiyle infaz edilmesi gerektiği yönünde algı çalışması yapıldığına yer verildi.

İddianamede, daha önce terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda yer alan Selçuk Aymaz'ın 2012'de bu örgütten ayrılarak DHKP/C'ye yaklaştığı belirtilerek, Aymaz'ın o dönemde örgütün sözde Okmeydanı sorumlularından Gökhan Türkoğlu'nun emir ve talimatları doğrultusunda hareket etmeye başladığı vurgulandı.

Şüpheli Türkoğlu'nun yazılı emir, not ve kağıtlarla Aymaz'a Akça'nın infaz etmesi talimatı verdiği anlatılan iddianamede, bunun üzerine belirtilen adrese giden Aymaz'ın, kapıyı açan Asuman Akça'nın kafasına ateş ederek ağır yaraladığı, Akça'nın kardeşi Ayla Tan'ı da yaraladığı anlatıldı.

İddianamede, olayın hemen ardından Asuman Akça'nın kardeşi ve ablasının ikamet ettiği adreste olağan olmayan bir uygulama ile arama yapıldığı belirtilerek, Tan'ın fotoğraf teşhis tutanağında, "Selçuk Aymaz isimli şahsı kendisi ve kardeşini yaralayan şahsa benzediği ancak canlı görmesi durumunda tam teşhis yapılabileceğini beyan ederek kısmen teşhis ettiği" belirtildi.

İddianamede, dosya içerisinde fotoğraf teşhis tutanağında kullanılan Selçuk Aymaz'a ait fotoğrafın Aymaz'ın katıldığı basın açıklamalarında alınan fotoğrafları arasında benzerlik bulunmadığının tespit edildiği vurgulanarak, daha sonra yapılan çalışmalarda yakalanan Aymaz'ın ifadesinde, talimat aldığını beyan ettiği Gökhan Türkoğlu'nun da gözaltına alındığı kaydedildi.

Asuman'ın müdafisi, Bylock kullanıcısı ve Bank Asya'nın avukatı

Bu olaya ilişkin tahkikatın dönemin Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Gürkan Türkoğlu tarafından yürütüldüğüne yer verilen iddianamede, Aymaz'ın terör şubesinde alınan ifadesi sırasında, ceza soruşturmalarında tecrübesi bulunmayıp baro müdafi listesinde de yer almayan ve Bank Asya ortaklarının avukatı olan ve hakkında "FETÖ silahlı terör örgütü yöneticisi olmak" suçundan 22,5 yıla kadar dava açılan şüpheli Süleyman Taşbaş'ın avukat olarak hazır bulunduğu belirtildi.

Şüpheli Taşbaş'ın FETÖ'nün şifreli mesajlaşma programı "ByLock" kullanıcısı olduğu ve Bank Asya'daki hesabında 2014 yılından sonra 1 milyon 400 bin liranın üzerinde artış olduğu bildirildi.

İddianamede, soruşturmada alınan ek ifadesinde, Taşbaş, bu ifadeye girmesi hususunda talimat aldığını beyan ettiği, ifade sonrasında elden avukatlık ücreti haricinde bir miktar parayı da soruşturmayı yürüten birim personelinden olan şüphelilerden Ferdi Taşkaya'dan aldığını söylediği bilgisine yer verildi.

İddianamede, bu şekildeki uygulamanın, Aymaz'ın kontrolsüz beyanlarının önüne geçilmesi ve FETÖ'nün DHKP/C içindeki uzantıları ile Asuman Akça suikastini azmettirdiği hususunu ortaya çıkarmasını engelleme amacı taşıdığının tespit edildiği anlatıldı.

"DHKP/C'yi yöneten bu krokiyi onlara verenlerdir"

İddianamede, Asuman Akça'nın beyanlarında bahsettiği üzere örgütün, evinde ele geçirildiği iddia olunan kroki ile ilgili kendisini sorguladığını ve kendisine yönelik suikast girişiminin bu gerekçe ile gerçekleştirilmiş olabileceğini anlatarak, şunları aktardığı belirtildi:

"Akça, kendisine ait flaş belleğe DHKP/C'ye ait olmayan bir krokiyi yükleyen örgüt mensubu veya yöneticisinin yine kendisine yönelik suikast emrini de verdiğini, örgütü gerçekte yönetenlerin bu krokiyi örgüte verenler olduğunu beyan etmiştir."

Mesut Aykın'ın ifadesi

İddianamede, şüpheli Mesut Aykın'ın ifadesine de yer verildi. Buna göre, Aykın, bir süre DHKP/C içinde faaliyet gösterdikten sonra yardımcı istihbarat elemanı olarak istihbarat şube görevlilerine bağlı olarak çalıştığını anlatarak, bu kapsamda terör örgütünün birçok hücresinin ortaya çıkarılmasında görev aldığını dile getirdi.

Sonraki süreçte istihbarat görevlilerince kendisine verilen flash belleği incelediğinde bir evin farklı bir metodla hazırlanan detaylı krokisinin bulunduğunu gördüğünü dile getiren Aykın, Akça'dan ele geçirildiği iddia edilen flash bellekteki Başbakanlık ikameti ve çevresine ait kroki gösterildiğinde, bahsettiği krokinin kendisine gösterilen kroki olduğunu tam olarak teşhis etti.

İstihbarat şube görevlisinin kendisine verdiği flaş belleği Küçükçekmece'deki bir müzikholde ismini hatırlamadığı bir kişiye bıraktığını ifade eden Aykın, "Sonrasında Asuman Akça'nın bu flaş bellek içindeki krokiler ile birlikte yakalandığını, gelinen süreçte FETÖ/PDY mensubu şüpheliler Ali Fuat Yılmazer ve yanında çalışan polis memurlarının DHKP/C örgütü içerisinde örgüt elemanlarını illegal eylemlerinde kullandıklarını anladığını" söyledi.

İddianamede, "Şüphelinin 60. Hükümet'in Başbakanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Üsküdar'daki ikametinin kroki ve haritalarını, FETÖ silahlı terör örgütü mensupları şüpheliler Yılmaz, Kaya, Karakuzulu isimli şahıslardan Ali Fuat Yılmazer'in bilgisi dahilinde teslim alıp, sonrasında bu örgütün amaç ve stratejisi doğrultusunda DHKP/C silahlı terör örgütüne iletmesi şeklinde gelişen eylemlerinin FETÖ örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme suçuna temas ettiği tespit edilmiştir."

FETÖ-DHKP-C ilişkisi

FETÖ'nün yapısı ve eylemlerine de yer verilen iddianamede, şu değerlendirmede bulunuldu:

"Bu örgütün, amaçları doğrultusunda kamuya sızmış mensupları aracılığıyla kişilerin öldürülmesine dahi göz yumduğu, illegal yapılanmaları ve diğer terör örgütlerini araç olarak kullanabildiği anlaşılmaktadır. FETÖ'nün amacına ulaşmak için var olan terör örgütleri ile iş birliğinden çekinmediği, entelektüel bilgi birikimi, eleman sayısı, ekonomik güç nedeniyle çoğu zaman bu terör örgütlerini, amaçları doğrultusunda yönettiği ve iş birliği içinde olduğu, bu kapsamda da soruşturmalara konu olduğu üzere PKK/KCK silahlı terör örgütü, DHKP/C silahlı terör örgütü ile iş birliği içerisinde olduğu anlaşılmıştır."

CEZA İSTEMLERİ

Şüphelilerin eylemlerinin de değerlendirildiği iddianamede, eski emniyet görevlisi olan Ali Fuat Yılmazer, Ali İhsan Kaya, Halil Karakuzu, Mehmet Yılmaz ve Serdar Bayraktutan'ın, "kamu görevlisinin zincirleme şekilde resmi belgede sahteciliği" suçundan 6 yıldan 16 yıla, "terör örgütü üyeliği" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla ve "suçu gizlemek amacıyla tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüse azmettirme" suçundan da 19 yıl 6 aydan 30 yıl olmak üzere toplam 33 yıldan 61 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Şüpheliler Ferdi Taşkaya, İsmail Aşı, Mustafa Eren, Mustafa Evcil ve Ufuk Yıldırım'ın, "kamu görevlisinin zincirleme şekilde resmi belgede sahteciliği" suçundan 6 yıldan 16 yıla ve "terör örgütü üyeliği" suçundan da 7 yıl 6 aydan 15 yıla olmak üzere toplam 13 yıl 6 aydan 31 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, diğer şüphelilerden Süleyman Taşbaş'ın, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla, Gürkan Türkoğlu ve Mesut Aykın'ın ise "üye olmamakla beraber silahlı terör örgütü adına suç işlemek" suçundan yine 7 yıl 6 aydan 15 yıla hapisle cezalandırılması istendi.

GÜLEN ÖRGÜTÜ = KONTRGERİLLA

İddianamenin adeta her satırının şok eden detaylar barındırdığı gözleniyor. Bu iddialar mahkeme yargılaması sonunda doğrulandığı taktirde, Fetö'nün silahlı bir terör örgütü olduğu, hatta diğer terör örgütlerini amaçları doğrultusunda kullanan "Kontrgerilla" türü bir üst yapılanma olduğu iddiası bir kez daha kanıtlanmış olacak.

Daha önce de;

-Hrant Dink cinayetine göz yumulması,
-Gülen aleyhinde kitap yazan gazeteci Haydar Meriç'in kaçırılarak öldürülmesi,
-Güneydoğu'da Gülen cemaati karşıtı detaylı çalışma yapan Hizbullah örgütü üyesi Cevzet Soysal'ın kaçırılarak öldürülmesi,
-İstanbul Florya'da örgüt adına toplanan himmeti kendi harcamalarında kullanan şahsın silahla yaralanması,
-Gülen karşıtı Nurcu grup Tahşiyecilerin evine silah ve bomba bırakılıp yakalatılması,
-Deniz Baykal ve MHP'li milletvekillerinin gecelediği evlere gizli kamera yerleştirilerek uygunsuz görüntülerinin kaydedilip basına sızdırılması,
-Paralel yapıya dair yakın dönemdeki ilk çarpıcı açıklamaları yapan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın açıklamalarının hemen sonrası günlerde terör örgütüne yardım ve silah bulundurmak suçlamalarıyla tutuklanması,
-İzmir askeri casusluk davasında bizzat mahkeme başkanı tarafından farkedilen ve onun yaptığı suç duyurusu sonrası soruşturmaya başlanan masum sanıkların evlerine suç delillerinin yerleştirilerek bulunması,
-15 Temmuz 2016'daki kanlı darbe girişimi

ile "örgütlü-silahlı terör" varlığına dair somut kanıtlar ortaya çıkmış bulunmaktaydı.

Tüm bu olaylarda bireyselliğin söz konusu olmadığı, infaz ve eylemlerin hiç bir örgütte görülmeyecek kadar disiplin ve üst düzeye uzanan istişare/planlama sonucu gerçekleştiği anlaşılıyor.

Bunun dışında Necip Hablemitoğlu cinayeti gibi başka birtakım kanlı eylemlerde de Fetö'nün izini gösteren bulgulara rastlandı. Halen devam eden bu soruşturmalarda şüpheleri destekleyen somut delillerin olup olmadığı araştırılıyor.

Tüm bu gelişmeler, İtalya'da 1990 Kasım ayında patlak veren ve tüm Nato ülkelerinde benzerleri ortaya çıkan "Gladio" üst düzey terör örgütü skandalını hatırlatıyor. İtalyan mahkemelerinde somut kanıtları ortaya konulan ve aralarında yargıç, savcı, istihbarat örgütü yetkilisi, polis ve diğer mesleklerden sanıkların yüzlerce yıl hapis cezası aldığı davalar, Gladio örgütünü yöneten "P2 Mason Locası" oluşumunun, İtalya'yı komünizmden koruma stratejisi doğrultusunda Amerikan CIA istihbarat örgütü tarafından yönlendirildiğini deşifre etmişti.

2013 sonunda başlayan paralel yapı tartışmaları üzerine P2'nin Gülen Yapılanması ile hayret verici benzerlikleri basına yansıdı. (1)(2) Savcıların paralel yapı iddianamelerine de aldıkları bu benzerlikleri destekleyen somut delillerin giderek çoğalması üzerine, Gülen örgütünün Amerikan ajanlığı yapan bir örgüt olduğu açıkça savcılar tarafından dile getirilmeye başlandı. (7)

17 Aralık'taki ABD bağlantısı

Gülen örgütünün ABD'ye ajanlık yaptığı iddiasının artık iddianamelere de yansımaya başlamış olması (7), suçlamaların komplo teorilerine değil somut kanıtlara dayanmakta oluşu nedeniyledir. Bu konudaki deliller çok fazladır. (3) Bir kaç gün önce yaşanan son örnekte ise, 17 Aralık 2013 yolsuzluk soruşturmasını yürüten Fetö polis ve savcılarının ABD konsolosluğuyla irtibatlarını gösteren somut delil ve itiraflar savcılık soruşturmasına yansıdı. (5) Son dakika haberi olarak, ABD'yi Türkiye'ye vize başvurularını durduracak kadar "ölçüsüz ve şaşırtıcı" tepki göstermeye iten bu gelişme, suçlamaların hassas damara dokunduğunu göstermektedir.

Bu gelişmeleri destekleyen hayret verici bir gelişme geçen aylarda ortaya çıkmıştı. ABD tarafından İran'a uygulanan yaptırımlara, egemen bir ülke ve resmi olarak karşı olması nedeniyle uymayan Türkiye'nin yetkililerden bazıları ABD seyahatleri sırasında tutuklandı. Bu skandal gelişmede öne çıkan bir husus, ABD yargı makamlarının eline geçen bazı bilgilerin bizzat Fetö savcı ve polislerince ulaştırıldığı iddiasıydı. Hatırlanacağı gibi 2013 sonunda başlatılan Fetö'ye yönelik soruşturmalarda sarsıcı bazı gelişmeler yaşanmıştı. Örneğin Ankara'daki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) yapılan baskında, yurtdışına çanak antenler vasıtasıyla tüm bilgilerin aktarılmakta olduğu belirlendi. TİB gibi Türkiye'deki tüm iletişimin üzerinden geçtiği bir birimin adeta Fetö mensuplarınca ele geçirildiği ortaya çıktı. Çanak antenlerin yurtdışına geniş çaplı bilgi gönderdiği belirlenmiş, ancak bilgilerin gittiği adres tespit edilememişti.

Diğer başka delilleri de tekrar hatırlatalım. (3) Örneğin 2 yıl önce basına sızan ve Ankara'da Fetö mensubu yargı mensuplarının gizli bir toplantısında yapıldığı belirtilen konuşma kayıtlarında '140 ülkedeki okullarımızı korumak adına gerekirse Türkiye'den vazgeçebiliriz. Güçlü olan ABD'nin yanında yer almalıyız' dedikleri dile getirilmişti. (6) Desteklediği Clinton seçilemeyince endişeye kapıldığı konuşulan Gülen'in başkanlığa seçilen Trump'a gönderdiği mektubundaki itirafı ise belki de en sarsıcı delili teşkil ediyor. (4) Mektubunda ABD'ye nasıl hizmet ettiğini anlatan Gülen, özellikle dünyadaki cemaat okullarında yürütülen faaliyetlerin Amerikan istihbaratının bilgisi dahilinde olduğunu, bu okullardan ABD'ye ciddi bilgiler transfer edildiğini, bilgi akışını sağlama konusunda gelen taleplerin hemen hepsinin karşılandığını dile getiriyordu. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) 14.01.2014 - Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5794
(2) 23.01.2014 - Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5812
(3) 10.09.2017 - Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=11229
(4) 26.01.2017 - Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=9475
(5) 04.10.2017 - Kontrgerilla.com//mansetgoster.asp?haber_no=11432
(6) 15.02.2014 - Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5851
(7) 17.10.2015 - İstanbul Cumhuriyet başsavcılığı, 25 sanıklı 25 Aralık (2013) soruşturmasındaki usulsüzlükler iddianamesi, Savcılık: FETÖ=CIA destekli tarikat, "Fetullahçı Terör Örgütü, dini kullanan ABD-CIA merkezli Moon ve Opus Dei tarikatları gibidir. Üçünün ortak özelliği misyoner faaliyetleridir. Her üç tarikat ABD'deki CIA gibi istihbarat örgütlerince desteklenmektedir."
Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=7215
(7) 02.12.2016 - İstanbul Cumhuriyet başsavcılığı, 62 sanıklı 15 Temmuz Darbe girişimi iddianamesi, Savcılık: Gülen'e CIA desteği anlamlı, "Eski CIA şefi Fuller 'Türkiye ve Arap Baharı' isimli kitabında da Gülen kuruluşlarını bol bol methetmektedir. Bu durum Fetullah Terör Örgütü'nün kimlere hizmet ettiği hakkında önemli bir delildir."
Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=9074
(7) 04.07.2017 - İstanbul Cumhuriyet başsavcılığı, 55 sanıklı MİT TIR'larının durdurulması iddianamesi, Savcı: TIR olayında rol alan örgüt imamları ertesi gün defalarca ABD konsolosluğu ile görüştü
Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=10873
(7) 16.07.2016 - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 73 sanıklı Fetö Çatı Yapılanması/Lider Kadrosu iddianamesi, Savcı: FETÖ'yü CIA koruyor, "Örgütün arkasında ABD ve CIA olduğu açığa çıktı. Gülen'i ABD'de CIA korumaktadır."
Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=8209

Delilleriyle ABD ajanlığı

(08 Ekim 2017, 11:37)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11451    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.480.253