Tam
EskidenYeniye
 

Sahil Güvenlik Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin aralarında eski Sahil Güvenlik Komutanı tümamiral Hakan Üstem'in de yer aldığı 28 kişinin yargılandığı davaya, sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyla devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.10.2017 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin aralarında eski Sahil Güvenlik Komutanı tümamiral Hakan Üstem'in de yer aldığı 28 kişinin yargılandığı davaya, sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyla devam edildi.

18.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada savunma yapan sanık astsubay Zafer Önder Yufkacı, darbe girişimi gecesi konusu suç teşkil eden emir vermediğini, almadığını, bu tür emirleri uygulamadığını ve yerine getirmediğini ileri sürdü.

Bir asker olarak hayatında ilk defa hain darbe gecesi verilen emirleri sorguladığını savunan Yufkacı, 'Darbeye fikren, zihnen ve bedenen bir katkım olmadı.

Tanık ifadeleri savunmamı destekler niteliktedir. Darbecilerle beraber hareket etmedim.' diye konuştu. Yufkacı, görevinden ihraç edilmediğini, beraat edip görevinin başına dönmek istediğini söyledi.

Sanık astsubay Alper Hepçaldıranlı da önceki savunmalarını tekrarladığını belirterek, 15 Temmuz'da yaşadıklarını açıkça anlattığını, hiçbir şeyi saklamadığını öne sürdü. Hepçaldıranlı, hiçbir hukuksuz emri yerine getirmediğini, o geceki şanssızlığının nöbet görevinde bulunması olduğunu savundu.

Hain darbe girişimiyle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını ileri süren Hepçaldıranlı, o gece komuta katına da hiç gitmediğini, savcılık makamının kendisini başka biriyle karıştırmış olabileceğini iddia etti.

Hepçaldıranlı, FETÖ ile kendisinin de ailesinin de hiçbir bağının olmadığını savunarak, 'Bu hain örgütün kapısının önünden dahi geçmedim.' savunmasını yaptı.

Sanık Hepçaldıranlı görevinden ihraç edilmediğini, beraat edip görevinin başına dönmek istediğini belirterek, beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya öğle arası verildi.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada eski astsubay Mustafa Özdemir, yargılamada sona gelindiğini ve davanın esasına katkı sağlayacak şekilde savunma yapacağını söyledi.

Yalova'da görevli olmasına rağmen darbe girişiminin yaşandığı gece Ankara'da Sahil Güvenlik Karargahına gelmekle suçlandığını belirten Özdemir, hakkında somut delil olmadığı halde terörist ilan edildiğini öne sürdü.

Darbe girişimi günü kursta bulunduğu Yalova'dan, Ankara'ya ailesinin kaldığı eve geldiğini kaydede Özdemir, bu eyleminin darbeye destek olarak değerlendirildiğini savundu.

Özdemir, 'Ankara'da oluşum, karargaha gelişim bir suçmuş gibi veriliyor. Ben Yalova'da 2 aylık bir kurstayım ama görev yerim Sahil Güvenlik Komutanlığı karargahıdır. Bana gelecek bir emir ile kursu bırakıp kadro görevimin olduğu Ankara'ya giderim. İddia edildiği gibi tanımadığım bir birlikte değildim. Binbaşı Abdullah Karaca, beni komutanın emriyle karargaha çağırdı.' şeklinde savunma yaptı.

Darbe girişiminin yaşandığı sırada bilgi almak için karargahı aradığını ancak kimseye ulaşamadığını iddia eden Özdemir, bunun üzerine eski şube müdürü yüzbaşı A.İ.G'yi aradığını bildirdi.

A.İ.G'nin de kendisine, 'Ne yapacağın konusunda sen karar vereceksin.' dediğini aktaran Özdemir, bunun karşısında şaşırdığını ifade etti.

Darbe girişiminin bastırılmasıyla Sahil Güvenlik Komutanlığı karargahına gittiğini anlatan Özdemir, burada teşebbüse yönelik hiçbir eyleminin bulunmadığını iddia etti.

'Darbe bastırıldıktan sonra karargaha gittim'

Sanık eski binbaşı Abdullah Karaca da savcının esasa ilişkin mütalaasına karşı beyanda bulunacağını belirterek, savunmasına başladı.

Savcılık mütalaasının suçsuzluğunu kanıtladığını ileri süren Karaca, 15 Temmuz'da evde kaldığını, o gece yaşanan gelişmeleri televizyondan izlediğini söyledi.

Darbe girişiminin bastırıldığı ertesi sabah, teşebbüsün faillerinin yakalandığına ilişkin haberlerin yayınlanmasından sonra karargahtan aranarak görevi başına gelmesi için emir aldığını savunan Karaca, bunun üzerine 16 Temmuz sabah saatlerinde Sahil Güvenlik Komutanlığı karargahına gittiğini anlattı.

Bu eyleminin darbeye destek olarak yorumlandığını belirten Karaca, 'İddia makamı iki fotoğraftan bir kurgu kurmuş ve hakkımda üç kez ağırlaştırılmış müebbet istiyor. Darbeye destek için gittiğim iddia ediliyor ancak benim karargaha gittiğim saatte ülke genelinde darbe bastırılmıştı. Buna rağmen darbeye destek için gittiğimin söylenmesi doğru değildir.' diye konuştu.

Hareket merkezine geldiğinde karşılaştığı bir astsubaydan karargahta yaşanılanlara ilişkin bilgi aldığını kaydeden Karaca, o esnada Sezgin albaydan, içinde ne olduğunu bilmediği bir kutu alarak nizamiyeye götürdüğünü söyledi.

Kutuda biber gazı bulunduğunu sonradan öğrendiğini öne süren Karaca, 'Sırf bunun için ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanmayı ağır buluyorum.' dedi.

Albay Sezgin'in emriyle darbe girişiminin yaşandığı gün yaşadıklarını yazılı olarak izah ettiğini bildiren Karaca, birkaç gün sonra savcılık makamına da aynı şeyleri anlatması istendiğini dile getirdi.

İfade için gittiği adli makamlarca tutuklandığını belirten Karaca, beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya, yarın sanıkların esasa ilişkin savunmalarıyla devam edilecek.

19.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada esas hakkındaki savunmasını yapan eski astsubay Fehmi Tırpancı, 16 Temmuz sabahı, darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığının anlaşılmasından üç saat sonra komutanının arayıp birliğe çağırdığını anlattı.

Bu emrin ardından halis duygularla, devletin, komutanlarının kendisine ihtiyaç duyduğunu düşündüğünü iddia eden Tırpancı, saat 06.30 civarında birliğine giriş yaptığını söyledi.

Tırpancı, birlik yakınında, aracının polis ekiplerince durdurulduğunu, kimliğini gösterdikten sonra Sahil Güvenlik Komutanlığına girdiğini ifade ederek, başarısız olduğunu bile bile bir darbe girişimini desteklemek için gittiği iddialarının doğru olmadığını öne sürdü.

Birlikteyken darbe girişimine yönelik hiçbir eylemde bulunmadığını savunan Tırpancı, 'Vicdanım rahat, zerre kadar suçumun olmadığına eminim ki bu sebeple dimdik ayaktayım.' dedi.

Tırpancı, aynı gün saat 10.30 gibi birlikten ayrıldığını belirterek, astsubay L.Ş'yi de arayıp gelmemesini söylediğini, onun da bu sözüne iştirak ettiğini ileri sürdü.

Fehmi Tırpancı, 17 Temmuz'da da astsubay L.Ş. ile önce karargaha gidip bir iş olup olmadığını, iş olmayınca ifade vermek ve tanıklık etmek için Ankara Emniyet Müdürlüğüne gittiklerini, ifadelerin bir spor salonunda alındığının söylenmesi üzerine ise buraya geçtiklerini aktardı.

Tırpancı, tanık ifadelerinin başka bir gün alınacağının belirtilmesi üzerine Yalova'daki kurs birliğine katıldığını ancak ertesi gün gözaltına alınıp ardından da tutuklandığını anlattı.

Örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock ile mesajlaşmasının olmadığını ve bu programı kullanmadığını öne süren Tırpancı, tahliyesini ve beraatini istedi.

Dokümanlarını emniyete almak için birliğine gitmiş

Sanık eski binbaşı Mehmet Gümüşay ise darbe girişiminin başladığı saatlerde Elvankent'te anne ve babasının evinde bulunduğunu, kalkışmadan da televizyon izlerken haberdar olduğunu belirtti.

Eski Sahil Güvenlik Komutanı tümamiral Üstem'in emir subayı Binbaşı Burhan Gülnar'ın arayıp personelin birliğe çağrıldığını söylediğini ancak gerekçe belirtmediğini ifade eden Gümüşay, karışıklık devam ettiği için birliğe gitmediğini aktardı.

Gümüşay, TBMM'ye bomba atılması sonrası ofisinin de hasar almış olabileceğini düşündüğünü ifade ederek, Başbakan Binali Yıldırım'ın darbe girişiminin olumsuzlukla sonuçlandığı, kuvvet komutanlarının da bu girişimi desteklemediklerine yönelik haberleri izledikten sonra birliğine gittiğini bildirdi.

Sahil Güvenlik Komutanlığının darbe girişimine karıştığına dair bir haber olmadığını iddia eden Gümüşay, ofisindeki dokümanların emniyetini almak için birliğe gittiğini öne sürdü.

Gümüşay, saat 06.00 gibi bir olumsuzlukla karşılaşmadan iş yerine gittiğini, bir duvarı yıkılan ofisindeki dokümanların emniyetini sağladığını ardından nizamiyeden çıkamadığı için karargaha gidip durum hakkında bilgi almaya çalıştığını iddia etti.

Yarbay Mustafa Şaban Gümüşiğne ile karşılaştığını ve bir şey soramadan onun nöbet devralmasını istediğini aktaran Gümüşay, emri yerine getirip saat 09.00 gibi karargah nöbetçi amirliği görevini devraldığını söyledi.

Gümüşay, darbe faaliyetlerine katılmamasına rağmen saat 14.00 civarında nizamiyeye gelen, kendisinin karşılamak üzere gittiği Merkez Komutanlığı askerlerince gözaltına alındığını ve sonrasında tutuklandığını bildirdi.

Sanık Gümüşay da tahliyesini ve beraatini talep etti.

20.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada esas hakkındaki savunmasını yapan sanık eski Binbaşı Mehmet Yılmaz, iddianamedeki suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Uçak seslerini ilk duyduğunda Ayrancı semtinde olduğunu, bunun üzerine Anıtkabir yakınındaki evine gitmek için dışarı çıktığını anlatan Yılmaz, evine en kestirme yol olarak bilinen Merasim Sokak'tan geçerken, bağlı bulunduğu Sahil Güvenlik Komutanlığına da uğramak istediğini, nizamiyede komutanı Tümamiral Hakan Üstem ile karşılaştığını ve onunla birlikte 23.15 civarında birliğe giriş yaptığını ifade etti.

İddianamedeki komuta katında bulunmasıyla ilgili ifadelere yönelik, başka şube müdürleri gibi bu katta bulunma yetkisi olduğunu belirterek cevap veren Yılmaz, cephanelik bölgesinde görüldüğü ve silah aldığı iddiasını da reddetti.

Yılmaz, asker olarak silah bulundurmasının suç teşkil etmeyeceğini öne sürerek, çelik yeleği de korunma içgüdüsüyle giydiğini iddia etti.

'Ben, mesai yaptığım binanın içinde bekleyerek darbeyi kime karşı nasıl yaptım bilemiyorum.' ifadesini kullanan Yılmaz, darbeye katılmak için birliğe gittiği iddiasının da doğru olmadığını savundu.

Yılmaz, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u da kullanmadığını öne sürerek, 'Masum olduğuma eminim. Ben masumum, beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum.' dedi.

Sanık eski Astsubay Samet Sorkulu da 15 Temmuz'da nöbetçi olduğunu ve bu görevini yerine getirdiğini savundu. Sorkulu, 'Soruşturma bile geçirmemiş yüzlerce TSK personeli var. Ben de onlar gibi masum olduğumu düşünüyorum. İddiaların hepsini reddediyorum. Vereceğiniz karara saygılıyım. Adalete güveniyorum.' diye konuştu.

Sorkulu'nun avukatı ise müvekkili hakkında beraat kararı verilmesini talep etti. Müvekkilinde ByLock tespiti yapıldığını da anımsatan sanık avukatı, eğer bir ceza verilecekse Sorkulu'nun terör örgütüne üyeliğine yönelik 314/2 maddesi hükmüyle cezalandırılmasını, diğer maddelerden ceza verilmemesini istedi.

Darbe girişimine iştirak etmemiş

Sanık eski Sahil Güvenlik Komutanlığı Genel Sekreteri Yarbay İsa Aydın da 15 Temmuz'da, daha önceden aldığı yıllık izin doğrultusunda ailesi ve eşinin anne babasıyla kampta tatil yaptıklarını, Ankara'da bulunmayıp, karargaha da gitmediğini söyledi.

O gece Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem'in görev telefonundan aramasına rağmen karargaha gitmediğini, kimin darbeci olduğuna yönelik de bir bilgisi bulunmadığını belirten Aydın, yola çıkıp evine geçtiğini dile getirdi.

Üstem'in aradığına yönelik bir delil olmadığını, bunu kendisinin ifade verirken belirttiğini dile getiren Aydın, darbe girişiminde bulunmuş olsa, yasal ya da yasa dışı yollardan kaçma girişiminde bulunabileceğini öne sürdü.

Aydın, Kurmay Başkanı Bülent Olcay ile görüşmesi sonrası Merkez Komutanlığına giderek bilgi verdiğini ifade ederek, darbecilerin atama listesinde isminin geçmesiyle ilgili bilgisi bulunmadığını da savundu. Aydın, şunları söyledi:

'Darbeci değilim. FETÖ mensubu değilim. Bu girişimde de yer almadım. Darbeden ve darbe planlamalarından habersiz bir şekilde tatilde olmam, yasal bir şekilde karargaha çağrılmama rağmen karargaha gitmek yerine olayları takip ederek kendi evime gelmem, iddianın aksine atama listesinden haberimin olmaması, emir vermemem, darbeciler kaçarken benim kaçmamam, bilgi vermek üzere Merkez Komutanlığına gitmem, darbecilerle bir irtibatımın olmaması, eşim ve 3 çocuğumun yanımda olması dikkate alındığında darbe girişimiyle irtibatımın olmadığı aşikardır.'

Akıncı Üssü'nde darbeye iştirak ettiği açık olan bazı askeri personelin darbeci olmadığını, darbeye iştirak etmediklerini söylemesinin, darbeye iştirak etmeyenlerin söylemlerine de şüpheyle bakılmasına neden olduğunu öne süren Aydın, 'Benim darbe girişimiyle bir alakam yoktur. Darbe girişimine iştirak anlamında bir faaliyette bulunmadım.' dedi.

Aydın, beraatini talep etti.

Sanık eski Yarbay Mustafa Şaban Gümüşiğne de iddianamedeki suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Gümüşiğne, sıralı amirlerinden emir alıp bunları uyguladığını belirterek, aldığı emirlerin darbeyi destekleyici nitelikte olmadığını savundu.

'Karargahta darbe ile ilgili bir eylem ya da söyleme şahit olmadım. Kanunsuz bir emir vermedim, kanunsuz bir emir almadım. FETÖ ile de bir bağlantım yok.' diyen Gümüşiğne, beraatini istedi.

Duruşmaya, pazartesi günü devam edilmek üzere ara verildi.

İDDİANAME

Sanık er Anıl Ceylan dışındaki sanıklar için 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Sanık Hakan Üstem ve Süleyman Yarayan'ın 'silahlı terör örgütü yönetmek' suçundan 22,5 yıla kadar hapsinin istendiği iddianamede, diğer sanıkların ise 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

İddianamede ayrıca sanık Yarayan hakkında, kendisini teslim almaya gelen Merkez Komutanlığı görevlilerini havaya ateş açıp ölümle tehdit ettiği iddiasıyla 9 aydan 4,5 yıla kadar hapis isteniyor.

Üstem'in isteği üzerine sanık Burhan Gülnar'ın, er Ceylan'a, darbe teşebbüsünün delili niteliğindeki Üstem'e ait not defterinin imhası emrini verdiği belirtilen iddianamede, bu sanıkların 9 aydan 7,5 yıla kadar cezalandırılmaları talep ediliyor.

Sanık Üstem'in, terör örgütü FETÖ/PDY mensuplarının gizlilik içinde görüşmelerini sağlayan 'ByLock' programını kullandığının belirlendiği aktarılan iddianamede, sanığın banka hesabından 'Research Electronics' isimli firmaya yüklü miktarda para gönderdiği öne sürülüyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-26 Ocak (2017) 'Ankara 29 sanık Sahil Güvenlik Darbe Yapılanması' davası

(21 Ekim 2017, 12:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11504    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.321.038