Tam
EskidenYeniye
 

Kriptolu Dinleme davası

Ankara'da, Devlet büyüklerinin kullandığı, kriptoluların da arasında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, kapatılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile TÜBİTAK'ın 28 eski çalışanının yargılandığı davada Cumhuriyet savcısı, sanıklardan 24'ünün, 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak' ile 'siyasi ve askeri casusluk'un da arasında bulunduğu kimi suçlardan toplam 90 yıl 10 ay 15 güne kadar değişen sürelerle hapsini istedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.10.2017 12:40 Ankara'da, Devlet büyüklerinin kullandığı, kriptoluların da arasında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, kapatılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile TÜBİTAK'ın 28 eski çalışanının yargılandığı davada Cumhuriyet savcısı, sanıklardan 24'ünün, 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak' ile 'siyasi ve askeri casusluk'un da arasında bulunduğu kimi suçlardan toplam 90 yıl 10 ay 15 güne kadar değişen sürelerle hapsini istedi.

18 Ekim'de Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya eski TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen, eski TİB Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İlhan Elieyioğlu ve Harun Biniş'in de arasında bulunduğu tutuklu sanıklar, bazı tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları ile müştekilerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı, Başbakanlık, bazı bakanlık ve siyasilerin de arasında yer aldığı şikayetçi gerçek ve tüzel kişilerin avukatları katıldı.

Duruşmada dosyaya giren belge ve dilekçelerin tutanağa geçirilmesinin ardından Cumhuriyet Savcısı Ayhan Çelik, celse arasında dosyayı incelediğini belirterek, esas hakkındaki görüşünü açıkladı.

Savcının görüşünde, FETÖ/PDY'nin kuruluşu, yapılanması ve amaçlarına değinildi. Örgütün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde cebir ve şiddetle, parlamento, hükümet ve anayasal kurumları feshedip iktidara gelmek istediği, bu amaçla TSK'daki üyeleriyle meşru organlara ve vatandaşlara yönelik vahim eylemler gerçekleştirdiği anımsatılan görüşte, FETÖ/PDY'nin silahlı bir terör örgütü olduğu, Yargıtay'ın da ByLock'u münhasıran bu örgüt mensuplarının kullanımına sunulduğuna ilişkin kararı bulunduğu belirtildi.

'Örgütün yargı ve emniyet birimlerindeki elemanları eliyle gerçekleştirilen 17-25 Aralık 2013 tarihli Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini devirmeye yönelik 'yargı-emniyet darbe' girişiminin ardından TİB'de yapılan inceleme ve denetlemelerde devletin üst kademesince kullanılan kriptolu telefonların usulsüz dinlendiği yönünde bulgular elde edilmesi üzerine soruşturmaya başlandığı' kaydedilen görüşte, tanık beyanından da sabit olduğu üzere, örgütün, ülke genelindeki haberleşme sistemlerinin merkezi konumundaki TİB'e özel önem verdiği, buradaki kadronun tamamına yakınını hukuk dışı yollarla ele geçirdiği ifade edildi.

'Güvenlik açığı olacak şekilde tasarlanmış'

Dosyadaki deliller değerlendirildiğinde, sanıklardan Hasan Palaz, Gökhan Vıcıl, İmran Ergüler, Özgür Ören, Orhan Üçtepe ve Ayhan Yeni'nin, suç tarihinde TÜBİTAK'ta görev yaptıkları, MİLCEP K2 kriptolu telefon projesinde görev aldıkları anlatılan görüşte, FETÖ/PDY üyesi olan sanıklardan Palaz, Ergüler ve Ören'in ByLock kullandıkları, Vıcıl'ın da annesi adına kayıtlı hatla ByLock kullandığı kaydedildi.

Sanıkların, MİLCEP K2 telefonları kasıtlı olarak, güvenlik açığı olacak şekilde tasarladıkları ve kendilerinde bulunan sertifika ve anahtar bilgilerini FETÖ mensuplarına vererek, bu telefonların dinlenmelerini sağladıkları ya da TİB'deki örgüt mensuplarınca kendilerine verilen kriptolu telefonlar arasındaki haberleşme kayıtlarını aynı yöntemle çözerek dinledikleri aktarılan görüşte, eski TİB Başkan Vekili Şen, Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Elieyioğlu ile Adil Biçer, Barış Yaslan, Bülent Kocagürbüz, Halil Çiçek, Hamza Demirezen, Harun Biniş, Aliosman Tekin, Erkay Uzun, Mehmet Akgedik, Seyit Aydın Öztaban, Yunus Şahin, Nur Muhammed Arınç, İbrahim Kılıç, Ahmet Boyalı, İsmail Bakar ve Hidayet Gencer'in de FETÖ'nün TİB'deki yapılanmasında yer aldıkları bildirildi.

Sanıklardan Şen, Elieyioğlu, Yaslan, Çiçek, Biniş, Tekin, Uzun, Akgedik, Öztaban, Şahin, Boyalı ve Gencer'in ByLock kullandıklarına işaret edilen görüşte, dosya kapsamındaki rapora göre kriptolu telefonlara ait IMEI numaralarının tamamının veri tabanına sanık Elieyioğlu'na ait 'ilhanm' kullanıcısı tarafından girildiği, bu şekilde kriptolu telefonlara kanunsuz şekilde dinleme işlemi başlatıldığı, sanık İsmail Bakar'a ait 'ibakar' kullanıcısınca da eski bakan Ömer Dinçer'in kullandığı kriptolu telefonun dinlenmesine ilişkin hedef silme işlemi yapıldığı anlatıldı.

İstenen ceza 90 yıl 10 ayı geçti

Görüşte, sanıklardan Palaz, Şen, Elieyioğlu, Biçer, Yaslan, Kocagürbüz, Çiçek, Demirezen, Biniş, Tekin, Uzun, Akgedik, Öztaban, Şahin, Arınç, Boyalı, Bakar, Gencer, Kılıç, Vıcıl, Ergüler, Ören, Üçtepe ve Yeni'nin 'terör örgütü FETÖ üyesi olmak' suçundan 15'er yıla kadar hapsi istendi.

Bu sanıkların, müştekiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski bakanlar Sadullah Ergin, Fatma Şahin ve Cevdet Yılmaz ile mağdurlar Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ ve Recep Akdağ, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, eski Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç, Ali Babacan, eski Bakanlar Taner Yıldız, Nihat Ergün, Mehdi Eker, Zafer Çağlayan, Faruk Çelik, Nabi Avcı, Hayati Yazıcı, Efkan Ala, Ömer Dinçer, Erdoğan Bayraktar, Egemen Bağış, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Başbakanlık Müşaviri Sefer Turan, Dışişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, MİT Müsteşarlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce kullanılan MİLCEP K2 model kriptolu telefonları 1 Ocak 2014 ve öncesinde defalarca dinleyerek, devletin güvenliği, iç ve dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla müteselsilen temsil ettikleri belirtilerek, bu sanıkların 'siyasal ve askeri casusluk' suçundan 35'er yıla kadar hapisleri talep edildi.

Palaz, Şen, Elieyioğlu, Biçer, Yaslan, Kocagürbüz, Çiçek, Demirezen, Biniş, Tekin, Uzun, Akgedik, Öztaban, Şahin, Arınç, Boyalı, Bakar, Gencer, Kılıç, Vıcıl, Ergüler, Ören, Üçtepe ve Yeni'nin, 'haberleşmelerin gizliliğini müteselsilen ihlal ettikleri' belirtilen görüşte ancak TCK'ya göre bu suçun şikayete tabi olduğu, yalnızca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sadullah Ergin, Fatma Şahin ve Cevdet Yılmaz'ın şikayette bulunduğu belirtildi. Sanıkların, bu sebeple 'zincirleme biçimde haberleşmenin gizliliğini ihlal' suçundan her şikayetçi için ayrı ayrı olmak üzere dört kez cezalandırılmaları ve yine 35'er yıla kadar mahkumiyetleri istendi.

Sanıkların, ses kayıtlarından elde ettikleri bilgileri örgütün amaç ve çıkarları doğrultusunda kullanarak ya da montajlayıp, terör örgütünün kontrolünde bulunan medya organlarında yayınlayarak, cebir ve şiddetle Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs ettiklerinin ileri sürüldüğüne yer verilen görüşte, ancak sanıkların, bu ses kayıtlarını montajlayıp yayınladıkları sabit olmadığından beraatları talep edildi.

Yine sanıklardan Yunus Şahin, 'bilişim sistemindeki verileri bozma, yok etme, erişilmez kılma' suçundan beraatı istenen görüşte, Hamza Demirezen, Aliosman Tekin, Barış Yaslan, Adil Biçer, Osman Nihat Şen ve İlhan Elieyioğlu için aynı suçtan 5 yıl 10 ay 15 güne kadar hapis talebinde bulunuldu.

Dört sanık için beraat talebi

Görüşte, bu sanıkların haklarındaki diğer suçlardan, sanıklar Ferhat Saraç, Ahmet Asım Yağız, İbrahim Barbaros Özcan ve Cüneyt Koç'un ise üzerlerine atılı tüm suçlardan beraatleri talep edildi.

Sanıklar ve avukatları, esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre istedi.

Darbe girişimi gecesi Akıncı Üssünde bulunduğu belirlenen sanık Harun Biniş de savunmasını hazırlamak için süre isteyerek, 'Suç tarihinde TİB çalışanı değildim, 14 Şubat 2013'te ayrılmıştım. Bunun gözden kaçtığını düşünüyorum. Çalıştığım departmanın dinleme sistemleriyle de ilgisi yoktu. İnternet departmanında çalıştım. Bu dava itibarıyla tutuklanmamı gerektirir bir delil yok. Zaten güvenlikli bir yerdeyim. Şu an itibarıyla tahliyemi talep ediyorum' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın ise esas hakkındaki görüşte bazı sanıkların tüm suçlardan, bazılarının da belli suçlardan beraatlarinin istenmesine katılmadıklarını bildirerek, esas hakkındaki beyanlarını hazırlamak için süre talep etti.

Taraflara istediği süreyi veren mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına da karar verdi ve davayı erteledi.

İddianame

Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da aralarında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, TİB ve TÜBİTAK'ta görev yapan 28 kişi hakkındaki davada, sanıklara, 'silahlı terör örgütüne üye olmak, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek, kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etmek, bilişim sistemindeki verileri bozmak, yok etmek veya erişilmez kılmak' suçlamaları yöneltiliyor.

Soruşturma, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmüş, ardından fezleke ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmişti.

Paralel yapı-28 Şubat (2015) 'Ankara 28 sanık TİB/TÜBİTAK Yapılanması/Kriptolu Telefonların Dinlenmesi' davası

(21 Ekim 2017, 12:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11511    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.728.439