Tam
EskidenYeniye
 

Erzincan Sodes Yolsuzluğu davası

Erzincan'da, Sosyal Destek Programı (SODES) projelerinde usulsüzlük yaparak Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finans sağladıkları öne sürülen, aralarında örgütün kentteki sözde mütevelli heyeti üyeleri ile örgütle bağlantılı okulların yönetici ve çalışanlarının da bulunduğu 36'sı tutuklu, biri firari 72 sanığın yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.10.2017 13:35 Erzincan'da, Sosyal Destek Programı (SODES) projelerinde usulsüzlük yaparak Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finans sağladıkları öne sürülen, aralarında örgütün kentteki sözde mütevelli heyeti üyeleri ile örgütle bağlantılı okulların yönetici ve çalışanlarının da bulunduğu 36'sı tutuklu, biri firari 72 sanığın yargılanmasına başlandı.

16.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Polis Meslek Yüksekokulunda (POMEM) oluşturulan salonda görülen duruşmada tutuklu yargılanan Abbas Parilti, Ekrem Bayrak, Haluk Alturan, Orhan Say, Rahman Kayımtu ve Veysel Akdoğan ile iş adamlarının da aralarında yer aldığı 36'sı tutuklu 71 sanık hazır bulundu.

Tutuklu sanık İsmail Talay, duruşmaya bulunduğu Konya E Tipi Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Sanık avukatları, bazı tanıklar ile izleyicilerin de yer aldığı duruşma, sanıkların kimlik tespiti işlemiyle sürüyor.

Duruşma nedeniyle POMEM ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Duruşmanın 20 Ekim'e kadar sürmesinin planlandığı öğrenildi.

Bazı tanıklar ile izleyicilerin de yer aldığı duruşmada, sanıkların kimlik tespitlerinin ardından savunmalara geçildi.

'GSM operatöründe yaşanan bir IP çakışması olabilir'

Tutuklu sanık Abbas Parilti, yaptığı savunmada, istinat edilen 'terör örgütü üyeliği' suçlamasını kabul etmediğini söyledi.

Dava dosyasında kendisi hakkında darbeyi destekleyen herhangi bir delil bulunmadığını ileri süren Parilti, savunmasına şöyle devam etti:

'Hakkımdaki iddialar, bazı tanıkların psikolojik baskı altında verdikleri ifadelerden ibarettir. Aktif-sen üyeliğim nedeniyle açığa alınıp ardından KHK ile ihraç edildim. Erzincan Memur Derneği (EMIN-DER) bir yıl kadar yönetim kurulu başkanlığı yaptım. Burada terörist görmedim, teröristleri de desteklemedim. Derneğe üye olmak neden suç sayılıyor. EMIN-DER de yapılan faaliyetler il dernekler müdürlüğüne iletilir. Söz konusu faaliyetlerin tamamı yasal faaliyetlerdir. Yasa dışı bir dernek ise devlet tarafından hemen sonlandırılması gerekirdi.'

Parilti, iddianamede 'ByLock' kullandığının ifade edildiğini, bunun doğru olmadığını öne sürerek, 'GSM operatöründe yaşanan bir IP çakışması olabilir. Ben 'ByLock' kullanmadım. İl imamı olduğum tanıklar tarafından ifade ediliyor, ben bunları kesinlikle kabul etmiyorum. Tanıkların benim hakkımda verdikleri ifadeleri tamamen mesnetsiz ve asılsızdır.' dedi.

Sanık Adem Mete de tebliğ edilen iddianameyi okuduğunu ve FETÖ üyesi olmadığını öne sürdü.

Tutuklandıktan 3 ay sonra 'ByLock' kullanıcısı olduğu iddiasının ortaya çıktığını aktaran Mete, şunları kaydetti:

'İş yerimde müşteriler tarafından kullanılan telefon ve bilgisayarlar var. Kimin indirdiğini bilmiyorum. ByLock indirmedim ve kullanmadım. Gazete aboneliğim sadece Zaman gazetesinden ibaret değil, otel müşterilerinin istifade etmeleri için tüm ulusal gazetelere aboneyiz. Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) üyeliğim ise tamamen yasal çerçeve içerisindedir. Sanık ve tanıkların aleyhimde verdikleri ifadeler tamamen kurgudan ibarettir.'

Tutuklu sanıklar Abdurrahman Akpınar, Ahmet Akpınar, Yusuf Atılgan, Asım Atabay, Ayhan Selçuk, Ekrem Bayrak, Emin Bedir, Eyüp Çakırbay, Fatih Selen, Fuat Deliktaş, Güner Ersoy da savunmalarında üzerlerine atılı suçlamaları reddetti.

Mahkeme, hakkında yakalama kararı çıkarılan ve tutuksuz yargılanan Gazanfer Boz'un da tutuklanmasına karar verdi.

Dosya kapsamında tutuklu sayısı böylelikle 37'ye yükseldi.

Duruşma diğer sanıkların savunmalarının alınması için yarına ertelendi.

17.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Polis Meslek Yüksekokulunda (POMEM) oluşturulan salonda görülen duruşmada, tutuklu yargılanan Abbas Parilti, Ekrem Bayrak, Haluk Alturan, Orhan Say, Rahman Kayımtu ve Veysel Akdoğan ile iş adamlarının da aralarında yer aldığı 37'si tutuklu 72 sanık hazır bulundu.

Davanın diğer sanığı İsmail Talay, tutuklu bulunduğu Konya E-tipi Ceza İnfaz Kurumundan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Duruşma nedeniyle güvenlik güçleri POMEM içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

'Tanıklık yapanlar dedikodulardan etkilenmiş'

Tutuklu sanık Haluk Alturan, yaptığı savunmada, isnat edilen 'terör örgütü üyeliği' suçlamasını kabul etmediğini belirtti.

Evinde yapılan aramada suç teşkil edecek herhangi bir delil bulunmadığını ileri süren Alturan, şöyle devam etti:

'Özel okulların bağlı bulunduğu Esentepe şirketinde muhasebeci olarak çalışıyordum. Muhasebede yaptığım 34 işlem hakkında tarafıma suç istinat edilmiş. Ben tutuksuz yargılanan sanıklardan İhsan Şenyuva'dan kendisine ait şirkette bulunan 10 hisseyi 2016'da satın alarak bedeli olan 10 bin lirayı bankadaki hesaba yatırdım. Ticaret Sicil Gazetesi'nde ismimin geçmesi terörist olarak gösterilmeme neden oldu. Burada konuşulanları hemen başka yerde farklı duyabilirsiniz. Aleyhimde tanıklık yapanlar dedikodulardan etkilenmiş olmalıdır.'

SODES kapsamında örgüte para aktarıldığı iddiası

Tutuklu sanık Selami Bal da KHK ile ihraç edilmeden önce sağlık memuru olarak görev yaptığını ifade ederek, kentte birkaç arkadaşıyla beraber 2003 yılında Erzincan Memur Derneğini (EMIN-DER) kurduklarını aktardı.

İddianamedeki bazı tanık ifadelerinde 100 bin liralık SODES projesi kapsamında örgüte para aktarıldığının iddia edildiğini anlatan Bal, 'Biz 100 bin lira gibi küçük bir projede çok iyi işler çıkardık. Dar bir bütçe olmasına rağmen bilgisayar, akıllı yazıcı ve kamera aldık. Yazılımlara çok para ödedik. Buna rağmen projeden 20 bin lira para artırmayı başardık. Artan parayı ise iade ettik.' diye konuştu.

'O para bir arkadaşımın emanetiydi'

Bal, mahkeme başkanının, telefonunda 'ByLock' bulunduğunu ve Bank Asya da 2014 Ocak ayında kendisine ait katılım hesabına aralıklarla 15 bin 750 lira yatırıldığını hatırlatması üzerine, 'ByLock indirmedim ve kullanmadım. Yatırılan 14 bin lira şu anda açıklayamayacağım bir arkadaşımın emanetini bana vermesi üzerine hesabıma yatırdım.' savunmasını yaptı.

Tutuklu sanıklar İbrahim Olğun, İcabi Şimşek, İdris Saltabaş, İlhan Tok, Mehmet Özgedik, Mehmet Şirin, Mustafa Aladağ, Mustafa Önder, Nizamettin Türkoğlu, Orhan Say, Özcan Karagöz ve Salih Kesler'in de savunmalarını dinleyen mahkeme heyeti, diğer sanık savunmalarının alınması için duruşmayı yarına erteledi.

19.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Polis Meslek Yüksekokulunda (POMEM) oluşturulan salonda görülen duruşmada, tutuklu yargılanan Abbas Parilti, Ekrem Bayrak, Haluk Alturan, Orhan Say, Rahman Kayımtu ve Veysel Akdoğan ile iş adamlarının da aralarında yer aldığı 37'si tutuklu 72 sanık hazır bulundu.

Davanın diğer sanığı İsmail Talay, tutuklu bulunduğu Konya E-tipi Ceza İnfaz Kurumu, tutuksuz sanık Rahman Kayımtu da Trabzon Adliyesinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Tutuklu sanık Tahsin Tunç, yaptığı savunmada, iddianamede kendisi hakkındaki ifade veren tanıkların art niyetli olduklarını öne sürdü.

Hiçbir suçu olmamasına karşın 15 aydır tutuklu olduğunu ileri süren Tunç, 'Terör örgütü üyeliği ile suçlanmaktayım. Bu çok ağır bir ithamdır. Ben terör örgütü üyesi değilim. Hakkımdaki suçlamaları reddediyorum. Tahliyemi ve beratimi talep ediyorum.' dedi.

Yurtlarda toplantı yapılmama kararı alındı

Sanık Rahman Kayımtu da Erzincan'a 2011 yılında geldiğini ve bir öğrenci yurdunda 4 yıl müdür olarak görev yaptığını ve bu sürede birkaç defa sohbet toplantılarının yurtta gerçekleştirildiğini gördüğünü söyledi.

Kayımtu, '17-25 Aralık sonrası gelen talimatla artık yurtlarda toplantı yapılmaması kararı alındı. Bize 2015 yılında ByLock programını indirmemiz söylendi. Ben gizli olmadığı için bu programı GSM hattı üzerinden indirdim. ByLock üzerinden haberler gelirdi, paylaşımlar yapılırdı. Bu program üzerinden yapılan paylaşımların yanlış olduğunu düşünerek 2016 mayıs ayında ayrıldım. Ben sadece yurdun bağlı olduğu şirkette bir çalışanım.' diye konuştu.

Davanın diğer sanığı İsmail Talay, tutuklu bulunduğu Konya E Tipi Ceza İnfaz Kurumu, tutuksuz sanık Rahman Kayımtu da Trabzon Adliyesinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Tutuksuz sanık İsmail Ildız, yaptığı savunmada, KHK ile kapatılan bir vakıfta başkanlık yaptığını söyledi.

Vakıftaki tüm faaliyetlerin resmi bir şekilde kayıt altına tutulduğunu ileri süren Ildız, 'FETÖ/PDY terör örgütü üyesi değilim, suçlamaları kabul etmiyorum. Vakfın amacı ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmektir. Vakıf yönetimi tarafından alınan kararlar karar defterinde kayıt edilmiştir. Hiçbir yasa dışı faaliyetimiz olmadı.' dedi.

Tutuklu sanık Sabit Kabakçı, öğretmenlik ve milli eğitim müdür yardımcılığı yaptığını, Fevzi Efendi Vakfı'nda adına kesilen bağış makbuzunu kabul etmediğini öne sürerek, 'Benim bağışlayacağım herhangi bir param yoktur. Ben emekli birisiyim. Bu parayı bağışlamadım. Duruşma sırasında gördüm ki benden başka emekli olan bazı sanıkların üzerine de bilgileri dışında bağış makbuzu kesildiğini gördüm.' diye konuştu.

Mahkeme heyeti, diğer sanık savunmalarının alınması amacıyla duruşmayı yarına erteledi.

20.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Polis Meslek Yüksekokulunda (POMEM) oluşturulan salonda görülen duruşmada tutuklu yargılanan Abbas Parilti, Ekrem Bayrak, Haluk Alturan, Orhan Say, Rahman Kayımtu ve Veysel Akdoğan ile iş adamlarının da aralarında yer aldığı 37'si tutuklu 72 sanık hazır bulundu.

Sanıklardan İsmail Talay, tutuklu bulunduğu Konya E Tipi Ceza İnfaz Kurumu, tutuksuz sanık Rahman Kayımtu da Trabzon Adliyesinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Güvenlik güçleri, POMEM içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Tutuksuz sanıklar, Mesut Özdemir, Metin Şat, Murat Kort, Naci İçer, Niyazi Akkuş, Nizamettin Gül, Pehlül Aruk, Rahmi Altunel, Reşat Ekrem Çakırbay ve Şefik Yalçınyavuz, haklarındaki suçlamaları reddederek beraatlerini istedi.

Cumhuriyet savcısı, mütalaasında sanık Bilal Aka'nın adli kontrol şartının kaldırılmasını, tutuklu sanıklardan Ahmet Akpınar ve İdris Saltabaş'ın ise adli kontrol şartıyla tahliyesini talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Abdurrahman Akpınar, Ahmet Akpınar, Fatih Selen, İcabi Şimşek, İdris Saltabaş, Kadir Akar, Muhammet Ali Göksu, Nizamettin Türkoğlu, Özcan Karagöz, Sabit Kabakçı ve Yılmaz Okçu'nun yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla tahliyelerine hükmetti.

Tutuksuz yargılanan Eyüp Dündar, Hulusi İnci, Mesut Özdemir, Murat Kort, Nizamettin Gül ve Veysel Aydın'ın ise tutuklanmalarına karar veren heyet, duruşmayı erteledi.

Mahkeme heyetinin aldığı kararla davadaki tutuklu sanıkların sayısı 32'ye düştü.

İDDİANAME

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, aralarında FETÖ/PDY'nin kentteki sözde mütevelli heyeti üyeleri ve örgütün sözde 'il imam yardımcıları' Abbas Parilti ve Ekrem Bayrak, örgütün 'il mali sorumlu yardımcıları' Haluk Alturan ve Orhan Say ile örgütle bağlantılı yurt, okul ve dershanelerden sorumlu Rahman Kayımtu ve Veysel Akdoğan'ın da bulunduğu 36 tutuklu, 35 tutuksuz ve bir firari sanık yer alıyor.

İddianamede, aralarında iş adamlarının da olduğu bazı sanıkların, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Erzincan Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (EGİSAD) ile Osman Fevzi Efendi Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı aracılığıyla SODES projelerinde usulsüzlük yaparak sağlanan haksız geliri örgüt ve ona yakın kuruluşlara aktardıkları belirtiliyor.

Bu sayede örgüte finans sağlandığı anlatılan iddianamede, sanıklardan bir kısmının FETÖ ile iltisaklı derneklerde yönetici ve üye oldukları, bazılarının örgütün finans kaynağı Bank Asya'da hesaplarının bulunduğu, bir bölümünün de örgütün gizli haberleşme ağı 'ByLock'u kullandıkları kaydediliyor.

İddianamede, sanıkların 'terör örgütü üyesi olmak' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi isteniyor.SODES YOLSUZLUĞU SORUŞTURMALARI 12 İLDE DAHA YÜRÜTÜLÜYOR

Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ/PYD) Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında geniş çaplı bir yolsuzluk ağı kurduğu ortaya çıkmıştı. Şu ana kadar toplam 12 ilde daha SODES yolsuzluğunu konu alan soruşturma yürütülüyor.

Paralel yapı-13 Mayıs (2016) 'Erzincan 72 sanık SODES yolsuzluğu' davası
Diğer illerdeki Sodes yolsuzluğu davaları

(21 Ekim 2017, 13:35)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11531    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.678.180