Tam
EskidenYeniye
 

Özel Kuvvetler Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Gölbaşı'nda bulunan Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirme teşebbüsüyle ilgili 68 kişinin yargılanmasına, sanıkların çapraz sorgularıyla devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.10.2017 14:00 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Gölbaşı'nda bulunan Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirme teşebbüsüyle ilgili 68 kişinin yargılanmasına, sanıkların çapraz sorgularıyla devam edildi.

27 Ekim'de Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanıklar, avukatları, darbe gecesi ÖKK'da yaralanan müşteki Astsubay İsmail Oğuz ile müşteki avukatları katıldı.

Duruşmada sanıkların çapraz sorgusuna devam edildi.

Sanık ÖKK kursiyeri Faruk Erkul, ByLock kullandığına ilişkin iddiaları kabul etmedi. Erkul, kursiyer olduğu için eğitimden sonra 15 Temmuz günü misafirhaneye geldiğini, gece boyunca çıkmadığını savundu.

Sanık eski ÖKK Kurmay Başkanı İcra Astsubayı Fatih Uysal'a çapraz sorgusunda, mesai saati bitmesine rağmen neden birliği terk etmediği soruldu. Uysal, 'Zekai Aksakallı Paşam terör toplantısındaydı, o evine gitmeden birliği terk edemiyoruz, ben icra astsubayıyım. Beklemek zorundayım.' dedi.

Olay gecesi darbeciler tarafından vurulan müşteki İsmail Oğuz, Uysal'a, 'Benim vurulduğum anda nizamiyenin en kıdemlisi sizsiniz, benim vurulduğum yere timi siz mi görevlendirdiniz?' diye sordu.

Uysal, 'İsmail kardeşim sen timcisin, orada kıdemli olan unsur varken bir astsubay orayı yönlendirebilir mi? Ben yönlendirmedim.' dedi.

Sanık Uysal, İsmail Oğuz'un, 'Bize 'terörist' dediniz, beni vurdunuz, askersen orada ölmen gerekiyor, niye ölmedin?' sorusunu ise yanıtlamak istemediğini söyledi.

Sanık Gökhan Mercan da sorular üzerine 15 Temmuz öncesi üsteğmen rütbesinde olduğunu ve İstanbul'daki Harp Akademileri Komutanlığında kurmaylık eğitimi aldığını söyledi.

Mercan, kurmay başkanının kendisini arayıp, hafta sonu yapılacak faaliyetten haberi olup olmadığını sorduğunu, bunun üzerine sicil amirinden bilgi aldıktan sonra 15 Temmuz akşamı saat 19.00'da İstanbul'dan Ankara'ya hareket ettiğini öne sürdü.

Sanık eski Üsteğmen Mehmet Koç da 14 Temmuz günü sonradan FETÖ mensubu olduklarını öğrendiği kişiler tarafından alıkonulduğunu, 'Seni işten attırırız, ailenin bütün özelini ortaya çıkarırız, TSK'dan attırırız. Zaten Alevi biriyle evlenmişsin, biz o yuvayı yıkmasını da biliriz.' şeklinde tehdit edildiğini öne sürdü.

Darbeci Ümit Bak'ın üstünden çıktığı belirtilen listede, nöbetçi subay olarak adının yer aldığını, listeden haberdar olmadığını iddia eden Koç, diğer sorular üzerine de bildiklerini önceki ifadelerinde samimi şekilde anlattığını söyledi. Koç, 'Bence önemli olan bu işi FETÖ'nün yaptığı. 'Görmedim, duymadım, bilmiyorum' diye üç maymunu oynayarak, diğer FETÖ davaları gibi sulandırmanın bir mantığı var mı?' diye konuştu.

Avukatı Ümit Yaşar'ın sorusu üzerine Koç, kendisini alıkoyan sanıklardan Serkan Ak ve Mehmet Raydemir'in ifadesini geri çekmesini istediklerini öne sürdü.

Yaşar, 'Reddetmeyeceğimi söyleyince 'Bu olay buradan dönecek, herkes çıkacak, sen burada yatmaya devam edeceksin.' diyerek beni tehdit ettiler.' dedi. Sanık Koç, 'Ben suç işlemedim, elime silah bile almadım, o gece orada bile değildim, demokrasi mitinglerine katıldım, hiçbir hainle birliktelik yapmadım.' şeklinde savunma yaptı.

Söz alan sanık Serkan Ak ise Mehmet Koç'u nezarethanede ifadesini değiştirmesi yönünde tehdit etmediğini ileri sürdü.

Eski Kıdemli Başçavuş Muzaffer Han da çapraz sorgusunda, suç tarihinde şube müdürünün emriyle mesaiye kaldığını belirterek, 'Özel Kuvvetler Komutanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın o akşam kalkışmaya ilişkin konuşmalarını duyduktan sonra daha Semih Terzi ÖKK'ya inmeden, bir silah dahi atılmadan yanlış bir şey olduğunu düşünerek, odama gittim. Silahım ve teçhizatımı bıraktım. Saat 05.00'e kadar odamdan çıkmadım.' diye konuştu.

Duruşmaya, aranın ardından sanıkların çapraz sorgularıyla devam edildi.

Sanık eski teğmen Osman Çolak, o gece neden özel kuvvetlere değil de muhafız alayına gittiği, bu durumdan şüphelenip şüphelenmediği yönündeki soru üzerine, tatbikat olduğunun söylendiğini, tatbikatın içeriğini bilmediği için gidip görmesi gerektiğini düşündüğünü savundu. Çolak, silah kullanıp kullanmadığı sorusuna karşılık, sabah saatlerinde çatışmanın arttığını, geri çekilme anında havaya ateş ettiğini ileri sürdü.

Sanık eski üsteğmen Serkan Ak da arabasında bir dondurma poşetinde yazılı bereket duasına ilişkin soru üzerine, 'Aldığım dondurma poşeti aracımda kalmış, arkasında da bereket duası varmış, hiç haberim yok. Bereket duasını da bilmem, neyi bereketlendirdiğini de bilmem.' savunmasını yaptı.

Bu duanın bulunduğu yerde Mehmet Partigöç'ün isminin neden yazılı olduğu sorusuna karşılık Ak, bunun delil olarak değerlendirilmesine anlam veremediğini söyledi. Sanık Ak, 'Partigöç'te de bir isim listesi bulunmuş, listenin başında da 'dondurma listesi' yazıyormuş, beni de böyle darbeyle ilişkilendirmişler.' görüşünü savundu.

Başbakanlık avukatı Alaattin Varol'un, darbe girişimi gecesi nöbetçi olmadığı halde neden çalıştığı sorusuna karşılık Ak, 'Çalışmam için nöbetçi olmam gerekmiyor. Eşim doğum yapmıştı, ciddi bir arıza olduğu için yeni doğmuş çocuğumu bırakıp geldim.' dedi.

Bunun üzerine avukat Varol, 'Doğru, darbe oldu. Ciddi bir arıza.' ifadesini kullandı.

Sanık Ak ise 12 Temmuz'da özel hava alanında dosya sunucu sisteminin arızalandığını, o tarihe kadar sorunun çözülemediğini, önemli olması nedeniyle eşinin doğumunun ardından geri döndüğünü savundu.

Sanık eski albay Ümit Bak da darbe girişimi gecesi Genelkurmay Başkanlığı Harekat Merkezinden 'Terör saldırısı ihbarı var, tedbirleri artırın' yönünde gelen emri eski vardiya amiri Mehmet Ali Çelik'in telefonla Zekai Aksakallı'ya okuduğunu öne sürdü.

Aksakallı'nın kendilerine 'Nizamiye giriş-çıkışını kapatın, Semih Terzi hariç general de gelse almayın' talimatı verdiğini savunan Bak, 'O emri yerine getirdiğimiz için biz içeride Aksakallı dışarıda.' iddiasında bulundu.

İkinci emrin General-Amiral Şubeden geldiğini ve Zekai Aksakallı'nın yerine Semih Terzi'nin atandığının belirtildiğini ileri süren Bak, 'Üçüncü emir de Yurtta Sulh Konseyinden ıslak imzalı geldi. Sıkıyönetim ve atama listesiydi, bunun kanunsuz olduğunu anlayınca hiçbir şey yapmadım. O emir odamda kaldı ve hiçbir şekilde dışarı çıkmadı. Üç emrin konusu ve emirleri farklıydı, ilk ikisini yaptık, üçüncü emri uygulamadım.' savunmasını yaptı.

-'Sıkıyönetim emrine 'uymuyoruz' diyemez miydiniz?'

Sanık eski albay Ümit Bak'a ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasından sonra telsizden 'Sıkıyönetim emri geldi ancak buna uymuyoruz.' şeklinde anons yapma şansı olup olmadığı soruldu.

Sanık Bak, 'Buna cevap vermeyeceğim. Biz sıkıyönetim emrine riayet etmedik, emri odadan çıkarmadık, kimseye tebliğ etmedik. Nizamiyenin emniyetinin alınması, giriş çıkışların durdurulması için emirler verdim.' ifadelerini kullandı.

Bir başka soru üzerine darbeci general Semih Terzi'nin FETÖ'cü, darbeci olduğunu bilmediğini savunan Bak, yazılı bir emirle görevin ona verilmesi nedeniyle bu emre uyduklarını ileri sürdü.

Bulunduğu birimin en yüksek amiri olduğu belirtilerek, diğer askerlerin emirlerine uymamasının mümkün olup olmadığı sorusuna karşılık Bak, askerlerin kendisini dinlemek zorunda olduğunu, verdiği emirlerde de kanunsuz bir durum bulunmadığını iddia etti.

Sanık Bak, nizamiyede görevli askerlere, dışarıdan ateş edilse dahi ateş etmemeleri, sadece havaya ateş etmeleri yönünde emir verdiği iddiasında bulundu.

Sanık eski yarbay Mehmet Ali Çelik de sıkıyönetim mesajını içeren üçüncü emir geldikten sonra Genelkurmayın darbecilerce ele geçirildiğinin anlaşılmasına karşın neden Zekai Aksakallı'yı arayıp emirlerini almadığının sorulması üzerine, üçüncü emirle ilgili işlem yapmadıklarını, üçüncü emrin kanunsuz olması nedeniyle öncekileri de yok sayamayacaklarını savundu.

Üçüncü emrin saat kaçtan sonra uygulanabileceği yönündeki soruya karşılık Çelik, üçüncü emirde saat 03.00'ten itibaren sıkıyönetim ilan edileceğinin belirtildiğini söyledi.

Çelik, sıkıyönetim direktifini destekleyici faaliyetlere teşebbüs etmediklerini, planlama yapmadıklarını öne sürdü. Sanık Çelik, emirde kendilerine yönelik talimat olup olmadığı sorusu üzerine de doğrudan bir emir bulunmadığını kaydetti.

Çapraz sorguların ardından sanıkların ve sanık avukatlarının tahliye talepleri alındı.

Daha sonra mahkeme heyeti ara kararı açıkladı. Buna göre, sanıklar Adem Loğa, Emre Andıç, Fatih Rüştü Keten, Hüseyin Uğurer, Mustafa Avdan, Ufuk Kaplan, Mehmet Ali Eser, Osman Yalçın ve Mehmet Durmaz'ın tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla tahliyelerine karar verildi.

Duruşma, 25-26 Aralık'a bırakıldı.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-16 Aralık (2016) 'Ankara 69 sanık ÖKK Darbe Yapılanması' davası

(28 Ekim 2017, 14:00)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11570    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.654.358