Tam
EskidenYeniye
 

Darbe destekçisi Baba Oğula müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz kalkışması sırasında İstanbul'da darbecilerle iş birliği yaptığı öne sürülen eski Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İstanbul İl Müdürü Gökay Atilla Bostan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasını işgal eden darbeci askerlere yardım ettiği tespit edilen eski Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç ile darbeci askerlere yemek hazırlattığı belirlenen eski Büyükşehir Belediyesi Lojistik Destek Müdürlüğü Yöneticisi Ömer Tunç hakkında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve ayrı ayrı 10 ila 30 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, şüpheli Mehmet Tunç'un belediyede bulunan çalışanlara 'Askerler gelebilir, mukavemet göstermeyin, siz karışmayın her şey kontrolümde' dediği belirtildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.10.2017 13:20 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz kalkışması sırasında İstanbul'da darbecilerle iş birliği yaptığı öne sürülen eski Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İstanbul İl Müdürü Gökay Atilla Bostan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasını işgal eden darbeci askerlere yardım ettiği tespit edilen eski Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç ile darbeci askerlere yemek hazırlattığı belirlenen eski Büyükşehir Belediyesi Lojistik Destek Müdürlüğü Yöneticisi Ömer Tunç hakkında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve ayrı ayrı 10 ila 30 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

26 Ekim'deki gelişmeye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmalar sürüyor. Bu kapsamda, kalkışma sırasında darbecilere yardım eden sivil kamu görevlilerine yönelik soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan ve İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen 218 sayfalık iddianamede, suç tarihinde AFAD İstanbul İl Müdürü olan Gökay Atilla Bostan, Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Sekreterliği görevini yürüten Mehmet Tunç ile Büyükşehir Belediyesi Lojistik Destek Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ömer Tunç 'şüpheli' sıfatıyla yer aldı.

Baba-oğul darbecilere yardım ediyor

İddianamede, darbe girişimi sırasında darbe sanığı eski Albay Müslüm Kaya ile irtibat sağlayarak İstanbul Valiliği'ni halledeceği hususunda iş birliğinde bulunduğu tespit edilen ve meslekten ihraç edilen eski AFAD İstanbul İl Müdürü Gökay Atilla Bostan'ın, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasına giren darbeci askerlere yardım ettiği tespit edilen ve darbecilerle iş birliği yaptığı belirlenen eski Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç hakkında ise aynı suçlardan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'ruhsatsız silah' suçlarından 9 yıldan 19,5 yıla yıla kadar hapis cezası öngörülen iddianamede, şüpheli Mehmet Tunç'un oğlu olan ve darbeci askerlere yemek hazırlattığı belirlenen Lojistik Destek Müdürlüğü Yöneticisi Ömer Tunç hakkında da 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'ruhsatsız silah bulundurmak', 'kamu malına zarar vermek' ve 'konut dokunulmazlığını ihlal etme' suçlarından 12 yıldan 30 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede, şüpheli Mehmet Tunç'un, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını işgale gelen ve haklarında dava açılan darbecilerle iş birliği yaptığına dair görsellere de yer verilirken, fotoğraflara şüpheli Tunç'un darbecilerle bina içerisinde çay içtiği de yansıdı.

Şüpheli Ömer Tunç'un da Lojistik Destek Binası'nı işgale gelen ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan darbecilerle iş birliği yaptığı ve darbeci askerlere yemek hazırlattığına dair görsellerin de bulunduğu iddianamede, şüpheli Bostan'ın ise darbecilerle mesajlaşmalarına yer verildi.

İddianamede, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, olay tarihinde Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürü olan Ayhan Kep, Bakım Onarım Müdürü Bayram Yurdakul ve İşletmeler Müdürü Mehmet Erdoğan da 'müşteki' sıfatıyla yer aldı.

İddianamede, şüphelilerin, tanıkların ve müştekilerin ifadeleri, şüphelilerin ikamet ve ofislerinde yapılan aramalarda ele geçirilen dokümanlar da bulunuyor.

DETAYLAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca iki kurumun işgal edilmesinde asker kişilerle iş birliği içerisinde hareket eden ve bağlantılı olan şüphelilere yönelik hazırlanan iddianamede, tutuklu şüpheliler Bostan, Mehmet Tunç ve Ömer Tunç'un eylemlerine yer verildi.

İddianamede Mehmet Tunç'un 15 Temmuz 2016'da saat 22.10 sularında AKOM'a geldiği ve kendisini 'binanın yetkilisi' olarak tanıttığı belirtilerek, binaya girerken konuştuğu telefon ile aracındaki telefonu alan hakkında başka bir suçtan dava açılan eski Kurmay Yarbay Mustafa Kubilay ile yaklaşık 10 dakika kadar baş başa konuştuğu anlatıldı.

'Emrinizdeyim' beyanı

İddianamede yer verilen şüpheli Mehmet Tunç'un şoförü tanık Adem Koç'un ifadesinde, şüphelinin bu konuşma öncesinde kendisini 'emekli albay' olarak tanıttığını belirtirken, Yarbay Kubilay'ın, Mehmet Tunç'un 'İhtilal mi oldu' diye sorması üzerine kendisinin de ihtilal olduğunu söylediğini, Mehmet Tunç'un da 'Emrinizdeyim.' şeklinde karşılık verdiğini anlattığı aktarıldı.

Şüpheli Mehmet Tunç'un darbeci Albay Müslüm Kaya ile iş birliği yaptığı ve aldığı talimat doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni işgale gelecek askerlere yardımcı olacağını bildirdiği kaydedilen iddianamede, görüşme sonrasında Kaya'nın 'Yurtta sulh' isimli WhatsApp grubundan 'Belediyeden yüksek seviyedeki Mehmet Tunç Bey itaat ediyor. 'İBB'yi halledeceğim, bana zarar vermesinler.' diyor.' şeklinde paylaşımda bulunduğu belirtildi.

'Askerler gelebilir, mukavemet göstermeyin'

Şüpheli Mehmet Tunç'un 22.44 sularında İstanbul Büyükşehir Belediye binasına giriş yaptığı, burada bulunan tanıklar özel güvenlik personelleri Fatih Kotakıran, Enes Ataş ve hakkında ek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilen Murat Yılmaz ile görüştüğü, gece amiri Murat Yılmaz'a sıkıntı olup olmadığını sorduğu anlatılan iddianamede, çalışanların 'Boğaz köprüsünün askerler tarafından kapatıldığından haberiniz var mı?' diye sorması üzerine şüpheli Mehmet Tunç'un bilmiyorum tarzında cevap vererek çalışanların yanından ayrılarak odasına çıktığı, kısa bir süre sonra tekrar çalışanların yanına gelerek 'Askerler gelebilir, mukavemet göstermeyin, siz karışmayın her şey kontrolümde.' diyerek uyardığı kaydedildi.

İddianamede, şüpheli Mehmet Tunç'un itaati ve iş birliği sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye binasının eski Albay Zeki Demir'in komutası altında bulunan askerlerce tamamen işgal edildiği ve çalışanların kontrol altına alındığı, yaşanan olaylarda 14 vatandaşın şehit olduğu, 145 vatandaş ve 4 polis memurunun yaralandığı, yaşanan tüm bu süreç boyunca şüpheli Mehmet Tunç'un başta darbeci Albay Zeki Demir olmak üzere askerlerle iş birliği içerisinde yer aldığı, darbe girişimini engellemek adına herhangi bir adım atmadığı vurgulandı.

MİT binasına ait restorasyon projesi odasından çıktı

Şüphelinin ikametgahı ve iş yerinde aramalar yapıldığı belirtilen iddianamede, dolap içerisinde üzerinde 'T.C Başbakanlık Kısıklı Yerleşkesi Hizmet Binası Rölöve-Restitüston-Restorasyon Proje İşi' yazılı beyaz kağıt üzerine basılmış 4 kroki bulunduğu aktarıldı.

İddianamede krokiler hakkında yapılan çalışmalarda, İstanbul Milli İstihbarat Teşkilatı Binası'na ait restorasyon projesi olan krokilerin şüpheli Mehmet Tunç'ta olmaması gerektiği, çizimin onaylandıktan sonra yaptıran kuruma teslim edilmesi gerektiğinin BİMTAŞ Genel Müdürü Arif Peyami Başkaraca'nın beyanından anlaşıldığı belirtildi.

Aramalarda küçük dolap içerisinde 2 not kağıdının da bulunduğu kaydedilen iddianamede, birinci not kağıdının üzerinde 'Özel kalem (Tuğba), ismini vermek istememiş, 054.... C.başkanın hayatı tehlikede Yaşar D.' yazısı bulunduğu, kağıtta yazan numaranın yapılan POL-NET sorgulamasında İ.H.Ç. adına kayıtlı olduğu anlaşıldığı, 2. not kağıdında 'Tugay Komutanı Kartal 053......' yazılı kağıtta bulunan numaranın yapılan POL-NET sorgulamasında herhangi bir kullanıcı adına kayıtlı olmadığının tespit edildiği bildirildi.

Lojistik Destek Üssü darbecilerin yemek ihtiyacını karşılayacaktı

İddianamede, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Sekreteri şüpheli Mehmet Tunç'un oğlu ve suç tarihinde Lojistik Destek Merkezi İşletmeler Müdür Yardımcısı olarak görev yapan şüpheli Ömer Tunç'u aradığı belirtilerek, görüşmede şüpheli Ömer Tunç'un darbe girişiminden haberdar olduğu aktarıldı.

Şüpheli Ömer Tunç'un yarım saat sonra Hasdal Kışla Komutanı olan İstanbul'daki ana darbe davası sanıklarından eski Albay Müslüm Kaya'yı aradığına vurgu yapılan iddianamede, bu görüşmede şüpheli Ömer Tunç ile Albay Müslüm Kaya arasında Lojistik Destek Merkezi'nde darbe girişimine katılan askerlere yemek çıkarılması konusunun görüşüldüğü kaydedildi.

İddianamede, şüpheli Ömer Tunç'un saat 22.27'de Lojistik Destek Merkezi Mutfak Amiri Kürşat Yılmaz'ı arayarak, aşçıların acil olarak lojistik destek merkezine gitmeleri talimatını verdiği ifade edilerek, Kürşat Yılmaz'ın nedenini sorması üzerine şüpheli Ömer Tunç'un 'İhtilal olduğunu ancak bu durumdan kimseye bahsetmemesini istediği' bilgisine yer verildi.

'Yurtta Sulh Konseyi' isimli WhatsApp grubundan eski Albay Müslüm Kaya'nın 'Lojistik Destek Üssü kontrol altına alındı. Yarın sabahtan itibaren Anadolu ve Avrupa yakasındaki tüm birliklerimizin yemek ihtiyacı için planlama yapıyoruz. Ben genel resmi bilmediğim için genel resmi bilen bir arkadaşın LDÜ'ye gitmesi gerekiyor. LDÜ 'Askerimizin üç öğün yemek ihtiyacını karşılarız.' diyor.' şeklinde paylaşımda bulunduğuna işaret edilen iddianamede, bir süre sonra merkezin önüne gelen ve askerlerce içeri alınmayan şüpheli Ömer Tunç'un 'Komutanınıza yarınki yemeğinizi yapacak adamlar geldi deyin.' ifadesini kullandığı anlatıldı.

AFAD İl Müdürü 'Faaliyeti destekliyor'

İddianamede, İstanbul'daki ana darbe davası sanıklarından Müslüm Kaya'nın 'Yurtta Sulh Konseyi' adlı WhatsApp grubundan şüpheli eski AFAD İl Müdürü Gökay Atila Bostan'la ilgili 'İl AFAD Müdürü, 'Valilikte sorun çıkmaz.' dedi. Edremit'ten İstanbul'a dönmek istiyor. Faaliyeti destekliyor. Gelişime müsaade edilebilir mi? diye soruyor.' şeklinde bir mesaj paylaştığı belirtildi.

İddianamede yer verilen şüpheli Bostan ifadesinde, acil durumlarda işe dönmeleri gerektiğini belirterek, 'AFAD Başkanlığı'nın da darbe gecesi mesaj yoluyla il müdürlerini göreve çağırdığını anlattı.

Bostan'ın, 'Köprülerin kapanması nedeniyle Edremit'ten nasıl geri döneceğini düşünürken Albay Müslüm Kaya'yı arayarak 'Boğazı geçerek nasıl göreve gelirim?' diye yardım istediği' yönünde savunma yaptığı aktarılan iddianamede, 'Oysa ki şüpheli Gökay Atilla Bostan tarafından kullanıldığı tespit edilen GSM hattının alınan HTS kayıtları incelendiğinde şüphelinin görevli olduğu İstanbul iline gelmek için hiçbir girişimde bulunmadığı, darbe girişimi tamamen bastırılıp kapatılan yollar açılıp darbe girişiminde bulunan askerler etkisiz hale getirilmesine rağmen görevi başına gelmek için bir girişimde bulunmadığı, 16 Temmuz 2016 günü öğle saatlerinde görevli olduğu il sınırlarına giriş yaptığı tespit edilmiştir.' denildi.

İddianamede, şüphelinin ifadesinde, olayın sıcaklığı ile kendisini arayanlara korkudan bir şey söylemediğini, sadece arayanlara 'Millet kaybediyor.' cümlesini kullandığına işaret edilerek, 'Şüphelinin '16 Temmuz 2016 Cumartesi günü öğleye doğru köprülerin açıldığını duyunca işe gelmek için yola çıktım' şeklindeki beyanının da gerçeği yansıtmadığı ve darbe girişiminin başarıya ulaşacağı umudu ile beklemede kaldığı anlaşılmıştır.' değerlendirmesinde bulunuldu.

WHATSAPP'TA DARBE YAZIŞMALARI

Darbecilerin WhatsApp yazışmalarında Mehmet Tunç ismi şu şekilde geçiyordu: 'Albay Müslüm Kaya: Belediyeden yüksek seviyedeki Mehmet Tunç bey itaat ediyor. İBB’yi halledeceğim diyor. Bana zarar vermesinler diyor.'

'Yurtta Sulh' adıyla Binbaşı Murat Çelebioğlu tarafından kurulan WhatsApp grubundaki yazışmalara darbeden kısa süre sonra deşifre olmuş, darbecilerin İBB Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç ve AFAD İstanbul İl Başkanı Gökay Bostan ile işbirliği yaptığı ortaya çıkmıştı.

(29 Ekim 2017, 13:20)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11589    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.873.584