Tam
EskidenYeniye
 

Denizli 24 sanık: Fetö Polisleri

Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyet yapılanmasına yönelik davada 11'i tutuklu 24 sanığın yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.11.2017 14:37 Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyet yapılanmasına yönelik davada 11'i tutuklu 24 sanığın yargılanmasına başlandı.

30.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince, Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, sanıkların kimlik tespitinin ardından iddianameyi okudu.

Tutuklu sanıklardan eski Diyarbakır Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Ulutaş, 2015'te bakanlık kararıyla emekli edildiğini ifade etti.

Meslek hayatı boyunca örgütle irtibat ve iltisakının olmadığını savunan Ulutaş, şunları söyledi:

'15 Temmuz'da çalışıyor olsaydım darbecilere karşı koyar mücadele ederdim. 15 Temmuz darbe girişimini evimde televizyondan öğrendim. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla demokrasi nöbetlerine kaldım. Ben FETÖ mağduruyum. ByLock indirmedim ve kullanmadım. Benim iradem dışında ByLock indirilmiş olabilir. Diyarbakır'da interneti ortak kullanıyorduk. İl Emniyet Müdür Yardımcısı olduğum için telefonumu şoförüme veya korumalarıma veriyordum, sık sık memurlar değişiyordu. Benim aleyhimde olan birisi böyle bir şey yapmış olabilir, bunları yapanların bulunmasını istiyorum.'

Mahkeme başkanının 'ByLock' içerik kayıtlarından 71 girişinin kullanıcı adının 'ulutas', şifrenin ise '0909' olduğunu hatırlatması üzerine Ulutaş, bilgilerinin kullanılmış olabileceğini öne sürdü.

Tutuklu sanıklardan eski Denizli Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatürk ise hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Duruşmaya yarın devam etmek üzere ara verildi.

31.10.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince, Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Tutuklu sanıklardan eski komiser yardımcısı K.K, savunmasını etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde vermek istediğini belirterek, çeşitli illerde Emniyet İstihbarat Şube'de çalıştığını ifade etti.

Van'da görev yaparken kardeşinin bıçaklanarak öldürülmesinden dolayı çok üzüldüğünü dile getiren K.K, şöyle devam etti:

'Cenazesine yetişemedim, intikam duygusu içerisinde içim içime sığmıyordu. Daha sonra kendimi rahatlatmak, kardeşimin acısını unutmak için namaz kılmaya başladım. Dini vecibeleri yerine getirmek beni rahatlatıyordu. O zamana kadar benden uzak olanlar bana yaklaşmaya başladılar. O zamana kadar tarikat, cemaat bilmiyordum, istihbarat şube olarak sadece bilinmesi gereken kadarını biliyordum.

R.A. beni sohbete davet etti, onların bu yapının içerisinde olduklarını öğrendim. Burada öğrencilerin ihtiyacı için bizden para istendi, maaşınızın yüzde 10'unu alıyoruz dediler. Ben de o zaman maddi durumun iyi olmadığını, o kadar veremeyeceğimi söyledim. Herkes ne kadar vermek isterse o kadar veriyordu. Toplantılarda Fetullah Gülen'in kitaplarını okuyorduk. Komiser yardımcılığı kursuna gittim, ilk 10'a girdim, 2011 Temmuz'da Denizli'ye tayinim çıktı. Burada da 5-6 ay sonra sohbet toplantılarına başladık.'

Denizli'de isminin 'Sefer' olduğunu söyleyen fakat daha sonra Z.Y. olduğunu tahmin ettiği kişinin bu toplantıları organize ettiğini ifade eden K.K, şunları kaydetti:

'Paraları ona veriyorduk. Haftada bir, iki haftada bir toplantılar yapıyorduk. Dini amaçlar için toplanıyorduk. 2014'ün başında Sefer isimli şahıs, 'Bylock programından mesajlaşacağız.' diyerek telefonuma ByLock programını indirdi. Kullanıcı adı rakamlıydı, kiminle görüşülecekse onun adı ekleniyor ve karşı tarafın da kabul etmesi gerekiyordu. Hep mesaj olarak kullandık. Mesajlar bir iki gün içerisinde siliniyordu bakmasak bile. Mesajlarda sohbetin konusu, nerede olduğu paylaşılıyordu.'

Sanık K.K, 17-25 Aralık'tan sonra emniyet birimlerinde bazı görev değişikliklerinin olduğunu, Sefer isimli kişinin de kendisini Ramiz isminde birisiyle tanıştırdığını söylediği savunmasında, 'Şubeden çıkarılanlar oldu, ondan sonra diğerleriyle görüşmemi söyledi. Devlet büyükleri aleyhinde sözler söylenmeye başlandı. Artık amacın dışına çıkıldığını gördüm. 2014'ün Ağustos ayında telefonumdaki ByLock programını kaldırmak istedim, kaldıramayınca telefonu formatladım ve sonra sattım. Ondan sonra Ramiz evime geldi, niye arayıp sormadığımı sordu. Cemaatin yoldan sapmış olabileceğini söyledim. Benimle konuştu, tekrar katılmaya başladım. 2014'ün sonları, 2015'in başlarında tamamen ayrılma kararı verdim.' dedi.

Ramiz isimli şahsın evine yine birkaç kez geldiğini fakat kendini bunlardan kurtardığını öne süren K.K, 21,5 yıl istihbarat şubelerinde görev yaptığını ve terörle mücadele içerisinde yer aldığını ifade etti.

K.K, 'Terör örgütü üyesi olarak yargılanmaktan hicap duyuyorum. Ben bunu bilerek işlemedim. Samanyolu Haber sitesine girmişim. İstihbarat personeliyim. Meslek icabı ideolojisine bakmadan internet ve televizyonlardan açık kaynak taraması yaparım sürekli. Maaş taltifi almış olmama gelince, operasyonel birimlere istihbari destek sağladığımız için aldım. Ben istihbarat şubeye alın terimle girdim, mülakatları başarıyla geçtim.' ifadelerini kullandı.

Tutuksuz sanık S.Y. de savunmasında ilkokul, ortaokul ve liseyi Yalvaç'ta okuduğunu, 1993'te Bolvadin Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü'nü kazandığını, 1,5 yıl cemaatin yurdunda kaldığını, 1996'da mezun olduğunu ve daha sonra cemaatle bağlantısının olmadığını ileri sürdü.

Aksaray Polis Meslek Yüksek Okulu'nu 2001'de kazandığını dile getiren S.Y, etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirterek, şöyle konuştu:

'2. sınıfın son döneminde sınıf arkadaşım Ş.Y. bana 'Ben hafta sonları bir arkadaşa takılıyorum yemeğe gidiyoruz, kafede oturuyoruz.' dedi ve beni de çağırdı. Gittiğim yer bir kafeydi. Öğretmen olduğunu bildiğim, ismini bilmediğim bu şahısla konuştuk, cemaat üyesi olduğunu söyledi. Hiçbir zaman evlere gitmedim, kafe, lokanta gibi yerlerde buluşuyorduk. 4-5 aylık bir sürede bu kişiyle görüşmemiz oldu. 2003 yılında Manisa Çevik Kuvvet Şube'ye atandım. Aksaray'da tanıştığımız öğretmen olan kişi, Manisa'ya gelip beni S.K. ile tanıştırdı. S.K, bizi sohbete çağırdı, sırayla evlerimizde sohbet oluyordu. Dini içerikli konuşmalar, Risale-i Nur, Kur'an-ı Kerim, Cevşen okunuyordu. Fetullah Gülen'in kitapları okunuyordu. Arada videolar da izleniyordu. Toplantılarda himmet veriyorduk. O zaman gönülden koptuğu kadar veriyorduk.'

Kahramanmaraş'a 2006'da tayininin çıktığını anlatan S.Y, 'Polis memuru F.K. beni sohbetlere çağırdı, orada Özgür adlı bir öğretmen sohbetlere geliyordu. Mayıs 2008'e kadar himmet vermeye devam ettim. Maaşımızın yüzde 10'u denmişti ama buna maddi imkanım yoktu. Maddi imkanlarım ölçüsünde her ay veriyordum. Üç yıl boyunca bu sohbetler devam etti. Çocuğumun sağlık problemleri vardı. İl dışında refakatte bulunuyordum. 2010'un son zamanlarından itibaren tekrar sohbetlere gitmeye devam ettim. 2015 Mayıs ayında kandil programı olmuştu, ondan sonra sohbetlere gitmedim.' dedi.

Kahramanmaraş'ta sohbet ortamından kurtulmak için tayinini istediğini ve 2015 Haziran'ında Kütahya'ya çıkan tayinini çocuğunun sağlık sorunlarından dolayı Denizli'ye aldırdığını belirten S.Y, ifadesine şunları söyledi:

'Kahramanmaraş'ta görev yaparken bize sohbet veren doktor olduğunu bildiğim Özcan isimli kişi telefonuma ByLock indirdi. Nasıl yaptığını bilmiyorum, benim telefonum programı kaldırmadı. Yeni bir cihaz almam isteniyordu ben alamayacağımı söyledim. Sonra eşimin telefonuna indirdi. 'Haftalık sohbet programı göndereceğiz, dua göndereceğiz.' dedi. Sonra telefonda Fuat Avni'nin yazdığı şeyleri paylaştıklarını gördüm. Bundan rahatsız oldum. Örgüt dini yine duygularımıza suistimal etmiştir. Samimi olarak yaptığımız şeylerden zarar gördük. Etkin pişmanlıktan yararlanmak istiyorum.'

Sohbetlerden birinde 'Fetullah Gülen'in neden ülkeye gelmediği' konusu ile ilgili konuşma geçtiğini söyleyen S.Y, 'Zalime teslim olunmaz gibi bir söz söylendi. Ben de bu söze karşı 'Zalime teslim olunmaz ama teslim olanlar var.' dedim. Ben kullanıldığımı anladığım için 2015 Mayıs'ından sonra sohbetlere gitmedim.' diye konuştu.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

01.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince, Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Tutuksuz sanıklardan ev hanımı Hülya Y, savunmasında 2006'dan 2015'e kadar o zaman 'cemaat' diye bilinen yapının düzenlediği sohbetlere katıldığını belirtti.

ByLock kullandığını ifade eden Hülya Y, 'Mustafa M. ve Ayşe M, telefonuma bu programı indirdi. Sohbetlerin nerede olacağı ile ilgili, Fetih okunması ile ilgili mesajlar geliyordu. Babam çocuklara para gönderecekti. Bankada hesap açtırmak gerekiyordu. Bank Asya'da hesap açtırmıştım, bunun katılım hesabı olduğunu bilmiyordum. Bank Asya'ya Fetullah Gülen'in talimatıyla para yatırmadım.' diye savunma yaptı.

Mahkeme heyetince, ByLock programında kullanıcı adının Zeynep Yıldırım olduğu hatırlatılması üzerine sanık Hülya Y, 'Ayşe M, ByLock programında kullanıcı adımı Zeynep olarak yazmak istedi, ben de ses çıkarmadım. Neden gerçek ismim ile değil de takma isimle kaydettiğini Ayşe'ye sormadım. Sohbetlerde ismim Kur'an'da geçmiyor diye Zeynep diyorlardı.' dedi.

Tutuksuz sanık Ö.Y. de ByLock programında kullanıcı adının Faruk olarak yazıldığını, sebebini bilmediğini söyledi.

Duruşmaya yarın devam etmek üzere ara verildi.

03.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, yakınları ve avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti sanıkların savunmalarının ardından ara kararını açıkladı. Açıklanan kararda, tutuklu sanıklar H.S., M.B.S., K.T. ve İ.Y.'nin tahliyesine, diğer tutuklu şahısların tutukluluk halinin devamın karar verdi.

Verilen kararın ardından duruşma ertelendi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY'nin emniyet teşkilatı yapılanmasında yer aldıkları öne sürülen 11'i tutuklu, 10'u tutuksuz, 3'ü firari 24 sanık hakkında 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla dava açılmıştı.

(04 Kasım 2017, 14:37)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11604    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.692.569