Tam
EskidenYeniye
 

Jandarma Okulları Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 61'i tutuklu, 317 kişinin yargılandığı davanın görülmesine sanık savunmalarıyla devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.11.2017 15:08 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Okullar Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 61'i tutuklu, 317 kişinin yargılandığı davanın görülmesine sanık savunmalarıyla devam edildi.

06.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan eski kursiyer teğmenler, savunma yaptı.

Sanık Muhammed G. darbe girişiminin yaşandığı gece Jandarma Okullar Komutanlığında kursiyer teğmen olarak görev yaptığını, rütbesi gereği emir komuta yetkisinin bulunmadığını söyledi.

15 Temmuz'da subay temel kurs binasına geldiğinde içtima olacağını öğrendiğini anlatan Muhammed G, bölük komutanı Ramazan Akkuş'un kursiyerlerle ilgili şikayet aldığını, bu nedenle herkesin saat 21.45'te yapılacak gece eğitimine katılmasını emrettiğini aktardı.

Muhammed G, FETÖ ve darbe girişimiyle ilgisinin olmadığını, kendisinden sorumlu komutanların emirleri doğrultusunda okul sınırları içindeki Beytepe Hastanesinin olduğu bölgede sabaha kadar hiçbir suça karışmadan beklediğini ileri sürerek beraatini talep etti.

Mikail D. de 15 Temmuz'da Whatsapp grubundan gece eğitimi olacağı mesajı gelmesinin ardından saat 17.00'de içtima alındığını, eğitim içtimasının da saat 20.45'te yapılacağının bildirildiğini belirtti.

Bölük komutanının emriyle eğitim içtimasına silah ve teçhizatla katıldığını anlatan Mikail D, tabur komutanı binbaşı Tarık Görener'in 'Arkadaşlar, Türkiye'de olağanüstü bir durum var. Birliğimize saldırı olacağı istihbaratı alındı. Bizim görevimiz birliğimizi korumaktır.' dediğini aktardı.

Daha sonra sekizerli timler oluşturulmasının ardından bir üsteğmenin emrinde nizamiyeye gittiklerini ifade eden Mikail D, burada beklediğini, sabah Seren Amfiye gittiklerinde de gözaltına alındığını söyledi.

Mikail D. FETÖ'nün darbe girişimiyle bir bağlantısı olmadığını ifade ederek beraatini talep etti.

Tutuksuz sanık Murat D. de takım komutanının kendilerine, okul komutanı Sadık Köroğlu'nun, teğmenlerin disiplinsiz davranışlarından dolayı gece eğitimi emri verdiğini söylediğini belirterek, 15 Temmuz gecesi okulda kalmalarının sağlandığını aktardı.

Murat D. komutanının içtimada kışla emniyetini alacaklarını söylediğini, cep telefonlarının da açılmamasını istediğini belirterek, sekizerli gruplar halinde tanımadıkları komutanların emrine verildiklerini anlattı.

Sabaha kadar kışla içerisinde oturduğunu savunan Murat D, sabah telefonunu alınca darbe girişimi olduğunu anladığını, bulundukları yeri terk ettiklerini daha sonra da gözaltına alındıklarını söyledi.

Murat D. gece boyunca silah kullanmadığını, kanunsuz bir emir almadığını ileri sürerek beraatini istedi.

Duruşmada savunma yapan diğer tutuksuz kursiyer teğmenler Muhammed E, Muhammed B, Muhammed D. ve Okan A. da gece eğitimi bahanesiyle kışlada bırakıldıklarını, suçsuz olduklarını belirterek, beraat talebinde bulundu.

07.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz yargılanan eski kursiyer teğmenler savunma yaptı.

Sanık Ramazan Ü, 15 Temmuz günü rutin mesaisine devam ettiğini, öğle saatlerinde bölüğün WhatsApp grubundan gelen mesajla akşam içtimasına gittiğini, içtima alanında tüm tabura 20.45 gece eğitimi olacağının aktarıldığını anlattı.

Gece taburda güvenlik tedbiri alınacağı emrinin iletilmesi üzerine 2 No'lu nizamiyeye geçtiğini anlatan Ramazan Ü, 'Terör saldırısı istihbaratı geldiği için gece 01.00'e kadar nizamiye bölgesinde bulundum. İlerleyen saatlerde köprülerin kapatıldığına, darbe girişimi olduğuna yönelik Başbakanın açıklama yaptığını arkadaşlarımdan öğrendim. Daha sonra bulunduğum bölgeyi terk ederek, taburda sabaha kadar oturdum.' ifadelerini kullandı.

Ramazan Ü, darbe girişiminde herhangi bir rolü olmadığını, verilen emirler dışında yasal olmayan hiçbir eylemde bulunmadığını öne sürerek beraatını talep etti.

Sanık Osman Y. de Jandarma Okullar Komutanlığında kursiyer teğmen olarak eğitim gördüğünü, FETÖ ve darbe girişimiyle bağlantısı olmadığını, bölük ve takım komutanlarının emirleri doğrultusunda hareket ettiğini söyledi.

Akşam saatlerinde üsteğmen Muhlis Koçak'ın odasına çağırdığını ve gece eğitiminin sunumunu yapmasını emrettiğini ileri süren Osman Y, önceden planlanmış izini olduğunu ve memleketine gitmek istediğini komutanına bildirdiğini ancak Koçak'ın izinlerin iptal olduğunu söylemesi üzerine gece eğitimine katıldığını ifade etti.

Gece içtima alanında toplandıklarında binbaşı Tarık Görener'in 'Arkadaşlar ülkemize ciddi bir terör saldırı olabilir. Biz taburumuzun güvenliğini sağlayacağız' dediğini aktaran Osman Y, tanımadığı bir üsteğmenin emir komutasına girerek tabur içindeki bir bölgede sabaha kadar beklediğini anlattı.

Darbe girişiminden haberdar olmadığını ve kanunsuz bir şey yapmadığını öne süren Osman Y, beraat talebinde bulundu.

Sait A. da meslek hayatı boyunca kanunlara aykırı bir şey yapmadığını, her zaman komutanlarının emirlerine riayet ettiğini ve hiçbir terör örgütüne üye olmadığını ileri sürdü.

Darbe girişiminin yaşandığı gün Beytepe'de subay temel kursu gördüğünü, ders arasında içtima olacağının söylenmesi üzerine saat 17.00'deki içtimaya katıldığını aktardı.

Gece eğitim olacağının tebliğ edilmesinden sonra eğitim elbisesi giydiğini, saat 20.45'e kadar taburda beklediğini ileri süren Sait A, tabur komutanı binbaşı Tarık Görener'in Türkiye genelinde bir terör saldırısı olduğunu, kışla emniyetinin alınacağını ve kimsenin telefon kullanmamasını emrettiğini iddia etti.

15 Temmuz gecesi kanunsuz hiç bir eyleme karışmadığını savunan Sait A, şunları söyledi:

'Komutanlarımız, kursiyer teğmenleri sekizerli gruplara ayırdılar. Silah ve teçhizat almamızı emrettiler. Ben de 2 No'lu nizamiyede görevlendirildim. İlerleyen saatlerde internete baktığımızda TSK içerisindeki bir grubun darbe girişiminde bulunduğu bilgisini gördük. Ben darbecilere karşı birliğin güvenliğini aldığımızı düşündüm. O gece devlet büyüklerimizin kışlaları terk etmeyin açıklamalarına uyduğumuzu düşündüğümden, kanunsuz bir eylem içinde olmadığımızı biliyordum.'

FETÖ ile kendisinin ve ailesinin herhangi bir bağı olmadığını ileri süren Sait A, beraatını talep etti.

Darbe girişimi gecesi nizamiyede çekirdek çitleyip, kiraz yemişler

Sanık Resul A. da akşam saatlerinde bölük WhatsApp grubuna gelen mesaj üzerine içtimaya katıldığını, bölük komutanının gece eğitimi olacağını bildirmesi üzerine kışlayı terk etmediğini anlattı.

Gece içtimasında 3 No'lu nizamiyede görevlendirildiğini belirten Resul A, 'Bizim bulunduğumuz yerin emir komutası Serdar yüzbaşıda idi. Herhangi bir olağanüstü durum yoktu. Nizamiyenin yanındaki banklara oturduk, nöbetçilerle birlikte çekirdek çitleyip, kiraz yedik.' diye konuştu.

Gecenin ilerleyen saatlerinde yaralı taşıyan iki ambulansın nizamiyeye geldiğini üsteğmen Serdar Acar'la konuşup içeri girdiğini anlatan Resul A, yaralıların yüzlerini görmediğini, yaralıların darbecilerden olup olmadıklarını bilmediğini iddia etti.

Resul A. sabaha doğru nizamiyeden ayrılarak taburun önünde beklediğini, sabah Seren Amfi'ye gittiklerinde de gözaltına alındığını dile getirdi.

FETÖ ile bir bağı bulunmadığını ileri süren Resul A, tahliye talebinde bulundu.

Duruşmada savunma yapan diğer tutuksuz kursiyer teğmenler Rıdvan E, Rüstem K, Sabri C, Savaş G, Ömer B, Ozan Y, Özgür G, Sefa G. ve Özcan Y. de darbe girişimini öğrendikleri andan itibaren kanunsuz hiçbir eylemde bulunmadıklarını savunarak beraatini istedi.

08.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan eski kursiyer teğmenler savunma yaptı.

Sanık Recep A, hayatı boyunca kanunlara hep saygılı olduğunu, vatan ve millete her zaman sadık kaldığını, kalmaya da devam edeceğini ve hiçbir terör örgütüne üye olmadığını ileri sürdü.

Recep A,15 Temmuz'da Jandarma Okullar Komutanlığında eğitimde olduğu sırada WhatsApp grubundan gelen mesajla akşam içtimasına gittiğini, içtima alanında tüm tabura saat 20.45'te gece eğitimi olacağının söylendiğini anlattı.

Gece içtimasına silahlı ve teçhizatlı olarak katıldığını anlatan Recep A, tabur komutanı binbaşı Tarık Görener'in içtimada, 'Arkadaşlar, birliğimize saldırı olacağı bilgisi var. Bizim görevimiz birliğimizi korumaktır.' dediğini aktardı.

Recep A, darbe girişiminin yaşandığı gece herhangi bir yasadışı eyleme katılmadığını, verilen emirler dışında yasal olmayan hiçbir şey yapmadığını öne sürerek beraatını talep etti.

'İçtimada tanımadığımız rütbeliler de vardı'

Sanık Tacettin Ö. de eğitim içtiması sırasında tabur komutanı Tarık Görener ve bölük komutanlarının heyecanlı tavırları olduğunu belirterek, Görener'in verilen emirlere mutlak itaat ederek yerine getirmelerini istediğini ve eğitim süresince cep telefonu kullanmamalarını söylediğini aktardı.

Bölük komutanın emriyle 3 No'lu nizamiyeye gönderildiğini ve sabaha kadar kışla emniyetini almak için orada bulunduğunu ifade eden Tacettin Ö, gün aydınlandığında tabur misafirhanesine giderek gözaltına alınana kadar beklediğini ileri sürdü.

Tacettin Ö, hukuka aykırı ve suç teşkil eden hiçbir emir almadığını FETÖ ile irtibatı olmadığını savunarak beratını talep etti.

Sanık Seyfullah U. ise gece eğitimi verileceği söylenerek 15 Temmuz akşamı birliğine çağırıldığını ve 20.45'te yapılan içtimaya katıldığını ifade etti.

İçtimada, tabur komutanı eski binbaşı Görener'in terör saldırısı olabileceğini söylediğini aktaran Seyfullah U., 'İçtimada tanımadığımız rütbeliler de vardı. Bunların kim olduğunu, nereden geldiklerini bilmiyorduk. Komutanlarımız da bize bu kişilerin kim olduğunu söylemediler. Tatbikatta da bu subaylar başımızdaydı.' diye konuştu.

Komutanların, kursiyer teğmenleri sekizerli gruplara ayırdığını ve silah ve teçhizat almalarını emrettiğini ileri süren Seyfullah U, kışlada yaşananlara ilişkin şunları anlattı:

'Ben o gece 1 No'lu nizamiyede görevlendirildim. İlerleyen saatlerde internete baktığımda TSK içerisindeki bir grubun darbe girişiminde bulunduğunu gördüm. Ben darbecilere karşı birliğin güvenliğini aldığımızı düşündüm. Sabah saatlerinde üsteğmen Uğur Kuzucu'nun bölük WhatsApp grubundan, 'Yaptığınız eylem kanunsuz. Sivil kıyafetlerinizi giyerek amfide toplanın' mesajını gördüm. Sonra silahımı bırakıp amfiye geçtim.'

FETÖ ile kendisinin ve ailesinin herhangi bir bağı olmadığını ileri süren Seyfullah U, beraatını talep etti.

Sanık Şafak K. de darbe girişimi günü normal mesaisindeyken gece eğitimi yapılacağına yönelik mesaj geldiğini, 17.00'de akşam içtimasına katıldığını anlattı.

Gece eğitimi içtiması için zimmetli silah ve şarjörünü alıp saat 20.45'te hazır olduğunu anlatan Şafak K, içtimaya gelen binbaşı Tarık Görener'in telaşlı bir hali olduğunu ve terör saldırısından bahsettiğini söyledi.

Şafak K, Görener'in kışla emniyetini alacaklarını söylediğini, cep telefonlarının da açılmamasını istediğini belirterek, sekizerli gruplar halinde tanımadıkları komutanların emrine verildiklerini dile getirdi.

FETÖ ya da başka bir örgütle bağlantısı bulunmadığını savunan Şafak K, beraat talebinde bulundu.

Duruşmada savunma yapan diğer tutuksuz kursiyer teğmenler Süleyman S, Sinan Ü, Şuayip G, Volkan Ö,Yakup K, Şahin K, Turgay K, Yasin E, Yasin P, Zahit U, Zeki K ve Yasin B. de darbe girişimini öğrendikleri andan itibaren kanunsuz hiçbir eylemde bulunmadıklarını savunarak beraatini istedi.

09.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz yargılanan eski kursiyer teğmenler savunma yaptı.

Tutuksuz sanık Bayram B, olay tarihinde Beytepe Jandarma Okulları Komutanlığında kursiyer teğmen olarak görev yaptığını, 17.45'te telefonuna gelen mesaj sonrasında akşam içtimasına gittiğini, orada tüm tabura saat 20.45'te gece eğitimi olacağının aktarıldığını anlattı.

Bölük komutanının bölük WhatsApp grubuna saat 20.00 sıralarında attığı mesajda herkesin silah ve teçhizat almasını emrettiğini öne süren Bayram B, 'Mühimmat alma emrini aldıktan sonra silahlığa gittim. Dağıtım yapılırken yanımızda yüzbaşı Serdar Acar ve tanımadığım bir rütbeli vardı. Gelen kursiyerelere mühimmat veriyorlardı.' ifadesini kullandı.

Mahkeme Başkanı Melih Uçar'ın 'Daha önceki gece eğitimlerinde gerçek mermi dağıtıldı mı?' sorusuna Bayram B, 'Hayır Başkanım, eğitim mermisi kullanırdık. Biz de kursiyerler olarak bu durumu yadırgadık ve aramızda bu emri sorguladık.' diye yanıt verdi.

Bayram B, o gece kışlada yaşadıklarına ilişkin şunları anlattı:

'İçtima alanında bir terslik olduğunu anlamıştık. Bunu bölük komutanımıza sorduğumuzda terör saldırısı olabileceğini söyledi. Daha sonra yasak olmasına rağmen telefonumu açtım ve ailemle konuştum. Bana bunun bir darbe girişimi olduğunu söylediklerinde, hemen arkadaşlarımızla kurduğumuz WhatsApp grubuna 'Hiçbir şeye karışmayın, azınlık bir grup darbe yapıyormuş' yazdım. Yasa dışı eyleme karışmadan sabaha kadar kışlada bekledim.'

Bayram B, FETÖ ile herhangi bir bağının olmadığını savunarak tahliyesini talep etti.

Eğitim deyip gerçek mermi dağıtmışlar

Sanık Avni K. de 15 Temmuz günü WhatsApp grubundan gelen yazılı emirde gece eğitimi olacağının bildirildiğini, bunun üzerine mazereti olduğundan eğitime katılamayacağını komutanlarına ilettiğini ancak olumsuz yanıt aldığını anlattı.

Avni K. akşam içtimasındaki komutanların telaşlı ve sinirli olduğunu gözlemlediğini, o güne kadar yapılan eğitimlerden farklı olarak saç ve kıyafet kontrolü yapıldığını söyledi.

Gece eğitimi içtimasından önce silah ve teçhizat aldıklarında gerçek mermi dağıtıldığını ifade eden Avni K, 'İlk defa bir gece eğitiminde gerçek mermi verildiğini gördüm. Ben ve diğer kursiyerler o gece bir terslik olduğunu anladık. Biz bunu sorgulamaya başlayınca alandaki bazı rütbeliler Türkiye çapında terör saldırısı olduğunu söylediler.' diye konuştu.

İlerleyen saatlerde içtima alanında kursiyerlerin görev yerleri listesinin okunduğunu belirten Avni K, kendisinin de 3 nolu nizamiyeye gitmeye hazırlandığı sırada Tabur Komutan Vekili Tarık Görener'in olduğu taraftan daha önce hiç görmediği rütbeli bir subayın 'Ateşe ateşle karşılık verin.' diye bağırdığını iddia etti.

Darbe girişiminin yaşandığı gece 3 nolu nizamiyede bulunduğu süre zarfında darbeye yönelik bir eyleme tanık olmadığını savunan Avni K, sözlerini şöyle sürdü:

'Nizamiye bölgesine gittiğimizde nöbetçiler rutin nöbetlerini tutuyorlardı. Darbeye yönelik herhangi bir hazırlık görmedim. Oradaki televizyonu açtığımızda Cumhurbaşkanının açıklamasını gördüm. Kimse birliklerinden çıkmasın dediğini duydum. Hemen telefondan abime ulaştım. Abimle konuştuğumuzda bana 'FETÖ'cüler darbe yapıyor, sakın bir şeye buluşma. İmkanın varsa oradan çık.' dedi. Biz de arkadaşlarımla 2 nolu nizamiyeden çıkmaya çalıştık fakat üzerimize ateş açıldı, geri döndük. Gözaltına alınana kadar Selen Amfi'de bekledik. Çıkarıldığım ilk mahkemede de tahliye oldum.'

Avni K, tahliye olduktan sonra idari tahkikat sonucunda görevine iade edildiğini, halen Güneydoğu'da terörle mücadele kapsamında operasyonlara katıldığını belirterek beraatini istedi.

Ebubekir G. de konusu suç teşkil eden hiçbir eyleme karışmadığını, silah kullanmadığını ve FETÖ ile bir bağının bulunmadığını söyleyerek savunmasına başladı.

Darbe girişiminin yaşandığı gün rutin mesaisine devam ettiği sırada bölüğün WhatsApp grubundan gelen mesaj sonrasında akşam içtimasına gittiğini söyleyen Ebubekir G, tüm tabura saat 20.45'te gece eğitimi olacağının, istisnasız herkesin katılması gerektiğinin emredildiğini anlattı.

Gece eğitiminde mühimmat dağıtılırken gerçek mermi verildiğini gördüğünü ancak bunu sorgulamadığını ifade eden Ebubekir G, hiç kimseden kanunsuz emir almadığını ve kimseye ateş etmediğini ileri sürerek beraatini talep etti.

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanıklardan eski kursiyer teğmenler Ebubekir İ, Ensar L, Burhan E, Aykut S, Yunus B. ve Selman T. de üzerlerine atılı suçları reddederek beraat talebinde bulundu.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-22 Mart (2017) 'Ankara 317 sanık Jandarma Okullar Komutanlığı Darbe Yap.' davası

(11 Kasım 2017, 15:08)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11673    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.801.898