Tam
EskidenYeniye
 

Kara Harp Okulu Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki (KHO) eylemlere ilişkin, 239 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

12.11.2017 12:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki (KHO) eylemlere ilişkin, 239 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

06.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Savunma yapan eski Binbaşı Vedat Karagöz, 15 Temmuz akşamı 'görev anlayışıyla' birliğine gittiğini, nöbetçilerin Mamak'taki 28. Mekanize Tugayı'na gitmesi söylenmesi üzerine buraya doğru yola çıktığını anlattı.

Samsun yolundan tugay nizamiyesine yaklaştığında tankların dışarı çıktığını gördüğünü ifade eden Karagöz, bunun bir 'tuzak' olduğunu değerlendirerek içeri girmediğini dile getirdi.

Daha sonra Kara Harp Okuluna geldiğini ifade eden sanık Karagöz, ziyaretçi bölümündeki bebek odasında beklemeye başladığını, televizyondan 1. Ordu Komutanının askerlerin birliğe geri dönmesi açıklamalarını gördükten sonra yaşananların darbe girişimi olduğunu anladığını ifade etti.

FETÖ üyesi olmadığını ve olay günü bir faaliyetinin bulunmadığını savunan Karagöz, mahkeme heyetinden tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesini istedi.

Okul komutanını 'darbeci' diye derdest etmişler

Sanık Mustafa Yıldırım, darbe girişiminden önce Kara Harp Okulu öğrenci alayında yüzbaşı rütbesinde görevli olduğunu, 15 Temmuz akşamı evindeyken savaş uçaklarının alçak uçuşa başlamasından sonra mesaiye çağırıldığını ifade etti.

Okula gittikten sonra tabur komutanı yarbay Ali Demir'in kendisine ani müdahale mangasına takviye etmesi emrini verdiğini söyleyen Yıldırım, manga odasına gittiğinde burada kimseyi göremediğini dile getirdi.

Kurmay Başkanı Albay İlhami Polat'ın emriyle okul komutanı İzzet Çetingöz'ün 'darbeci' denilerek derdest edildiğini Üsteğmen Ali Emre Buğurcu'dan öğrendiğini iddia eden Yıldırım, darbe girişiminden bu şekilde haberdar olduğunu öne sürdü.

Bundan sonra, Yarbay Atakan Adaşoğlu'nun emriyle Buğurcu ile sabah saatlerine kadar derdest edilen okul komutanının başında nöbet tuttuklarını beyan eden Yıldırım, okul komutanı Çetingöz'ün darbeci olmadığına dair bir konuşmasının olmadığını ve kendilerini vazgeçirme çabasında bulunmadığını öne sürdü.

Sabah saatlerinde mesaiden çıkarak 2 gün Eskişehir'de kaldığını dile getiren Yıldırım, merkez komutanlığınca ifadesinin alınması gerektiği için birliğine çağırılmasının ardından gözaltına alınıp tutuklandığını ifade etti.

'Darbe lehine bir emir almadım'

Eski Üsteğmen Ali Emre Buğurcu, 2015'te Kara Harp Okulu'na takım komutanı olarak atandığını, 15 temmuz akşamı mesaiye çağrılarak Kara Harp Okuluna gittiğini belirtti.

Birliğe gittiğinde kursiyer teğmenlerin silahlandırılarak içtimaya alındığını gördüğünü anlatan Buğurcu, İlhami Polat ve Hüseyin Eçik'ten talimat alarak rütbeli askerlere mühimmat dağıttığı suçlamasını kabul etmedi.

'Darbe lehine bir emir almadım ve uygulamadım.' şeklinde savunma yapan Buğurcu, nizamiyeye kamyonların çekilmesinin darbecilerin Kara Harp Okuluna gelmesini engellemek için yapıldığını düşündüğünü iddia etti.

Okul komutanının derdest edilmesi esnasında orada olmadığını ve kendisine 'darbeci' olduğu için derdest edildiğinin söylendiğini anlatan Buğurcu, FETÖ üyesi olmadığını savunarak tahliye talebinde bulundu.

Derdest edilen komutanın darbeci olmadığını 16 Temmuz'da anlamış

Eski Yüzbaşı Sadık Çam, darbe girişimini lanetleyerek başladığı savunmasında, atılı suçlamaları kabul etmediğini beyan etti. Darbe girişiminden önce izinde olduğunu anlatan Çam, başka bir yere atandığından ilişik kesme işlemleri için Ankara'ya izin bitiş tarihinden önce geldiğini ileri sürdü.

Olay akşamı verilen alarm üzerine birliğine katıldığını söyleyen Çam, firari sanıklardan eski Kurmay Başkanı İlhami Polat'ın darbe girişimine karşı hareket ettikleri ve okulun güvenliğini sağlamaları yönündeki emirleri üzerine hareket ettiğini savundu.

Okul Komutanı Çetingöz'ün derdest edilmesi olayından daha sonra haberdar olduğunu iddia eden Çam, Binbaşı Hasan Hüseyin Eçik'in emriyle bir odada gözetim altında tutulan Çetingöz'ün başında nöbet tuttuğunu kaydetti.

Nöbet esnasında Çetingöz ile hiç konuşmadığını öne süren Çam, Çetingöz'ün darbeci olmadığını ve kandırıldığını 16 Temmuz akşam saatlerinde öğrendiğini iddia etti.

Çam, darbeye yönelik bir faaliyetinin olmadığını iddia ederek tahliye talebinde bulundu.

İzinden erken dönmesi soruldu

Savunmanın ardından mahkeme başkanı sanık Çam'a, 'Emniyette verdiğin ifadeyi kendine baskı yapıldığı için kabul etmediğini beyan ettin. Sulh Ceza Hakimliğinde de aynı ifadelerini tekrarlamışsın. Orada da mı baskı altındaydın?' sorusunu yöneltti.

Çam, baskının hakimlikte de devam ettiğini bu yüzden emniyet ifadelerini tekrarladığını belirtti. Bunun üzerine mahkeme başkanı sanık Çam'a, 'Sen askersin, hem de rütbeli askersin. Savaşta esir düşme ihtimalin var. Bunun eğitimi verilmiş olması lazım size.' diye tepki gösterdi.

Her askere bu yönde eğitim verilmediğini söyleyen Çam, böyle bir eğitim almadığını ifade etti.

İzinden neden erken döndüğü sorulan Çam, 'Ben ablamla tartıştığım için izinden erken döndüm. Zaten haftasonu dönmeyi düşünüyordum.' diyerek darbe girişiminde yer almak amacıyla Ankara'ya erken gelmesinin söz konusu olmadığını savundu.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

07.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Savunma yapan eski öğretmen albay Abdullah Topçu, görevi gereği darbe faaliyetlerinde yer almasının söz konusu olmadığını ileri sürdü.

Darbe girişimine iştirak etmek için Kara Harp Okulu'na geldiği suçlamasını kabul etmediğini beyan eden Topçu, 12-25 Temmuz tarihleri arasında öğrenci temini için geçici olarak Ankara'da görevlendirildiğini, söz konusu öğrenci alımının her yıl aynı zaman diliminde yapıldığını anlattı.

Darbe girişiminin yaşandığı akşam savaş uçaklarının uçmaya başlaması üzerine okula gittiğini dile getiren Topçu, Fatih Göktürk ile okul dekanı Kerim Acar'ın odasında beklemeye başladıklarını, Acar'ın emniyet amaçlı tedbirler alındığını söylediğini ifade etti.

Topçu, darbeye iştirak etmediğini ve darbenin planlanması aşamasında yer almadığını savunarak tahliye talebinde bulundu.

Kardeşi eski kurmay albay Yücel Topçu'nun Akıncı Üssü darbe davasında, eşi Asuman Topçu'nun da 2010 KPSS sorularının FETÖ üyelerince sızdırılması davalarında yargılanmasına devam edildiğini dile getiren Topçu, FETÖ üyeliği suçlamasını da kabul etmedi.

Müştekiye 'yalan söylüyor' suçlaması

Sanık Ahmet Tufan, darbe girişiminden bir yıl önce Kara Harp Okuluna atandığını, 15 Temmuz akşamı nöbetçi olduğunu ifade etti.

Olay akşamı saat 20.50'de kurmay başkanı İlhami Polat'ın ani müdahale mangasının (AMM) eğitim maksatlı 4 nolu nizamiyeye gitmesi emrini verdiğini, bu emri AMM'ye kendisinin aktardığını belirten Tufan, okula yeni atanan kurmay başkanı Sait Tosun'a devir teslimle ilgili denetleme yapıldığını düşündüğünü aktardı.

Okul Komutanı İzzet Çetingöz'ün derdest edilmesinde bir rolü olmadığını savunan Tufan, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bir süre sonra AMM bölgesine yarbay Atakan Adaşoğlu da sivil kıyafetleriyle geldi. Bir iki dakika sonra okul komutanı ile birlikte eski ve yeni kurmay başkanları AMM bölgesindeki odaya girdi. Daha sonra okul komutanı odadakilere bağırmaya başladı. Ardından Atakan yarbay bana 'Sen dışarıya çık' dedi. Bir komutan astlarının yanında fırça yerse astlarını gönderir. Ben de bunu anormal karşılamadım ve nöbet yerime gittim. Bir süre sonra televizyondan başbakanın kalkışmaya yönelik açıklamalarını dinledim. Darbecilerin kışladan çıktıkları haberlerini gördüm. Bizim birliğimizden kışla dışına çıkan kimse olmadığı için darbeye yönelik bir faaliyette bulunmadığımı düşünüyorum.'

Savunmanın ardından okul komutanı Çetingöz'ün emir astsubayı olan müşteki Ahmet Çörpan'ın, 'İlhami Polat, Sait Tosun, Ali Tolga Sıçrar, Atakan Adaşoğlu ve Ahmet Tufan isimli şahısların kendisini bağlayarak derdest ettiği' sözleri sorulan sanık Tufan, 'yalan söylüyor' diyerek suçlamayı kabul etmediğini söyledi.

Savunma yapan eski kurmay yarbay Ali Demir, 15 Temmuz akşamı F-16'lıların uçmasıyla Rusya ile savaş çıktığını düşündüğünü, darbe girişimi olabileceğini değerlendirmediğini ifade etti.

Genelkurmay Başkanlığı üzerindeki helikopterleri görmesinin ardından Kara Harp Okulu'na gittiğini belirten Demir, tabur binasına geçtiği sırada kurmay başkanı İlhami Polat'ın herkesi Bozpark denilen içtima alanına çağırdığını dile getirdi.

Polat'ın, 'Emir var, güvenlik için dekanlık personeli silah alacak' talimatını verdiğini öne süren Demir, bu esnada TRT'de Türk Silahlı Kuvvetlerinin yönetime el koyduğu yönündeki açıklamadan haberdar olduğunu anlattı.

Kışla içinde darbeye iştirak amacı taşımayan güvenlik tedbirleri alındığını savunan Demir, kurmay başkanı Polat'ın emriyle Hava Harp Okulu öğrencilerinin Etimesgut'a götürüldüğünü aktardı.

Sabah saatlerinde okul komutanı İzzet Çetingöz'ün kendisini ve albay Rafettin Öztürk'ü yanına çağırarak idari tahkikat için gerekli çalışmaları yürütmeleri emrini verdiğini beyan eden Demir, bir süre bu yönde çalışmaları sürdürdükten sonra gözaltına alınarak tutuklandığını söyledi.

Darbe girişiminden sonra firar eden eski tuğgeneral Ali Kalyoncu ile para transferinin örgütsel bir amacı olmadığını ve iddianamedeki aleyhine olan hususları kabul etmediğini belirten Demir, 'Darbe maksatlı bir planım ve eylemim olmamıştır. FETÖ'cü de değilim darbeci de değilim. Şahsıma yönelik suçlamalardan beraatımı talep ederim.' iddiasında bulundu.

'Darbe girişiminin içerisinde kesinlikle yer almadım'

Sanık Mehmet Fatih Göktaş, teğmen rütbesiyle geçici olarak Kara Harp Okulunda görevlendirildiğini, 15 Temmuz akşamı verilen alarm üzerine 00.30'dan sonra okula gittiğini anlattı.

Tabur binasına geçtikten sonra darbe girişiminden haberdar olduğunu söyleyen Göktaş, Kara Harp Okuluna emirle gittiğini, ordunun yönetime el koyduğu açıklamalarının olduğu içtimada bulunmadığını, suçsuz olduğunu savundu.

İddianamede Harp Okulundaki darbe faaliyetlerinin başındaki isimler olduğu belirtilen İlhami Polat ve Sait Tosun'dan emir almadığını dile getiren Göktaş, silah ve mühimmat almasının da olağandışı bir durum olmadığını öne sürdü.

Göktaş, 'Ben hain darbe girişiminin içerisinde kesinlikle yer almadım. Kanunsuz ve hukuksuz bir emir almadığım ve uygulamadığım için 17 Temmuz'da vicdanım rahat bir şekilde birliğime gittim. Darbe girişiminde bulunan FETÖ ile hiçbir bağım yoktur. Duruşma sonunda tahliyemi, yargılama sonunda beraatimi talep ediyorum.' sözleriyle kendini savundu.

Sanıklardan eski üsteğmen Mehmet Fatih Çankal da 15 Temmuz akşamı Kara Harp Okuluna gittikten sonra bölük komutanının emriyle nizamiyede nöbet tutmaya başladığını ifade etti.

Bölük komutanı dışında kimseden emir almadığını, bu emirlerin de kışlanın güvenliğine yönelik olduğunu savunan Çankal, ilerleyen saatlerde Celal Dora içtima alanında Hava Harp Okulu öğrencilerinin helikoptere binerek başka yere nakledildiklerini anlattı.

Bundan sonra dinlenmeye çekildiğini ileri süren Çankal, okula verilen emirle geldiğini ve kanunsuz bir eylem içinde bulunmadığını öne sürerek tahliye talebinde bulundu.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

08.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Sanık Taner Soner savunmasında, 15 Temmuz akşamı evinde olduğu sırada F-16'ların uçmaya başladığını, çağrılması üzerine Kara Harp Okuluna gittiğini ifade etti.

Amirlerinin, 'darbe taraftarı olmadıkları' ve 'emniyet için kışlaya geldikleri' yönünde söylemleri olduğunu savunan Soner, sabah saatlerine kadar emniyet maksatlı nöbet tuttuğunu belirtti.

Kanunsuz bir işe karışmadığını ve FETÖ üyesi olmadığını öne süren Soner, mahkeme heyetinden beraat talebinde bulundu.

Sanık Suat Kurt ise savunmasında, 15 Temmuz'da mesai bitiminin ardından evine gittiğini, gece saat 00.15'te bölükteki bir teğmenin araması üzerine evinden çıkarak okula gittiğini anlattı.

Birliğine saat 01.15'te geldiğini ve darbe girişimini internetten öğrendiğini öne süren Kurt, okul içinde mühimmatsız uzun namlulu silahla nöbet tutmaya başladığını belirtti.

Okul komutanının derdest edildiğini 16 Temmuz 2016'da sabah saat 11.00'den sonra öğrendiğini ileri süren Kurt, 'Biri bana kanunsuz emir verseydi, sizi temin ederim ki canını yakardım ama bana o gece kanunsuz bir emir verilmedi. Üzerime atılı bütün suçlamaları katiyetle reddediyorum.' sözleriyle tahliye ve beraat talebinde bulundu.

İtirafçı beyanlarını reddetti

Sanık Mümin Haliloğlu da 15 Temmuz akşamında iki uçağın kaçırıldığı ve terör saldırısı olabileceği söylenerek amirlerince Kara Harp Okuluna çağrıldığını aktardı.

Darbe girişimini internetten okuduğu haberlerden öğrendiğini ileri süren Haliloğlu, sabah saatlerine kadar emniyet amaçlı beklediğini öne sürdü. Haliloğlu, olay tarihinde 1. Ordu Komutanı olan Ümit Dündar'ın 'askerin kışladan çıkmaması' emri üzerine kışlada beklediğini, darbeye yönelik bir faaliyetinin olmadığını savundu.

Bozpark alanındaki darbe açıklamasının yapıldığı içtimada bulunmadığını ve kurmay başkanı İlhami Polat'ın emirleriyle hareket etmediğini savunan Haliloğlu, hakkında 'FETÖ üyesi olduğu' yönündeki ifade veren itirafçıların beyanlarını kabul etmediğini söyledi.

Haliloğlu, 'Bunlar benim bir alt devremdi lisede. Kendi yakınlarının adını vermek yerine, benim ismimi verdiklerini düşünüyorum.' diye konuştu.

Savunma yapan Burak Yandım ve Sinan Metin de haklarındaki suçlamaları kabul etmediklerini beyan etti.

Duruşmaya, yarın devam edilecek.

09.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde savunmasını yapan tutuklu sanıklardan Yüzbaşı Erkan Peker, darbe girişiminden haberdar olmadığını, alarm verilmesi üzerine kendisine ihtiyaç olabileceği düşüncesiyle kışlaya geldiğini öne sürdü.

Kimseden darbeye yönelik emir almadığını, kimseye emir de vermediğini iddia eden Peker, okuldaki kursiyer subayların helikopterlerle Genelkurmay Başkanlığına nakliyle ilgili talimat verdiği iddiasını da kabul etmedi.

Rıdvan Bozdemir ve Ali Eker'in aleyhindeki beyanlarını da reddeden Peker, sınav analiz subayı olduğunu belirterek, 'Darbeci değilim, darbeye yönelik hiçbir faaliyet içinde yer almadım. Suç işlemedim. Halen TSK mensubuyum. Tek yaptığım alarm verilmesi üzerine her TSK mensubunun yapması gerektiği gibi birliğime katılmaktır.' dedi ve tahliye talebinde bulundu.

'Girişimi televizyondan öğrendim'

Sanık eski Yüzbaşı Miraç Karakuş ise savunmasında, saat 22.00 sularında uçak sesleri duyduğunu, ne olduğunu öğrenmek için tabur nöbetçi subayı Emrah Akdeniz'i aradığını, Akdeniz'in bölük komutanlarının mesaiye çağrıldığını söylemesi üzerine kışlaya geldiğini dile getirdi.

Komutanların tüm personelin birliğe çağrılması emri üzerine, kıdemli bölük komutanı olduğu için WhatsApp grubuna mesaj yazarak personeli birliğe çağırdığını anlatan Karakuş, yine emir üzerine 10 kursiyerle 2 Nolu nizamiyede yaklaşık 20-25 dakika nöbet tuttuklarını, bir helikopterden üzerilerine ateş edilmesi sonucu buradan ayrılarak okula döndüğünü belirtti.

Yaralı eline pansuman yaptırdıktan sonra lojman nizamiyesinde görevlendirildiğini savunan Karakuş, gecenin ilerleyen saatlerinde bölük komutanlarının kullandığı dinlenme salonundaki televizyondan darbe girişimini öğrendiğini ancak kendilerinin darbe faaliyeti içinde değil, girişimin karşısında kışlanın güvenliğini sağlamak için görev yaptıklarını düşündüğünü öne sürdü.

Ara karar

Savunmaların ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan eski Binbaşı Vedat Karagöz, eski Yüzbaşı Mustafa Tanrıkulu, eski Üsteğmen Muhammet Elliiki ve eski Teğmen Burak Yandım'ı, savunmalarının alınması ve mevcut delil durumu, tutuklamadan beklenen faydanın adli kontrolle sağlanabilecek olmasını dikkate alarak adli kontrol şartıyla tahliye etti.

Diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme, davanın görülmesine 13 Kasım Pazartesi devam edileceğini belirterek, duruşmayı tamamladı.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-12 Temmuz (2017) 'Ankara 239 sanık Darbe Yap./Kara Harp Okulu' davası

(12 Kasım 2017, 12:11)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11677    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.873.454