Tam
EskidenYeniye
 

Naksan davasında sinir krizi

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'para kasası' olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada 25 sanığın yargılanmasına başlandı. 7-8-9 Kasım tarihinde yapılan ilk duruşma 2.5 günde tamamlandı. Tahliye talebinde bulanan sanıkların bu talebi mahkeme tarafından kabul edilmedi. İşadamı Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Nakıboğlu'nun yakınları kararın açıklanmasının ardından göz yaşlarına boğularak sinir krizi geçirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

12.11.2017 13:30 Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'para kasası' olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada 4'ü firari 25 sanığın yargılanmasına başlandı.

07.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, 'Silahlı terör örgütü yönetme, terörizmin finansmanı hakkında kanuna muhalefet, suç gelirlerinin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve vergi usul kanununa muhalefet' suçlarından cezalandırılması talep edilen Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu, oğlu Taner Nakıboğlu ile diğer sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Dosya kapsamında aranan 4 sanığın da halen firarda olduğu belirtildi.

Duruşma, sanıkların kimlik tespitiyle başladı. Duruşma nedeniyle adliye çevresinde güvenlik tedbiri alındı.

Kimlik tespitinde Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Nakıboğlu, gelirlerinin olmadığını belirtti.

HASAN HÜSEYİN NAKIBOĞLU

İddianamenin özetinin okunmasının ardından duruşmaya İstanbul'dan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanan tutuksuz sanık Hasan Hüseyin Nakıboğlu, suçlamaları kabul etmeyerek, daha önce de benzer bir soruşturma geçirdiğini ancak beraat ettiğini anlattı.

Yeni bir suç unsuru olmamasına rağmen dosyaya adının girdiğini kaydeden Hasan Hüseyin Nakıboğlu, örgütle ve Naksan Holding ile ilişkisinin olmadığını sadece soy isminden dolayı karışıklık yaşandığını savundu.

Kuruculuğunu ya da yöneticiliğini yaptığı 25 derneğin kapanmadığını hala aktif olduğunu dile getiren Nakıboğlu, Bank Asya ile hesabının da sembolik olduğunu ve bazı müşterilerin özel talebi nedeniyle açık kaldığını belirtti.

CAHİT NAKIBOĞLU

Savunmasını oturduğu yerden yaptı

Cahit Nakıboğlu da ayakta durmakta zorlandığı için mahkeme başkanı Murat Çolak'ın müsadesiyle oturarak savunmasını yaptı.

Suç işleme kastıyla hareket etmediğini, terör örgütünün üyesi ya da yöneticisi olmadığını iddia eden Nakıboğlu, şunları söyledi:

'HÜRSİAD üyeliğim bilgim dışında olmuştur. ByLock kullanmadım. İddianamede, Naksan Holding'in 51 şirketi olduğu belirtilmiş. Holdingin sadece 26 şirketi vardır. 20 şirketin bizim ve ortaklarımızla ilgisi yoktur. Oğlum Taner'in kurduğu şirkettir. Diğer 5 şirket de kardeşim Osman (firari sanık) ve ailesinin şirketidir. İddianamede, bizimle ilgili olmayan şirketler ilgiliymiş gibi gösterilmiş. Ortağım olduğu şirketin örgüte para aktarmadığı sabittir.'

Ev hapsi talep etti

Mal varlığının 1960'lı yıllardan bu yana yaptıkları çalışmalar sonucu oluştuğunu ve 2000'li yıllarda Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları içine girdiklerini anlatan Nakıboğlu, 2006 yılında annesinden kalan arsayı, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in referansıyla Güney Eğitim Kurumlarına (KHK ile kapatılan) okul yapılması için bağışladığını, okula isminin verilmesinden haberinin olmadığını savundu.

Örgütü o dönem, 'yurt içinde ve dışında memleket için faydalı işler yapan cemaat' olarak bildiğini kaydeden Nakıboğlu, '2012 yılında örgütün gerçek yüzünü gördüm, aldatıldım. Bunun üzerine bölge imamı Mehmet Kocatürk ile il imamı Murat Elması kovdum. Örgüte karşı tavır aldım. Bu yapının devlete millete zararlı olduğunu söyledim. Çocuklarımın uzaklaşması için baskı yaptım. Oğullarım Taner ve Emre'nin, Zirve Üniversitesindeki mütevelli görevlerinden istifa ettirdim.' dedi.

Nakıboğlu, bu duruma Gaziantep'in önde gelen isimlerinin şahit olduğunu öne sürdü.

Umre organizasyonları düzenlediğinin de asılsız olduğunu aktaran Nakıboğlu, sağlık sorunları nedeniyle şirketin işleriyle kendisinin ilgilenmediğini kaydetti.

Son yıllarda şirketin zorluk yaşadığını ve mal varlıklarını satarak şirkete finans sağladığını aktaran Nakıboğlu, şirketin içinin boşaltıldığı iddiasının ise asılsız olduğunu savundu.

Hakkındaki beyanların husumetten kaynaklandığını öne süren Nakıboğlu, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi başkanlığı döneminde usulsüzlükleri nedeniyle su ya da elektrik kestiği şirket çalışanlarının bu yönde beyanda bulunduğunu dile getirdi.

72 yaşına kadar ilk defa yargılandığını, sağlık sorunları yaşadığını, ellerinin titremesine engel olamadığını aktaran Nakıboğlu, kalan zamanını torunlarıyla geçirmek istediğini, bu nedenle ev hapsiyle tahliyesini talep etti.

TANER NAKIBOĞLU

'Başıma gelenler şirket isminden kaynaklı'

Tutuklu sanık Taner Nakıboğlu ise terör örgütü üyeliği ya da yöneticiliği suçlamasının kendisini ve ailesini çok şaşırttığını ve üzdüğünü belirterek, örgüt elebaşının yönlendirmesiyle hareket etmediğini, şirket yöneticileriyle kararlar aldıklarını anlattı.

Etkin pişmanlık kapsamında ifade veren sanıkların kendilerini günah keçisi seçtiklerini iddia eden Nakıboğlu, hakkındaki aleyhte beyanları kabul etmediğini, örgütün mütevelli heyetinde bulunmadığını, bunun da etkin pişmanlık kapsamında ifade veren sözde mütevelli heyetindeki sanığın ifadesinden anlaşıldığını kaydetti.

Taner Nakıboğlu, 'Başıma gelen bu olaylar şirketimin isminin paralel yapı olmasıdır. Başarımızdan dolayı kıskanılıyorduk. Bizim de şaşırdığımız iddialar ortaya atıldı. O kaçırdığımız paralar nerede. Söyleseler de biz de bilsek. Suçsuzum. Annemin emekli maaşına kaldık. Çok üzülüyorum ama eşim devletten fakirlik belgesi almış. Biz bu duruma düştük. Ben beratımı ve tahliyemi talep ediyorum' dedi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, 'silahlı terör örgütü yönetme, terörizmin finansmanı hakkında kanuna muhalefet, suç gelirlerinin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve vergi usul kanununa muhalefet' suçlarından cezalandırılması talep edilen Naksan Holding'in eski Yönetim Kurulu Başkanı tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Nakıboğlu ile tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

EMRE NAKIBOĞLU

Cahit Nakıboğlu'nun diğer oğlu tutuksuz sanık Emre Nakıboğlu, atılı suçlamaları kabul etmeyerek şirketin sıkıntı yaşaması üzerine taşınmazların bankaya ipotek gösterilip kredi çekilerek şirkete aktarıldığını söyledi.

Mahkeme Başkanı Murat Çolak'ın hangi tarihte sorusuna sanık, '2015 yılı içerisinde 20 milyon lira değerinde taşınmazı ipotek verdim. Malları kaçırmak gibi bir amacım olsaydı ipotek vermek yerine satardım. Amcamlar da benzer şekilde taşınmazlarını bankaya ipotek gösterip kredi çekerek şirkete aktardı.' dedi.

Silahlı terör örgütüyle bağlantısı olmadığını savunan Emre Nakıboğlu, 'Örgütün silahlı terör örgütü olduğunu da 15 Temmuz darbe girişimiyle öğrendim. Bizi de kullanıp kandırdıklarını fark ettim. Suçsuzum.' dedi.

FERHAN NAKIBOĞLU

Cahit Nakıboğlu'nun eşi tutuksuz sanık Ferhan Nakıboğlu, 1972 yılında Cahit Nakıboğlu'yla evlendiğini, 4 çocuğu olduğunu ve eşinin işlerini evde hiç anlatmadığını ifade ederek, şöyle devam etti:

'Cahit, 1991 yılında şirketin anonim şirket olacağını, kanun gereği 5 ortak olması gerektiğini ve sayı yetmediği için birinin de benim olacağımı söyledi. Ortaklık ilişkim bundan ibarettir. Ben ne hisse miktarını bilirim ne de ortaklığımın hangi şirkette olduğunu bilirim. İşlerin hepsine eşim karar verir. Daha sonra sağlık sorunları nedeniyle işleri önce kardeşi Osman'a (firari sanık), sonra da Amerika'da okuyan Taner Nakıboğlu'na devretti.'

Sanığın, eşinin sağlık sorunlarını anlatması üzerine Mahkeme Başkanı Çolak, kendisini uyararak üzerine atılı suçlar yönünden savunma yapmasını istedi.

Taşınmazların satış geliri Bank Asya'ya

Ferhan Nakıboğlu, 2014 yılında ailesinden kalan taşınmazı 50 bin liraya sattığını anlatarak, parayı farklı bir bankaya yatıracakken yanında kimliği olmadığı için yatıramadığını ve ertesi günü tesadüfen Bank Asya'ya yatırdığını, bu nedenle kira ve benzeri gelirlerin bu hesaba geldiğini söyledi. Sanık, bankanın terör örgütü elebaşına ait olduğunu bilmediğini savundu.

DİĞER SANIKLAR

Tutuksuz sanık Hakan B, Taner Nakıboğlu'nun yanında çalıştığını ve hesabındaki 'burs' olarak belirtilen 300-400 lira tutarlarındaki para transferlerinin Taner Nakıboğlu adına öğrencilere gönderilen burslar olduğunu ifade etti.

Kendi hesabı masrafsızlık tanımlı olduğu için bu transferlerin bu hesaptan yapıldığını ileri süren Hakan B, hesaba yatırılan paraların da şirket çalışanları tarafından yapıldığını ileri sürerek, suçsuz olduğunu söyledi.

Arif Ç. ise daha önce Naksan Holding'de dokumacı olarak çalıştığını ve güvenlik sertifikası olması nedeniyle daha sonra Osman Nakıboğlu'nun (firari sanık) villasında özel güvenlik olduğunu dile getirdi.

Ferhan Nakıboğlu'na ait taşınmazların devri

Kendisinden istenen getir götür işlerini yaptığını belirten Arif Ç, Ferhan Nakıboğlu üzerindeki 9 taşınmazın devrini gerçekleştirdiğini söyledi.

Mahkeme başkanının devir işlemlerinin hangi tarihlerde yapıldığını sorması üzerine sanık, 2016 yılı içerisinde olduğunu ancak tam tarihlerini hatırlamadığını ifade ederek, 'Bana satışın yapılacağı söylenir, ben de gider devir işlemini yaparım. 'Kaça satıldı?' ya da 'Arsanın yeri nerede?' Bilmem.' dedi.

Tutuksuz sanık Ali T, iddianamede bahsi geçen havale işlemlerini işverenin talimatıyla yaptığını kaydederek, şunları ifade etti:

'Benim maaşım asgari ücretin üç katıydı ancak bankaya 2015 yılında bin 600 lira, 2016 yılında 2 bin 200 lira yattı. Geri kalanını elden alıyordum. Bu nedenle anlaşmazlık nedeniyle ayrıldım. Bununla ilgili açılan dava da devam etmektedir.'

Başkan Çolak'ın sanığın ikametinde ele geçirilen evrakı sorması üzerine Ali T, yaptığı her işlemin kaydını tuttuğunu, Osman Nakıboğlu'nun hesap sorduğunu ve ele geçirilen evrakın da şirket evrakları olduğunu öne sürdü.

Cahit A. da askerden dönünce Taner Nakıboğlu'nun sekreteri olarak işe başladığını ve hesabına yatırılan paranın noter işlemleri için olduğunu öne sürdü.

Kod ismi iddiası

Kod ismi iddialarına ise Cahit A, Cahit Nakıboğlu ile aynı ismi taşıdığı için iş yerinde sorun yaşandığını ve bu nedenle Nakıboğlu'nun isteği üzerine şirkette 'Samet' ismini kullandığını söyledi.

Bunun üzerine söz alan Cahit Nakıboğlu, Cahit A'nın dedesinin, babasının yanında çalıştığını, isminin de kendisinden dolayı verildiğini ancak sorun yaşanınca bu şekilde çözüm bulduğunu savundu.

Kamil A. da atılı suçlamaları reddetti. Mahkeme Başkanı Çolak'ın Cumhurbaşkanı ve hükümeti karalamaya yönelik paylaşımlarını sorması üzerine sanık Kamil A, paylaşımları kendisinin yapmadığını öne sürdü.

Naksan Holdingin eski çalışanı diğer tutuksuz sanıklar da suçsuz olduklarını ve hesap hareketlerinin verilen talimatlar gereği olduğunu iddia etti.

Duruşma yarına ertelendi.

08.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

9. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülmeye başlanan davanın duruşmasında 'silahlı terör örgütü yönetme, terörizmin finansmanı hakkında kanuna muhalefet, suç gelirlerinin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve vergi usul kanununa muhalefet' suçlarından cezalandırılması talep edilen Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Nakıboğlu ile tutuksuz sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Kimlik tespitinin ardından söz alan tutuksuz sanık Mehmet K, Ocak ayında evinde örgütün elebaşı Fetullah Gülen'e ait CD'nin ele geçirilmesine ilişkin, 'Evimde geniş kütüphane var, binden fazla kitap bulunuyor. Arasında çıkan söz konusu CD'yi ne gördüm ne de izledim. Promosyon ürünüydü. Kitapların arasına sıkışmış, unutmuştum.' diye konuştu.

Sanık, 'himmet' topladığı yönündeki beyanların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Fabrika defterini tuttuğunu ifade eden Mehmet K, 'Bütün giderleri ve faaliyet dışı gelirleri bu defterde tutardık. Sonra satışları, borçları ve alacakları yazarız. Cahit Nakıboğlu, esnaflıktan geldiği için bu şekilde hesap tutardık.' dedi.

Resmi kayıt dışında ikinci kayıt

Mahkeme Başkanı Murat Çolak, 'resmi kayıtların haricinde ikinci bir kayıt tutuyorsunuz yani?' sorusuna sanık, 'hemen hemen öyle' diye yanıt verdi.

Defterde 'himmet' başlığı olmadığına işaret eden Mehmet K, 'zekat ve sadaka' başlığının olduğunu bu hesapta da yardımların yer aldığını kaydetti.

Mehmet K, flaş bellekte 'himmet' hesabı tutulduğu iddiasını ise yalanladı.

Ne iş yaptığının sorulması üzerine sanık, muhasebeden ziyade ön muhasebe ve hesap kitap işleri yaptığını söyledi.

Bu sırada söz alan Cahit Nakıboğlu, bilgisayardan anlamadığını ve hesapları kontrol ettirmek için basit defter hesabı tutturduğunu öne sürdü.

Menderes U, şirketin banka işleriyle ilgilendiğini, çek ve senetleri takip ettiğini ve idarecilerin talimatları doğrultusunda para gönderip çektiğini belirterek, yurt dışına para gönderip görmediğini hatırlamadığını iddia etti.

Savcı Cem Saklıca, haklarında yakalama kararı bulunan Osman, Bahaddin, Beyhan ve Mehmet Hilmi Nakıboğlu'nun yakalama müzekkeresinin beklenmesine, ifadelerde ismi geçen AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci'nin ile etkin pişmanlık kapsamında ifade veren sanıkların ve gizli tanıkların duruşmada dinlenmesine, sanıkların mal varlığı tedbirinin devamına, sanıklar Cahit ile oğlu Taner Nakıboğlu'nun tutukluluğunun devamına karar verilmesini talep etti.

Mütalaaya karşı diyecekleri sorulan Cahit Nakıboğlu, savunmasında şunları söyledi:

'Cezaevine kalmaya devam edersem çok yaşamam ölürüm. Çok ciddi sağlık sorunlarım var, prostat rahatsızlığım nedeniyle çok sık tuvalete gitmem gerekiyor. Psikiyatrın yazdığı ilaç nedeniyle çok derin uyuyorum, bu nedenle altımı pisletiyorum. Büyük hasta bezi kullanıyorum, 16 ayda 16 yaş yaşlandım. Hakkımda ciddi bir suçlama yoktur. Kaçmadım, kaçacak olsam kaçardım. Çok şükür o imkanımız da vardı. Ben ve 2 oğlum da burada. Ev hapsiyle de olsa tahliyemi talep ederim.'

Taner Nakıboğlu da amcası Osman Nakıboğlu'nun (firari) yurt dışına çıkmasının ardından yurt dışı çıkış yasağı getirildiğini ancak daha önce eşiyle yurt dışına defalarca çıktığını kaçma niyetinin olmadığını savundu.

Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını belirterek üzerlerine atılı suçlamaları reddetti.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde avukatlar savunmalarını yaptı.

Sanıkların suçlamaları kabul etmediğini, dosyada somut delil bulunmadığını savunan avukatlar, iddiaların asılsız olduğunu, müvekkillerinin terör örgütüyle bağlantısı bulunmadığını ifade etti.

Duruşmada Savcı, Cahit Nakıboğlu'nun talebi üzerine AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci'nin tanık olarak dinlenmesini istedi.

Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu'nun yanı sıra ifadesi alınmayan sanıkların ifadeleri alındı. İfadelerin tamamlanmasının ardından savcı mütalaasını verdi. Savcı Cahit ve Taner Nakıboğlu'nun tutukluluklarının devamını istedi. Ayrıca Cahit Nakıboğlu'nun talebi üzerine AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci'nin tanık olarak dinlenmesini istedi.

Cahit Nakıboğlu, savunmasında, ciddi sağlık sorunlarının olduğunu belirterek, '16 ayda 16 yaş yaşlandım. Hakkımda ciddi bir suçlama yoktur. Kaçmadım, kaçacak olsam kaçardım. Çok şükür o imkanımız da vardı. Ben ve 2 oğlum da burada. Ev hapsiyle de olsa tahliyemi talep ederim' dedi

Taner Nakıboğlu da amcası Osman Nakıboğlu'nun (firari) yurt dışına çıkmasının ardından yurt dışı çıkış yasağı getirildiğini ancak daha önce eşiyle yurt dışına defalarca çıktığını kaçma niyetinin olmadığını savundu. Taner Nakıboğlu, kaçmak isteseydi kaçabileceğini ama kaçmadığını ifade ederek tahliyesini istedi. Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını belirterek üzerlerine atılı suçlamaları reddetti.

Tanık beyanlarının duyum üzerine olduğunu iddia eden avukatlar, müvekkillerinin beraatını talep etti.

Mahkeme Başkanı Murat Çolak, avukat savunmalarının ardından, ara kararı yarın açıklayacağını belirterek, duruşmayı erteledi. Davada tüm sanıkların savunmaları alınmış oldu.

09.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

FETÖ'nün 'para kasası' olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada 25 sanığın yargılanmasına devam edildi. 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen mahkeme ileri bir tarihe ertelendi. 2.5 gün süren ilk duruşmada tahliye olmadı.

Mahkemede, Cahit Nakıboğlu'nun talebi olan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer'in tanık olarak dinlenmesine yer olmadığı belirtilerek, talebin reddi kararı alındı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet durdu Yetkin Şekerci lise bir sonraki duruşmada tanık olarak dinlenmesi kararı da alınan davada, tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu'nun etkin pişmanlık yasasından faydalanıp faydalanamayacak konusunda Gaziantep KOM Şube ve Ankara KOM Daire Başkanlığı ile yapılacak müzakereler sonucunda karar verileceği açıklandı.

Tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu'nun adli tıp raporlarının sonuçlarını da değerlendiren mahkeme, Nakıboğlu'nun cezaevinde kalmasına herhangi bir engel olmadığı ve tutukluluk halinin devam etmesi kararını aldı

Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Nakıboğlu, kararın açıklanmasının ardından göz yaşlarına boğularak, sinir krizleri geçirdi.

Duruşma mevcut delillerin incelenmesi, tanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

İDDİANAME

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan 628 sayfalık iddianamede, Naksan Holding bünyesinde 51 şirketin bulunduğu, yapılan inceleme sonucunda bu şirketlerin FETÖ/PDY terör örgütünün sermayesi ile ticari alanda faaliyette bulunmak üzere kurulduğu ve örgüte ait bir iktisadi işletme olduğu belirtildi. Nakıboğlu ailesinin, şehrin çeşitli yerlerindeki iş yeri, konut, iş hanı gibi taşınmazları satarak yaklaşık 2 milyon lirayı başka bir hesaba aktardığına işaret edilen iddianamede, kayyum atanmasından önce de holdingin içinin boşaltıldığı bilgisine yer verildi. İddianamede ayrıca, holdingin yöneticilerinden tutuklu sanık Taner Nakıboğlu'nun, örgütün sözde 'bölge abisi' firari sanık Mehmet Kocatürk ile sık sık toplantılar yaptığı ve il mütevelli heyetinde bulunduğu aktarıldı.

Paralel yapı-20 Ağustos (2017) 'Gaziantep 25 sanık Naksan Holding Yapılanması/örgüte finansal destek' davası

(12 Kasım 2017, 13:30)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11702    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.731.754