Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon´un Tübitak ilgisi: Eleman alımında duyuru yapılmasın

Kafes Eylem Planı´nda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu´nu (TÜBİTAK) etsizleştirmeye yönelik girişimlerin bulunduğu ortaya çıktı. Deniz Binbaşı Levent Bektaş´ın notlarında TÜBİTAK ve savunma sanayii şirketlerindeki kadrolaşmanın önemine dikkat çekiliyor. Belgede şu bilgiler yer alıyor: ´SavSan, TÜBİTAK vs. eleman alımlarında kesinlikle boşluk olmasın. Başvuranların listesi oluşturulsun. Referans olabileceklerin listesi hazırlansın. Gerekirse duyuru yapılmadan eleman temin edilsin. Gerçekleşen alımlar hakkında düzenli raporlar bekliyoruz. Ankara ve İstanbul için ayrı ayrı güvenli kanal kuralım.´

Önceki haber title=Sonraki haber

Ergenekon´un Tübitak ilgisi: Eleman alımında duyuru yapılmasın

Kafes Eylem Planı´nda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu´nu (TÜBİTAK) etsizleştirmeye yönelik girişimlerin bulunduğu ortaya çıktı. Deniz Binbaşı Levent Bektaş´ın notlarında TÜBİTAK ve savunma sanayii şirketlerindeki kadrolaşmanın önemine dikkat çekiliyor. Belgede şu bilgiler yer alıyor: ´SavSan, TÜBİTAK vs. eleman alımlarında kesinlikle boşluk olmasın. Başvuranların listesi oluşturulsun. Referans olabileceklerin listesi hazırlansın. Gerekirse duyuru yapılmadan eleman temin edilsin. Gerçekleşen alımlar hakkında düzenli raporlar bekliyoruz. Ankara ve İstanbul için ayrı ayrı güvenli kanal kuralım.´

Ergenekon´un da savunma sanayii ve TÜBİTAK´a özel önem verdiğine işaret ediliyor. Ergenekon davasında savcılar tutuklu sanık Behiç Gürcihan´da şifrelenmiş belgeler ele geçirmişti. Savcılar duruşmada bunun nedenini sordu. Gürcihan, 2000 ya da 2001 yıllarında bir arkadaş ellerinde elektromanyetik silahlarla ilgili teknoloji olduğunu söylemişti. Konu hassastı. Babam o dönemde Genelkurmay Başkanlığı´nda üst birimde bir yöneticiydi. En yakın babam olduğu için ilgili birime ilettim. Bu şifreli kelimelerle konuşacağımı belirterek elektromanyetik silahlarla konuyu ileten kişilerle buluştuk. Onlardan aldığım bilgileri ilgili yerlere rapor olarak sundum. İlettiğim yerdeki yetkililer ilgilenmediklerini söyleyince ilişkimi kestim. karşılığını verdi. Mahkeme başkanının Genelkurmay´da ilettiği birimin neresi olduğunu sorması üzerine Gürcihan, ´İstihbarat Dairesi´ dedi.

Yine 56. duruşmada tutuklu sanıklardan emekli Albay Fikri Karadağ´ın bir dönem Özel Kuvvetler komutanı olarak görev yapan savunma firmaları ile ilgilenen Türk Silahlı Kuvvetleri´ni Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Başkanı emekli Korgeneral Engin Alan´la ilişkisi gündeme getirildi. Savcıların Engin Alan ve Melih Tunca´yı tanıyor musunuz? Aranızda ne tür bir ilişki var? şeklindeki sorusuna, Karadağ, Engin Alan ile Erzurum´da görev yaptığım sırada tanıştık. şeklinde cevap verdi. Alan, Azerbaycan darbesi sırasında Türkiye´nin Bakü askeri müşaviri olarak görev yapıyordu. Bir süre ASELSAN´da görev yaptı. Halen TSKGV genel müdürü.

TÜBİTAK başkanı iddiaları reddetti: Ben Yörük´üm, eşim Mevlana soyundan

Kafes Eylem Planı´nda TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş ve eşi Uluslararası Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Merkezi (UEKAM) Müdürü Prof. Dr. Önder Yetiş´e ait fişleme tarzında bilgiler bulunuyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndaki cuntanın tuttuğu raporlarda Yetiş ailesi için Yetişler´i daha iyi tanımalıyız. Rum olduklarını Özden Örnek bildirdi. ifadeleri kullanılıyor. Plandaki bu fişlemeye Yetiş´ten sert tepki geldi. Yetiş, şu ifadeleri kullandı: Nüket Yetiş´in ailesi Domaniç Yaylası´nın Yörük köylerinden neşet etmiş olup, kökleri Osmanlı İmparatorluğu´nu kuran Kayı boyundan gelmektedir. Önder Yetiş ise aslen Konyalı olup, ecdadı Mevlana Celaleddin-i Rumi´nin soyundan gelmektedir. Kurum, ne dün ne de bugün, hiçbir makam veya kişiden herhangi bir baskı veya etki söz konusu olmaksızın kanunla kendisine verilmiş olan görevleri başarı ile yürütmektedir. ( Zaman)

Ergenekon´un stratejik kurumlar hamlesi giderek deşifre oluyor

04 Aralık 2009: Türkiye´nin ulusal güvenliğini tehdit eden Kafesçilerin dehşet planlarının şok ayrıntıları deşifre ediliyor. Ergenekon örgütünün, Türkiye´nin ulusal güvenliği ve ulusal stratejisini ilgilendiren TÜBİTAK, RTÜK, Türk Telekom, Havelsan, Telekomünikasyon Kurumu ve ÖSYM gibi pek çok hayati kurumlara sirayet edebilmek ve onları yönlendirmek için kod adları kullanarak bu kurumlar içinde devşirilmiş kimselere talimatlar verdiği, kimin kimle irtibata geçeceğine kadar çok ayrıntılı çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Türkiye´nin en önemli stratejik kurumlarının hükümeti devirmeyi amaçlayan cunta oluşumlarının yakın takibinde olduğu ve bu kurumlara sızabilmek için aracılar dahil pek çok plan yapıldığı ve çeşitli yöntemlerin devreye sokulduğu belirlendi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndaki´ cuntanın hazırladığı Kafes Planı´nda yer alan dehşet planlarının ayrıntılarını Vakit gazetesi ele geçirdi. Ulaşılan belgelere göre; Türkiye´nin ulusal güvenliğini ve ulusal stratejisini ilgilendiren hayati kurumlarla ilgili şok planlar düzenlendi. Bu kurumlara sirayet edebilmek ve onları yönlendirmek için Ergenekon çetesinin önde gelen yöneticileri kod adları kullanarak kurum içinde devşirilmiş kimselere talimatlar veriyor, bu kurumlarda kimin kimle irtibata geçeceğine kadar çok ayrıntılı çalışmalar yapıldığı görülüyor. Ayrıca bu kurumların başkan ve yöneticileri hakkında Yetişleri iyi tanıyalım şeklinde kendilerine bağlı kişilere dikkatli olmaları yönünde çağrılar yapıldığı ve yol gösterildiği de anlaşıldı.

İYİ ELEMANA ÖDÜL İYİ OLMAYANA CEZA

Ele geçen belgelerde, çetenin, kendi hesabına faaliyet gösteren kurum çalışanlarının askerlik hizmetinden muaf tutulabilmeleri için GATA´dan çürük raporları aldırdığı, bilgi akışını eskisi gibi sağlamayan elemanlarını takip ettiği ve onlara ceza kestiği de anlaşılıyor.

ÇETE, KURUMLARI DA MERCEK ALTINA ALMIŞ

RTÜK, Telekomünikasyon Kurumu ve Türk Telekom gibi stratejik öneme sahip kuruluşların teknolojik altyapılarına dair bilgi, plan, donanım ve fotoğrafların cuntacıların bilgisayarlarında yer alması dikkat çekti. Milli Savunma Bakanlığı´nın etkin kullanılmasının yanında TÜBİTAK, RTÜK, Türk Telekom, Havelsan, Telekomünikasyon Kurumu ve ÖSYM gibi pek çok kuruma sirayet etmek için girişimlerde bulunulduğu ve bu kurumlarda kendilerine bağlı kişiler bulup, bunlar arasındaki irtibatı sağladıkları ve etkin bilgi akışını sağladıkları, projelerle ilgili detaylı bilgi aldıkları belirlendi.

ARAYA ARACILAR KONULMUŞ

Ele geçen planlarda, Cuntanın fonlanması için RTÜK´e, TÜBİTAK´a, Türk Telekom´a ve Telekomünikasyon Kurumu´na milyonlarca dolarları bulan teknik projelerin hazırlanması ve söz konusu kuruluşların içerisindeki üst düzey yöneticilerin kontrol altına alınması için araya aracılar konulduğu belirlendi. Öte yandan gayrimüslimlere suikast yapıp dindarların üzerine atma ve hükümeti iktidardan düşürmeye yönelik Kafes Operasyonu Eylem Planı´nın dışında deşifre edilen birçok belgede skandal notların düşüldüğü de gözlendi.

NOTLARDAKİ ÇARPICI AYRINTILAR

İşte Vakit´in ele geçirdiği o notlardaki çarpıcı ayrıntılar: MSB´nin daha etkin kullanılması için Mazlum Savaş ONUR´un oraya gitmesini Özden Paşa emretti, Fabrikatör (Doğu Perinçek) kabul etti, Engin´le (TSGV Başkanı emekli general Engin Alan) iyi bir ikili oluşturacaklarını söyledi.

TÜBİTAK´TAKİ YETİŞLER

Tübitak´ta YETİŞ´leri (TÜBİTAK Başkanı Nükhet Yetiş ve Marmara Araştırma Merkezi-MAM Başkanı Önder Yetiş) daha iyi tanımalıyız. Rum olduklarını Özden ÖRNEK bildirdi.

KLERANS SORUNUNU TALİP ET

Nuran Göksu nun (Havelsan´da proje yöneticisi) klerans sorununu takip et. (Nuran Göksu´nun Klerans sorunu ile ilgili yazmış olduğu talep dosyası Ergenekon sanığı E. Dz. Alb. Hüseyin Vural Vural da ele geçirilmişti)

ADAM ADAMA MARKAJ

Gülay Sandıkçıoğlu´ndan (Tübitak SAGE enstitüsünde yönetici) gelen not: Aydan Cemaloğlu Hanım´ın (Tübitak SAGE Mali işler yöneticisi) geçmişte katılmış olduğu özgürlükçü eylemler sırasında girdiği karelere ulaşıldığı için kleransı yenilenemedi. Aydan Hanım bizim arkadaşlardan ve çok sevdiğimiz birisi. Bu eksiklikten dolayı kendisi de, biz de zor durumda kalıyoruz. Bu durumu bir şekilde halledebileceğinizi söylediler. Müjdat Mazhar Tohumcu Bey (Tübitak SAGE Müdürü) de konuyla yakından ilgileniyor. Müjdat beye nasıl yardımcı olabiliriz?

ADAMLARININ ASKERLİKTEN YIRTMASI İÇİN GATA´DA TANIDIK SORULUYOR

Mert Özel Bey´den (Tübitak UEKAE) gelen not: Umur Çağlayan (SSM de Uluslarası projeler dairesinde görevli) bizim için değerli ve birçok organizasyonumuzda aktif görev almaktadır. Sizin bir büyüğümüz olduğunuzu bilmekle birlikte henüz sizinle tanıştırma fırsatı bulamadık. Kendisinin epilepsi hastalığı var fakat düzey olarak askerlikten muaf olmaya yeterli olmadığından endişe ediyoruz. GATA´da tanıdıklarınız olduğunu konuşmuştuk. Bize yardımcı olabileceğinizi umuyoruz.

ÖZDEN ÖRNEK´İN OĞULLARINI DESTEKLEYELİM

Tolgayı (Özden Örnek´in oğlu) ve Burak ı (Özden Örnek´in oğlu) destekleyelim Örnek Paşa bizi memnun etti, parayı ve gücü sever, cumhurbaşkanlığı hep hayali. Oyak yatırımı ona açalım. İpekel (Monic İpekel) ve Eskinazilerle (meşhur eskinazi ailesi) iyi bir ekip.

( Daha önce burada yer almakta olan bir paragraf, TÜBİTAK´tan Merdan Metin´in cevap ve düzeltme talebi üzerine kaldırılmıştır. Abdullah Harun, 03 Şubat 2010)

ÖSYM´YE NE KADAR MÜDAHALE EDEBİLİYORUZ?

Sema Özen (ÖSYM´da bilgi işlemci), Nuri Ayaz (ÖSYM bilgi işlemci), Hüsniye Yanar (ÖSYM Bilgi İşlem), Mustafa Tütüncü (ÖSYM Bilgi İşlem Müdürü) ile yapılabilecek projeler hakkında rapor hazırlansın, tek muhatap belirlensin, sonuçlara ne kadar müdahale edebiliyoruz? Nuri ve Sema arasındaki ilişkiyi değerlendirelim.

SAVUNMA SANAYİİNDEKİ ELEMAN ALIMLARI KONTROLÜMÜZDE OLSUN

Savunma Sanayi, Tübitak vs eleman alımlarında kesinlikle boşluk olmasın, başvuranların listeleri soruşturulsun, referans olabileceklerin listeleri hazırlansın, gerekirse duyuru yapılmadan eleman temin edilsin, gerçekleşen alımlar hakkında düzenli sayısal rapor bekliyoruz. Ankara ve İstanbul için ayrı ayrı güvenli kanal kuralım.

TAKİP EDİP CEZA BİLE KESİYORLAR

Mehmet Altunay ´ÖSYM Genel Sekreteri) Mustafa Tütüncü (ÖSYM Bilgi İşlem Müdürü ve kardeşi de takip edilsin hesap içinde hesap yapıyorlar, verdikleri kadar da kaçırıyorlar (Kıbrıs kaçamaklarının kaydı var) izlettirilebilinir ceza keselim.

DEVŞİRİLMİŞ ELEMANDAN EFENDİSİNE RİCA

Efendim, sanıyorum durumumdan genel müdürümüz Sayın Faruk Yarman Bey bahsetmiş olmalı. Şu an önemli bir projede çalışmaktayım. Pek yakında daha da önemli bir projenin başına getirilmem konuşuluyor. Bu sıralarda kleransımın yenilenmesi gerekmekte. Fakat kardeşimin bazı örgüt kayıtlarında yer almasının benim durumumu etkilemesinden korkuyorum. Bu konuda yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi umuyorum. Teşekkür ederim. Saygılarımla. Nuran Göksu/ Havelsan. Başka bir bilgiye ihtiyaç olursa her zaman arayabilirsiniz. ( Yener Dönmez/Vakit)

Merdan Metin´le ilgili satırlar için ´Cevap ve Düzeltme´

04 Aralık 2009 tarihli ´Ergenekon´un Tübitak ilgisi: Eleman alımında duyuru yapılmasın´ alıntı haberimizde geçen bazı ifadelerden dolayı Merdan Metin itirazda bulunarak düzeltme metni yayınlamamızı talep etmişlerdir. Hiç kimsenin haksız yere zan altında kalmasını ya da suçlanmasını asla istemeyiz. Biz iddiaları aktarıyoruz. Ancak cevap gelirse onu da memnuniyetle yayınlarız. Bu işimize gelir şu gelmez diye bir düşüncemiz asla olmamıştır. Fikrini beğenmediğimiz bir kişi bile olsa onun haksız yere suçlanmasını asla istemeyiz. Bu sitede yayınlanan haberlerin bir çoğu aslında alıntıdır ve iddiaları içermektedir. Lehte ve aleyhte, ciddi içeriği olan, hakaret içermeyen, site konumuzla ilgili ve gücümüz yettiğince tüm iddiaları aktarmaya çalışıyoruz. Sitede yayınlanması o iddiaların doğru olduğunu göstermez. Sadece bir tartışma ortamının oluşmasını, site konumuzla ilgili lehte ve aleyhte dile getirilen iddialar arasında o iddiaları içeren haberin de dikkate alınmasını amaçlıyoruz. Sayın Merdan Metin kendisiyle ilgili iddiaların farkına varmış ve itiraz ediyor. Ancak belki farkına varmayan birçok kişi var. Onların haksız yere suçlanmaması için bu uyarılarımızı ayrıntılı olarak vurgulamak istiyoruz. Bir kişi mahkemece suçlu bulunmadığı sürece suçsuzdur, masumdur. O kişi hakkında dile getirilenler sadece bir iddiadır. İddialara farkında olmayarak cevap verememesi, ya da farkında olsa bile muhtelif sebeplerle cevap vermemesi, ya da vermek istememesi ´bize göre´ o kişinin suçlu olduğunu göstermez. Sayın Merdan Metin´in cevap hakkına da saygı duyuyor ve burada yayınlıyoruz. Abdullah Harun, 03 Şubat 2010, 10:52

-------------------------------------------

CEVAP VE DÜZELTME TALEBİ

Sayın Abdullah Harun,

http://www.kontrgerilla.com/mansetyazdir_tek.asp?haber_no=1171

linkinde vermiş olduğunuz ve 4 Aralık 2009 tarihinde Vakit gazetesinde yayınlanmış olan haberde ismimin geçtiği bölümler eksik bilgiyle ve gerçeğe aykırı olarak kurgulanmıştır. (Vakit gazetesindeki) Bu haber tarafımdan ekte gönderdiğim yazı ile tekzip edilmiştir. Tekzip yazısında da belirttiğim üzere, haberde bahsi geçen oluşumlarla hiçbir ilgisi olmayan, milletine hizmeti özgörev edinmiş bir bilim insanıyım. Haber yayıncılığının sizlere yüklediği doğru ve masumları gözeten haber yapma sorumluluğu ile hareket edeceğiniz inancıyla linkini vermiş olduğum haberi internet sayfanızdan kaldırmanızı talep ediyorum.

Merdan Metin

-------------------------------------------

(03 Aralık 2009, 10:40), son güncel.: (03 Şubat 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1171    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.635.091