Tam
EskidenYeniye
 

Tuzla Gişeleri Darbe davası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Tuzla Orhanlı Gişeleri ve Mehmetçik Vakfı'nda meydana gelen olaylarda 6 kişinin şehit edilmesi ve 42 kişinin yaralanmasına ilişkin 184'ü tutuklu 187 sanığın yargılandığı davada, sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.11.2017 17:43 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Tuzla Orhanlı Gişeleri ve Mehmetçik Vakfı'nda meydana gelen olaylarda 6 kişinin şehit edilmesi ve 42 kişinin yaralanmasına ilişkin 184'ü tutuklu 187 sanığın yargılandığı davada, sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi.

14.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yapılan binadaki büyük salonda görülen duruşmada, eski Hava Harp Okulu öğrencisi tutuklu sanık Hüseyin Kırılmaz, yaptığı savunmasında, FETÖ'nün hiçbir kurumunda okumadığını ve ne kendisinin ne de ailesinin FETÖ ile bir bağlantısının olmadığını iddia etti.

HÜSEYİN KIRILMAZ

Emniyet güçleri tarafından yapılan aramada evinde ele geçirilen FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait CD'lerle ilgili konuşan Kırılmaz, 'Evdeki CD'lerden haberim yok. Evde bulunduğum sıralarda da bu CD'leri hiç görmedim.' dedi.

Darbe girişimi sırasında Yalova Meydan Komutanlığında kamp yaptığını ifade eden Kırılmaz, acil içtima alarmı verildiğini, olaylarda ölen Binbaşı Ferhat Günay'ın içtimada 'tatbikat' yapılacağını söyleyerek, elindeki listeden isimler okuduğunu ve otobüse binme emri verdiğini kaydetti.

Otobüsün sorumlularının eski Yüzbaşı Hasan Durak ile eski Üsteğmen Ceyhun Özak olduğunu anlatan Kırılmaz, 'Hasan Yüzbaşı otobüsle giderken Sabiha Gökçen Havalimanı'na gideceğimizi, orada polis ve askerlerin olduğunu ve güvenli bölge olduğunu söyledi. Orhanlı Gişeleri'ne geldiğimizde trafik sıkıştı. Bunun üzerine otobüsten indik ve silah sesleri duydum. Emre Teğmen, 'burada durmayın karşıya geçin' dedi. Üzerimize ateş geliyordu. Bunun üzerine yolun karşısına geçerek tepeye çıktım. 30-40 kişilik bir grubun yaklaştığını gördüm. Kim olduklarını da bilmiyordum. Kimse üzerimize gelmesin diye havaya bir el ateş ettim. 'Uzaklaşın, yaklaşmayın' diye bağırdım ve tekrar havaya bir el ateş ettim. Bunun üzerine gruptakiler kaçarak arabaların arasına saklandı.' ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanık öğrenci Mevlüt Işık ile beraber bir yerde saklandığını ileri süren Kırılmaz, gece boyunca saklanmaya devam ettiklerini ve sabah olunca da polise teslim olduklarını öne sürdü.

METE DANLI

Eski Hava Harp Okulu öğrencisi tutuklu sanık Mete Danlı da savunmasında, üçüncü sınıf öğrencisi olduğunu ve 15 Temmuz'da kampta bulunduğunu, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal ile beraber üç generalin kampı ziyaret ettiğine değindi.

Kamptayken saat 22.35'te içtima emri verildiğini, B nokta nöbetçisinin bulunamadığı yönünde konuşulduğunu aktaran Danlı, şöyle konuştu:

'Daha sonra otobüse binme emri verildi, okula gittiğimiz söylendi ve mermi dağıtıldı. Ferhat Günay, terör operasyonları olduğunu söyledi. Sabiha Gökçen'e gittiğimizi ve oranın güvenli olduğunu, silahımızı kullanacağımız bir durum olmadığını söyledi. Sonra otobüsten indik silah sesleri geldi, araçların oraya saklandım. Emre Demirbilek'in vurulduğunu söylediler, oraya gidip Emre Demirbilek'i araca çekip hastaneye gittim. Emre Demirbilek'i bir odaya aldılar. Bende silahımı hastane güvenliğine teslim ettim. Benim hastanedeki halimi görenler bana su falan verdi. Elbise verdiler. Sabah üç polis geldi ve onlara durumumu anlattım, karakola götürdüler ve orada tutuklandım.'

Silahıyla hiç ateş etmediğini ve kendisine verilen 20 mermiyi de teslim ettiğini iddia eden Danlı, tahliyesini istedi.

MEVLÜT IŞIK

Eski Hava Harp Okulu öğrencisi tutuklu sanık Mevlüt Işık ise savunmasında, kamptayken akşam yatmaya hazırlandığı sırada içtima emri verildiğini anlattı.

Ferhat Günay'ın 'tatbikat' yapılacağını söylediğini ve elindeki listeden isimler okuyup otobüse bindirdiğini aktaran Işık, 'Otobüste Ferhat Binbaşı, terör saldırısı olduğunu ve okula gideceğimizi söyledi. Yolda giderken Ferhat Günay, Sabiha Gökçen Havalimanı'na gideceğimizi, orasının daha güvenli olduğunu söyledi. Daha sonra ise trafik sıkıştı ve aracı boşalttırdı.' şeklinde konuştu.

Silah sesleri gelmesi üzerine çömeldiğini anlatan Işık, daha sonra geriye doğru koştuğunu ve havaya bir iki el atış yaptığını ileri sürdü. Tepeye geldiğini ve burada Hüseyin Kırılmaz ile beraber olduğunu ifade eden Işık, bir grubun üzerilerine doğru gelmeye çalışması üzerine Hüseyin Kırılmaz'ın havaya bir el ateş ettiğini öne sürdü. Daha sonra Ferhat Günay'ın darbe ile ilgili söylediklerini Hüseyin Kırılmaz'a aktardığını kaydeden Işık, sabah olunca da polise teslim olduklarını belirtti.

MURAT DURAN

Eski Hava Harp Okulu öğrencisi tutuklu sanık Murat Duran, 15 Temmuz'da Yalova Meydan Komutanlığı'nda kamp için bulunduğunu, üstlerinin kendilerini otobüse bindirip okula götüreceklerini söylediğini ifade etti.

Otobüsle giderken Sabiha Gökçen Havalimanı sapağından döndüklerini ve havaalanına doğru gittiklerini kaydeden Duran, yolda trafiğin durduğunu ve eski Yüzbaşı Hasan Durak'ın öndeki araçtaki askerlerin indiğini görünce kendilerine de inme emri verdiğini anlattı.

Duran, sözlerinin devamında şunlar söyledi:

'Üsteğmen Ceyhun Özak, Hasan Durak'a, 'beyaz Doblonun oradan saat iki yönünden atış geliyor, ateş serbest mi?' diye sordu. Hasan Durak cevap vermedi. Bunun üzerine bir daha sordu. Bu sefer Hasan Durak, 'serbest' dedi. Bu sırada Ceyhun Özak'ın ateş edip etmediğini görmedim. Emre Teğmen, 'bu böyle olmaz karşıya geçin' dedi. Ben de otobüsün arkasına koştum.'

Diğer savunması alınan sanıklar da, suçlamaları reddederek tahliyelerini istedi.

Duruşma, diğer sanıkların savunmalarının alınması için yarına ertelendi.

15.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yer alan binadaki büyük salonda yapılan duruşmaya, 183 tutuklu sanık ile müştekiler ve tarafların avukatlar katıldı.

HASAN DURAK

Duruşmada savunma yapan eski Yüzbaşı Hasan Durak, 15 Temmuz'da 65 kişi olarak sağduyularını koruduklarını belirterek, polisle iş birliği yaparak devlete ve millete hizmet ettiğini savundu.

Kamp koşullarının zorluğundan bahseden Durak, 15 Temmuz'un 'terör ha bize geldi ha gelecek' denilen bir zamanda yaşandığını ileri sürdü.

Emirlerin sorgulamadan, sorgusuz, sualsiz yerine getirileceğini dile getiren Durak, 15 Temmuz akşamı saat 22.20 sıralarında içtima emri verildiğini ve bunun üzerine Emre Demirbilek'e emir vererek öğrencilere içtimayı bildirmesini söylediğini anlattı.

Ferhat Günay'ın içtimada 'tatbikat' olacağını ve okula döneceklerini söylediğini kaydeden Durak, otobüse bindiklerini, birkaç öğrenciyi mermileri alması için gönderdiğini, mermilerin daha sonra öğrencilere dağıtıldığını ve otobüsün ışıklarının söndürülüp, perdelerinin çekildiğini aktardı.

Otobüste cep telefonuna baktığını ve haberlerde terör olaylarından bahsedildiğini savunan Durak, telefonunun sarjının az olması sebebiyle telefonunu harici bataryaya taktığını dile getirdi. Durak, otobüsle daha sonra okul yerine güvenli olması nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'na doğru gittiklerini iddia etti.

Orhanlı Gişeleri'ne geldiklerinde trafiğin içerisinde kaldıklarını, etraflarında tırlar ve otobüsler olduğunu, öndeki araçtaki öğrencilerin inmesi üzerine kendi otobüsündeki öğrencilerine de 'inme' emrini verdiğini belirten Durak, 'Otobüsten inince bir anda silah sesleri duyduk. Herkes silah seslerini duyar duymaz araçların arkasına saklandı. Ön ve sağ taraftan gelen mermiler araçlara çarpıyordu. Bir an şahsen terör örgütünün saldırısına uğradığımızı düşündüm. Bu sırada ateş eden harbiyelileri görmedim.' şeklinde konuştu.

Sanık Durak, sıkıyönetim ve darbe emri almadığını, plan yapmadığını, suçun içine çekilmek istendiğini düşündüğünü iddia etti.

CEYHUN ÖZAK

Olay tarihinde Filo Takım Komutanı olan U¨stegˆmen Ceyhun O¨zak da, kendisi hakkındaki suçlamaların tamamını reddettiğini, 1 yıl 4 aydır tutuklu bulunduğunu söyledi.

Askeri sınavlarda soru çalmadığını, ByLock, Eagle ve Kakao gibi programlar kullanmadığını ileri süren Özak, FETÖ'nün dershanelerine gitmediğini, 1 dolarının olmadığını, ev aramalarında hiçbir suç unsurunun bulunmadığını, katalogla evlenmediğini ve FETÖ'nün hayat tarzı ile düşünce sistemine aykırı olduğunu iddia etti.

Yalova Meydan Komutanlığı'nda 15 Temmuz'da kamp yaparken içtima emri verildiğini ve tatbikat yapılacağının söylendiğini savunan Özak, Binbaşı Ferhat Günay'a ne tatbikatı olduğunu sorduğunu bunun üzerine Günay'ın terör tehdidi olduğunu ve okula gideceklerini söylediğini öne sürdü.

Özak, 'Ferhat Günay, bana hızlıca 'İsim listesi var mı?' diye sordu. Ben de 'yok' dedim. Bunun üzerine elimizdeki tüm mühimmatı alıp getirmemi söyledi. Ben de mühimmatları aldım, geldim. Otobüste öğrencilere dağıttık ve silahlarının emniyette tutmalarını sıkı sıkı tembihledim.' diye konuştu.

Orhanlı Gişeleri'ne geldiklerinde trafiğin sıkıştığını, otobüsten indiklerini ve ateş altında kaldıklarını ileri süren Özak, Teğmen Emre Demirbilek'in çimenlik alanda yattığını gördüğünü ve onu alabilmek için caydırma amaçlı havaya ateş emri verdiğini savundu.

Daha sonra İETT otobüsüne bindiklerini ve kepçenin ters yönden hızlı bir şekilde geldiğini, kepçenin otobüsteki öğrencilere ve kendisine zarar verebileceğini düşündüğünü iddia eden Özak, 'Bu yüzden kepçenin tekerine ateş açılması emrini verdim. Ateş açıldı ve teker patladı, araç durdu ve bir kişi indi, gitti.' diye konuştu.

NİMET ECEM GÖNÜLLÜ

Eski Hava Harp Okulu öğrencisi tutuklu sanık Nimet Ecem Gönüllü, 15 Temmuz'da Yalova Meydan Komutanlığı'nda kampta bulunduğunu, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal ve beraberindeki generallerin kampı ziyaret ettiğini ve geçtiğimiz yıllarda böyle bir ziyaretle karşılaşmadığını öne sürdü.

Kamptayken akşam saatlerinde içtima yapıldığını ve daha sonra otobüse binerek okula gittiklerini anlatan Gönüllü, olayda ölen Binbaşı Ferhat Günay'ın otobüste bir konuşma yaptığını ve TSK'nın yönetime el koyduğunu söylediğini, daha sonra otobüsten indiklerini ve silah sesleri gelmesi üzerine Teğmen Emre Demirbilek'in 'yat' demesiyle yere yattığını kaydetti.

Yaklaşık 10 kişi olarak yolda trafik akarken yolun karşısına geçtiklerini öne süren Gönüllü, sabah olunca polislere sığındıkları ve gece boyunca sürekli üzerlerine ateş gelmesine rağmen hiç ateş etmediğini ileri sürdü.

Gönüllü, 'Ferhat Günay darbe hakkında konuşmalar yaptı ama bize 'Kalkın darbe yapıyoruz' demedi. Bir bayanın darbeye dahil edildiği hiç görülmemiştir.' dedi.

ŞÜHEDA SENA ÖĞÜTALAN

Eski Hava Harp Okulu öğrencisi tutuklu sanık S¸u¨heda Sena Öğütalan da savunmasında, Tuzla Orhanlı Gişeleri'ne geldiklerinde otobüsten indiklerini, üzerilerine ateş edildiğini ve 'yat' emriyle yere yattığını öne sürdü.

Silahı ve mermisi olmasına rağmen hiç ateş etmediğini ve kimseye de zarar vermediğini ileri süren Öğütalan, 'Gecenin bir vakti bilmediğim bir yerde üzerimde üniformam varken nasıl gidebilirdim? Herkesi darbeci sanan halka kendimin öğrenci olduğunu nasıl anlatabilirdim?' ifadelerini kullandı.

Mahkeme, tüm sanıkların savunmasını tamamlayarak duruşmayı yarına erteledi.

16.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yer alan binadaki büyük salonda yapılan duruşmaya, 183 tutuklu sanıkla müştekiler ve tarafların avukatlar katıldı.

Duruşmada, sanık avukatları müvekkillerinin tahliyelerine ilişkin talepte bulundu.

Avukat beyanlarının ardından görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, otopsi raporları, müştekilerin doktor raporları, telefon raporları, whatsapp yazışmaları ve sanıkların iletişim bilgilerine bakılarak tutuklu sanıkların iddianamede üzerilerine atılı eylemi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Tutuklu sanıkların savunmalarının tamamında terör tehdidiyle birlikten çıktıklarını ve okula gittiklerini söylediğini kaydeden savcı, söz konusu şablon savunmaların 15 Temmuz darbe girişimiyle örtüşmediğini ifade ederek, delillerin toplanmamış olması, sanıkların kaçma şüphesinin bulunması gibi gerekçelerle tüm tutuklu sanıkların bu hallerinin devamı yönünde karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, ara kararını açıklamak üzere duruşmayı yarına erteledi.

17.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, mahkeme heyeti ara kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti, deliller arasında yer alan güvenlik kamera kayıtları, fotoğraflar, olay yeri inceleme raporları, soruşturma aşamasında alınan müşteki ve tanık anlatımları, adli ve kriminal raporları, müşteki ve tanıkların henüz duruşmada ifadelerinin alınmamasını dikkate alarak, tutuklu 184 sanığın bu hallerinin devamına hükmetti.

121 VE 66 SANIK OLMAK ÜZERE DOSYA İKİYE AYRILDI

Yargılama konusunun iki ayrı olay olduğu, birbirleriyle bağlantısının bulunmadığı, davaların 'Orhanlı Gişeleri' ve 'Sultanbeyli-Mehmetçik Vakfı' olarak bilindiği kanaatine varan heyet, yargılamanın etkin ve hızlı yürütülmesi, müşteki ve tanıklarla delillerin bir bütün olarak ayrı dosya içerisinde değerlendirilmesi için 3'ü rütbeli, 2'si er, 116'sı öğrenci 121 sanığın bulunduğu 'Sultanbeyli-Mehmetçik Vakfı' olarak bilinen olaylarla ilgili tefrik kararı verdi.

Mahkeme heyeti bu olaylara ilişkin davanın 19 Şubat'ta Silivri'de görülmesini kararlaştırdı.

'Orhanlı Gişeleri' olarak bilinen 62'si Hava Harp Okulu öğrencisi 66 sanıklı dosyanın mahkemeye konu olan dosya üzerinden yürütülmesini kararlaştıran heyeti, duruşmayı 5 Şubat'a erteledi.

Tutuksuz sanıklar yönünden verilen adli kontrol hükümlerinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, duruşmada tanık sıfatıyla dinlenilmeleri için 4 kişi hakkında zorla getirme kararı düzenlenmesine karar verdi.

Mahkemenin ara kararına tepki gösteren sanık yakınlarının Başbakanlık ve müşteki avukatlarına hakaret etmesi üzerine jandarma ekipleri araya girdi.

Duruşmanın bitmesinin ardından tutuklu Hava Harp Okulu öğrencisi yakınları, Silivri Ceza İnfaz Kurumu önünde karara tepki gösterdi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Bülent Başar ve Hikmet Pak tarafından hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı Gişeleri ve Mehmetçik Vakfı'nda meydana gelen olaylara yer veriliyor.

İddianamede, biri polis 6 kişinin şehit edilmesi, 42 kişinin yaralanmasına ilişkin 4 subay, 178 Hava Harp Okulu öğrencisi ve 5 er olmak üzere 184'ü tutuklu 187 asker 'sanık', 118 kişi 'mağdur-müşteki' sıfatıyla bulunuyor.

Darbeci askerlerin Yalova Hava Meydan Komutanlığı'ndan İstanbul'a intikal ederek, Tuzla Orhanlı Gişeleri ile Sultanbeyli / Mehmetçik Vakfı bölgelerinde faaliyet gösterdikleri anlatılan iddianamede, Orhanlı Gişeleri'nde darbecilerin tüm uyarılara rağmen teslim olmadıkları, bölgede görev alan kolluk kuvvetleriyle çatışmaya girdikleri belirtiliyor.

Söz konusu çatışma sırasında darbeci subaylar Binbaşı Ferhat Günay ve Teğmen Emre Demirbilek'in etkisiz hale getirildiği kaydedilen iddianamede, sanıkların 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan on beşer yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

İddianamede, bazı sanıkların ise 'kasten öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, silahla kasten yaralama, cebir ve tehdit kullanarak, silahla ve birden fazla kişi ile birlikte kişileri özgürlüklerinden yoksun kılma, mala zarar verme, iştirak halinde kamu malına zarar verme' suçlarından 10 yıl ila 5 kez müebbet hapis cezası arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmaları talep ediliyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-23 Haziran (2017) 'İstanbul 187 sanık Darbe Yap./Tuzla Gişeleri Olayları' davası

(19 Kasım 2017, 17:43)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11736    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.629.369