Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Islak İmza uygulayıcısı başsavcıya dava

Adalet Bakanlığı, İrtica ile Mücadele Eylem Planı´na uygun olarak Erzincan´da İsmailağa cemaatine yönelik soruşturma başlattığı iddia edilen Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında görevi kötüye kullanmak, imar kirliliğine neden olmak ve resmi belgede sahtecilik suçlamalarıyla dava açtı. Bakanlığın 30 Kasım tarihli kovuşturma izni ile hazırlanan iddianamede şüpheli Başsavcı Cihaner´in 26 yıla kadar hapsi isteniyor. 2008 yılında Adalet Bakanlığı tarafından Ergenekon kapsamında haklarında teknik takip başlatılan savcı ve hakimler arasında Cihaner´in de adı geçiyordu. 27 Ekim 2009 tarihinde Erzincan´daki Çatalarmut baraj gölünde bulunan çok sayıda el bombası ve mühimmat soruşturmasını yürüten Erzurum Cumhuriyet Savcılığı da Islak İmzalı Komplo Belgesi´nin Erzincan´da uygulamaya konulduğu şüphesiyle elde ettiği bilgileri İstanbul´daki Ergenekon savcılarına göndermiş, Erzincan´da bu kapsamda üç jandarma görevlisi tutuklanmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Islak İmza uygulayıcısı başsavcıya dava

Adalet Bakanlığı, İrtica ile Mücadele Eylem Planı´na uygun olarak Erzincan´da İsmailağa cemaatine yönelik soruşturma başlattığı iddia edilen Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında görevi kötüye kullanmak, imar kirliliğine neden olmak ve resmi belgede sahtecilik suçlamalarıyla dava açtı. Bakanlığın 30 Kasım tarihli kovuşturma izni ile hazırlanan iddianamede şüpheli Başsavcı Cihaner´in 26 yıla kadar hapsi isteniyor. 2008 yılında Adalet Bakanlığı tarafından Ergenekon kapsamında haklarında teknik takip başlatılan savcı ve hakimler arasında Cihaner´in de adı geçiyordu. 27 Ekim 2009 tarihinde Erzincan´daki Çatalarmut baraj gölünde bulunan çok sayıda el bombası ve mühimmat soruşturmasını yürüten Erzurum Cumhuriyet Savcılığı da Islak İmzalı Komplo Belgesi´nin Erzincan´da uygulamaya konulduğu şüphesiyle elde ettiği bilgileri İstanbul´daki Ergenekon savcılarına göndermiş, Erzincan´da bu kapsamda üç jandarma görevlisi tutuklanmıştı.

Adalet Bakanlığı´nın düzenlediği fezlekeyle en yakın ağır ceza mahkemesi olarak Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi´nde açılan davanın iddianamesinde Erzurum ve Erzincan Cumhuriyet Başsavcılıkları arasındaki yetki tartışmalarına da yer verildi. İsmailağa Cemaati ile ilgili soruşturmayı uzun süren yetki tartışmalarının ardından örgütün silahlı olduğunu belirten bir ihbar mektubunu gerekçe gösteren Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´nın almasından sonra, Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili soruşturma dosyasını da Erzincan´dan istediği iddianameyle ortaya çıktı. İddianamede Cihaner hakkında ?Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´nın ilgili şahıslar hakkında (teknik takip, adli dinleme) bulunup bulunmadığının araştırılarak gönderilmesini talep ettiği halde, yaptığı soruşturmayı gizleyerek bulunmadığı şeklinde yazı gönderttiği ve soruşturmaya devam ettiği...? ifadeleri yer aldı.

İddianamedeki suçlamalar

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı´nın başlattığı iki cemaate yönelik iki ayrı soruşturmayla ilgili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yetkisinde olduğu değerlendirilerek bilgi talep etmesine rağmen soruşturmayı gizlemek, Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilen, bir kamu görevlisinin kaleme aldığı öne sürülen şikayet dilekçesinde Fethullah Gülen taraftarı dini grubun şeriat ihtilali planladıkları dile getirilmesine bu iddianın Erzurum yetkili cumhuriyet savcılığının yetki alanında olmasına rağmen yazışmaları sürdürerek ısrarla soruşturmaya devam etmek, Yıllık iznini kullanıp döndükten sonra 22 Eylül 2008 tarihinde göreve başlamasına rağmen 20 Eylül Cumartesi günü göreve başlamış gibi 22 Eylül´de bakanlığa telgraf çektirerek resmi evrakta sahtecilik yapmak, Resmi bir ödenek olmadığı halde adliye lojmanlarının bahçesine, haklarında kamu davaları bulunan üç kişinin de yardımlarıyla ilgili yerlerden yapı izni almadan, bilirkişi raporuna göre imar mevzuatına aykırı ölçülerde 101 metrekarelik alana kameriye yaptırarak imar kirliliğine neden olmak, yargı camiasının saygınlığına ve tarafsızlığına gölge düşürmek. Başsavcı Cihaner iddianameye itiraz edecek, itirazın reddi halinde yargılama Yargıtay´da yapılacak. ( Hürriyet)

O iki savcı Radikal´e konuştu

Radikal, ´İsmailağa soruşturması´yla başlayıp üç askerin tutuklanmasıyla süren krizin iki tarafı; Erzincan ve Erzurum savcılarıyla konuştu Erzincan Başsavcısı Cihaner: Hayati tehlike bile gündemde... Erzurum Savcısı Şanal: Tutuklanan askerler, İrtica Eylem Planı´nı uyguluyordu... Erzincan´da İsmailağa ve Fethullah Gülen cemaatleri hakkında başlattığı iki soruşturma sonrası hakkında üç idari soruşturma açılan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile Cihaner´in açtığı İsmailağa soruşturmasını, yetkinin kendisinde olduğu savıyla alan ve soruşturmada görevli üç istihbaratçı jandarma görevlisine tutuklama isteyen Erzurum Ağır Ceza Savcısı Osman Şanal, Radikal´in sorularını yanıtladı. Şanal, üç jandarmanın Dursun Çiçek´in imzasını taşıdığı belirtilen ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´nı Fethullah Gülen grubunu hedef alarak uyguladıkları ve dolayısıyla Ergenekon´a üye oldukları iddiasıyla tutukladığını açıkladı. Erzincan Başsavcısı Cihaner ise üç istihbaratçı jandarmadan ikisinin İsmailağa´da görev aldığını, Gülen soruşturmasını ise iddia edilenin aksine jandarma değil, polisle yürüttüğünü söyledi.

Cihaner: Gülen soruşturmasını polisle yaptım

MAĞDURUM: Suç iddiasının mağduru olarak açıklamayı yapıyorum. Yürüttüğüm soruşturmaların başından beri cunta iddialarıyla bağlantılı akıl dışı iddialar yayınlanıyor. Soruşturmayı ben resen başlattım. Bir ihbar dilekçesi yok. 2007´de ne misilleme yapılacak bir Ergenekon ne de darbe planı vardı. Olsa da ne benim hukukçu geçmişim bu tarz bir manipülasyona izin verir ne de bir güçten etkilenirim. CEBİR YOK DERKEN: İsmailağa´da Erzurum´la olan görev uyuşmazlığımın kökeni şu: Cebir kullanmayan bu tip örgütlenmelere karşı TCK´nın 220. maddesi geçerlidir. Ben bir yandan bunu iddia edip Erzurum´daki savcılığın yazılarına direnirken; bir yandan el altında yapılanmayı silahlı gibi göstereceğim. Bu olacak şey değil! KARARLARI BEN ALDIM: Bu soruşturmadaki kararlar benim tarafımdan alındı. Jandarma, ´Biz bunu başlatalım, şurada şunu yapalım´ demedi. En fazla öneri düzeyindedir. GÜLEN´DE POLİS GÖREVLİ: Fethullah Gülen soruşturmasında jandarmaya verdiğim görev yoktur. Polisle yürütüyorum o soruşturmayı. Jandarmaya verilmiş bir görev yoktur ki delil uydursun. BAKANI DİNLEMEDİM: Bakanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı´nı dinlemiş, deniyor. Böyle bir dinleme yok. Bakan´ı nasıl soruşturulacağı açıktır; ki iyi bir hukukçuyum, bilirim. Birtakım konuşmalara rastlanmıştır ama korunması olup doğrudan dinlenilen kimse yok. Bunu söylemek için idiot (aptal) olmak gerekir. ASKERLER İSTİHBARATTA GÖREVLİ: İsmailağa soruşturmasında bu arkadaşlar istihbaratta görevliydi. Ancak dinlemeleri yapan onlar değildi. Zaten dinleme TİB üzerinden oluyor. Bunlar işin mutfağında görev aldılar. İstihbarat babında katkıları olmuştur. HAYATİ TEHLİKE: Dediğim gibi, bir başsavcı olarak değil, mağdur olarak söylüyorum. Adalet Bakanlığı müfettişlerinin dört -beş aylık soruşturmalarından tutun, hiç dayanağı olmayan yayınlara kadar... Bu soruşturmaya başladığım andan itibaren hayati tehlike dahil her şeyin gündemde olduğunu düşünüyorum. BEDEL ÖDÜYORUM: Bu bir bedel. Yaptığım soruşturmaların bedelidir. Bugüne kadar her görev yaptığım yerde en ağır suçlarla mücadele etmişimdir. Bu tarz, basın ve bazı bürokratik mekanizmalar kullanılarak yapılan saldırıyı ilk kez görüyorum. Faili meçhullerle ilgili soruşturma sürecinde bile bunu yaşamamıştım.

Şanal: İsmailağa ile ilgili davayı açan savcı benim

İSMAİLAĞA´YI KOLLAMADIM: Sizin haberinizde ´Radikal´de 1 Aralık´ta yayınlanan ´Gel de çık işin içinden´ başlıklı manşet) kullandığınız ?Osman Şanal dosyayı Erzincan´dan zorla aldı? ifadesine itirazım var. Sanki İsmailağa Cemaati´ni koruyup kolluyormuşum gibi bir durum yaratmışsınız. İsmailağa ile ilgili davayı açan savcı benim. Öyle olsa bu olmazdı. CMK 250 ile yetkili mahkemede bu dava derdest durumda. Öyle bir ifade kullanmışsınız ki suçlar azaltıldı, sanıkları azaltıldı demişsiniz. İsmailağa´yla ilgili 200´ün üzerinde şüpheli vardı. Ben sanıkların sayısıyla ilgilenmem. Hakkında delil olan sanık sayısıyla ilgilenirim. İsterse bin olsun sanık sayısı. Onlar hakkında takipsizlik vermek de savcının görevi. Onları haksızca suçlamak, insan haklarına aykırıdır. Hakkında delil olmadığını düşündüğüm kişilerle ilgili takipsizlik kararı verdim. Verdiğim karara itiraza eden olmadı. İHBAR EDENLERİ ARAŞTIRDIM, BULAMADIM: (İsmailağa´nın silahlı örgüt olduğu yönünde gelen, dosyanın Erzurum´a taşınması için bizzat cemaat tarafından gönderildiği iddia edilen ihbar mektubuyla ilgili) Ben bilemem nereden geldiğini. Elime gelen delileri kullanmak zorundayım. İhbarı yapanları bulamadım. Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner diyor ki ´Cemaat´ yaptı. Nereden biliyorsun kardeşim! Senin yanında mıydı yaparken! Benim görevim, somut bilgiler içeren ihbar mektubu olduğunda görevimi yapmak. DAVA 309´DAN AÇILDI: Ben bu davayı 309. maddeden açtım. Bu madde, silahlı örgütü düzenleyen 314. maddeyi de içerir. 309. maddeden dava açıldığında ayrıca silahlı örgüt kurmaktan cezalandırılması istenmez. Çünkü maddenin içinde zaten vardır. JANDARMALAR EYLEM PLANI´NDAN TUTUKLANDI: Erzincan Jandarma İstihbarat´ta görevli olan üç jandarma, İrticayla Mücadele Eylem Planı´nı Fethullah Gülen Cemaati için uyguladıkları için ve dolayısıyla Ergenekon terör örgütüne üye olmaktan tutuklandılar. Soruşturmanın merkezinde, Fethullah Gülen Cemaati var. Yani üç jandarma, Gülen Cemaati´ne yönelik yapmayı düşündükleri davranışları yüzünden tutuklandı.

İSMAİLAĞA İLE İLGİSİ VAR MI: (Askerlerin İsmailağa soruşturması kapsamında yaptığı davranışlar da suçlamalar arasında mı?) Yorum yok. O konuda bir şey söylersem dosya içeriğine girmiş oluruz. GİZLİ TANIK: Gizli tanık sayısı ikiden çok ve başka suçlamalar da var. ÇİÇEK´LE BİRLEŞEBİLİR: Dosyayı kısmen, Ergenekon´u soruşturan İstanbul Başsavcılığı´na gönderdim. Orada, Dursun Çiçek´le ilgili soruşturmayla birleşip birleşmeyeceğini zaman gösterecek. Muhtemelen birleştirilecek. Bu soruşturmayı ihbarlar doğrultusunda resen başlattım. CİHANER DE SORUŞTURULUYOR MU: (Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in bu planda yeri var mı? Cihaner de soruşturuluyor mu?) Yorum yok. O konuda bir şey söyleyemem. ( Radikal)

Ergenekon´un karşısına çıkarılmak istenen soruşturmanın iki yıl gizlendiği ortaya çıkmıştı

Ergenekon´da inceleme kapsamına alınınca İsmailağa Cemaati´ni hedef alan büyük bir soruşturma başlatan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in, soruşturmayı tam 2 yıl Adalet Bakanlığı´ndan gizlediği ve illegal bir biçimde yürüttüğü, polis bölgesinde bulunan şüphelilere yönelik arama, el koyma, ifade alma gibi tüm işlemleri jandarmaya yaptırdığı ortaya çıkmıştı. Savcı İlhan Cihaner´in İsmailağa soruşturmasını 2009´da birden resmileştirmesi ve illegal biçimde, polis yerine jandarma aracılığıyla delil toplamaya çalışmasının altında, zaten çok yakında hakkında Ergenekon soruşturması yürütüldüğünün ortaya çıkacağını düşünerek tıpkı Sincan Hakim Osman Kaçmaz´ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ü işin içine karıştırmasında olduğu gibi Ergenekon soruşturmasına karşı ´ön alma´ taktiği izlediği şüphesi ortaya çıkmıştı.

İsmailağa cemaat evlerinde sadece din eğitimi değil silahlı eğitim de yapılıyor izlenimi verebilmek için sahte deliller oluşturma çabası kameralara yakalanmıştı

Muhtarlar binbaşıyı kameraya almış

Savcı İlhan Cihaner´in emrinde çalışan ve birkaç gün önce tutuklanan Erzincan İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Nedim Ertan´ın sahte delil ve tanık üretme faaliyetleri, bir muhtarın itirafıyla ortaya çıktı. Binbaşı Nedim Ertan´ın muhtarlara baskı yaparak sahte delil üretme faaliyetlerinin kamera ile kaydedildiği öğrenildi. Binbaşının Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir operasyon için baskı ve tehdit yöntemlerini kullanmak suretiyle, ?sahte delil ve sahte tanık? oluşturma ithamıyla gözaltına alındığı ortaya çıktı. İstihbaratçı Binbaşı Nedim Ertan´ın, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner tarafından yürütülen ve Adalet Bakanlığı´na 2 yıl bilgi verilmeden sürdürüldüğü için soruşturma konusu olan Medine Vakfı´na yönelik operasyonla ilgili olarak bazı köy muhtarlarını önceden hazırlanmış ve ihbar süsü verilmiş yazılı metinleri zorla ve tehdit yöntemlerini kullanmak suretiyle imzalattığı belirlendi. Bu durumdan rahatsız olan bazı muhtarların daha sonra adli makamlara başvurmaları üzerine ortaya çıkan skandalın, kamera kayıtları ile tespit edildiği belirlendi. Önceden hazırlanarak bazı muhtarlara imzalatmaya çalışılan ihbarda cemaat evlerinde sadece dini eğitim verilmediği, silahlı eğitimin de yaptırıldığı yönünde ibarelerin bulunduğu öğrenildi.

Sahte delil sahte tanık

Gerçeğe aykırı beyanda bulunmaya zorlanan muhtarların yargıya başvurmaları üzerine soruşturma açıldığı belirlendi. Yapılan soruşturmada özel yetkili Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen bir davayı etkilemek amacıyla, ?Sahte delil ve sahte tanık? oluşturulma girişimi ortaya çıkarıldı. Erzincan İl Jandarma Alay komutanlığı görevlilerinin aynı maksatla görüştüğü muhtarlar adliyeye sevk edilerek ifadelerine başvuruldu. Muhtarların aynı yönde ifade vermeleri üzerine Erzincan´da İl Jandarma Alay Komutanlığı´nda görevli İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Üsteğmen Ersin Ergut ile Başçavuş Orhan Esirger yapılan sorgulamanın ardından tutuklanarak Erzurum Askeri Cezaevi´ne konuldu.

(04 Aralık 2009, 15:26)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1177    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.996.002