Tam
EskidenYeniye
 

Hava Kuvvetleri Mahrem Yapı davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 76 'mahrem imam' ile 81 askeri personelin yer aldığı, 68'i tutuklu 157 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.11.2017 14:25 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 76 'mahrem imam' ile 81 askeri personelin yer aldığı, 68'i tutuklu 157 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

20 Kasım'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya sanıklar, avukatları ve yakınları ile TBMM, Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları katıldı.

Tutuksuz sanık H.Ü. savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek FETÖ ile irtibatı olmadığını öne sürdü.

İddianamede, 'Hasan' kod ismini kullandığı belirtilen H.Ü. FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle KHK kapsamında kapatılan İpek Üniversitesinde yazılım uzmanı olarak görev yaptığını ve herhangi bir kod isim kullanmadığını savundu.

ABD'de master yaptığını, orada evlendikten sonra ailevi nedenlerle 2014'te Türkiye'ye döndüğünü söyleyen H.Ü. '1995'te ODTÜ'yü kazandım, öğrencilik süresince 1 yıl cemaat evlerinde kaldım. 2000-2014 yıllarında ABD'de bilgisayar şirketlerinde danışmanlık yaptım. Evlendikten sonra ailevi sebeplerle Türkiye'ye dönüş yaptım.' dedi.

Sanıklardan Ufuk Işık ile tanışmasının en büyük şanssızlığı olduğunu ileri süren H.Ü, 'Kod adı 'Salih' olan Ufuk ile tanışmam en büyük şanssızlığım. Ufuk, bir gün kamuda çalışan bazı arkadaşlar olduğunu, çalıştıkları ortam gereği inançlarını açıktan yaşayamadıklarını belirterek, 'Bir tanesi evine gelsin haftada bir, iki, namaz kılar bir şeyler okursunuz. Olur mu?' dedi. 2015 yaz aylarında Eyüp isimli birini evime getirdi, Eyüp ile 7-8 kez görüştük. 2015 sonuna doğru Ufuk, 'eğer müsaitsen bir arkadaş daha gelsin.' dedi. Ufuk beni 'Hasan' diye tanıttı ama gerçek ismimi ve kendimle alakalı şeyleri bu kişilerle paylaştım.' ifadesini kullandı.

Yanına gelen kişileri, kamu kurumlarında mühendis olarak bildiğini ancak TSK'da çalıştıklarını öğrendikten sonra tedirgin olduğunu savunan H.Ü, 'Ufuk'a bu işi yapmak istemediğimi söyledim ve ayrıldım. Görüştüğüm kişilerle dini sohbet dışında bir şey yapmadık. Daha önceki ifademde belirttiğim kişilerle de tanışmam tesadüftür. Çocuğumu evimize yakın olduğu için Samanyolu Koleji'ne gönderdim. Eve gelen kişilerden, zarf içerisinde bana verilen paranın miktarını bilmiyordum ve Ufuk ile aynı iş yerinde olduğumuz için ona teslim ediyordum.' diye konuştu.

Amerika'da kaldığı dönemde FETÖ ile iltisaklı olduğu belirtilen Türk Kültür Merkezine (Turkish Cultural Center) gittiğini bildiren tutuksuz sanık H.Ü, 'ABD'de ara sıra bu merkeze giderdim. Hava Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanmasının Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanlığında 'sivil abi/imam' olarak faaliyet yürütmedim ve beraatımı talep ediyorum.' dedi.

Tutuksuz sanık eski Pilot Üsteğmen S.K. da daha önceki ifadelerini tekrarlayarak, 'Bu yapıyla ortaokul döneminde tanıştım. İstanbul Üniversitesini kazandım, okuldayken evlerinde kalırken İsmail isimli kişi, 'Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde dini bütün insanlara ihtiyaç var, sizin gibi Anadolu çocukları oraya gitmezse kötü niyetli kişiler buraya gider, sizlerin önceliğiniz bu okullar olsun.' dedi. Kara ve Hava Kuvvetleri sınavlarını kazandım. Daha rahat çalışma şartlarına sahip olduğu için Hava Kuvvetlerini seçtim.' ifadesini kullandı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen S.K, 'Öğrenciliğim döneminde ikametgahım İstanbul'da olduğu için evci olarak dışarı çıkıyordum. Evde FETÖ elebaşının videolarını izletip, kendimi belirtmemem ve dine önem verdiğimi göstermemem gerektiği, bu görüşmelerin çok önemli olduğu, aksatırsam hayat düzenimin bozulabileceği şeklinde sürekli telkinlerde bulundular. Görüşmelerde telefon bulundurmuyor ve bir sonraki görüşmeyi o zaman belirliyorduk.' diye konuştu.

Hava Harp Okulundan 2011'de mezun olduktan sonra İzmir Çiğli'de göreve başladığını belirten H.K, şunları kaydetti:

'Yunus kod isimli kişi, Bornova'da bir marketin önünde buluşmamızı söyledi. Göreve başladıktan bir hafta sonra ben, Fatih Sabur, Metin Çetiner ve Ömer Tarık Gümüş belirtilen yere gittik. Yanımıza 'İbrahim' kod isimli Fatih Ballı geldi, kendisiyle konuştuğumuzda bize ev tutacağını söyledi ve eşyalar için 3 bin lira istedi. Cumartesi veya pazar günleri yanımıza geldi, Kuran ve Fetullah Gülen'e ait kitapları okumamızı, namaz kılmamızı istedi. Eve bazen 'Hasan' isimli birisi geliyordu, okulda ne yaptığımızı, sıkıntımızın olup olmadığını soruyor, uçuşlarımız hakkında bilgi alıyordu. Aylık aidat adı altında para alıyordu, kişi başı 700- 800 lira alıyordu.'

'2010 ve sonrasındaki pilotların çoğunluğunun ilgileri vardır'

Ankara Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığına 2013'te tayin olduğunu belirten H.K, Ankara'ya gelmeden kiminle görüşeceği konusunda yer ve zaman bilgisi verildiğini söyledi.

Ankara'da görüşme yapacakları eve hangi günlerde gelmesi ve geliş gidişlerde nelere dikkat etmesi hususunda bilgi verildiğini ifade eden Korkusuz, 'Görüşmelerde çalıştığımız kurumla ilgili sorular sorarak sohbet ediliyordu. 'İhsan' kod isimli kişiyle daha çok dini sohbetler yapıyorduk. Sohbetlerde özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra hükümet aleyhine söylemler artmaya başladı. Dini sohbetlerin yanı sıra hükümeti eleştiren cümleler kullanılmaya başlandı. İhsan ve Bülent kod isimli kişiler geldiklerinde mutlaka hükümet hakkında olumsuz şeyler konuşuyorlardı. Aylık aidat parası olarak 850 lira ve yıllık bir defaya mahsus kurban parasını İhsan'a veriyorduk.' ifadelerini kullandı.

Ocak 2015'te Bandırma 162. Jet Filo Komutanlığı 6. Ana Jet Üssü Komutanlığında göreve başladığını ifade eden Korkusuz, 'Hiçbir zaman vatanıma ve milletime karşı ihanet içerisinde bulunmadım, 15 Temmuz darbe girişimini kesinlikle lanetliyorum. Sadece dini sohbetlere katıldım, haricinde illegal bir olay içerisinde yer almadım. 2010 ve sonrası yıllarda işe alınan pilotların büyük çoğunluğunun bu yapıyla ilgilerinin olduğunu söyleyebilirim. Beraatimi istiyorum.' dedi.

'Müslim Macit'i ben indirdim'

Darbe girişimi gecesi Erzurum'dan havalanarak Ankara'da darbecilerin kontrolündeki savaş uçaklarını indirmek için görev yaptığını ve kendisinin darbeci olmadığını savunan tutuksuz sanık B.T, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Akıncı Üssü davasının sanıklarından Müslim Macit'in uçağını kendisinin indirdiğini ileri sürdü.

Tutuksuz sanık B.T, 'Darbe gecesi, telsiz konuşmalarından, bombalama yapan uçağın pilotunun Müslim Macit olduğunu tahmin ettim. Anonsla kendisine, 'İn yoksa vurulacaksın' dedim. İyi ki indi, yoksa Ankara içinde bir uçak vurulacaktı. Bu durum, Hava Kuvvetleri için utanç verici bir olaydır. Zaten Macit de yargılandığı davada bundan bahsetti.' dedi.

Darbe girişiminin ertesi sabahı uçakla Afyonkarahisar'a iniş yaptığını, Ankara'da izinsiz uçuş yapan helikopterleri indirmek için tekrar Ankara'ya geldiğini ileri süren B.T, 'Bu esnada Akıncı'dan bir helikopter kalktı. Biz amacının ne olduğunu sorduk, bize askeri teamüller içerisinde Genelkurmay Başkanını taşıdığını söyledi. Biz de inene kadar refakat ettik. Görev icra ederken FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğundan haberdar oldum. FETÖ üyesi olsaydım, darbe girişimine destek vermem gerekirdi. FETÖ üyesi değilim, beraatımı istiyorum.' ifadesini kullandı.

Duruşmada tutuksuz sanıklar S.Y.G, C.K. ve M.P. de savunma yaptı. Sanıklar üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, beraat talebinde bulundu.

Sanık avukatları da tutuklu müvekkillerinin tahliyesini, tutuksuzların da beraatına karar verilmesini istedi.

Ara karar

Cumhuriyet Savcısı Emre Giray Keskin, TBMM avukatlarının davaya katılma taleplerinin kabulüne karar verilerek, tutuksuz sanık Hüseyin Ülker'in tutuklanmasına ve tüm tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Mahkeme Başkan Sabahattin Sarıdoğan, sanıklardan 6'sının tahliyesine, TBMM'nin davaya müdahil olmasına, tutuksuz sanık Ülker'in tutuklanmasına, tutuklu sanıkların mevcut hallerinin devamına karar verildiğini belirterek duruşmayı erteledi.

Duruşmayı eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile AK Parti Gençlik Kollarının bazı üyeleri de izledi.

İstenilen cezalar

İddianamede, 76'sı 'mahrem imam', 81'i ise 'FETÖ üyesi askeri personel' olan sanıklar hakkında, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme', 'Cumhurbaşkanına suikast', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından dörder kez ağırlaştırılmış müebbet ile 7 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-23 Mart (2017) 'Ankara 157 sanık Hava Kuvvetleri ve Mahrem İmam Yap.' davası

(25 Kasım 2017, 14:25)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11778    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
62.849.352