Tam
EskidenYeniye
 

Erzincan 44 sanıklı Darbe davası

Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine katıldıkları iddia edilen, aralarında eski 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Yüksel Gönültaş'ın da bulunduğu 14'ü tutuklu 44 sanığın yargılandığı davada bazı tanıklar dinlendi. 3 gün süren duruşmalar sonunda mahkeme heyeti, 3 sanığın tahliyesine, tutuksuz yargılanan 2 sanığın ise tutuklanmasına hükmetti.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.11.2017 13:48 Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine katıldıkları iddia edilen, aralarında eski 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Yüksel Gönültaş'ın da bulunduğu 14'ü tutuklu 44 sanığın yargılandığı davada bazı tanıklar dinlendi.

20.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince Polis Meslek Yüksekokulu'nda (POMEM) oluşturulan salonda görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Gönültaş, eski tabur komutanları Ertuğrul Gökbulut, Evren Karagülle, Hasan Coşgun ve Uğur Ergüven'in yanı sıra eski askeri personel Ünal Korkem, Gürkan Serteser, Emin Ertuğrul, İbrahim Veske, Muhammet Uğur, Mehmet Kök, Talha Güven, Ahmet Miraç Ok ve Halil Fevzi Çetin ile tutuksuz 29 sanık hazır bulundu.

Sanık avukatları ve sanık yakınlarının da katıldığı duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanıklardan Ertuğrul Özdil katılmadı.

Tanık ifadelerinin alınmasına başlanan duruşmada, tanık olarak ifade veren ve suç tarihinde 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanlığında bölük astsubayı olan Ş.P, 15 Temmuz günü, Gönültaş'ın ani emriyle Kolluk Kuvvetlerini Toplumsal Olaylarda Destekleme (KOKTOD) Birliğinin bir gün içinde kurulmasının istendiğini söyledi.

Gönültaş'ın söz konusu tarihte çok sinirli olduğunu dile getiren Ş.P, şunları aktardı:

'Ben KOKTOD Birliğinin 1 günde kurulmasının mümkün olamayacağını söyledim. Ayrıca kurulacak olan birliğe mühimmat alınması da söylendi. Bunun üzerine ben mühimmatların pazartesi günü alınabileceğini söyleyerek 'Savaş mı çıktı?', niye bu kadar acele edildiğini bölük komutanına sorarak tepki gösterdim. Bölük komutanı ise bana bunun Gönültaş'ın emri olduğunu söyleyerek yapacak bir şey olmadığını belirtti.'

'Bunun bir hainlik olduğunu fark ettim'

Tanık Ş.P, darbe girişimi günü tugayda alarm verildiğini belirterek, 'Verilen alarmın ne olduğunu anlamadım. Zaten verilen alarmdan kısa süre sonra tugaydaki rütbeliler de yavaş yavaş birliğe gelmeye başladı. İlerleyen saatlerde ise bunun bir hainlik olduğunu fark ettim. Televizyondan Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) vurulduğunu duyunca arkadaşlarıma ortada bir hainlik olduğunu söyleyerek bizlerin bu işin içerisinde olamayacağımızı ifade ettim. Askerlerimi ise kesinlikle vatandaşa silah sıkmayın, silah bırakın diyerek uyardım.' dedi.

Ş.P, olay günü askeri araçların tugaydan çıkış yapması halinde lastiklerini patlatacağını dönemin tabur komutanlarından Yüzbaşı Evren Karagülle'ye bizzat ifade ettiğini belirtti.

Tanıklardan E.D. ise ifadesinde 15 Temmuz günü 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanlığı 2. Havan Taburu, 2. Er Eğitim Bölüğünde astsubay olarak görev yaptığını belirtti.

E.D, olay günü saat 23.00 sıralarında Evren Karagülle'nin terör saldırısı olabileceğini söyleyerek mühimmat alınması emrini verdiğini söyleyerek, 'Aldığım emir sonrası Karagülle'nin yanından ayrıldım ve televizyonda darbe girişimi olduğunu gördüm. Eşim de o esnada telefonuma mesaj atarak durumu bana bildirdi. Bunun üzerine bölüğümde bulunanları FETÖ üyesi olmadığımızı ve bu işin içerisinde olamayacağımızı söyleyerek dikkatli olmaları hususunda uyardım.'

Verilen öğle arasının ardından yeniden başlayan duruşma, diğer tanıkların ifadelerinin alınmasıyla sürdü.

Duruşmada tanık olarak dinlenen 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanlığında görevli uzman çavuş F.Ç, darbe teşebbüsünün olduğu gece, tabur komutanı Hasan Coşgun tarafından Tuğgeneral Gönültaş'ı korumak için 5 arkadaşıyla seçildiklerini ve göreve çağrıldığını söyledi.

Eşinin gece yarısı kendisini arayarak darbe teşebbüsü olduğu konusunda söylemde bulunduğunu anlatan tanık F.Ç, 'Tugaya geldiğimde terör tehdidi nedeniyle çağrıldığımız bana söylendi. Tabur komutanı Hasan Çoşgun 'attığını vuran, vurduğunu deviren adamlara ihtiyacım var' dedi. Tugay komutanına bir nefes kadar yakın olacağımızı ve onu koruyacağımızı ifade etti. Eşimin beni aramasının ardından beraberimdeki arkadaşlara darbe aleyhinde konuşmalar yaptım.' diye konuştu.

Tanıklardan uzman çavuş A.K. ise 15 Temmuz'da bölük komutanı tarafından göreve çağrıldığını belirterek, 'Görev yerime gittiğimde silah teçhizat alarak toplanmamız istenen içtima alanına geçtik. Bir süre sonra bunun bir kalkışma olduğunu gelen mesajlardan öğrendim. Bunun üzerine 'bizi dışarıya çıkarırsanız karşı gelirim' dedim.' ifadesini kullandı.

Duruşmada dinlenen diğer tanıklar ise savcılıkta verdikleri ifadelerini tekrar ettiklerini aktardı.

Mahkeme heyeti, duruşmayı diğer bazı tanıkların dinlenmesi için yarına erteledi.

21.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince Polis Meslek Yüksekokulu'nda (POMEM) oluşturulan salonda görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Gönültaş, eski tabur komutanları Ertuğrul Gökbulut, Evren Karagülle, Hasan Coşgun ve Uğur Ergüven'in yanı sıra eski askeri personel Ünal Korkem, Gürkan Serteser, Emin Ertuğrul, İbrahim Veske, Muhammet Uğur, Mehmet Kök, Talha Güven, Ahmet Miraç Ok ve Halil Fevzi Çetin ile tutuksuz 30 sanık hazır bulundu.

İzleyiciler ile sanık avukatları ve sanık yakınlarının da katıldığı duruşmaya, tanıkların dinlenmesiyle devam edildi.

Duruşmada tanık olarak dinlenilen 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanlığında görevli Astsubay İ.B, darbe teşebbüsünün olduğu gece, tabur komutanı Evren Karagülle tarafından aranarak terör saldırısı riski ile göreve çağrıldığını söyledi.

Bu emir üzerine tugaya gittiğini anlatan İ.B, şunları aktardı:

'Tugayda görev aldıktan sonra ilerleyen saatlerde arkadaşım cep telefonuma 'paralelci subaylar darbe yapıyor, haberin olsun' mesajı gönderdi. Gelen mesajın ardından askerlerime bu şerefsizler ve hainlerle işimizin olmadığını ve verilen emirlerin hukuksuz, kanuna aykırı emirler olduğunu anlattım. Şerefimizle ve onurumuzla bu emirlere direneceğimizi belirterek, kim emir verirse versin dışarıya çıkmayacağımızı söyledim.'

Tanıklardan Yüzbaşı O.U. ise 15 Temmuz günü Lojistik Şube Müdürü olarak görev yaptığını ifade ederek, 'Muhafız bölüğünün kurulması için mutfakta görevli askerlerimden bir kısmının seçildiğini öğrendim. Bunun üzerine komutanı arayarak askerlerin alınması halinde işlerin mutfak bölümünde aksayacağını, söz konusu birliğin kurulması için neden bu kadar acele edildiğini anlayamadığımı ve bu birliğin bir hafta sonra da kurulabileceğini söyledim. Ancak gelen emir doğrultusunda birliğin kurulacağı belirtildi.' şeklinde konuştu.

Gün içerisinde eski Tuğgeneral Gönültaş'ın kendisini çağırıp güvenlik seviyesinin 'Davut' durumuna yükseltilmesi halinde tugayda bulunan mühimmatın yeterli olup olmayacağını sorduğunu ifade eden O.U, 'Ben Gönültaş'a güvenlik seviyesinin 'Davut' durumuna çıkarılması halinde mühimmatların yeterli olmayacağını söyledim. Ancak mesai bittiğinden ben gerekli mühimmatların ancak pazartesi günü alabileceğimizi söylemem üzerine Gönültaş bana kızarak bu mühimmatları mutlaka gün içerisinde tamamlamamı emretti.' dedi.

Tanık ifadelerinin ardından mütalaası sorulan Cumhuriyet savcısı, eksik hususların giderilmesini, tutuklu sanıkların bu halinin devamını istedi.

Söz alan bazı sanıklar ile avukatları da suçlamaları kabul etmeyerek, beraat ve tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, diğer sanıkların mütalaaya karşı savunmalarının alınması amacıyla duruşmayı yarına erteledi.

22.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesince Polis Meslek Yüksekokulunda (POMEM) oluşturulan salonda görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Gönültaş, eski tabur komutanları Ertuğrul Gökbulut, Evren Karagülle, Hasan Coşgun ve Uğur Ergüven'in yanı sıra eski askeri personel Ünal Korkem, Gürkan Serteser, Emin Ertuğrul, İbrahim Veske, Muhammet Uğur, Mehmet Kök, Talha Güven, Ahmet Miraç Ok ve Halil Fevzi Çetin ile tutuksuz 30 sanık hazır bulundu.

Sanık avukatları ve sanık yakınlarının da katıldığı duruşmada bazı sanıklar savunmalarını yaptı.

Sanıklar savunmalarında, yöneltilen suçlamalar ile aleyhteki tanık ifadelerini kabul etmeyerek beraat ve tahliye talebinde bulundu.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Gürkan Serteser, Halil Fevzi Çetin ve Muhammet Uğur'un adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyelerine, tutuksuz sanıklar Mustafa Yılmaz ile İsmail Hakkı Kartal'ın ise değişen delil durumlarını dikkate alarak tutuklanmalarına hükmetti. Duruşma ertelendi.

İDDİANAME

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin darbe girişimine katıldıkları ve eski 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Yüksel Gönültaş'ın da aralarında yer aldığı bazıları eski 14'ü tutuklu 44 askeri personelin 'Anayasa'yı ihlal', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'hükümeti ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet, 'terör örgütü üyesi olmak' suçundan da 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Paralel yapı-14 Temmuz (2017) 'Erzincan 44 sanık Darbe Yapılanması/59. Topçu Eğitim Tugayı' davası

(26 Kasım 2017, 13:48),

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11787    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.736.784