Tam
EskidenYeniye
 

Sakarya 224 sanıklı Darbe davası

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında firari elebaşı Fetullah Gülen ve örgütün sözde 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün de bulunduğu 86'sı tutuklu, 224 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.11.2017 10:19 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında firari elebaşı Fetullah Gülen ve örgütün sözde 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün de bulunduğu 86'sı tutuklu, 224 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, özel olarak hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya tutuklu, tutuksuz sanıklar, taraf avukatları, sanık yakınları ve müştekiler katıldı. Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri de duruşmayı izledi.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) kaydedilen duruşmada, müşteki ve tanık ifadeleri alındı.

Müşteki Adem Akyol, darbe girişimi gecesi arkadaşlarıyla önce Demokrasi Meydanı'na daha sonra Sakarya Valiliği'ne gittiklerini belirterek, 'Burada büyük bir kalabalık ve koşuşturmaca vardı. Valiliğe giremedik daha sonra valiliğin üst tarafından gelen askeri aracı gördük, aracı durdurmak için etrafını sardık. Aracı sallarken araç ayağımın üstüne bindi ve ayağımda yırtık oluştu. Daha sonra o askerler polise teslim oldu. Araçta iki tane askeri personel vardı fakat kim olduklarını bilmiyorum.' diye konuştu.

Müşteki Osman Yılmaz da darbe girişimini iş yerindeyken telefonuna gelen mesaj üzerine öğrendiğini anlattı.

İlk başta evine gittiğini buradan eşi, çocuğunu ve yakınlarını aldıktan sonra valiliğe geçtiğini kaydeden Yılmaz, 'Fakat yol kapalıydı, bir şekilde valilik kapısına gittik, burada polis bizi durdurdu 'İlerlemeyin, size zarar gelebilir.' ikazında bulundu fakat biz dinlemedik devam ettik.' ifadelerini kullandı.

Yılmaz, valilik A kapısının etrafında askerlerin olduğunu, vatandaşların askerleri ikna etmeye çalıştığını dile getirerek, şöyle devam etti:

'Burada yurttaşlara katıldım, ikna edebildiklerimizi polise teslim ettik. Bunların kim olduğunu hatırlamıyorum. Valilik kapısının önüne kadar girdik, burada askerler vardı, kalabalığa doğru ateş ettiler. 'Ateş etmeyin' diye bağırdık, bu sırada karnımın sol tarafında yanma hissettim. Yanımda bulunan biri 'vuruldum' diyerek oturdu, ben de oturdum, giysilerimi sıyırdım kan vardı. Sivil bir araçla hastaneye götürdüler, bilincimi kaybettim. 3 gün sonra kendime geldim.'

Tanık S.I. da darbe girişimini öğrendikten sonra eşi ve çocuğuyla valiliğe gittiklerini söyledi.

Bu esnada kaldırımda bir astsubayın havaya ateş ettiğini aktaran S.I, 'Üzerine yürüdüm, 'Ne yapıyorsun?' dedim. Ben onunla konuşurken 8-10 kişi üzerine çullandı, astsubayla mücadele eden kişiler hendeğe yuvarlandı. Bu şahsı yerden kaldırdım, adını sordum Ahmet olduğunu söyledi. Silahı başka bir vatandaşın elindeydi. Yanımda bulunan kişilere 'Astsubayı ve silahını polise teslim edin.' dedim ve valiliğe doğru yürüdüm.' diye konuştu.

S.I, valilik A kapısında bulunan askerlerin geri çekilerek bina bahçesine doğru girdiğini ve bu sırada ateş seslerinin geldiğini belirterek, 'Valilik kapısına geldik, birkaç vatandaş camları kırdı, içeri girdik. Bu sırada içeride bulunan bir asker 1 el havaya ateş etti. Askerlerin bir kısmı yukarı kaçmıştı. Bu sırada yukarıdan da birkaç el silah sesi geldi. Valilik katına çıktım, indim ve daha sonra eşim ve çocuğumu alarak eve gittim.' şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, duruşmaya 22 Kasım çarşamba gününe kadar ara verdi.

22.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları, sanık yakınları ve müştekiler katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) kaydedilen duruşmada, iki celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından bir tanığın ifadesi alındı.

Tanık M.K, 15 Temmuz'da Taşkısığı Kışlası'nda görev yaptığını söyledi.

Nöbet istirahatinde iken sanık Eren Özdemir'in kendisini aradığını belirten M.K, 'Tatbikatın olduğunu, herkesin kışlaya çağrıldığını benim de saat 09.00'da kışlada olmamı söyledi. Aracımın olmadığını söyleyince kendisinin de kışlaya gideceğini söyledi. Daha sonra beni aldı ve kışlaya gittik. Kışlada silah dağıtıldı fakat kalmadığı için ben almadım. Tabur binasının önüne gittik, araçlar bekliyordu, bana herhangi bir göreve katılmayacağım ve kışlada kalacağım söylendi. Daha sonra personel araçlara bindi ve kışladan ayrıldı.' diye konuştu.

Tanık M.K, saat 23.00-23.15 gibi televizyondan 'askeri kalkışma' şeklinde haberleri gördüklerini ve kışladan çıkan personelleri telefondan aradıklarını fakat ulaşamadıklarını dile getirerek, 'Saat 03.00'te personel kışlaya geldi. Bundan 15-20 dakika sonra sanık Eren Özdemir geldi, ne olduğunu sorduğumda 'Bizi oraya götürenler halkla karşı getirdi, şerefsizler bizi kandırdılar, yalan söylediler, halkla bizi kırdırdılar.' dedi. Daha sonra üstünü giyip kışladan ayrıldı.' ifadelerini kullandı.

Mahkeme Başkanı, sanık İsmail Şenyüz'le ilgili Adli Tıp Kurumu'na yazılan müzekkereye yanıt geldiğini ve sanığın, cezai ehliyetinin olup olmadığının belirlenmesi için belli bir süre gözlem altında tutulması gerektiğinin belirtildiğini söyledi.

Söz verilen sanık Şenyüz ise 'Benim herhangi bir psikolojik bir problemim yoktur. Takdir mahkemenindir.' dedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.

23.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları, sanık yakınları ile müşteki 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik katıldı.

Duruşmada, tutuklu sanık Adem Kapucu, mahkeme başkanının 'ByLock' tespit tutanağındaki isimleri tanıyıp tanımadığını sorusuna, listedekilerden birini tanıdığı yanıtını verdi.

Bu kişinin yüzbaşı rütbesindeki K.Ç. olduğunu belirten sanık Kapucu, 'Jandarma Genel Komutanlığı'nda yüzbaşı rütbesinde olup Tunceli'de görev yaptığım sırada o da Tunceli'de görevliydi. Öte yandan 'ByLock' programı vasıtasıyla ne K.Ç. ile ne de başkasıyla görüşme yapmadım. Bu yöndeki iddiaları reddediyorum.' diye konuştu.

Daha sonra bir kısım sanık avukatı Murat Bolat'ın duruşmaya getirdiği görüntülerin izlenmesinin ardından söz verilen tutuklu sanık Burhan Kılınç, şöyle konuştu:

'Bu kamera görüntülerinde ben yokum ancak söylemek istediğim odur ki sivil giysili şahıs o gece benim bulunduğum B Kapısı'ndan ve bana komiser olduğunu söyleyerek içeri girmiştir. Bu şahsın girişini engellemedim. Bunun görüntüleri yani B Kapısı'nın görüntüleri kayıptır. Ancak bu şahıs içeriye girdikten sonra bugün izlediğimiz kamera görüş açısına yakalanmıştır.'

Daha sonra dinlenilen tutuksuz sanık Y.K'nın savunma tanığı V.A, ifadesinde Karaman hattında minibüs şoförü olduğunu söyledi.

15 Temmuz gecesi saat 22.15 sıralarında sanıklardan Y.K'nın 'Askeriyeye gitmek istiyorum, nasıl gidebilirim?' diye sorduğunu aktaran tanık V.A, şu ifadeleri kullandı:

'Anladığım kadarıyla Kaynarca yolundaki Elmasağa Kışlası'na gitmek istiyordu. 'Belediye otobüsü saat 23.00 sıralarında o istikametten geçiş yapar.' dedim, saati duyunca gitmekten vazgeçtiğini söyledi. İşim bitince o taraftaki istasyondan akaryakıt alacağımı, sonra kendisini bırakabileceğimi söyledim ve minibüse bindi. Yola çıktık belli bir süre geçince babam aradı, haberlerde gördüğü olayları anlattı. Yolcuları indirince 'Kimsin ve bu saatte ne işin var?' diye sordum, kendisi bana 'Oranın görevlisiyim, alarm verildi, acil çağrı yapıldı, bu nedenle kışlaya gitmek zorunda kaldım.' dedi. Kışlaya geldik, kendisini indirdim.'

Mahkeme heyeti, duruşmaya yarına kadar ara verdi.

24.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları, sanık yakınları ile müdahillerden eski AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci ve 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik katıldı.

Tutuklu sanıklardan İbrahim Bardak'ın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne gönderdiği ve 'geçmişte bir siyasi partinin gençlik kollarında görev aldığını ve kendisinin örgüt mensubu olmadığını' iddia eden dilekçesinin dava dosyasına eklendiğini aktaran Mahkeme Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, sanığa 'Siyasi partiye üye olman muvazzaf asker olmana engel olmadı mı, bunu neden şimdi bize sunuyorsun?' şeklinde tepki gösterdi.

Duruşmada mütalaasını veren savcı, alınan ifadelere ve delillere ek olarak söylenecek bir şeyin olmadığını, davanın firari sanıklarından sözde 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz hakkında Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nden birleştirme yönünde muvafakat istenmesini, tutuklu sanıklar hakkında ByLock kayıtlarının sorulmasını, sanık müdafilerinin tanık dinleme taleplerinin reddini, örgütün elebaşı firari Fetullah Gülen ve Öksüz hakkındaki yakalama kararının devamını, tutuklu bulunan sanıkların bu hallerinin devamı yönünde karar verilmesini talep etti.

Daha sonra söz verilen sanık avukatları savunmalarını yaptı.

Sanıkların tahliye ve beraat taleplerini ele alan mahkeme heyeti, davada ara kararın pazartesi günü açıklanacağını duyurdu.

İDDİANAME

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliği'nin işgaline ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgütün sözde 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz, meslekten ihraç edilen askerler 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun, Kurmay Albay Bahri Gürhan, eski Sakarya İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İlhan Aysan, Albay Ahmet Üzer, Yarbay İsmail Öcal, Binbaşı Ali Şahin, Yüzbaşı Yavuz Soyer, Üsteğmen Kayhan Demir ile 171 asker ve bir sivil şüpheli hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun 'anayasayı ihlal' suçunu düzenleyen 309, 'kasten öldürme' suçunu düzenleyen 81. ve 35. maddeleri uyarınca birer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 185 yıl altışar aydan 319 yıla kadar hapis cezası istendi.

Subay, astsubay, erbaş, erler ve bir sivilden oluşan 42 sanık hakkında da çeşitli suçlardan hapis cezaları talep edilen iddianamede, 50 sanık hakkında ise 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Eski Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un müşteki olarak bulunduğu iddianamede, valiliğin işgali sırasında yaralanan 19 vatandaş da mağdur olarak yer aldı. Öte yandan, mahkeme heyeti, eski AK Parti Milletvekili Ali İnci, 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik ve polis memuru Abdullah Karabulut'un davaya müdahil olma taleplerini kabul etmişti.

Paralel yapı-04 Ocak (2017) 'Sakarya 224 sanık Darbe Yapılanması' davası

(26 Kasım 2017, 10:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11803    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.403.048