Tam
EskidenYeniye
 

İzmir Casuslukta Kumpas davası

İzmir'deki 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının sahte delil üreterek kumpas kurdukları iddiasına ilişkin 33'ü tutuklu 85 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.11.2017 14:15 İzmir'deki 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının sahte delil üreterek kumpas kurdukları iddiasına ilişkin 33'ü tutuklu 85 kişinin yargılanmasına devam edildi.

21.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayıt altına alınan duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müşteki emekli Albay Coşkun Başbuğ ile taraf avukatları katıldı.

Tutuklu sanık eski Mülki İdare Amiri Mesut Kesen, dava konusu polislerle tanışıklığı olmadığını ileri sürerek 'pandora' veri tabanında İçişleri Bakanlığına ait 52 belgenin yer alması nedeniyle yargılandığını iddia etti.

'FETÖ, devleti ele geçireceğini düşündü'

Söz alan müşteki emekli Albay Coşkun Başbuğ, önceki duruşmada hakimin tutuklu sanık Memduh Tosun'a sorduğu 'Askeri casusluk soruşturmasının başlamasına neden olan emniyete gelen ihbar mailinde yabancı kadınların ve üniversiteli kızların zorla fuhşa teşvik edildiği ve baskı işkence gördüğü yazıyor. Siz bu ihbara karşılık ne yaptınız soruşturmada, neler tespit ettiniz? Yabancılar ve baskı görenler kim?' sorusunu anımsatarak şunları söyledi:

'Biz yıllarca 'Bu kızlar ve kadınlar nerede.' diye tüm mahkeme heyetlerine ve sanıklara sorduk, bugüne kadar hiçbir cevap alamadık. Çünkü ortada böyle bir baskı ve insanlar yok. Olay tamamen kurgu, kumpası en başında çökertecek olan bu soruyu bugüne kadar kimsenin sormaması hukuk adına bir kayıptır ama sayın hakimin bu soruyu sanığa yöneltmesi de hukuk adına kazançtır. Bu sanıkların hepsini günlerce konuşturun, aralıksız konuşurlar ama asla can alıcı konulara giremezler. Emniyetteki usulü size anlatır dururlar, esas cevap verilmesi gereken soru bu.

Narin Korkmaz ve diğerleri bir anda lambadan çıkan cin gibi iddianameye girdi. Çünkü örgüt bu davayı final ve torba dava olarak gördü. Bu davanın diğer tüm kumpas davalardan farkı asker ve sivilin birlikte yargılandığı tek dava olmasıdır. Yani devletin tasfiyesi davasıdır. Örgüt bu davadan sonra tüm devleti ele geçireceğini düşündü.'

Tutuklu sanık eski Komiser Yardımcısı Ali Bekar, 'askeri casusluk' soruşturması başladıktan 7-8 ay sonra göreve başladığını, davada yargılanan ve beraat eden Narin Korkmaz'ın ev aramasına katıldığını, ev araması sırasında Korkmaz'ın kardeşinin 'askerlerle ilgili mi bir şey arıyorsunuz?' demesi üzerine şüpheli durumlar olduğunu düşündüğünü anlattı.

Bekar'ın ifadeleri üzerine yeniden söz alan Başbuğ, Korkmaz'ın ifadelerinde askeri üniformaya aşık olduğunu, birçok asker arkadaşının bulunduğu her ortamda beyan ettiğini aktararak, 'Narin'in bu durumunu bilmenize rağmen bu sorunun nesini şüpheli buldunuz? Korkmaz'ın takibinde gayri kanunu neler tespit ettiniz?' sorusunu yöneltti. Bekar, soruyu, 'Benim gördüğüm bir şey yok. Varsa tutanağa yazmışızdır.' yanıtını verdi. Başbuğ bunun üzerine 'Tutanakta yok, çünkü böyle bir suç unsuru yok.' şeklinde cevap verdi.

Tutuklu sanık eski Emniyet Amiri Taner Aydın 'askeri casusluk' soruşturmasında emniyetin işleyen sistemine göre kendilerine verilen görevleri yaptıklarını, suç işlemediklerini ileri sürdü.

Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar vererek duruşmayı yarına erteledi.

22.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayıt altına alınan duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müşteki emekli Albay Coşkun Başbuğ ile taraf avukatları katıldı.

Tutuklu sanık eski mülkiye başmüfettişlerinden Ferda İleri, iddianamede yer alan, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptığı dönemde '2010/640 sayılı soruşturma (Askeri gizli bilgi ve bulundurma soruşturması)' kapsamında sanık Ahmet Kaya ile incelediği belgeler doğrultusunda 'usulsüz rapor hazırladıklarına' ilişkin suçlamalarla ilgili savunma yaptı.

Hakkındaki iddiaların gerçeklikten uzak olduğunu savunan İleri, hazırladıkları raporla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve diğer kamu kurumlarında 'FETÖ mensubu olmayan kişilerin tasfiyesi planladığına' ilişkin suçlamayı da kabul etmedi.

İleri, İçişleri Bakanlığına görüş ve kanaat bildirmek amacıyla rapor hazırladıklarını, bunun suç teşkil etmediğini ve raporun mevzuata aykırılığına ilişkin bir tespitin olmadığını iddia etti.

Rapor doğrultusunda hiçbir zanlının gözaltına alınarak, hakkında dava açılmadığını kaydeden İleri, raporda devlet sırrı niteliği taşıyan bilgilerin de olmadığını söyledi.

İleri, 'Rapor hazırlanırken mevzuat incelemesi ya da içtihat taraması yapılmadığı iddiası gerçek dışıdır. Mevzuat araştırması ve içtihat taraması yapılmadan böyle kapsamlı bir raporun masa başında hazırlanması söz konusu olamaz.' dedi.

Haziran 2016'da tahliye olduktan sonra asli kontrol şartlarının tamamını yerine getirdiğini ancak Ocak 2017'de örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddiasıyla yeniden tutuklandığını bildiren İleri, 'ByLock'u telefonuma yüklemedim, böyle bir program kullanmadım. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ByLock programının adını duydum. Tahliyemi istiyorum.' şeklinde savunma yaptı.

Duruşmaya, öğle arası verildi.

Tutuklu sanık eski başkomiser Yaser Özoğlu, yaptığı savunmada, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek, emniyete gelen fuhuş içerikli ihbar mektubunda sadece müşteki Narin Korkmaz'ın adının geçmediğini, onun yanında 33 ismin daha geçtiğini iddia etti.

Emniyette yazdıkları yazışmalarda hiçbir şekilde 'Askeri casusluk' ibaresini kullanmadığını, kendi iradeleri dışında fuhuş içerikli bir soruşturmanın askeri casusluk soruşturmasına değil 'Gizli bilgi ve belge bulundurma' soruşturmasına dönüştürüldüğünü savunan Özoğlu, iddianamede somut delillerin olmadığını, dedikoduya dayalı suçlamaların olduğunu ileri sürdü.

Hakkındaki suçlamalardan birinin de, o dönemde Denizli'de üniversite eğitimi gören Korkmaz'ın yaşamadığı iddia edilen İzmir'deki babasının evinde arama yapıldığına yönelik olduğunu hatırlatan Özoğlu, gerek Korkmaz'ın kız kardeşi gerekse eniştesinin emniyetteki ifadesinde, zaman zaman İzmir'e gelen Korkmaz'ın bu evde kaldığını söylediğini aktardı.

Hukuki olmayan, suç teşkili olabilecek herhangi bir eylemde bulunmadığını savunan Özoğlu, sahte delil üretmediklerini, şüphelilerin ev ve iş yerlerinde gerçekleştirilen aramalarda ele geçirilenlerin delil niteliğinde olduğunu öne sürdü.

Bazı tanıkların verdiği ifadeye göre, bazı müştekilerin FETÖ/PDY ile iltisaklı olduğunu düşündüğünden, mahkemeden bunların örgüt bağlantısının olup olmadığının araştırılmasını isteyen Özoğlu, suçsuz olduğunu savundu.

Mahkeme heyeti, duruşmaya yarın devam edilmesini kararlaştırdı.

23.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklarla müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Söz alan müşteki Coşkun Başbuğ, 'FETÖ'nün kurduğu kumpasta yargılandıklarını ve aklandıklarını' belirterek, dün ifade veren tutuklu sanık Yaser Özoğlu'nun kendilerini suçlayıcı ifadeler kullandığını söyledi.

Özoğlu'nun 'Dijital delillerde oynama yoktur, TÜBİTAK raporu var.' dediğini ve yargıyı yanlış yönlendirmeye çalıştığını savunan Başbuğ, 'Dönemin mahkeme başkanı Atilla Rahman yetkisini aşarak TÜBİTAK'tan ismen belirlediği kişilere dijital delillerle ilgili bilirkişi raporu tanzim ettirdi. Raporu tanzim edenler örgütün elemanlarıydı. Bu raporu hazırlayanların hepsi şu an FETÖ'den tutuklu. Örgüt elemanı Yaser şimdi TÜBİTAK'taki bu raporu tekrar gerçekmiş gibi sunarak sizi kandırmaya çalışıyor.' ifadelerini kullandı.

Özoğlu'na 'Eyüp Şehabettin Güner'i tanıyor musun' sorusunu yönelten Başbuğ, Özoğlu'nun 'tanımıyorum' yanıtı üzerine, itirafçı sivil sözde imam Eyüp Şehabettin Güner'in poliste verdiği ifadede, 'Özoğlu ile tanıştığını, Özoğlu'nun azılı bir FETÖ mensubu olduğunu ve askeri casusluk soruşturmasında etkin rol aldığını söylediğini' hatırlattı.

'Askeri casusluk dosyasını, 'Kafanı dağıt, oyalan' diye bana verdiler'

Başbuğ'un Özoğlu'na yönelik, 'Devlette hiyerarşi var. Askeri casusluk soruşturmasının başlamasına sebep olan ihbar geldiğinde soruşturma hiyerarşiye aykırı bir şekilde Yaser Özoğlu'na geliyor. Mustafa amirin tasfiye edildiği iddiaları var.' ifadeleri üzerine Özoğlu söz aldı. Özoğlu, 'Size kim bilgi sızdırıyorsa yanlış sızdırıyor. Mustafa amirin atamasını ben yaptım. Ben bu dosyaya bakarken kardeşim şehit oldu. İşleri kendim göremedim. Dosyaların benden alınmasını istedim. Benim yerime Mustafa amir görevlendirildi. Tüm dosyalar ona devredildi. Askeri casusluk dosyasını ise 'kafanı dağıt, oyalan' diye bana verdiler.' dedi.

Özoğlu'nun ifadelerinde ismi geçen tutuksuz sanık Mustafa K. da askeri casusluk soruşturması öncesinde verdiği tanık ifadesinde, soruşturmanın kumpas olduğunu söylediğini belirterek, 'İfademde usulsüzlükleri ayrıntılı anlattım. Bu dosyada olağan akışın dışında işlemler ve yöntemler uygulandı. Kimseye kafasını dağıtması veya oyalanması için dosya tevdi edilmez. Tüm dosyaların bana tevdi edilmesine rağmen bu dosya bana tevdi edilmedi. Yaser Özoğlu teknik izleme kısım amiri olmasına rağmen bana tevdi edilmesi gereken dosyaya baktı. Organizeden sonra pasif bir göreve getirildim. Adli bilişim büro amirliğinde vekaleten görevlendirildim. Buna rağmen bilirkişi raporları benden saklandı.' diye konuştu.

Tutuklu sanık Yusuf Usşen de FETÖ'cü olmadığını, sadece yaptığı işten sorumlu olduğunu belirterek, kendisine ağır ithamlar yöneltildiğini söyledi.

Usşen, ByLock kullandığı iddialarına ilişkin, 'Operatör hatası. Sehven vakası. Kullanmadım. Gerek rapor teyit ediyor, gerek içeriklerle ilgili rapor da teyit edecek.' dedi.

Mahkeme heyeti duruşmayı yarına erteledi.

24.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklarla müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Cumhuriyet savcısı, tutuklu sanıkların üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesi ile delil durumu gibi nedenleri dikkate alınarak mevcut hallerinin devamı yönünde karar verilmesini istedi.

Tutuklu sanık Abdullah Akyürek, aleyhine ifade veren gizli tanıkların gerçeği yansıtmayan ifadeler verdiğini, gizli tanıkların kendisini tanımadan ifade verdiğini ispatlayacağını savunarak hakkındaki suçlamalara ilişkin net dayanakların olmadığını ileri sürdü.

Mahkeme başkanının, ByLock kullanıcısı olduğu ve kapatılan Bank Asya'daki hesap hareketliliğine ilişkin rapora bir diyeceğinin olup olmadığını sorduğu sanık Akyürek, ByLock programını kullanmadığını ileri sürdü.

Akyürek'in Bank Asya'da hesap hareketinin olduğunu ancak bu bankaya para yatırmanın suç olduğunu bilmediğini söylemesi üzerine araya giren duruşma savcısı, '17-25 Aralık 2013 sürecinin ardından örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in 'Bank Asya'yı kurtarmak için elinizde, avucunuzda ne varsa buraya yatırın' talimatından sonra Bank Asya'ya para yatırmanın suç olduğunu bilmiyor musun? Gevelemeye gerek yok. Savunma yapmıyorsun. İlk başta savunma yapmayacağını söyledin ama şimdi savunma yapmaya karar verdin. Lafı gevelemeden suçlamalara ilişkin savunma yapmanı bekliyoruz.' dedi.

Akyürek, Bank Asya'daki hesabında para artışının olmadığını, babası eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in Bank Asya'daki hesabında bulunan parayı aynı bankadaki kendi hesabına havale ettiğini, dışarıdan bankaya para yatırmadığını beyan etti.

14 aydan beri tutuklu olduğundan ailesinin mağdur olduğunu söyleyen Akyürek tahliye talebinde bulundu.

Yazılı savunmasını daha önce mahkemeye ilettiğini dile getiren tutuklu sanık Mehmet Emin Çakıcı ise soruşturma aşamasında gerçekleştirilen ev ve işyeri aramalarında usulsüz ve hukuka uygun olmayan bir işlem gerçekleştirmediğini beyan ederek tahliye talebinde bulundu.

Duruşmanın öğleden sonraki oturumunda tutuklu sanıkların ifadelerinin alınmasına devam edildi.

Tutuklu sanık eski İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mustafa Çil, bu dava dosyasıyla birleştirilen dönemin Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Gülcü ve Celal Uzunkaya'ya kurulduğu iddia edilen kumpas suçlamalarına ilişkin, kumpas kurmak amacı gütmeden hareket ettiğini belirterek, böyle bir kumpas kurulduğunu da düşünmediğini savundu.

İzmir Emniyet Müdürü olarak görevlendirilen Uzunkaya'nın kendilerinden intikam alacağını başkalarına söylediğini duyduğunu iddia eden Çil, 'Uzunkaya olmasaydı bu davada yargılanmayacaktım. Uzunkaya intikam duygusuyla hareket etmiştir.' iddiasında bulundu.

'İzmir askeri casusluk soruşturması'ndaki suçlamaları kabul etmeyen Çil, fuhuş odaklı başlayan soruşturmanın nasıl 'askeri casusluk'a dönüştüğüne ilişkin fikrinin olmadığını söyledi.

Örgütün gizli haberleşme programı 'ByLock'u kullandığına ilişkin olarak Çil, 'Bu programı kullanmadım. 2015'te çocuklarım Google Play'den bazı programlar indirdiğine ilişkin Google'a yüksek meblağlı bir ödeme yaptım. Buna ilişkin faturayı avukatım mahkemeye sunacaktır. Çocuklar böyle bir programı indirmiş olabilir. Böyle bir şey de yaşanmış olabilir. Çok zorlama bir suçlama bu. ByLock benim telefonuma indirilmiş olabilir. Çünkü çocuklar telefonumu tarumar etmiş. Yapılacak araştırmanın sonunda bunu kullanmadığım ortaya çıkacaktır.' ifadesini kullandı.

Yargılama sonunda beraat edeceğine inandığını söyleyen Çil, tahliye talebinde bulundu.

Tutuklu sanık Cemil Yörük, kanser hastası olduğuna ilişkin raporu mahkemeye sunarak cezaevinde sağlık problemi yaşadığından tahliyesini istedi.

Tutuklu sanık Seyit Ahmet Sarı, soruşturmanın yürütüldüğü büroda çalışmadığını, personel sıkıntısı nedeniyle emniyet mensuplarınca yapılan aramalara takviye olarak gittiğini ileri sürerek, soruşturma aşamasında bilgi sahibi olarak ifade verdiğini, daha sonra şüpheli konumuna geldiğini ve şimdi de sanık olarak yargılandığını belirtti.

Hakkındaki suçlamaların gerçeği yansıtmadığını savunan Sarı, tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya 27 Kasım Pazartesi devam edilmesini kararlaştırdı.

DAVA

'Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma' iddialarına ilişkin İzmir Emniyet Müdürlüğüne 10 Ağustos 2010'da gelen ihbar e-postası üzerine başlatılan ve aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 sanık ve üst düzey askeri yetkili, devletin gizli bilgi ve belgelerini yabancı istihbarat servislerine vermekle suçlanmıştı. İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi, şubat ayında tüm sanıkların beraatine hükmetmişti.

Sahte deliller üretilerek kumpas kurulduğu iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada ise 25 kişi tutuklanmış, 5 zanlı daha sonra tahliye edilmişti. Soruşturmaya ilişkin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olarak yer aldığı 68 sanıklı iddianame, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

Dosyadaki sanık sayısı, davanın 10 Temmuz 2017'de verilen ara kararla dönemin Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Gülcü ve Celal Uzunkaya'ya kurulduğu iddia edilen kumpas davasıyla birleştirilmesiyle 33'ü tutuklu olmak üzere 83'e, daha sonra yine birleşen dosya nedeniyle 85'e yükselmişti.

Paralel yapı-03 Kasım (2015) 'İzmir 83 sanık (ilk: 68 sanık) Askeri Casusluk Kumpası' davası
Paralel yapı-31 Mart (2016) 'İzmir emniyet müdürlerine kumpas 26 sanık' davası

(26 Kasım 2017, 14:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11814    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.196