Tam
EskidenYeniye
 

BDDK 'Usulsüz Sorgulama' davası

İstanbul'da, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) çalışma esaslarına aykırı şekilde, önemli projelere imza atan bazı iş adamları ile Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ve İHH İnsani Yardım Vakfı gibi vakıfların banka hesaplarının usulsüz sorgulanarak elde edilen bilgilerin, FETÖ/PDY'ye aktarılmasına ilişkin hazırlanan iddianame sonucunda haklarında dava açılan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile dönemin bazı BDDK yönetici ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 31'i tutuklu 33 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. FETÖ elebaşı Gülen hakkında tutuklama kararı verilmesine ve iadesine yönelik kırmızı bülten formu düzenlenmesine hükmedildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.12.2017 17:23 İstanbul'da, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) çalışma esaslarına aykırı şekilde, önemli projelere imza atan bazı iş adamları ile Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ve İHH İnsani Yardım Vakfı gibi vakıfların banka hesaplarının usulsüz sorgulanarak elde edilen bilgilerin, FETÖ/PDY'ye aktarılmasına ilişkin hazırlanan iddianame sonucunda haklarında dava açılan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile dönemin bazı BDDK yönetici ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 31'i tutuklu 33 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

29.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri'de görülmeye başlanan ilk duruşmaya, tutuklu 31 sanık getirilirken; bir tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarında iş adamları Ali İbrahim Ağaoğlu, İbrahim Çeçen, Ethem Sancak ve Abdullah Tivnikli'nin de bulunduğu çok sayıda müşteki, avukatları aracılığıyla davaya katılma talebinde bulundu. Bazı sanıklar ve avukatları katılma taleplerinin reddi yönünde karar verilmesini istedi. Ancak mahkeme heyeti, tüm müşteki ve mağdurlar ile BDDK, Vakıf bank ve Halkbank'ın müdahillik talepleri kabul etti.

İlk savunmayı 2014'te denetimden sorumlu 3. Daire Başkanı ve katılım bankalarından sorumlu Daire Başkan vekili sanık Oktay Çolak savunmasını yaptı. Gözaltına alınmasının 2013'te bir denetim ile ilgili olduğunu, bu davayla ilgisi olmadığını öne süren Çolak, 'Göreve geldikten sonra herhangi bir sorgu yapıldığını görmedim. Oysa iddianamede binlerce usulsüz sorgu yapmakla suçlanıyorum. 11 yıl BDDK'da görev yaptım. BDDK bize bir bilgisayar verir, incelediğimiz her şeyi 5 yıl boyunca saklamak zorundayız' diyerek suçlamaları reddetti.

Daha sonra iddianameye göre, 2008-2014 yıllarında denetimden sorumlu daire başkanı olan ve BDDK'nin imamı olabileceği değerlendirilen sanık Utku Tosun savunmasını yaptı. BDDK'da görevlendirme yapma yetkisi olmadığını söyleyen Tosun, iddianamede kendisiyle birlikte 5 kişinin daha BDDK imamı olarak gösterildiğini belirtti. Firari eski Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun'un amcası olmasına değinen Utku Tosun, 'Bir kişinin suç işlemek kastıyla hareket etmiş olması, başka bir aile bireyi için suçlama konusu yapılamaz. Bunun modern hukuka, suçların şahsiliği ilkesine uygun olmadığını düşünmekteyim' dedi. Çapraz sorgusunda müşteki avukatlarının sorularıyla karşılaşan Tosun'a, FETÖ'nün BDDK imamı olduğu suçlaması soruldu. Tosun, 'Anlamsız bir itham. İddianamede beş ayrı kişi aynı şekilde itham edilmiş' dedi. Duruşma yarına ertelendi.

30.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun karşısında yapılan binadaki salonda İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada, 31'i tutuklu 32 sanık ile taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Fatih Öztürk, BDDK'da daire başkanlığı görevinde bulunduğunu ve hakkındaki bütün iddiaları reddettiğini söyledi.

Bir daire başkanının murakıbın yaptığı sorgulamadan haberinin olamayacağını savunan sanık Öztürk, 'Bir bankadaki murakıbın bankadaki rutinini, o bankaya gelip gelmediğini ben bilemem. Ben üstlendiğim tüm görev ve pozisyonlarda kanunlara uydum. FETÖ'nün amacı doğrultusunda hiçbir şey yapmadım. Yapıldığı iddia edilen sorgulamaları yapmadım ve FETÖ ile paylaşmadım.' şeklinde savunma yaptı.

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Murat Yıldırım, 2008 yılından sonra BDDK'da yeminli murakıp olarak görev yaptığını söyledi.

İş adamlarının hesaplarını inceleyip FETÖ ile paylaştığı iddialarını reddeden Yıldırım, yaklaşık 60 murakıbın, dosyada müşteki olan kişi ve kurumların hesaplarını görevi gereği incelediğini, bunlardan kendisinin de aralarında bulunduğu 30 kişinin tutuklandığını savundu.

Kurumda yapılan fişleme nedeniyle kendisinin tutuklandığını öne süren Yıldırım, 'Şahsımla ilgili tüm yazışmaların incelenmesi yapılmış, ancak bir şey bulunamamıştır. 7 Mart-26 Aralık 2013 tarihleri arasında Vakıfbank nezdinde tam yetkiyle görevlendirildim. İncelediğim hesapları asla reddetmedim, bazı incelemeleri hatırlayamadığımı söyledim. Birçok başlıkta inceleme yaptım. Vakıfbank'ın verdiği ilk 200 krediyi inceledim. Cengiz, Sancak ve Kalyon grupları bu listede olduğu için, ben de bu kapsam doğrultusunda inceleme yaptım. Bilal Erdoğan'ın hesaplarında herhangi bir inceleme yapmadım.' şeklinde savunma yaptı.

Yıldırım, MİT'in gönderdiği listede 'ByLock' kullanıcısı olarak gözükmediğini, emniyetin gönderdiği yazıda ise kullanıcı olduğunun belirtildiğini, bu programı indirip kullanmadığını öne sürdü.

Sanıktan 'Alman Vakıflarından, Gezi eylemlerine destek' iddiası

Yıldırım'ın ardından söz alan tutuklu sanık Oktay Çolak da iddianamede yer alan bir ses kaydında, 17-25 Aralık sürecinde iş adamlarının dinlendiğinin iddia edildiğini belirtti.

Ancak bu ses kayıtlarının o döneme ait olmadığını ve iddianamede yer alan iş adamlarını dinlemediklerini öne süren Çolak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpasları ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Kavala'nın hesaplarını incelediklerini iddia etti.

Gezi Parkı eylemleri sırasında Kavala'yı ve bazı gaz maskesi dağıtan şirketlerin hesaplarını incelediklerini dile getiren Çolak, şöyle devam etti:

'Biz BDDK olarak Bank Asya hesaplarını da inceledik. Hangi şirketlerin, başka bankalardan kredi çekip Bank Asya'ya yatırdığını tespit ettik. Hatta Gezi Parkı eylemleri sırasında mayıs ve haziran aylarında Alman vakıflarını ve PKK'ya finans desteği veren bazı yerlerin hesaplarını da inceledik. Birçok Alman vakfının Gezi eylemlerine destek verdiğini tespit ettik.'

Savunma yapan diğer tutuklu sanıklar da üzerilerine atılı suçlamaları reddetti.

Duruşma yarına ertelendi.

01.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun karşısında yapılan binadaki salonda İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmada, savunma yapan tutuklu sanık Murat Yalvaç, BDDK'da murakıplık yaptığını ve hakkındaki bütün iddiaları reddettiğini söyledi.

Bank Asya'ya yönelik incelemelerde bulunan sanık Yalvaç, 'Bank Asya'da usulsüz olarak krediler tespit ettim. Banka TMSF'ye devredildi. Bunun sebeplerinden biri de benim yazdığım rapor oldu. HTS kayıtların incelendi bir şey çıkmadı. Bylock kullanıcısı değilim. Hatta İHH'ya yüksek miktarlarda bağışta bulundum.' şeklinde savunma yaptı.

Sanık Yalvaç'ın savunmasını tamamlamasının ardından, sanık avukatları müvekkillerinin tahliyelerine ilişkin beyanda bulundu.

Talepleri değerlendirilen mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların suçlarının vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut kanıtlar nedeniyle 31 tutuklu sanığın bu hallerinin devamına oy çokluğuyla hükmetti. Mahkeme Başkanı, sanıklar Murat Yalvaç ve Vural Erkmen, suç vasıflarının ve delil durumlarının sanıklar lehine değişme ihtimalinin bulunması, tutuklamanın cezalandırma aracı değil, tedbir mahiyetinde olması, tutuklulukta geçirdikleri süre ve bu aşamada adli kontrol tedbirlerinin yeterli olacağı görüşünde olduğunu belirterek, tutukluluk hallerinin devamına muhalefet şerhi koydu.

FETÖ elebaşı Gülen'e kırmızı bülten talebi

Mahkeme heyeti, FETÖ elebaşı sanık Fetullah Gülen hakkında, dosyada mevcut delil durumu itibariyle Gülen hakkında tutuklama kararı verilmesini kararlaştırdı.

ABD'de kaçak olarak bulunan Gülen'in iadesine yönelik olarak hakkında iade talepnamesi ve kırmızı bülten formu düzenlenmesine hükmeden mahkeme heyeti, bunu müteakip hazırlanacak evrakın tercümesi ile birlikte ABD yetkili adli makamlarına iletilmesi için Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne yazı yazılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılarak, sanık olarak yargılanan ve ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen sanıklarla ilgili varsa ByLock görüşme içeriklerinin tutanaklarının gönderilmesine hükmederek, duruşmayı 26 Şubat'a erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan tarafından, firari FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 31'i tutuklu 33 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, 17/25 Aralık 2013 dönemindeki kabine üyelerinin tamamı ile iş adamları Abdullah Tivnikli, Ali İbrahim Ağaoğlu, Muharrem Usta, İbrahim Çeçen, Nihat Özdemir, Ethem Sancak, Mustafa Topbaş, Usame Kutub, Sezai Bacaksız, Abdülkerim Çay, Celal Koloğlu, Mehmet Cengiz ile Cemal Kalyoncu'nun da aralarında bulunduğu 30 kişi ile TÜRGEV, İHH, Türkiye İnsan Hakları Vakfı ve Halkevleri Vakfı ile Türkiye'deki önemli projelere imza atan 31 şirket, müşteki olarak yer aldı.

İddianamenin bir numaralı sanığı FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkında, 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak', 'silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek', 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' ve 'bankacılık kanununa muhalefet' suçlarından bir kez ağırlaştırılmış müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, aralarında örgütün sözde 'BDDK imamı' olduğu değerlendirilen Utku Tosun, yine kurumda bir dönem yöneticilik yapan Fatih Öztürk, Mustafa Yıldız ve Oktay Çolak ile murakıp Naim Kahveci, murakıp Ramazan Canik hakkında da 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek', 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak', 'silahlı terör örgütü yönetmek' ve 'bankacılık kanununa muhalefet' suçlarından birer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 21 yıldan 159'ar yıla kadar hapis cezası talep edildi.

İddianamede, diğer 26 sanık hakkında ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak', 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek' ve 'bankacılık kanuna muhalefet' suçlarından birer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 13 yıl ile 450 yıl arasında değişen hapis cezası istendi.

Paralel yapı-20 Temmuz (2017) 'İstanbul 33 sanık BDDK Yapılanması/17 Aralık Kumpası Bağlantısı' davası

(02 Aralık 2017, 17:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11840    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.673.908