Tam
EskidenYeniye
 

Şırnak 428 sanıklı Darbe davası

Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili aralarında meslekten ihraç edilen dönemin 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar ile Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'ın da yer aldığı 24'ü tutuklu 428 sanığın yargılanmasına Adana Bölge Adliye mahkemesinde devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.12.2017 14:28 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili aralarında meslekten ihraç edilen dönemin 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar ile Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'ın da yer aldığı 24'ü tutuklu 428 sanığın yargılanmasına Adana Bölge Adliye mahkemesinde devam edildi.

27.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince sanık sayısının fazla olması nedeniyle Bölge Adliye Mahkemesindeki 375 kişi kapasiteli 420 metrekarelik mahkeme salonunda görülen duruşmaya 19'u tutuklu eski rütbeli asker, 50'si tutuksuz uzman çavuş olmak üzere, toplam 69 sanık ve avukatları katıldı.

Mahkemede savunması istenen Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'ın bir yıllık emir astsubayı tutuklu sanık Onur Koç, 14 Temmuz 2016 tarihinde 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin Şırnak'a geldiğini, bir süre sonra tugay komutanı, ordu komutanı, kolordu komutanı ve diğer generallerin Çakırsöğüt'e geldiğini ve birkaç saat kaldıktan sonra ayrıldıklarını belirtti.

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Koç, şöyle devam etti:

'15 Temmuz akşamı ben rutin bir şekilde istirahate çekildim. Bir süre sonra beni Ali Osman Gürcan'ın koruma timinde yer alan Mesut P. aradı. Tugay karargahına gelmemi istedi. Daha sonra tekrar arayarak kurmay başkanı ve harekat şube müdürünün de geldiğini ve benim de gelmemin iyi olacağını söyledi. Ben de karargaha giderek Tugay Komutanının odasının yanında bulunan odama geçtim. Bir süre sonra personel şube müdürlüğünde görevli astsubay Şahin B. geldi. Elinde bir evrak vardı. Ben ne olduğunu sorduğumda, 'kendisinin de bilgisi olmadığını, kurmay başkanının tugay komutanına götürmesini istediğini' belirtti. Ayrıca kurmay başkanının evrakı kendisinin okumamasını istediğini söyleyerek, içeri girdi.

Bir süre sonra dört tabur komutanı, harekat şube müdürü Hasan Bilgin, tugay komutanı yardımcısı Sedat Doğanarslan, tugay komutanının odasına girdi. İçeride yaklaşık 5-10 dakika kadar kaldılar. Gürcan, Jandarma Genel Komutanlığından gelen telefon görüşmesi sonrası 'Görev var, çıkış yapacağız, hazırlık yap' dedi. Ben de koruma ekibini hazırladım. Koruma ekibinde Mesut P, Ahmet K, Mehmet Ali Ç. isimli uzman çavuşlar vardı. Bize tahsis edilen kobra aracına eşyalarımızı yüklemeye başladık. Zaten 3. ve 4. taburlar önden çıkmışlardı.'

'Jandarma Genel Komutanlığından Erkan Öktem, Gürcan'ı aradı'

Ali Osman Gürcan kendilerine nereye gidecekleri hakkında bilgi vermediğini belirten sanık Koç, tugaydan çıkmadan önce çok sayıda telefon görüşmesi yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

'Tugaydan çıkmadan önce Jandarma Genel Komutanlığından kendisini Erkan Öktem olarak tanıtan birisi aradı. Ben de tugay komutanına bağladım. Ne konuştuklarını bilmiyorum. Cizre'ye giderken Ali Osman Gürcan birkaç kez telefonla görüşme yaptı. Cizre'de konvoy durdurulduktan sonra da Gürcan telefon görüşmesi yapıyordu. Sonra bana, 'Polisler konvoyu durdurmuş ön tarafa geçmemiz lazım' dedi. Ben de araçtan inerek kobraya yol açtım. Konvoyun önü polisler tarafından kesilmişti. TOMA aracı yolu kapatmıştı.

Ali Osman Gürcan doğrudan polislerin yanına gitti, 'Yolu açın, emir var, geçmemiz lazım' dedi. Aralarında sert tartışmalar yaşandı. Polislerin 'yolu açmayacağız' demesi üzerine Gürcan ileriye doğru yürüdü. Bu arada polislerden bazıları silahların ağzına mermi verdiler. Sonra polislerden birisi tedbir alın diye bağırınca polislerde silahlarının çekme kolunu çektiler. Tugay Komutanı Ali Osman Gürcan'da polislere, 'Bize emir geldi, görürsünüz' şeklinde söz etti. Askerlerden polise yönelik herhangi bir direniş olmadı.'

'ByLock'un gizli haberleşme programı olduğunu bilmiyordum'

Sanık Koç, liseyi Erzurum'da okuduğunu, kalacak yer aradığı bir süreçte lokantada Akif isimli bir şahısla tanıştığını ve kendisine öğrenci evleri olduğunu ve davet ettiğini aktardı.

Bir sene o evde kaldığını ifade eden Koç, savunmasını şu şekilde sürdürdü:

'Bu eve başka gelip gidenler de oluyordu. Burada birtakım sohbetler ediliyor kasetler seyrediliyordu. Ben liseyi bitirdikten sonra 2011 yılında Jandarma astsubaylığını kazandım. 2013 yılında da Konya Beyşehir ilçesine tayinim çıktı. Burada Ahmet isimli bir şahıs beni telefonla aradı ve telefonumu Akif'ten aldığını söyledi. Bu şahısla birkaç kez görüştüm.

Ahmet bana Google Play Store'dan bir program yükledi. Bu program üzerinden sadece Ahmet ile görüşüyordum. Kendisi hal hatır sormak için arardı. Bu program üzerinden beni evine davet etti. Bir süre sonra ben, 'bu programda başka kimse yok, neden bu program üzerinden görüşüyoruz, diye Ahmet'e söyledim ve programı sildim. Ben bu programın terör örgütünün gizli haberleşme programı olduğunu bilmiyordum. Zaman gazetesi köyde ailemin ikamet ettiği evde ele geçirildi. Bunlar ailemin günlük işlerde kullanmak için kilo ile satın aldığı gazetelerdi. Ben bu yapının içerisinde yer almadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ederim.'

Duruşmada savunma yapan diğer sanıklar da üzerlerine atılı suçlamaları reddederek, tahliye ya da beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, önceki celselerde savunması alınan ve avukatı aracılığıyla etkin pişmanlık gösterir savunmasını tekrar mahkeme heyetine sunan tutuklu sanık eski subay Fatih G'yi yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol hükümleriyle tahliye ederek duruşmayı yarına erteledi.

28.11.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 12'nci Ağır Ceza Mahkemesince sanık sayısının fazla olması nedeniyle Bölge Adliye Mahkemesindeki 375 kişi kapasiteli 420 metrekarelik mahkeme salonunda görülen duruşmaya, tutuklu 16 eski çeşitli rütbelerden asker ile tutuksuz 30 Uzman Çavuş ve avukatları katıldı.

Mahkemede savunma yapan tutuksuz Uzman Çavuş Özgür K, 'kobra' aracında silah nişancısı olduğunu ve kendi aracında Binbaşı İsmail Aktaş'ın bulunduğunu söyledi.

Özgür K, 14 Temmuz'da operasyona gittiğini ve 15 Temmuz'da istirahatli olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

'Bana aniden bir telefon geldi. Arayan kişi garajdan sorumlu Abdülkadir G. idi. Bana 'Devrem acil göreve gidiyoruz buraya gel' dedi. Ben İdil operasyonunda mayına basmıştım. Bacağımı hissetmiyordum. Garaja gittiğimde bu durumu takım komutanı Devrim Y'ye anlatıyordum. Bizim sesimizi duyan Tugay Komutanı Ali Osman Gürcan yanımıza geldi ve benim için, 'İtiraz eden bu uzman mı? Derdest edin, tutuklayın' dedi. Daha sonra Kurmay Başkanı Yarbay İbrahim Yazıcı da 'İtiraz edeni tutuklayın' diye tugay komutanının emrini tekrarladı. Ben de korku ve panik içerisinde aracıma bindim ve 4'üncü Taburun önüne gittim. İsmail binbaşı benim aracıma verildi.'

Cudi Dağı'na operasyona gittiklerini sandıklarını öne süren Özgür K, 'Cizre'de polisler tarafından önümüz kesildi. İsmail binbaşı 'Ne oluyor acaba, Cizre de mi karıştı' dedi. O sırada Ali Osman Gürcan hızlı hızlı koşarak geldi ve polislere yönelik, 'Açın lan burayı yoksa gereğini yaparım, gerekirse burayı bombalatırım' dedi. Sonra İsmail binbaşı bana doğru, 'Özgür bir oyunun içerisindeyiz. Git arkadaşlarına söyle kobraların silahlarını gökyüzüne çevirsinler, tahriklere kapılmayın.' dedi.' ifadelerini kullandı.

Duruşmada söz alan tutuklu sanık eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı Kurmay Başkanı Yarbay İbrahim Yazıcı ise Özgür K'ya, 'Tugay Komutanı ordayken benim de aynı sözü söylemem mantıklı mı' diye sordu.

Özgür K, 'Gayet mantıklıdır. Siz ve Tugay Komutanı Ali Osman Gürcan 2014 yılında birçok uzman çavuşu görevinden attınız.' yanıtını verdi.

Suçsuz olduğunu, adalete sığındığını belirten sanık Özgür K. beraatini talep etti.

Duruşmada savunmasını veren tutuksuz sanık Uzman Çavuş Oktay D. ise 15 Temmuz 2016 gecesi saat 22.00 sularında 'görev var' denildiğini kaydederek, 'Görev var denilince ilk olarak operasyon tişörtlerini giymiştik. Sonrasında operasyon tişörtlerini çıkartmamız ve gömlek giymemiz emri verildi. Tugay içtima alanında toplandığımızda ise bizim telefonumuzu kum torbasının içerisine topladılar.' dedi.

'Yolu açmazsanız burayı uçaklarla bombalatırım'

Tutuksuz sanık Önder Ufuk E. de 'kobra' aracının sürücüsü olduğunu ve 15 Temmuz günü yaşadıklarını anlatmak istediğini belirtti.

Araçların sevkiyatından sorumlu garaj nöbetçisi Uzman Çavuş Abdülkadir G'nin kendisini aradığını ve bir telefon numarası vererek, 'Bu numarayı al, TOKİ konutlarına gideceksin ve Hasan binbaşıyı alacaksın.' dediğini ileri sürdü.

Binbaşı Hasan Bilgin'in sırt çantasıyla araca geldiğini anlatan Önder Ufuk E, 'Hasan binbaşı araçta 2 defa telefonla görüştü. Bana 'Olağan dışı bir şeyler var mı' diye sordu. Bana 'Hızlı git' dedi. Tekrar telefonla konuşup 'Geldim komutanım' dedi. Hasan binbaşı yol boyunca 2 defa telefon görüşmesi yaptı. Tugaya vardığımızda ben muhafız timinden astsubay Onur Koç'la merdiven başında karşılaştım ve ona ne olduğunu sordum. Bana 'Komutanlar toplantı yapıyor' dedi. 15 Temmuz'da bunların yaşanması benim garibime gitti.'

Cizre'ye vardıklarında Tugay Komutanı Ali Osman Gürcan'ın hızlı bir şekilde konvoyun ön tarafına gelerek polislerle münakaşaya girdiğini aktaran Önder Ufuk E, şöyle devam etti:

'Ali Osman Gürcan, polislere, 'Yolu açmazsanız burayı uçaklarla bombalatırım' dedi. Yanında Binbaşı Hasan Bilgin de vardı. Tabur komutanlarının tartışmaya girdiklerini görmedim. Cizre İlçe Garnizon Komutanı olduğunu öğrendiğimiz Yasin yarbay, Ali Osman Gürcan'a 'Ben söyleyeceğimi söyledim, artık gidiyorum.' dediğini duydum. O gece orası çok gergindi. O anda bir mermi atılsa asker ve polis resmen birbirine girecekti. Ben tüm bildiklerimi anlattım. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi talep ederim.'

Mahkemede savunması alınan tutuksuz sanık Uzman Çavuş Oğuz A. ise tugay içtima alanında toplandıktan sonra tabur komutanı Murat Yıldırım'ın kendilerine yönelik, 'Telefonu alan olursa canına okurum. Gerekeni yapar ve meslekten atarım.' dediğini anlattı.

Duruşmada savunma yapan diğer sanıklar da üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, tahliye ve beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, savunması alınmayan sanıkların dinlenmesi için duruşmayı 4 Aralık Pazartesi gününe erteledi.

Paralel yapı-03 Mart (2017) 'Şırnak 428 sanık (ilk: 385 sanık) Darbe Yapılanması' davası

(02 Aralık 2017, 14:28)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11850    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.767.669