Tam
EskidenYeniye
 

Melikşah Üniversitesi Fetö davası

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında kapatılan Melikşah Üniversitesinin arazisini genişletmek için üniversite yerleşkesi çevresindeki vatandaşların arsalarını, bedellerinin altında alarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen mütevelli heyeti üyelerinin yargılandığı 31 sanıklı davaya başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.12.2017 17:14 Kayseri'de Üniversite mütevelli heyeti ve bağlı olduğu Burç Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı yönetiminde yer aldıkları, imar planı değişikliği ve kamulaştırma vaadiyle vatandaşların arsalarını bedelinin altında satın aldıkları iddiasıyla aralarında iş adamları Memduh Boydak, Hamdi Kınaş, eski Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve FETÖ'nün 'il imamı' Sıtkı Baş'ın da bulunduğu 12'si başka suçtan tutuklu, 4'ü firari 31 sanığın yargılandığı davanın görülmesine başlandı.

05.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dava sanık sayısının fazlalığı ve güvenlik gerekçesiyle 250 kişilik konferans salonunda görüldü. Duruşmaya şikayetçilerle birlikte, aralarında bu davadan tutuksuz bulunan Boydak Holding eski CEO'su Memduh Boydak ile sanıklar katıldı.

Davada ilk olarak Erciyes Üniversitesi'nde görevli tutuksuz sanık Abdulhakim Coşkun difade verdi. Coşkun, mütevelli heyet üyesi olarak görev yaptığını belirterek, 'Başhekim yardımcısıydım. Erciyes Üniversitesi ilimizdeki vakıf üniversitelerin garantörüydü. Erciyes Üniversitesi'ne böyle bir görev yüklendi. Bir vakıf üniversitesi de tüm bürokratların yardımıyla kurulur. 2012 yılında kendi isteğimle bu görevden istifa ettim. Faaliyetim eğitime yönelikti. Vakıf üniversiteleri topluma ait kurumlardır. Ben olaylardan haberdar değildim. Hukuksuz kanunsuz hiçbir iş yapmadım' dedi.

Yine bir başka suçtan tutuklu bulunan sanık Ahmet Türkmen ise, 'Melikşah Mütevelli heyet üyeleri arasında en yaşlı üye bendim. Bu yüzden bir toplantıya katılsam 5 toplantıya katılmazdım. Arsa komisyonunda değildim. Üniversitede yapılan toplantıda şöyle bir karar aldık; Burada oturan gecekonduluların iyi bir evde oturmak hayalleri vardır. Biz onların hayallerini gerçekleştirelim. Bunu yaparken de üniversite yapıldıktan sonra değerlenecek olması göz önünde bulundurularak bir fiyat biçilsin dedik. Nerede işini kaybetmiş, nerede devletle sorunu olan insan varsa gizli tanık olmuş, iftiracı olmuş. Gizli tanık ayaz, ben ne zaman Sıtkı Baş ile görüşmüşüm? Terör örgütü üyesi olmak, adliye imamı olmak nedir? İmam camide olur. Ben hangi adliye çalışanına namaz kıldırmışım? Şemsettin Nursaçan, Necmettin Nursaçan hocamın oğludur. Ben Necmettin hocama büyük saygı duyarım, gecenin kaçında ararsa arasın yanına giderim. Şemsettin itibarının kaybolduğunun farkında değil. Herkes adliye imamı Ahmet Türkmen diyor. Ben kendime imamlık yapamam. 17-25 Aralık sürecinde ben, (Başımızda devlet var. Dilimizi tutalım, dilini tutmayan kaybolur) dedim. 65 yaşında hayatımın en kötü günlerini yaşıyorum' diye konuştu.

Başka suçtan tutuklu sanık Hamdi Kınaş da, iddianamede kendisiyle ilgili sadece iki üç arsa sahibinin şikayetinin geçtiğini belirterek, 'Benim arsa sahiplerine baskı yaptırıp azmettirmem söz konusu değildir. Mütevelli heyetinde olan arkadaşların hepsi Kayseri'de hayırsever olarak tanınan, bilinen ve örnek gösterilen insanlardır. Böyle bir suç çok enteresandır, bir türlü kabullenemiyorum” ifadelerini kullandı.

Melikşah Üniversitesi eski Rektörü olan ve başka bir suçtan tutuklu bulanan sanık Mahmut Dursun Mat da, “Ben eğitim, araştırma ve akademik personelin istihdamı süreçlerinin takip edilmesinden görevliydim. Benimle ilgili hiçbir suçlama yok, dosyamın ayrılarak beraatımı talep ediyorum” dedi.

Melikşah Üniversitesi eski Rektörü sanık Reşit Özkanca ise, 'Bu davada yargılananlarla ilgim yoktur. Rektör olarak doğal üye oldum. Sadece akademik işler yürüttüm. Arsa görüşmeleri yetkim yoktur. Bunlar bilgim dışındadır' diye konuştu.

Sanık Bülent Ünsal da, 'Sadece kurucu mütevelli heyetinde yer aldım. Eğitim ve öğretime katkı sağlamak için orada bulundum. Hiçbir zaman vakfın toplantılarına katılmadım. Aktif olarak görev almasam da mütevelli heyet üyesi olduğum için suçlanıyorum. 2011-2013 yılları arasında somut bir faaliyetimde yok' dedi.

Başka suçtan tutuklu sanık Mehmet Filiz ise, “Bu davada neden olduğumu anlamış değilim. Mütevelli heyetinin kurucu üyelerindenim. Müştekilerle iddianame ile hiçbir alakam yok. Bu davanın neden açıldığını da bilmiyoruz. 250 kişiyi kim şehit ettiyse gidip onlardan hesap sorulsun. Ocağımız, işimiz darmadağın oldu.

Bu insanlara yazık. Ben bu millet için ne yaptım, bir kez bile kötülük yapmadım. Bu milletin başına ne geldiyse cehaletten geldi. 300 yıl önceki Osmanlı'daki cehalet bugün de sürüyor. Osmanlı'da cehaletten yıkıldı” ifadelerini kullandı.

'BU İDDİALARA KARGALAR BİLE GÜLER'

Başka suçtan tutuklu sanık Memduh Boydak ise, “1989'dan beri çalışıyorum. En son Boydak Holding'in CEO'suydum. Bu memlekette hiçbir iyilik cezasız kalmaz derlerdi, inanmazdım. Şimdi o söze çok inanıyorum, sonuna kadar yaşadım. Orman Kanunu'na muhalefet, terör örgütü yöneticiliği, menkul kıymetler şirketi ve şimdi bu nitelikli dolandırıcılık suçundan 4 ayrı davada yargılanıyorum. Türkiye'de bir Allah'ın kulu ailemiz için bu suçu isnat edemez. Bu iddialara kargalar bile güler. Melikşah'ta neden bir terör eylemi olmadı, neden bir terörist öğrenci, öğretmen çıkmadı. Hain darbeden sonra 21 Temmuz'a kadar bu üniversitenin eğitim ve öğretimi devam etti. Nasıl terör yeri anlayamadım” diye konuştu.

Nurettin Okandan ise, 'Mütevelli heyeti üyesi olduğum için buradayım. İş adamı olduğum için bu görevi yaptım. Arsa işleriyle Veli Demirci, Necmi Somtaş, Ömer Bozok ve Halit Gazezoğlu ilgilenirdi. Bizim arsa satışlarında kimsenin hakkı kalmasın diye telkinler oluyordu' dedi.

Sanık ve tanıkların dinlendiği davanın ilk günü tamamlanırken, duruşmaya yarın sabah 09.00'da devam edecek.

06.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dava sanık sayısının fazlalığı ve güvenlik gerekçesiyle 250 kişilik konferans salonunda görüldü. Duruşmaya şikayetçilerle birlikte, aralarında bu davadan tutuksuz bulunan Boydak Holding eski CEO'su Memduh Boydak ile sanıklar katıldı. Davanın ilk celsesinin son gününde, sanıklar ve müştekilerin ifadeleri tamamlandı.

Başka suçtan tutuklu Veli Demirci, üniversitelerin, Türkiye Yüksek Öğretim Kurumları yasalar bünyesinde oluşturulduğunu kaydederek, 'Vakıf Yüksek Öğretim kurumlarının uymak zorunda olduğu kanunlar vardır. Çatısını ise mütevelli heyet oluşturur. Hiç kimse görevinin dışına çıkmaz. Çıktığı zaman suçun şahsiliği işler. Genel Sekreter olarak senatonun ve üniversite yönetimin resmi yazışmalarını raporladım. Günlük en az 100 yazışmanın sevk ve idaresini yaptım. Yılda en az bir kere YÖK denetiminden geçti üniversite. Bu denetimlerde hazırlanan raporlarda terör örgütüne ilişkin bir ibare bulunmadı. Elde ettiği gayrimenkuller devlete aittir. Burç Eğitim Vakfı tarafından elde edilen gayrimenkuller de üniversite tüzel kişiliğine tescil edilmiştir. Üniversitelerin dini, dili, ırkı olmaz. Üniversiteler YÖK kurumudur. 85 Ülkeden her dine her renge sahip öğrencilerimiz vardı. Böyle bir kurumda genel sekreter olarak çalıştım.' dedi.

Sanık Demirci'nin Avukatı Emre Ayan ise, 'Fetullah Gülen bu ülkeye altın tepside sunuldu. Sonra Amerikan projesi olduğu ortaya çıktı. O dönemin aktörleri şimdinin hainleri. Ülkemizde gündem çok hızlı değişiyor. Ben bir hukukçu olarak anlamıyorum. O dönemde şilt veriliyor bu dönemde yargılanıyor. Siyasetin bir şekilde buraya monte edilmeye çalışıldığını görüyoruz. PKK bu ülkede böyle yaratıldı. Bugün ne yazık ki şehitlerimiz gelmeye devam ediyor. Geleceğimiz adına kaygılıyız.' ifadelerini kullandı.

Başka suçtan tutuklu sanık Ahmet Mercan ise iddiaları kabul etmediğini söyleyerek, 'Tanıklarla ve müştekilerle tanışmıyorum. Bu olayda yetkim yoktur. 2013 yılı temmuz ayında mütevelli heyet üyeliğine seçildim. Resmi olarak 2014 yılında heyet üyeliğinden ayrıldım. Arsa meselelerinin görüşüldüğü toplantılara katılmadım. İlhan Miraboğlu, Necmi Somtaş, Veli Demirci'nin arsa satışı konusunda ilgilendiğini duydum.' şeklinde konuştu.

Sanık Erol Karadurdu ise, 'Ben 2005 yılında Kayseri'ye geldim. Herkes yalan söylüyor. Dün akşam ben otobüs durağında yattım. Hala lüks araçlarla dolaşıyorlar. Bizden 2 arsa aldılar ve ben menzilciyim. Bunlar ise FETÖ. Ankara'da İbrahim isminde bir şahıs var o hala parasını almadı. Bunların yüzünden o arkadaşın hanımı intihar etti. Bende bunların açığını çıkarıyorum diye beni üniversiteye almadılar. Özcan Karasu Erzurumlu, Fetullah Gülen'de Erzurumlu. Benim ilgim yok bunlarla. Ben emlakçıyım. Ömer Bozok, Gazezoğlu, Ahmet Türkmen, benden arsa talebinde bulundular. Ben aracılık ederek, Ayşe Alakuş ile görüştüm. Hiçbir alacağı yoktur. Arsalar değerinde satılmadı. İşlemler başlayınca ben dışarıda kaldım.' ifadelerini kullandı.

Sanıkların savunmalarının alınmasının ardından müştekilerin ifadelerine geçildi.

Genel sekreterle 2 kere görüştüğünü dile getiren müşteki Abdüllatif Kılıç, '500 metre kareye bir daire verelim dediler. Biz kabul etmeyerek 330 metre kareye bir daire istedik. Kabul etmediler. Necmi beyle görüştük, 'burası okul sizde yardımcı olun' dedi. Kabul etmedim. 2012 yılında tekrar eğitim sahasına alındığı için tekrar Necmi beyle görüştük. 250 metre kareye bir ev verilirken bize 500 metre kareye bir ev verdiler.' diye konuştu.

Müşteki Ayşe Alakuş ise 'Beni kandırarak Talas Belediyesi'nin koridorunda imza attırdılar. Elime ne ev geçti ne para. Ben şimdi kiramı ödeyemiyorum. Ben bir daireye razı oldum. Ben bağış yapmışım burç eğitim vakfına, benim neyim varda bağış yapacağım. Ben o imzayı başka yerlerde kullanacaklarını bilemedim.' şeklinde konuştu. Mahkeme heyeti verdiği ara kararda, bu dosyada ve başka dosyalarda yargılanan sanıkların dosyalarının bu davadan tefrikiyle birleştirilmesine, sadece bu davada yargılanan bir kısım sanıkların ise bu dosyada yargılanmalarının devamına karar vererek duruşmayı 19 Nisan 2017 tarihine erteledi

DAVA

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 102 sayfalık, 31 sanıklı iddianamede, 25 müştekiye yönelik ‘Fetullah Gülen terör örgütü adına hareket eden şüphelilerin dini inanç ve duyguları istismar ederek, kamu kurum ve kuruluşlarının aracı kullanmak suretiyle dolandırıcılık suretiyle arsaları almaya çalıştıkları ve ‘nitelikli dolandırıcılık', ‘nitelikli dolandırıcılığa teşebbüs', ‘silahlı terör örgütü üyelik ve yöneticilik' suçlarından dava açıldı. Şüphelilerin, yapılan imar değişikliklerini kullanarak Melikşah Üniversitesi yerleşkesi çevresinde bulunan arsaların sahiplerine, arsalarını üniversite veya bulunduğu Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı'na satmaları konusunda hileli hareketlerde bulundukları, özellikle belediye imar değişiklikleri ve üniversitenin kamulaştırma yapacağını belirttikleri, şüphelilerin bazı vatandaşlara kamuoyunda Fetullah Gülen Cemaati olarak bilinen yapıya maddi destekte bulunmalarını isteyerek vatandaşların dini inanç ve duyguları istismar ettikleri ve bu faaliyetleriyle de çok sayıdaki vatandaşın arsalarını değerinden düşük fiyata satın aldıkları iddia edildi.

(09 Aralık 2017, 17:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11883    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.677.735