Tam
EskidenYeniye
 

Isparta 129 sanıklı Fetö davası

Isparta'da, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen ve Türkiye'deki ilk çatı davası olma özelliğini taşıyan davada, aralarında eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, eski Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile bazı eski rektör yardımcılarının da aralarında bulunduğu 48'i tutuklu 129 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık savunmalarının alındığı sırada, terör örgütü üyesi olmadıkları yönünde yapılan savunmalar Mahkeme Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı tarafından sert şekilde eleştirildi. Türkiye'deki ilk çatı davası olma özelliğini taşıyan davada, 48'i tutuklu 129 sanığın yargılanmasında sona da gelindi. Nihai kararın 11 Aralık Pazartesi günü verileceği açıklanan davada en dikkat çekici son söz ise tutuklu sanık iş adamı Ali İhsan Altunok'un, 'Osman Demirhan il imamı olduğunu kabul etmedikten sonra sözün bittiği yerdeyiz' ifadeleri oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.12.2017 10:50 Isparta'da 48'i tutuklu, 129 sanıklı FETÖ/PDY davasında sanıkların yargılanmasına devam edildi.

04.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma, sanık sayısının fazlalığı ve güvenlik nedeniyle adliyenin konferans salonunda yapıldı.

Duruşmada, iş adamları Bedri Ayhan, Ali İhsan Altınok'un da aralarında bulunduğu tutuklu sanıklar ile tutuksuz yargılanan bazı sanıklar hazır bulundu.

Önceki duruşmalarda İzmir'e nakledilen örgütün sözde 'Isparta bölge imamı' olduğu iddia edilen Osman Demirhan ile örgütün 'Üniversite imamı' Cabir Doğan, eski Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Halil Karakoç ve eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldı.

Duruşmanın sabahki oturumunda, cezaevinde açık görüşü bulunan eski SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile bazı sanıklar yer almadı.

Isparta 2.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı'nın, mahkemeye sunulan örgütün şifreli haberleşme programı bylock raporlarını okumasıyla başlayan duruşma, sanıklara görüşmeleri hakkındaki soruların yöneltilmesiyle devam etti.

'Bana gelen mesajlar ama bazı kişileri tanımıyorum'

SEGBİS ile duruşmaya katılan sanıklardan örgütün sözde 'Isparta bölge imamı' olduğu öne sürülen Osman Demirhan'a 'Han32' kod adıyla yaptığı iddia edilen bylock görüşmelerinin içeriği ve görüşmede adı geçen örgüt üyelerini tanıyıp tanımadıkları soruldu.

Sanık Demirhan ise bahsekonu mesajların hepsini inceleyemediğini belirterek, söz konusu mesajların kendisine gelen mesajlar olduğunu ancak adı geçen bazı kişileri tanımadığını beyan etti.

Bylock iddiaları sanıklar tarafından reddedildi

Duruşmada diğer yandan, sanıklara bylock kullanıcısı olup olmadıkları ve giriş - çıkışları hakkındaki yöneltilen sorular da genel olarak sanıklar tarafından reddedildi.

Bazı sanıklar, Yargıtay'ın daha önceki süreçte verdiği kararlardan emsal göstererek bylock konusunda ikinci bir kişinin bulunması gerektiğini ve yalnızca giriş - çıkış ile suçlama yapılamayacağını savundular.

'Yüzlerce - binlerce konuşma yaptım'

Sanıklardan eski Vali Memduh Oğuz, FETÖ ile irtibatlı bir dernekte esi SDÜ Rektörü İbicioğlu ile birlikte katılımcı ve konuşma olarak katılımda bulundukları konusundaki soruya ise, 'İl Valiliği döneminde yüzlerce - binlerce konuşma yaptım. Konuşmalarda İl Valisinin ne söylemesi gerekiyorsa onu söylemişimdir' yanıtını verdi.

Eski Vali Oğuz ayrıca, konuşmalarını genel olarak hayalen hatırladığını belirtti.

Mahkeme başkanından 'Bu FETÖ'cüler için geçerli' yorumu

Bylock konuşmaları ve mesajlaşmaların birinde 'Allah zalim kişileri yanlışlıkları için hidayete erdirmesin' ibaresinin yer aldığını açıklayan Mahkeme Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı, 'Bu FETÖ'cüler için geçerli' yorumunu yaptı.

Mahkeme Başkanı Yazıcı ayrıca, daha önceki davalarda ve dokümanlarda da 'Şirk koşan rüyalar, terör örgütü elebaşını Peygamberden üstün tutan mail ve mesajlar, hükümet yetkililerini kötüleyen yorumların' yer aldığını sözlerine ekledi.

MAHKEME BAŞKANINDAN TERÖR TEPKİSİ: 'Terör örgütü demek yalnızca PKK gibi çatışmak değildir'

Duruşmanın devamında, sanıklara sorulan sorular ve savunma için verilen söz hakkı sırasında, bazı sanıklar, haklarındaki iddiaları kabul etmeyerek, terör örgütü üyesi olmadıklarını ve devlete karşı kanun dışı hiçbir girişimlerinin olmadığını savunmaları üzerine Mahkeme Başkanı yazıcı sert çıktı.

'Terör örgütü üyesi olmak, yalnızca PKK'lılar gibi çatışmak değildir' diyerek sözlerini sürdüren Mahkeme Başkanı Yazıcı, terör faaliyeti denildiği zaman, 5 bin yıllık tarihi bulunan Türk Devletini yıkmak için yapılan tüm girişimlerin yer aldığını belirtti.

Başkan Yazıcı konuşmasının devamında, FETÖ ihanetinin Hasan Sabbah'tan sonra tarihin en büyük 2'nci ihaneti olduğuna dikkat çekti.

FETÖ'nün örgüt üyelerine verdiği talimatları hatırlatan Başkan Yazıcı ayrıca, 'Adam devletin en kılcal damarlarına kadar sızacaksın diyor, bunları yaparken de hukuku uygun şekilde yapacaksın diyor' ifadelerini kullanarak, 'Hala kalkmışsınız terör faaliyetinde bulunmadım diyorsunuz' yorumunu yaptı.

Sanık savunmalarının alınmasıyla gerçekleşen duruşma, öğleden sonraki oturumla devam edecek.

Öğleden sonraki oturuma katıldılar

Bugünkü açık görüşleri sebebiyle duruşmanın sabahki oturumunda yer almayan eski SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile bazı sanıklar da öğleden sonraki oturumda yer aldılar.

Esasa ilişkin savunmalar alındı

Isparta 2.Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmanın öğleden sonraki oturumunda sanıkların Savcı Mütalaasındaki esasa ilişkin savunmaları alınarak devam etti. Savunmalar sırasında bazı sanık avukatları da Mahkeme Heyeti'nden söz alarak savunmalara ek görüş beyanında bulundu. Sanık savunmaları sırasında, bazı sanıkların tekraren yaptığı konuşmalar üzerine Mahkeme Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı tarafından uyarılarak, verilen söz hakkının yerinde kullanılması yönünde telkin edildi.

Mahkeme Başkanı Yazıcı, 'Bu celse kararı vereceğiz, geçin bunları, davaya ilişkin savunmanızı yapın. Bunlar konuşuldu, yeterli süre verdik, tekrara düşüyorsunuz' şeklinde uyarıda bulundu. Tekraren savunma yapan bazı sanıklar verilen süre zarfında konuşmalarını tamamlayamadan yerini sıradaki sanıklara bırakmak zorunda kaldı.

Uyulan çağrıya göre 'Örgüt üyeliği' değerlendirmesi

Sanıkların savunma yaptığı esnada, örgütün Isparta'daki kapatılan okulu Özel Altınbaşak Koleji hakkında beyan ettikleri görüşler 'Devletin teşvik verdiği özel okuldu' şeklinde benzerlik gösterdi. Bazı sanıklar da çocuklarının kazandıkları özel okul başarı indirimlerinden sonra, onları okuldan almaları halinde indirimlerin toplam bedelini geri ödeme durumuyla karşı karşıya kalacakları için devam etmek durumunda kaldıklarını savundu. Çocuklarını, devlet kanadından yapılan tüm çağrılara rağmen okuldan almayan sanıklara hitaben konuşan Mahkeme Başkanı Yazıcı, örgütün de aynı yönde 'Okuldan almayın' çağrısı yaptığını hatırlatarak, yapılan çağrılardan hangisine uyulmuşsa 'Örgüt üyesi' veya olmadığının da o yönde değerlendirildiğini dile getirdi.

Duruşmaya yarın sabah 09.00'a kadar ara verildi.

05.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşma, sanık sayısının fazlalığı nedeniyle adliyenin konferans salonunda yapıldı.

Duruşmada, iş adamları Bedri Ayhan ve Ali İhsan Altınok'un da aralarında bulunduğu tutuklu sanıklarla, tutuksuz yargılananlardan bazıları hazır bulundu.

Aralarında İbicioğlu'nun da bulunduğu bazı sanıklar açık görüşmelerinin olmasından dolayı, bazıları da savunmalarını yaptıkları için duruşmaya katılmadı.

İzmir'e nakledilen örgütün sözde Isparta bölge sorumlusu olduğu iddia edilen Osman Demirhan ile sözde üniversite sorumlusu olduğu ileri sürülen Cabir Doğan, eski Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Halil Karakoç ve eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Söz verilen tutuklu sanık Osman Demirhan savunmasında örgüte finansal destek sağladığı yönündeki beyanları kabul etmediğini, hakkındaki iddiaların somut belgelerle sunulması gerektiğini, il sorumlusu olmadığını öne sürdü.

Örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in yanına gittiğine yönelik beyanlara Demirhan, Gülen'in yanına takke almak için değil, tavsiye almak için gidildiğini ancak kendisinin gitmediğini iddia etti.

Eski SDÜ Rektör Yardımcısı Süleyman Seydi ise suç unsuru oluşturacak bir eylem gerçekleştirmediğini, üniversitedeki kadrolaşmayla alakasının olmadığını savundu.

Mevkisini hukuka ayrı kullanmadığını ileri süren Seydi, 'Üzerime atılı konular için tek bir delil çıkmadı. Mahkemede dedikoduyla karar verilmiyor. Kendimden eminim ne kadrolaşma ne de görevi kötüye kullanma gibi durumum olmadı. Üniversitenin marka olmasının dışında başka bir çalışma yapmadım. Örgütün içerisinde bulunmadım.' ifadelerini kullandı.

Tutuklu iş adamı Şükrü Top da örgütle aynı çizgide olmadıklarını anlayınca çok önceden kendi kararıyla ilişkisini kestiğini, ayrıldıktan sonra bazı örgüt üyelerinin kendisini arayarak sitemde bulunduklarını iddia etti.

Duruşmaya, yarına kadar ara verildi.

06.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşma, sanık sayısının fazlalığı nedeniyle adliyenin konferans salonunda yapıldı.

Duruşmada, iş adamları Bedri Ayhan ve Ali İhsan Altınok'un da aralarında bulunduğu tutuklu sanıklar ile tutuksuz yargılananlardan bazıları hazır bulundu. Aralarında İbicioğlu'nun da yer aldığı bazı sanıklar açık görüşmelerinin olmasından dolayı, bazıları da savunmalarını yaptıkları için duruşmaya katılmadı.

İzmir'e nakledilen örgütün sözde Isparta bölge sorumlusu olduğu iddia edilen Osman Demirhan ile sözde üniversite sorumlusu olduğu ileri sürülen Cabir Doğan, eski Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Halil Karakoç ve eski Isparta Valisi Memduh Oğuz ile Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlantı kuruldu.

Tutuklu sanık Yusuf Demir, savunmasında, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kurmadığını ve kimseyle konuşmadığını öne sürdü.

Görevi kötüye kullanma suçlamasının kendisine ağır geldiğini ve bu durumun haksızlık olduğunu savunan Demir, hakkındaki beyanların gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Tutuklu sanık Zekeriya Akman ise yurt dışı seyahatlerinin üniversitenin uluslararası vizyonunu geliştirmek ve akademik amaçla yapıldığını öne sürdü.

Üniversitede illegal toplantılar yapmadığı savunan Akman, hakkındaki mobbing yaptığına dair beyanların doğru olmadığını ve bunların soyut delillere dayandığı iddiasında bulundu. Akman, kendisinin üniversitedeki kadrolaşmaya yönelik doğrudan bir suçlamanın olmadığını belirtti.

Mahkemede daha sonra tutuksuz sanıklar esasa ilişkin savunmalarını gerçekleştirdi.

Bazı tutuksuz sanıklar, üniversitedeki evrakta sahtecilikle ilgili suçları kabul etmedi. Tutuksuz yargılananlardan bazıları da daha önce yaptıkları yazılı ve sözlü savunmalarını tekrar ettiklerini bildirdi. Savunmalarına ekleyecek bir şeyin olmadığını dile getiren sanıklar, beraatlerini istedi.

Bugünkü oturumu tamamlanan duruşmada, yarın sanıklara son sözleri sorulacak.

07.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşma, sanık sayısının fazlalığı nedeniyle adliyenin konferans salonunda yapıldı.

Duruşmada, eski SDÜ Rektörü Prof. Dr. İbicioğlu, eski Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Tuğrul Sezer, iş adamları Bedri Ayhan ve Ali İhsan Altınok'un da aralarında bulunduğu tutuklu sanıklarla tutuksuz yargılananlardan bazıları hazır bulundu.

İzmir'e nakledilen örgütün sözde Isparta bölge sorumlusu olduğu iddia edilen Osman Demirhan ile sözde üniversite sorumlusu olduğu ileri sürülen Cabir Doğan, eski Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Halil Karakoç ve eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Duruşma bazı derneklerin davaya katılım taleplerinin okunmasıyla başladı. Mahkeme heyeti taleplerin reddine karar verdi.

Söz verilen eski Isparta Valisi Oğuz, bu yaşına kadar hiçbir örgüte, cemaate ve tarikata üye olmadığını iddia etti.

Kendisine kumpas kurulduğunu ileri süren Oğuz, '70 yaşındayım. Yemin ediyorum bir saniye bile örgütle işim olmadı. Bana yapılan bu kumpas aydınlatılacak. Mahkeme heyetine güveniyorum.' dedi.

Eski SDÜ Rektörü İbicioğlu ise FETÖ ile iş birliği yapmadığını öne sürdü.

Hastaneye alınan kişilerin devlet memuru olduğunu savunan İbicioğlu, 'Dört ay önce rüya görmüştüm ve bunu size daha önce anlatmıştım. Hayırlı bir rüyaydı ve sizin de bu rüyayı hayra yormanızı istiyorum. Halen tutukluyum. Nasıl oldu anlamadım, kendimi terörist olarak buldum bir anda. Tahliyemi talep ediyorum.' diye konuştu.

Diğer tutuklu ve tutuksuz sanıklar da haklarındaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını öne sürüp, tahliye ve beraatini istedi.

Mahkeme Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı dosyanın kapsamlı olduğunu, heyet halinde toplanıp, dosyaları tartışarak hüküm vereceklerini söyledi.

Mahkeme heyeti duruşmayı 11 Aralık'a erteledi.

KARAR PAZARTESİ AÇIKLANACAK

Türkiye'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ilk çatı davası olma özelliği taşıyan ve aralarında eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, eski SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, örgütün sözde Isparta sorumlusu Osman Demirhan, sözde üniversite sorumlusu Cabir Doğan ile çok sayıda iş adamı ve akademisyenlerin bulunduğu 48'i tutuklu 129 sanıklı davada sona gelindi.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2016 yılı Mart ayında düzenlenen, FETÖ/PDY operasyonunun ardından haklarında 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme', 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme', 'şantaj', 'özel hayatın gizliliğini ihlal', 'resmi belgede sahtecilik', 'zimmet', 'icbar suretiyle irtikap', 'görevi kötüye kullanma', '6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet' ve 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak' suçlamalarıyla dava açılan 48'i tutuklu, 75'i tutuksuz, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen ile birlikte 6'sı firari toplam 129 sanığın Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılanmasında bugün son duruşma görüldü.

Sanık fazlalığı ve güvenlik gerekçesiyle adliyenin konferans salonunda gerçekleştirilen duruşmaya, tutuklu sanıklardan örgütün sözde Isparta sorumlusu Osman Demirhan, eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, örgütün sözde üniversite sorumlusu Cabir Doğan ile eski SDÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

'Demirhan 'il imamı' olduğunu kabul etmiyorsa, sözün bittiği yerdeyiz'

Hacı Mustafa Yazıcı başkanlığındaki Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, geçtiğimiz gün esasa ilişkin savunmaları tamamlanan tutuklu sanıklara son sözlerini sordu. Davanın son duruşmasında tutuklu sanıklardan iş adamı Ali İhsan Altınok, 'Osman Demirhan 'il imamı' olduğunu kabul etmedikten sonra sözün bittiği yerdeyiz. Adalete güveniyor, tahliyemi talep ediyorum' diye konuştu.

'Bir anda kendimi terörist olarak buldum'

Tutuklu sanıklardan eski SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu ise mahkeme başkanına, 4 ay önce gördüğü rüyayı hatırlattı. İbicioğlu, '4 ay önce gördüğüm rüyamı size daha önce arz etmiştim. Hayırlı bir rüyaydı ama halen tutukluyum. 20 aydır hapisteyim. Bir anda kendimi terörist olarak buldum. Tahliyemi talep ediyorum' ifadelerini kullandı.

'Benim için kurulan bir kumpastı'

Tutuklu sanık eski Isparta Valisi Memduh Oğuz da 70 yaşında olduğunu ve hiçbir dönem bir gruba, cemaate, tarikata mensup olmadığını belirterek, 'Vatana canım feda olsun. Bu benim için kurulan bir kumpastı. Yüce mahkeme bu kumpası aydınlatacaktır. Burada aydınlanmasa bile tarih aydınlatacaktır. Size ve yüce adalete güveniyorum' şeklinde konuştu.

Nihai karar 11 Aralık'ta verilecek

Öte yandan, diğer tutuklu ve tutuksuz sanıkların tamamı da suçsuz olduklarını beyan ederek, tahliye talebinde bulundular. Mahkeme Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı, bu aşamadan sonra mahkeme heyetinin kendi aralarında bir değerlendirme yapacağını ifade ederek, nihai kararın 11 Aralık Pazartesi günü saat 14.00'de verileceğini dile getirdi.

Paralel yapı-14 Mart (2016) 'Isparta 129 sanık Isparta ve Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yapılanması' davası

(10 Aralık 2017, 10:50)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11925    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.250.194