Tam
EskidenYeniye
 

Selimiye Kışlası Darbe davası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Selimiye'de bulunan 1. Ordu Komutanlığı'nda yaşananlar ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün Üsküdar yerleşkesinin ele geçirilmeye çalışılmasına ilişkin 49'u tutuklu 128 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.12.2017 13:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Selimiye'de bulunan 1. Ordu Komutanlığı'nda yaşananlar ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün Üsküdar yerleşkesinin ele geçirilmeye çalışılmasına ilişkin 49'u tutuklu 128 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

11.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Bakırköy Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda görülen duruşmaya, 49 tutuklu sanık, 19 tutuksuz sanık ile taraf avukatları ve izleyiciler katıldı.

Olay tarihinde takım komutanı olan eski üsteğmen Doğa Ödağacıoğlu, yaptığı savunmasında, 15 Temmuz akşamında bölük komutanı olan eski Yüzbaşı Volkan Dede tarafından aranıp çağrılması üzerine Selimiye Kışlasına gittiğini söyledi. Kışladayken Dede'nin kendisine sıkıyönetim ilan edildiğini söylediğini ifade eden Ödağacıoğlu, tank sesi duyduğunu ve bunun üzerine dışarıda iki tankın olduğunu, insanların tankın etrafını çevirdiğini ve olaylar yaşandığını, tanktaki askerlerin içeri girmek istediğini anlattı.

Bir askerin anahtar getirdiğini ve komutanın emri olduğunu belirterek tankların içeri alınmasını istediğini kaydeden Ödağacıoğlu, askerin kapıyı açmasıyla tankların içeri girdiğini, bunun üzerine Volkan Dede'ye neler olduğunu sorduğunu iddia etti.

Ödağacıoğlu; 'Volkan Dede, Cem Albay (Fenerbahçe Orduevi'nden sorumlu olan Albay İbrahim Cem Gültekin) ile telefonda görüşüyordu. Volkan Dede, Cem Albay'ın, Selimiye Kışlasının kalkışmanın içerisinde olduğunu söylediğini ve kendisi gibi olan askerlerin kışladan çıkması gerektiğini söylediğini anlattı. Bunun üzerine bana sivil kıyafetlerim olup olmadığını sordu. Ben de spor kıyafetlerim olduğunu söyledim ve gidip üstümü değiştirdim. Daha sonra kışladan çıktık.' ifadelerini kullandı.

Tutuksuz sanık Astsubay Salih Aydemir, teknik personel olduğunu, 15 Temmuz akşamında muhabere sorumlusu nöbetçi İsmail Çakırer'in kendisini aradığını ve muhaberede arıza olduğunu, bunun üzerine kışlaya gelmesi gerektiğini söylediğini aktardı.

Daha önce de bu şekilde çağrıldığında kışlaya gittiğini iddia eden Aydemir, telefon ve giriş kartını alarak muhabere merkezine gittiğini, içeride aşırı telefon yoğunluğunun olduğunu, yoğunluk nedeniyle telefonların çalışmadığını ve yeniden kapatıp açılması gerektiğini ifade etti.

Darbe girişiminden televizyonda haberdar olduğunu ileri süren Aydemir, dönemin 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın konuşmasını duyduğunu ve darbe girişiminin içerisinde olmadıklarını düşündüğünü öne sürdü. Darbe girişimini duyduktan sonra herkeste bir şaşkınlık oluştuğunu öne süren sanık Aydemir, daha sonra sabah saatlerinde kışladan çıktığını ve misafirhaneye gittiğini iddia ederek, 'Teknik personel olarak arızaya çağrıldığım zaman gidip yapmak zorundayım. Hiçbir şeye karışmadım. Amirlerimin emirleri doğrultusunda hareket ettim. (Muhabere merkezine) Silahla da gitmedim. Muhtemelen reset atıp (kapatıp açıp) gelirim diye düşündüm.' diye konuştu.

Selimiye Kışlasında muhaberede uzman çavuş olarak görev yaptığını anlatan tutuksuz sanık Erkan Erdayandı, santral operatörü olduğunu, telefonlara cevap verdiğini, bir nevi müşteri temsilcisi olduğunu anlattı.

Olay tarihinde kendisinin arandığını ve aşırı telefon yoğunluğu olduğunu, acilen kışlaya gelmesi gerektiğinin söylendiğini ileri süren Erdayandı, bunun üzerine muhabere merkezine gittiğini, yoğun telefon olduğunu, askerlerin ailelerinin daha çok aradığını ve askerlerin durumunu sorduğunu söyledi.

Dışarıdan geldiği için sivil olduğunu ve ordu komutanının açıklamalarını televizyondan duyduklarını ifade eden sanık Erdayandı, nizamiyeden çıkışın ve girişin olmadığını, sabah saatlerinde nizamiyeden çıktıklarını aktardı.

Tutuksuz sanık Uzman Çavuş Suat Afşit, '(15 Temmuz akşamı) Üsteğmen S.G. beni aradı ve yoğunluk olduğunu, kışlaya gelmem gerektiğini söyledi. Bende 3 No'lu nizamiye kapısına geldim. Turnikelerin orada kartımı okutup içeri girecektim. Bu sırada nöbetçi askerler, 'Kimsin?' diye sordu. Ben de 'personel' dedim ama 'ellerini yukarı kaldır' dediler. Ellerimi yukarı kaldırdım. 'Diz çök' dediler ve diz çöktüm. Bu sırada turnikelerin oradaki ağacın oradan asker geldi ve kafama silah dayadı. Daha sonra Doğa Üsteğmen (Ödağacıoğlu) geldi. Ben de 'Üsteğmenim ne oluyor, terörist muamelesi yapıyorsunuz?' dedim. Bana neden geldiğimi sordu. Ben de yoğunluk olduğunu ve S. Üsteğmenin beni çağırdığını söyledim. Bunun üzerine 'hiçbir yere uğramadan direk yukarı çık' dedi.' şeklinde konuştu.

Duruşma, diğer sanıkların savunmalarının alınması için yarına ertelendi.

12.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Bakırköy Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda yapılan duruşmaya, 49 tutuklu sanık, 15 tutuksuz sanık ile taraf avukatları ve izleyiciler katıldı.

Olay tarihinde 'er' olarak görev yapan bazı tutuksuz sanıklar, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşma salonuna bağlanarak savunma yaptı.

Tutuksuz sanık er Feyyaz Baki, SEGBİS aracılığıyla yaptığı savunmasında, emir kulu olduğunu ve komutanların Üsküdar'daki Çevik Kuvvet yerleşkesine kendisini zorla götürdüklerini iddia etti.

Kışladan çıkmadan önce kendilerine 'tatbikat' yapılacağının söylendiğini ileri süren Baki, Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) aracıyla Üsküdar'a vardıklarında ise polis ile göstericiler arasında kavga çıktığını ve bu sebeple 'polise yardım' amacıyla gittiklerinin söylendiğini anlattı.

ZPT aracının içerisinde kendisine iki adet şarjör verildiğini ama bu şarjörleri silahına takmadığını öne süren Baki, Uzman Çavuş Yasin Ay'ın 'Şarjörü doldurun ama sakın ateş etmeyin, şimdi zaten polise teslim olacağız.' dediğini savundu.

SEGBİS aracılığıyla savunma yapan tutuksuz sanık er Halil İbrahim Sarpkaya da 15 Temmuz akşamı kışlada içtima alındığını ve bu sırada ortamda panik havası olduğunu söyledi.

Daha sonra kışlaya araçlarla mühimmat getirildiğini ve söz konusu mühimmatları tanka yüklediklerini ifade eden Sarpkaya, bir saat sonra tanka binerek kışladan çıktıklarını aktardı. Üsküdar'daki Çevik Kuvvet yerleşkesine gittiklerini, burada olaylar olduğunu ve polise teslim olduklarını söyleyen Sarpkaya, daha önceden hiç silahla ateş etmediğini ve nöbetlerde de kendisine boş silah verildiğini ileri sürdü.

SEGBİS'le savunma yapan tutuksuz sanık er Neşet Barış Kalaycı ise eski Tabur Komutanı Yarbay İrfan Arat'ın habercisi olarak görev yaptığını, 15 Temmuz akşamı 'tatbikat' bahanesiyle bir otomobille Arat'la beraber kışladan çıktığını söyledi. İrfan Arat'ın ön koltukta oturduğunu, er Mustafa Karakaya ile kendisinin de arka koltukta oturduğunu anlatan Kalaycı, 'İrfan Arat, elbise getirmişti. Araçtayken üniformasını değiştiriyordu. WhatsApp'tan yazışıyordu. Bir ara 'Hay aksi WhatsApp durdu mu? diye sordu. Bir de tık tık WhatsApp sesi geliyordu.' ifadelerini kullandı.

Duruşma, diğer sanıkların savunmalarının alınması için yarına ertelendi.

13.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Bakırköy Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda yapılan duruşmaya, 49 tutuklu sanık, 9 tutuksuz sanık, taraf avukatları ve izleyiciler katıldı.

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık er Çağlar Tahtakın, 15 Temmuz'da eski Yarbay Fatih Karakaya'nın kışlaya geldiğini ve komutanlarla toplantı yaptığını, toplantıdan sonra gece 'tatbikat' olacağının söylendiğini anlattı.

Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) araçlarının mühimmat alıp geldiğini ifade eden Tahtakın, daha sonra Üsküdar'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün yerleşkesine gittiklerini ve burada polise teslim olduklarını savundu.

Tutuklu sanık eski Uzman Çavuş Yusuf Akülger de 15 Temmuz'da saat 20.48 sıralarında askerlerin bulunduğu WhatsApp grubuna, tatbikat yapılacağından dolayı toplandıklarına dair bir mesaj geldiğini, bu mesaj üzerine evinden kışlaya gittiğini iddia etti.

Kışladayken üzerine zimmetli piyade tüfeğini aldığını ve tanka gittiğini aktaran Akülger, tanka mühimmat yüklendiğini ve daha sonra kışladan çıktıklarını belirtti.

Tugay komutanının (eski Tuğgeneral Özkan Aydoğdu) elindeki el feneriyle nizamiyeden dışarıya işaret ettiğini ve bunun üzerine dışarıya çıktıklarını, Bostancı Köprüsü'ne geldiklerinde bir süre beklediklerini söyledi.

Telsizden Çevik Kuvvet'e yönelik müdahale olduğu ve bu yüzden desteğe gittiklerinin söylendiğini ileri süren Akülger, 'Üsküdar'da Çevik Kuvvet'in oraya gittik. Ara sokaklarda sıkıştık, doğalgaz patlaması olmuş. Bunun üzerine bölük komutanı Gökhan Yıldız, 'dönüyoruz' dedi. Daha sonra adını sonradan öğrendiğim Mihrimah Sultan Camisi'nin orada halk bizi durdu. 'Siz ne yapıyorsunuz, darbe yapıyorsunuz.' dediler. Daha sonra gelen polis ekiplerine teslim olduk.' dedi.

Sanık Akülger sözlerinin devamında, gözaltındayken eski Üsteğmen Gökhan Yıldız'a bu olaylardan haberi olup olmadığını sorduğunu, Yıldız'ın ise kışladan çıkmadan 10, 15 dakika önce haberinin olduğunu ama korktuğu ve stresli olduğu için kendilerine söylemediğini anlattığını öne sürdü.

Duruşma, diğer sanıkların savunmalarının alınması ve müştekilerin dinlenilmesi için yarına ertelendi.

15.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Bakırköy Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda yapılan duruşmaya, 47 tutuklu sanık, 11 tutuksuz sanık, taraf avukatları ve izleyiciler katıldı.

Söz verilen bazı tutuklu sanıklar, tahliyelerini istedi. Bazı sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyelerini ve OYAK'taki hesaplarından tedbir kararlarının kaldırılmasını talep etti.

Duruşma, sanık avukatlarının taleplerinin alınmasıyla devam etti.

Söz alan tutuklu sanıklar tahliyelerini talep ederken, tutuksuz sanıklar duruşmalardan vareste tutulma talebinde bulundu.

Bazı sanık avukatları da müvekkillerinin OYAK hesaplarındaki tedbirin kaldırılmasını ve tahliyelerini istedi.

Mahkeme Başkanı Fikret Demir, sanık avukatlarının taleplerinin alınmasına Pazartesi günü devam edileceğini söyledi.

Duruşma 18 Aralık Pazartesi gününe ertelendi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Bülent Başar ve Hikmet Pak tarafından hazırlanan iddianamede, darbe girişimi sırasında 1. Ordu Komutanı olan Orgeneral Ümit Dündar ve Üsküdar'da art arda geçen 2 tankın önüne yatarak onları durdurmaya çalışan Sabri Ünal'ın da aralarında bulunduğu 28 kişi, 'müşteki-mağdur' sıfatıyla yer alıyor.

Albay, yarbay ve yüzbaşı rütbelerindeki 55 subay, astsubaylar ve bir sivil olmak üzere 54'ü tutuklu 128 kişinin 'sanık' sıfatıyla yer aldığı iddianamede, tüm sanıklar hakkında 'cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs', 'cebir ve şiddet kullanarak TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya TBMM'nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs', 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 7 yıl altı aydan on beşer yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

İddianamenin tek sivil şüphelisi olan ve terör örgütünün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullandığı belirtilen öğretmen Feyzullah Şahan hakkında da aynı suçlardan üç kez ağırlaştırılmış müebbet ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İddianamede, aralarında subayların da bulunduğu sanıklar Ali Demici, Mehmet Kanbur, Tuğrul Kekeç, Gökhan Arıkan, Servet Demir, Emre Ersan, Bekir Karadayı, Semih Özdemir, Gökhan Türe, Gökhan Atavcı, Mithat Aydın, Sergen Güçlü, Bilal Dursun, İsmail Küçükmadan, Gökhan Yıldız, Cüneyt Ölmez, Ömer Faruk Kıcırlı, Kadir Güven, Fatih Cantürk, Arda Can Yarar, Yasin Ay, Ali Güngör, Eyüp Akkaya ve Ertan Gümüştaş hakkında da 'kasten öldürmeye teşebbüs', 'kasten yaralama', 'mala zarar verme' ve 'kamu malına zarar verme' suçlarından ayrı ayrı 6 yıl ile 141 yıl arasında değişen hapis cezaları öngörülüyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-10 Mayıs (2017) 'İstanbul 128 sanık 1. Ordu Komutanlığı Darbe Yap.' davası

(16 Aralık 2017, 13:05)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11967    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.126.069