Tam
EskidenYeniye
 

Konya 486 sanıklı Fetö davası

Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 179'u tutuklu 486 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.12.2017 13:58 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 179'u tutuklu 486 sanığın yargılanmasına devam edildi.

12.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez Meram ilçesinde özel hazırlanan Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen duruşmaya sanıklar, yakınları ile avukatları katıldı.

Tutuksuz sanıklardan Ömer H. FETÖ'nün Konya il yapılanmasında büyük bölge muhasebeciliğiyle görev aldığını kabul etti. 2010'da örgüte ait dershanelerde çalışmaya başladığını belirten Ömer H, '2013-2014 yılları arasında büyük bölge muhasebeciliği yaptım. Eyalet muhasebecisine bağlı olarak görev yapıyor, halk dilinde 'çantacı' denebilecek tabirle sadece büyük bölge imamından aldığım parayı eyalet muhasebecisine teslim ediyordum. Yani ayak işleri yapıyordum.' diye konuştu.

Örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullandığını itiraf eden Ömer H, 'Bu program üzerinden yaptığım haberleşmeler örgütsel içerikli değildi.' dedi.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ömer H'ye 'Örgüt için yaptığın para toplamak değil miydi zaten? 'Tanzanya'ya su kuyusu yapacağız' şeklinde görüşmeler yapıp para toplamıyor muydunuz?' diyerek tepki gösterdi.

Ömer H. de esnaftan para, himmet toplamadığını, örgüt mensuplarıyla gündelik yaşantıya dair yazışmalar yaptığını öne sürdü.

Sanık, esnaftan himmet adı altında örgüt için finans sağlayanların muhasebeciler olduğunu, kendisinin büyük bölge muhasebecisi olarak kurye gibi taşıyıcılık yaptığını savundu.

Örgütteki görevinden 2004'te ayrıldığını ve bağlantısını kopardığını söyleyen Ömer H. sosyal medya hesabında yaptığı terörist elebaşısı Fetullah Gülen lehine paylaşımları için, 'O sıralarda örgütte çalıştığımız için niyetlerini tam olarak anlayamıyorduk. O yüzden, bu içerikleri ben hazırlamadım ama başkasına ait bu gönderileri beğenerek, paylaştım.' ifadesini kullandı.

Tutuksuz sanıklardan, ilgili iddianamede bölge lise talebe mesullüğü yaptığı belirtilen Lütfi D. de örgütle 2009'da üniversite sınavlarına hazırlanırken dershanede tanıştığını söyledi.

Örgüte ait ev veya yurtlarda kalmadığını dile getiren Lütfi D, örgüt evlerinde kalan öğrencilere ders verdiğini, lise talebe mesullüğü yaptığını kabul etti.

'Ne yaptıysam dini ve milli duygularla yaptım.' diyen Lütfi D. 17-25 Aralık'tan sonra yapının gerçek niyetini anlayarak FETÖ'yle bağlantısını kestiğini söyledi.

13.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince, Büyükşehir Belediyesince merkez Meram ilçesinde özel hazırlanan Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen duruşmaya sanıklar, yakınları ile avukatları katıldı.

Tutuksuz sanıklardan FETÖ'nün Konya il yapılanmasında görev almakla suçlanan İbrahim E, 50 yıldır Konya'da doktorluk yaptığını söyledi.

Akademisyen ünitesinden sorumlu mütevelli olduğu iddia edilen İbrahim E, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, 'Hiçbir akademisyene örgüt propagandası yapmadım.' dedi.

Örgütle bağlantısının kendisine yapılan bazı davetlere iştirakıyla ilgili olduğunu anlatan İbrahim E, 'Hayatımın çeşitli dönemlerinde Fetullah Gülen ile kesiştiğimiz program veya mekanlar oldu. O zaman daha cemaat ortada yoktu, 'düz bir adam'dı. İlk kez 1971 yılında bir arkadaşım evime getirdi, yemek yedirdim. Sonra birkaç defa başka yerlerde de görmüştüm. O adamın o sıralarda bu tür faaliyetleri yoktu. Fetullah Gülen, 90'lı yılların sonunda, Amerika'a kaçmadan önce Konya'da bir vaaz vermişti. En son orada görmüştüm.' diye konuştu.

Sanık İbrahim E, 2007-2014 tarihleri arasında Büyükkoyuncu Hizmet Vakfı'nda yönetim kurulu başkanlığı yaptım. 2014 yılı Temmuz ayında buradan istifa ettim. Bu vakıfla ilgilenmemi, önceden tanıştığımız İbrahim Koyuncu vasiyet etmişti.' ifadelerini kullandı.

Tutuksuz sanıklardan Özcan D. de 1992-1993 yıllarında örgütle tanıştığını söyledi.

Hisse sahibi olduğu otelde FETÖ toplantıları yapıldığını anlatan Özcan D, bunların büyük bir kısmını bağış olarak karşıladıklarını dile getirdi.

Sanık Özcan D, Örgüte yaptığı maddi yardımın yıllık ortalama 25-30 bin lira civarında olduğunu belirterek, 'Yapı içerisindeyken sohbetlere katıldım. Çocuklarımı örgüte ait okullarda okuttum. Eş dosttan örgüt için ayni yardım topladığım oldu. Örgüte kardeşlerimle annemin vasiyeti üzerine bir yurt yaptırarak bağışladık. 2007 ya da 2008 yılında da Amerika'ya gittiğimde Gülen'i ziyaret ederek buradaki sohbetini dinledim.' diye konuştu.

'İngilizce olduğu için kullanamıyordum'

Özcan D, örgüte ait bir dershane bir hastane ve bir de eğitim kurumuna kağıt üzerinde sermayesiz ortak edildiğini belirtti.

Tutuksuz sanıklardan Mustafa G. ise 1999 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak öğretmenlik yapmaya başladığını söyledi.

Doktorlara yönelik sohbet hocalığı yaptığını belirten Mustafa G, 'Burada dini içerikli dersler verdim. Serbest zamanlarda cemaatin hizmetlerinden de bahsettim.' ifadelerini kullandı.

ByLock kullanıcısı olduğu ve söz konusu programa 557 kez giriş çıkış yaptığı tespit edilen sanık, 'Bu program üzerinden mesaj göndermedim. Sadece gelen mesajları okuyordum. Zaten programın arayüzü İngilizce olduğu için kullanamıyordum.' dedi.

Mustafa G, cemaat olarak bildiği örgüte bilmeden hizmet ettiği için pişman olduğunu kaydetti.

14.12.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince Büyükşehir Belediyesince merkez Meram ilçesinde özel hazırlanan Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'nda görülen duruşmada, tutuksuz yargılananlar ile daha önce savunması alınmayan tutuklu sanıklar dinlendi.

Duruşmaya, sanıklar, yakınları ile avukatları katıldı.

Tutuksuz sanıklardan örgütün Konya il yapılanmasında üst düzey mütevelli olarak görev almakla suçlanan Öner B, dış ticaretle ilgili örgüte ait bir derneğe 1998'de iş adamı sıfatıyla üye olduğunu söyledi.

Bu derneğe 2000 yılında başkan olduğunu belirten Öner B, 'Buradaki faaliyetlerimiz dış ticaretle ilgiliydi. Bazen sohbetlere ve örgütün inşaatlarla ilgili toplantılarına katıldım. İnşaatlar konusunda ayni yardımlarda bulundum. Ayrıca her yıl ortalama 10 bin lira kadar nakdi yardımda bulundum. Çevremdekilerden de o zaman 'cemaat' diye bildiğim bu yapı için yardım topladığım olmuştur. Bu faaliyetlerim 2008 yılına kadar devam etti.' ifadelerini kullandı.

Öner B, 2008 yılında maddi sıkıntılar yaşadığı için dernek başkanlığından ayrıldığını, kendi işlerine yöneldiğini dile getirdi.

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen Öner B'nin 'Pişmanım. Bir suç kastıyla, terör örgütü olduğunu bilerek faaliyet göstermedim. Piyasada itibarımız zedelendi. Cirolarımız üçte bir oranında düştü.' dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, 'Ciroların düştü diye mi pişmansın. Bu mu pişmanlığın?' diyerek tepki gösterdi.

Tutuksuz sanıklardan Mehmet Ö. de 1990'lı yıllardan 2009'a kadar örgütün sohbet toplantılarına katıldığını itiraf etti.

Mehmet Ö, 2009 yılı öncesinde katıldığı sohbetlerde kendisinden kurban, himmet, burs adı altında örgüt için yardım istendiğini kaydetti. Hiçbir zaman bu tür bir yardımda bulunmadığını savunan Mehmet Ö, 'Sohbete geldiğimde usulden 5-10 lira sadaka veriyorduk. Orada 'Geç geldiyseniz siz 10 lira verin. Erken gelen 5 lira versin.' diyerek sadaka toplarlardı.' diye konuştu.

Sanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan birinin tutuklanmasına karar verdi. Bu kararla davada tutuklu sayısı 180'e yükseldi.

Duruşma, 10 Ocak 2018'e ertelendi.

Paralel yapı-21 Temmuz (2017) 'Konya 486 sanık (ilk 527 sanık) Hava Kuv.vetleri Yap./Darbeye destek' davası

(16 Aralık 2017, 13:58

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11970    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.654.386