Tam
EskidenYeniye
 

İzmir 279 sanıklı Darbe davası

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu 279 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.12.2017 14:04 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu 279 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

20 Aralık'ta İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu sanık eski Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Kubilay Selçuk'un emir astsubayı Enis Çakır ve avukatı ile bazı taraf avukatları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayda alınan duruşmada, Çakır'ın baskı altında kalmamak için diğer sanıkların duruşmada olmamasına ilişkin talebi doğrultusunda tutuklu ve tutuksuz sanıklar salonda hazır edilmedi.

Daha önce İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve cumhuriyet savcılığında ifade verdiğini, daha önce değinmediği bazı olaylar hakkında beyan vermek istediğini mahkeme heyetine ileten Çakır, FETÖ ile ilgili bazı bilgiler paylaştı.

Ortaokul yıllarında örgütle bağlantısının başladığını, bu dönem ve lise yıllarında FETÖ ile bağlantılı örgüt evlerine gidip geldiğini ancak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı bölümünde okuduğu iki yılda örgüt evlerinde kaldığını itiraf eden Çakır, askerlik mesleğini sevmesinin yanı sıra kendisinden sorumlu örgüt abilerinin yönlendirmeleriyle astsubay olduğunu söyledi.

Tavşanlı'da eğitim gördüğü sırada örgütün sözde ilçe, il ve bölge imamlarıyla tanıştığını, bunların da örgüt içerisinde tayine tabi olduğunu, teşhis ettiği bu isimleri ilgili makamlara ilettiğini dile getiren Çakır, astsubaylık sınavlarına üç arkadaşıyla hazırlandığını, örgüt tarafından kendilerine soru verilmediğini ancak soruların nerelerden çıkacağına ilişkin bilgiler verildiğini belirterek, 'Abiler, isimlerimizi ilgili yer olan sınav komisyonuna veriyorlardı. O isimler de FETÖ'yle bağlantılı kişilerdi. Birlikte ders çalıştığımız üç kişi sınavı kazanarak mesleğe başladık. Abiler, görev sırasında teyemmüm yoluyla nasıl abdest alınır ve ima yoluyla nasıl namaz kılınacağına ilişkin bize talimat veriyordu. Göreve başladıktan sonra bu şekilde ibadet yapan birçok örgüt mensubunu gördüm. Hatta bazıları kendisini belli edecek şekilde orta yerde, tabiri caizse kabak gibi ibadet ediyordu.' dedi.

'FETÖ'nün askeri yapılanmasında tedbir çok önemlidir. Bize söylenen şuydu: 'Hangi kişinin cemaatten olduğunu öğrenseniz bile bunları kesinlikle aranızda konuşmayın.' diyen Çakır, Ankara'da görülmesine devam edilen Akıncı Üssü Davası'nın tutuklu sanıklarından Kubilay Selçuk ve Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada mahkumiyet alan FETÖ'nün sözde 'Çiğli üs imamı' eski Başçavuş Zekeriya Kuzu'nun söylemlerinden bu davada yargılanan bazı isimlerin örgüt mensubu olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Araçta FETÖ elebaşını dinletmiş

Mahkemeye ileteceği bu isimlerin örgütle mensubiyetine bizzat şahitlik etmediğini aktaran Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Daha önceki ifadelerimde, Kubilay Selçuk ve Zekeriya Kuzu'nun söylem ile davranışlarından tutuklu sanıklar eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Hasan Hüseyin Demirarslan, eski Hava Eğitim Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Veyis Savaş ve eski Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı Harekat Eğitim Komutanı Albay Ramazan Elmas'ın bu yapıdan olduğunu söyledim. Bu şahıslarla bir husumet ya da garezim yok. Selçuk ve Kuzu'nun söylemlerinden bu isimleri verdim. Kuzu ve Selçuk birbirinden hiç ayrılmazdı. Bir gün ben, Selçuk ve Kuzu sivil kıyafetlerle Urla ilçesine gidiyorduk. Yola çıktığımızda Selçuk, araçta Fetullah Gülen'in bir vaazını dinlettirdi. Şaşırdım. Selçuk bana, dini bir terim sordu, buna cevap veremedim. Dönüşte beni Karşıyaka ilçesindeki Örnekköy semtine bırakmadan önce, Selçuk, Kuzu'ya Gülen'in vaazını açtığı için 'Biraz ileri gittim.' diye söyledi.'

Çakır, mahkeme başkanının 'Kubilay Selçuk ve Zekeriya Kuzu senin örgütle bağlantını bilmiyor muydu?' sorusuna 'Kesinlikle bilmiyorlardı. Örgütten bize 'Cemaatten olan kişilerle ilgili, bunlar babanızın oğlu olsa da bu tür şeyler konuşmayın.' diye talimat verilmişti.' diye cevap verdi.

Kuzu ve Savaş'la ilgili bildiklerini anlatan Çakır, şu ifadeleri kullandı:

'Demirarslan'ın oğlu öldürüldüğü için bir cenaze töreni düzenlenmişti. Bu törene Kuzu'nun da katıldığını cenazeye ilişkin fotoğraflardan görmüştüm. Kuzu, bununla ilgili 'Demirarslan bana sarılmış ve oğlu için dua istemişti.' diye ifadeler kullanmıştı. Bu normalde herkese normal gelebilir ancak cenaze törenine birçok astsubay katılmıştı ancak Demirarslan'ın Kuzu'ya bu şekilde sarılması dikkatimi çekmişti. Bu durumdan şüphelendiğim için burada söylüyorum. Veyis Savaş'la ilgili olarak da söyleyeceklerim var. Bir gün, Kubilay Selçuk, Savaş'ın bir emir astsubayına ihtiyacı olduğunu söyledi. 'Bunda ne var?' diye sorabilirsiniz. Ancak koskoca Hava Eğitim Tugayı'nda emir astsubaylığı yapacak kimse yoktu da Çiğli'den böyle bir talepte bulunuyordu. Bu durum da tuhafıma gitmişti. Zekeriya Kuzu, 'Mahmut' isminde birini Savaş'a gönderdi çünkü Savaş, bu tür görevlendirmelerde Kuzu'nun etkili olduğunu biliyordu.'

Kuzu'nun 'Hava Kuvvetleri Komutanlığı ele geçti' sözleri

Akıncı Üssü davasında yargılanan eski orgeneral Akın Öztürk'ün Hava Kuvvetleri Komutanlığı (HKK) yaptığı döneme de değinen Çakır, 'Akın Öztürk'ün kuvvet komutanı olduğu dönemde, örgütle bağlantısı olan muvazzaf astsubay ve subaylar hiç sektirilmeden TSK'ya alındı. Bunu Zekeriya Kuzu bizzat anlattı. Kuzu, 'Hava Kuvvetleri Komutanlığı ele geçti. Bizden olmayan hiç kimse artık kolay kolay buraya giremez.' dedi. FETÖ'den olmayanlar çok başarılı olsalar dahi bir bahane bulunarak sınavdan eleniyordu. Darbe girişiminden önce görev yapan HKK'daki emir astsubayların genç isimlerden olması dikkat çekicidir.' dedi.

'Kubilay Selçuk havacı generallerin abisidir'

Kuzu'nun Selçuk'la ilgili 'Kubilay Selçuk, İzmir'de görev yapan havacı generallerin abisidir.' dediğini iddia eden Çakır, bunların dışında bu davanın tutuklu sanığı Mehmet Emre Doğru ve tutuksuz sanık E.Ç'nin de yapıyla irtibatlı olduğunu savundu.

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediği için cezaevinde tek kişilik koğuşta kaldığını, tutuklu sanıklar Elmas, eski NATO Kara Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Salih Sevil, İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Osman Nadir Saylan ve eski Foça Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Yaşar Çamur ile Murat adında bir albayın kaldığı koğuşlarının, koğuşuyla yakın olması nedeniyle bazı konuşmalarını duyduğunu ileri süren Çakır, 'Sevil'in, diğer sanıkların da duyacağı bir şekilde 'Cezaevini iyi değerlendirin. Burası bizim için bir fırsattır, bir eğitim yeridir.' dediğini duydum. Çamur ise 'Çok fazla televizyon izlenen veya sigara içilen koğuşlara Peygamberimiz ziyaret etmez.' dedi. Bunlar bana enteresan geldi, not alarak burada anlatmak istedim.' şeklinde konuştu.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayda alınan duruşmada, Çakır'ın baskı altında kalmamak için diğer sanıkların duruşmada olmamasına ilişkin talebi doğrultusunda tutuklu ve tutuksuz sanıklar salonda hazır edilmedi.

15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin yaşandığı gün rutin görevde olduğunu, Selçuk'un sabah saatlerinde ayrılarak Ankara'ya gideceğini söylediğini belirten Çakır, adını sonradan öğrendiği, darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla'daki davada, suikast girişimini planlayan ve saldırıyı yöneten eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in öğleden önce üs komutanlığına giriş yaptığını, bundan FETÖ'nün 'Çiğli üs imamı' olarak anılan 'paşa' lakaplı eski başçavuş Zekeriya Kuzu'nun bilgisi olduğunu ileri sürdü.

Selçuk'un eşininin Kuzu'ya ulaşamaması nedeniyle tutuklu sanık eski Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı Harekat Komutanı Albay Ramazan Elmas'ın odasına gittiğinde Sönmezateş, Elmas, Kuzu ve eski Binbaşı Taner Berber'in toplantı halinde olduklarını ifade eden Çakır, 'Odaya girdiğimde Elmas, Kuzu, Sönmezateş ve Berber bir sehpanın etrafında toplanmış, konuşuyorlardı. Muhtemelen bir dizüstü bilgisayara bakıyorlardı. Kuzu beni görünce hemen yanıma geldi. Selçuk'un eşinin, onu aradığını söyledim ve hemen odadan çıktım.' dedi.

Çakır, Kuzu'nun bilgisi doğrultusunda eve gittiğini, darbe girişiminin başladığı saatlerde televizyona bakmadığından haberleri izleyemediğini iddia ederek, Kuzu'nun cep telefonuyla kendisini arayarak çok sayıda telsiz istediğini, bu emri ilgili kişiye aktarmasının ardından üsse gittiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimine ilişkin saldırı için Marmaris'e giden Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekibinin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu gördüğünü anlatan Çakır, 'MAK'çıların hazırlık yaptığı deponun içerisi yeteri kadar aydınlık değildi. Askerler, içeriden sandıklar çıkartıyordu. Kuzu, bana telsizleri sordu, getirmediğimi öğrenince beni dışarı çıkarttı. Daha sonra helikopter pistinin oraya gittim. Pistte 6 helikopter vardı. Sönmezateş'in çevresindeki askerlere vatan ve milletten bahsederek, 'Terör operasyonuna gidiyoruz, korkan varsa gelmesin. Bu iş, ciddi bir iştir' diye söylediğini duydum. Sönmezateş daha sonra sürekli cep telefonuyla görüştü. Helikopterler hareket etmeden pistten ayrıldım.' şeklinde ifade verdi.

Derdest edilen tuğamiraller ve Marmaris'e giden bir helikopterin, sabaha karşı helikopter pistine geldiğini gördüğünü aktaran Çakır, harekat komutanlığı odasında ise Sönmezateş'i gördüğünü iddia ederek, 'Askeri elbisesi üzerinde olmayan Sönmezateş kendisini gördüğümü kimseye söylemememi istedikten sonra benden yiyecek talebinde bulundu. Yiyecek bulup getirdikten sonra odaya girdiğimde Sönmezateş'i göremedim.' dedi.

Çakır, daha önce yaşadıklarını ayrıntılı bir şekilde İzmir Emniyet Müdürlüğü ve cumhuriyet savcılığında anlattığını belirterek tahliyesi istedi.

Mahkeme heyeti, Çakır'ın tahliye talebini reddederek, duruşmaya yarın devam edilmesini kararlaştırdı.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'İzmir 279 sanık (ilk 270 sanık) Darbe Yapılanması' davası

(24 Aralık 2017, 14:04)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12035    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.177.160

Email