Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon davasına devam edildi

Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülen Ergenekon davasının duruşmasında, Ankara Zir Vadisi ve Sapanca'daki bağ evinde yapılan aramaya ilişkin FETÖ'cü emniyet ve yargı mensuplarınca yıllarca saklanan görüntüler dosyaya girdi. Duruşma salonunda izlenen görüntülerde, bir polisin, 'Nasıl olsa kazık attık' sözü dikkat çekti. Duruşma 26 Nisan'a ertelendi. Mahkeme başkanı, 'Gelecek duruşma inşallah karar için toplanacağız. Biz de sizin gibi derhal karar vermek istiyoruz' dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.12.2017 15:38 Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülen Ergenekon davasının duruşmasında, Ankara Zir Vadisi ve Sapanca'daki bağ evinde yapılan aramaya ilişkin FETÖ'cü emniyet ve yargı mensuplarınca yıllarca saklanan görüntüler dosyaya girdi.

21 Aralık'ta İstanbul 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde Ergenekon ana davasının üçüncü duruşması yapıldı. Duruşmaya çok sayıda tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. Gelen evrakların okunmasının ardından taleplere geçildi.

Söz alan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün avukatı, müvekkilinin sahte kimlikle ameliyat olmaya çalışırken gözaltına alındığını hatırlatarak, 'Müvekkil yasadan değil, Fetullahçı Terör Örgütü'nden kaçmıştır. Şu an Ankara'da tedavi görmektedir. Talimatla ifadesinin alınmasını istiyoruz' dedi.

Duruşmada söz alan sanık İbrahim Özcan, bu dava ile hayatların karartıldığını belirterek, 'Beni o dönemin savcısı, hakimi ve polisi olan FETÖ'cüler soydu, hayatımı kararttı. Benim hakkımda artık kararınızı verin. Beni gözaltına alan polisler şimdi ABD'de tanık. Bu kararı verin artık, biz mi teröristiz, yoksa onlar mı?' diye konuştu. Özcan, Ergenekon davasını '100 yılın davası' diye niteleyerek, 'Biz darbeyle yargılanıyoruz. Erinden Genelkurmay Başkanına kadar dinledik. Beni tutuklayan Sedat Sami Haşıloğlu şu an burada yok. Beni eşkıya soymadı, beni 'Devletin savcısıyım, hakimiyim, polisiyim' diyen adamlar batırdı. Beni gözaltına alan adam ABD'deki davada tanık' dedi.

Sanıklardan Mustafa Dönmez de kendisinde bulunduğu iddia edilen krokiye ilişkin söyleyecekleri olduğunu belirterek söz istedi.

Ankara Zir Vadisi aramaları sırasında çekilen ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nden aldığını söylediği 3 dakikalık görüntüyü mahkeme heyetine sunan Dönmez, söz konusu görüntülerin 'Ergenekon' davası sırasında mahkemelerden kaçırıldığını söyledi.

Mahkeme heyeti, Dönmez'in talebi üzerine söz konusu görüntüleri duruşmada izletti.

Sanık Dönmez, Zir Vadisi'ndeki mühimmatların gazeteye sarılı halde bulunduklarını dile getirerek, 'Mühimmatları üzerinde tarih olan gazeteye sarmışlar. Bu kadar salak insanlar bunlar. O tarihte ben askeri cezaevindeydim.' dedi.

12 Ocak 2009 tarihi saat 22.46 sularında kayıt altına alınan ve Dönmez'in beyanına göre kepçe ile aramaya katılan polislerin sildirdiği görüntülerde, bir polis memurunun 'Kroki tutmuyor müdürüm, 16 adım falan tutmuyor. Sadece mantık tutuyor. Biz sadece köpek çalışana kadar burayı değerlendirelim' dediği duyuluyor. Bir polis ise 16 adım sözünü 160 adım diye düzeltiyor.

'Nasıl kazık attık ama?'

12 Ocak 2009 saat 21.43 sularında Sapanca'da ele geçirildiği iddia edilen mühimmatların görüntülendiği bir başka videoda ise, birkaç polis memurunun kendi aralarında 'İşimizi sağlama alalım, eşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım. Nasıl olsa kazık attık. Ses yok değil mi? Sesi kapatın. Sesleri hallediyorsunuz sonra değil mi?' şeklinde konuşmaları dikkat çekiyor.

12 Ocak 2009 tarihli üçüncü görüntüde ise Zir Vadisi'nde, sanıklardan ele geçirildiği iddia edilen krokiye göre mühimmatların gömülü olduğu alanın bulunması için polisler adım sayıyor.

Dönmez, 'Ankara Batı Adliyesi 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki 'Zir Vadisi'nde çıkan askeri eşyayı gizleme davası' bu dava dosyası ile birleştirilmesi talebinin kabul edilmemesini istiyorum. Krokilerde ifşa edilen bulgular arama tutanaklarında yok. Önünüzdeki ajanda benim doktora yaptığım ders notlarımdır. Sayfalardaki boş kalan yerlere ekleme yapmışlar. Buna ilişkin kamera kayıtları da mevcuttur. Polislerin bunları eklediklerini itiraf ettiklerini içeren CD'yi mahkemenize sunuyorum. Beni 5 yıl 2 ay içeride yatırdılar. Bu görüntüleri 7 yıl sakladılar. Ben bu CD'yi Emniyet Genel Müdürlüğünden aldım' dedi.

Zir Vadisi'ndeki mühimmatların gazeteye sarılı halde bulunduklarını hatırlatan sanık Dönmez, 'Mühimmatları tarihli gazeteye sarmışlar. Bu kadar salak insanlar bunlar. O tarihte ben Mamak Cezaevindeydim. Ayrıca görüntüler krokiyle çakışıyor. Herkeste kroki çıkıyor, herkesin mühimmatı aynı. Böyle şey olur mu?' ifadelerini kullandı. Sanık Dönmez'in sunduğu görüntüler duruşma salonunda izlenerek tutanağa geçirildi.

Sanık Mehmet Fikri Karadağ da buradaki sanıkların müşteki olduğunu savunarak, '15 Temmuz'dan sonra hala buradaki insanlara sanık denmesi vicdana sığmaz.' ifadelerini kullandı.

Sanıklar Fatih Koca ile Cem Şimşek'in avukatı, müvekkillerinin şu anda muvazzaf (görevde) asker olduklarını kaydederek, 'Müvekkiller özlük haklarından yoksunlardır. Hala sakıncalı personel muamelesi görmektedirler. Örgütten yargılanıyorlardı. Yargıtayın bozmasına uyularak dosyanın tefrik edilmesini (ayrılmasını) ve derhal beraat kararı verilmesini istiyorum' ifadelerini kullandı.

26 Nisan'da son karar verilebilir

Davayı bitirmek istediklerini belirten Mahkeme Başkanı Metin Tamirci, kapatılan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Ergenekon davasının gerekçeli kararını 8 ay sonra açıkladığını belirterek, 'Biz davayı bitirdiğimiz zaman gerekçeli kararı da açıklayacağız. 8 ay beklemeyeceğiz. Gelecek duruşma inşallah karar için toplanacağız. Biz de derhal karar vermek istiyoruz. Davanın bitmesini sizden çok biz de istiyoruz. Gelecek duruşmada karar verebiliriz.' dedi.

Duruşmada söz alan diğer sanıklar ve avukatları da mahkemenin derhal beraat kararı vermesini istedi.

Mahkeme heyeti, mümkün olan en kısa sürede davayı karara bağlamayı düşündükleri için bir kısım sanık ve avukatlarının dosyaların ayrılması ve beraat taleplerini reddetti.

Sanıklardan Levent Ersöz'ün, talebi üzerine bir sonraki celse SEGBİS'le duruşmaya katılmasına karar veren mahkeme, hakkında yakalama kararı olan firari sanıklar Turhan Çömez, Emrah Gönenci ve Saipir Debzlelvidze'nin yakalanmalarının beklenmesine hükmetti.

Sanık Emrah Gönenci'nin istinabe (adli yardım) yoluyla ifadesinin alınması için gerekli evrakların gönderilmesine karar veren mahkeme, sanık Mustafa Dönmez hakkındaki Ankara Batı 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki dosyanın bu davayla birleştirilmesi teklifini reddetti. Ayrıca sanık Dönmez'in sunduğu CD'deki görüntülerin Emniyet Genel Müdürlüğünden alınıp alınmadığı hususunun tespiti için ilgili yere sorulmasına karar verdi.

Mahkeme, sanık Erkut Ersoy'a paranoid psikoz (tedavi ile çalışma olanağı yok) teşhisi konulduğunu hatırlatarak, sanığın suç tarihinde cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumuna sevk edilerek rapor istenmesine hükmetti. Mahkumiyet kararlarına dayanak belgelerin devlet sırrı niteliğinde olup olmadığı, ele geçirildikleri tarih itibariyle devlet sırrı niteliği taşıyıp taşımadıklarının ilgili kurumlara yazı yazılarak sorulmasını kararlaştıran mahkeme duruşmayı 26 Nisan 2018'e erteledi.

ULUSAL KANAL: ERGENEKON'UN TERTİP OLDUĞU FETÖ İDDİANAMELERİNDE DE DİLE GETİRİLİYOR

Ergenekon davasıyla ilgili bir açıklama yapan Ergenekon saıklarından Doğu perinçek'İn TV kanalı Ulusal Kanal, Ergenekon davasının bir tertip (kumpas) olduğunun bir çok Fetö davasının iddianamelerinde de belirtildiğine dikkat çekti. O açıklamada şu ifadeler yer aldı:

'15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ'cüler hakkında birçok dava açıldı.

Ulusal Kanal'ın ulaştığı davaların iddianamelerinde Ergenekon'un nasıl bir kumpas olduğu Cumhuriyet Savcıları tarafından tek tek anlatıldı.

'FETÖ Ana Dava'sının' iddianamesinin 136'ıncı sayfasında 'Ergenekon iddiası FETÖ tarafından kendi terörizmini gizlemek için uydurulmuştur' ifadesi kullanılıyor. Ana Dava Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor.

Yine aynı iddianamede, 'Ergenekon Davası'nda dayanılan sözde deliller, Gülen'in öğütleri doğrultusunda FETÖ tarafından üretilen materyallerdir' deniliyor.

Ana Dava İddianamesinde Ergenekon, 'FETÖ elindeki medya organları ile imal ettiği hayali örgüt hakkında beyin yıkama faaliyeti yürütmüştür' şeklinde tarif ediliyor. Bu ifadeler iddianamenin 'Örgütsel İletişim' başlığının 3'üncü sayfasında yer alıyor.

Bir ayrıntı da Danıştay saldırısı için yer alıyor. Saldırının FETÖ tarafından planlandığı belirtilen iddianamede, 'Bu saldırı Ergenekon Davası ile birleştirilip üzeri kapatılmaya çalışılmıştır' ifadesine yer veriliyor.'

Paralel yapı-Ergenekon davasında kumpas

(24 Aralık 2017, 15:38)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12058    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.921.579