Tam
EskidenYeniye
 

İzmir Casusluk Kumpası davası

İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki mensupları hakkında açılan davada 102 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.01.2018 15:20 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki mensupları hakkında açılan davada 102 sanığın yargılanmasına devam edildi.

02.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

SEGBİS ile kayda alınan duruşmada tutuklu sanık Hüseyin Çelikbaş, hakkındaki suçlamaları reddederek Bank Asya hesabının 2003 yılında açılmış çok eskiye dayanan bir hesap olduğunu iddia etti.

Örgüt elebaşısı Fetullah Gülen'in çağrısından haberi olmadığını ileri süren Çelikbaş, 'Atılı suçla bir ilgim yoktur. Delillerin toplanmış ve tutukluluk sürem göz önüne alınarak tahliyeme karar verilmesini talep ediyorum.' dedi.

Tutuksuz sanık eski kurmay albay N.Ö. hakkındaki 'terör örgütü üyesi' olmak suçlamasını reddederek meslek hayatının önemli bir bölümünü terörle mücadele ile geçirdiğini iddia etti.

N.Ö, Milli Savunma Bakanlığının idari kararı ile görevden uzaklaştırıldığını ve rütbesinin kurmay albaylıktan erliğe düşürüldüğünü ifade ederek 'gizli tanık Abdullah'ın' kendisine iftira attığını ileri sürdü.

Tutuksuz sanık N.S. ise 22 Temmuz 2016'da gözaltına alındığını, 4 gün sonra serbest bırakıldığını belirterek, 'En başından beri verdiğim tüm ifadelerde samimi oldum. 1986 yılında gizli tanık 'Abdullah'ın dediği gibi bu terör örgütü yapısıyla bir temasım oldu ama kasıtlı bilerek değil. Anlayınca bu yapının karşısında durdum. Abdullah'ın tespiti budur. Doğrudur. 2011 yılında malulen emekli oldum. O tarihten beri sivil hayat yaşıyorum. Yargılanmayı hala sindiremiyorum. Kurmaylık sınavına dahi girmedim. Sicilim kötü değildi.' ifadesini verdi.

Tutuksuz sanık emekli astsubay R.D. FETÖ terör örgütüyle hiçbir zaman bir bağı olmadığını, hakkında ifade veren tanık M.Y. ile bir samimiyeti olmadığını, kendisine iftira attığını savundu.

Sohbet toplantılarına katılmadığını ileri süren R.D., suçsuz olduğunu ve beraatini talep ettiğini belirtti.

Tutuklu sanık eski kurmay albay Sadettin Altunç, müştekilerin 'asılsız beyanları' dışında hakkında delil olmadığını iddia ederek, şu ifadeleri kullandı:

'Uçak bakım bölümünde çalıştım. FETÖ üyesi olsaydım darbe girişimi olduğunda Genelkurmay Başkanlığında bir kurmay albay olarak görev başında iken bana da aktif görev verilmesi gerekirdi. Darbe girişimine ilişkin hazırlanan listelerin hiçbirinde ismim yok. ByLock'u kullanmış olmak gerekirdi. Hakkımda ByLock kaydı bulunamadı. FETÖ üyesi olsaydım daha ilk gün Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edilirdim. Darbeden 1 yıl sonra ihraç edildim. Üniformamı 33 yıl boyunca büyük bir onurla giydim. İftiralarla generalliğe terfi etmeme engel olunmuştur. Canını seve seve bu vatana feda edecek onurlu bir Türk subayıyım. Aleyhimdeki hususları reddediyorum.'

Mahkeme heyeti, duruşmaya yarın devam edilmesini kararlaştırdı.

03.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

SEGBİS ile kayda alınan duruşmada tutuksuz sanık eski pilot S.S, ortaokulda öğrenim görürken derslerinin iyi olması nedeniyle cemaat abileri tarafından seçildiğini ve kendisine özel ders verildiğini belirterek derslerde dini konular üzerine de bilgiler aldığını söyledi.

Cemaatle ilişkisini 2013 yılı sonunda kestiğini iddia eden sanık, 'Darbe girişiminde tatildeydim. Gidip her şeyi anlatmayı düşündüm. Müthiş bir baskı vardı askerlere yönelik. Hem medya hem kendi içimizde. Korktum. Toplum onları cemaat olarak bilirken ben onlarla görüşmeyi bırakmıştım. İfadeye çağırdılar. Neyle suçlandığımı bilmiyordum. 'Siz bir şey sormadan ben her şeyi anlatacağım' dedim. Himmet vermedim. Kafa yapısı olarak zaten farklıyım. İfademi verdim. Sistemin içinde olduğum için pişmanım. Ancak terör örgütü üyeliğinden dolayı değil. Hiçbir zaman o zihniyetle hareket etmedim.' diye konuştu.

Uzun zamandır görmediği bir şahsın iftirasına uğradığını, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini dile getiren S.S, ByLock kullanmadığını, Bank Asya'da hesabı olmadığını, örgütün okullarına gitmediğini, çocuklarını da göndermediğini söyledi.

Tutuksuz sanıklardan R. Z. de savunmasında hakkındaki suçlamaları reddederek, davaya isminin nasıl karıştırıldığını bilmediğini, örgütün üyesi olmadığını savundu.

Mahkeme heyeti duruşmaya yarın devam edilmesini kararlaştırdı.

04.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

SEGBİS ile kayda alınan duruşmada tutuksuz sanık M.A, hakkındaki suçlamaları reddederek, askerli lise sınavına girdiği dönemde kendisine ders veren kişiler olduğunu, bu kişilerin sınav sonrasında da görüşmek istediğini ancak kendisinin reddettiğini savundu.

Sanık M.A, askeri hayatında hiçbir atamada kayırılmadığını belirterek, 'Birçok göreve tercih dışı atandım. Geçmişte de beni bu örgüt hakkında uyaracak kimse yoktu. ByLock'un varlığından darbe girişiminden sonra haberdar oldum. Bu örgütün dergi, gazetelerine abone olmadım. Bank Asya'da hiçbir zaman hesabım olmadı. Tek bir kişinin 31 yıl önceki ifadesinden yola çıkılarak terör örgütü üyesi olmam düşünülemez. Beraatime karar verilmesini talep ediyorum.' diye konuştu.

Tutuksuz sanık M.S. de aynı davada yargılanan B.G'nin kendisi hakkındaki 'FETÖ yapılanması tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içine yerleştirildiğini, yine önemli kritik bir nokta olan personel alım biriminde görev yaptığını, bu görevini FETÖ'nün amaç ve çıkarları doğrultusunda gerçekleştirdiğini düşünüyorum.' şeklindeki ifadesi nedeniyle yargılandığını söyledi.

M.S, bu ifade dışında kendisine isnat edilen suçlama olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:

'Meslek hayatımda personel alım biriminde görev yapmadım. Gözaltına alındığımda bana B.G'yi sordular. Başta hatırlayamadım. Bu ismi aileme ilettim. Sonra uzaktan akrabam olduğunu söylediler. B.G, benim hakkımda vermiş olduğu ifadenin yanlış olduğunu söyleyip poliste değiştirmiştir. ByLock, Eagle kullanmadım. Ben bu tür yapılanmalara karşı olan birisiyim. Sınavları kazanmama ve tüm kriterleri taşımama rağmen beni subay yapmadılar.

Benden daha düşük puan alanlar sınavı kazandı. Örgüt üyesi olsam sınavları kazanırdım. Beni mülakatta eleyen komisyon üyeleri, şu an darbe girişiminden tutuklu. İhraç edildim. Hainler yüzünden subay olamadım.'

Tutuksuz sanık T.Y. de hakkında ifade veren tutuksuz sanık H.S'yi tanımadığını ileri sürerek, 'Bir isim benzerliği yüzünden iddianameye dahil edildim. Darbe girişimini lanetliyorum. 26 Temmuz 2016'da KOM tarafından gözaltına alındım. Bana sorulan himmet, ışık evi kelimelerini ilk defa o zaman duydum. Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla yaşamak benim için çok ağırdır. Böyle bir vatan hainliği içinde olmam imkansızdır. Beraatimi talep ediyorum.' şeklinde savunma yaptı.

Tutuksuz sanık Z.D. de hakkındaki suçlamaları reddederek, 'Örgüt üyesi olsaydım, örgütün en güçlü olduğu düşünülen yıllarda beni emekli etmezlerdi. Çalışmaya devam ettirirlerdi. 2014'te emekli oldum. Askeriyedeki amirlerim beni hep Atatürkçü olarak bilirdi.' diye konuştu.

Tutuksuz sanık T.E. de TÜBİTAK'ta çalıştığı dönemde dini duygularla sohbetlere katıldığını belirterek, '17-25 Aralık olaylarından sonra beni tekrar çağırmak istediler. 2013 Eylül ayından sonra soğukluk olmuştu zaten. 17-25 Aralık'tan sonra 'Beni bir daha aramayın.' dedim. Örgütsel bir faaliyetim olmadı. Beraatimi istiyorum. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istiyorum.' ifadelerini kullandı.

T.E'nin avukatı Murat Aydın da müvekkilinin küçük yaşta örgütle tanıştığını, hakkındaki iddiaların 10 yıl öncesine dayandığını, örgütle bağlantısını 17-25 Aralık'ta kopardığını iddia ederek, örgütün deşifre olması için yardımcı olduğunu söyledi.

Aydın, müvekkilinin beraatini istedi.

05.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

SEGBİS ile kayda alınan duruşmada tutuklu sanık Yılmaz Şen, geçmişte Siirt Belediyesinde görev yaptığını, hakkındaki 'üniversite ağabeyi' suçlamasını reddettiğini, gizli tanık 'Sarmaşık'ın iftiraları yüzünden yargılandığını ve ifadelerin birbiriyle çelişkili olduğunu öne sürdü.

Gizli tanığın başkalarını korumak amacıyla kendisini hedef gösterdiğini iddia eden Şen, 'Gizli tanık yalan ifade vermiştir. Hiç kimsenin FETÖ üyesi olduğuma dair kesin ifadesi yok. 'Siirt Üniversitesi rektörlük seçimlerine etki ettiğim', 'üniversiteye alınan öğretim elemanlarının çoğuna referans olduğum' ve 'rektörle aramın iyi olduğu' suçlamaları var. Ben çok fazla çevresi olan biriyim.' savunmasını yaptı.

Şen, Bank Asya hesabında 'para miktarı artan şahıslar' arasında yer almasına ilişkin savunmasında ise hayatında iki kere kredi kullandığını, Bank Asya ile ilgili hiçbir faaliyeti olmadığını ve bir yanılma olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Savcının 'FETÖ'ye karşı olarak yaptığın bir eylemi söyle bana. Bir tane örnek göster, yarım saattir konuşuyorsun.' sözleri üzerine Şen, 'Hedef gösterildim, mobbing uyguladılar. Hiçbir etkinliklerine katılmadım.' yanıtını verdi.

Mahkeme heyeti duruşmayı 10 Ocak'a erteledi.

İDDİANAME

İzmir Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya'nın hazırladığı 697 sayfalık iddianamede, aralarında örgüt elebaşı Fetullah Gülen, gazeteci Tarık Toros, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yaveri emekli albay Gürsel Yüce, eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski Roma Büyükelçiliği askeri ataşesi kurmay albay Mehmet Demirağ, FETÖ/PDY'nin sözde üst düzey yöneticileri Mehmet Ali Büyükçelebi, Mehmet Ali Şengül, Mehmet Hanefi Sözen, Naci Tosun ve İsmail Büyükçelebi'nin bulunduğu 43'ü tutuklu 23'ü firari 102 sanık hakkında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri kapsamında 'silahlı terör örgütü kuruculuğu, yöneticiliği ve üyeliği' suçlamalarına yer veriliyor.

İddianamede, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 kişi hakkında 'askeri gizli bilgi ve belge bulundurma' suçlamasıyla açılan davada, yargılanmalarının ardından beraat eden sanıkların bir kısmı ile emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok ve emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel'in de bulunduğu 98 kişi müşteki olarak yer alıyor.

Paralel yapı-07 Temmuz (2016) 'İzmir 102 sanık Askeri Casusluk Kumpası ve TSK yapılanması' davası

(06 Ocak 2018, 15:20)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12134    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.202.161