Tam
EskidenYeniye
 

Halisdemir Davasında Fetö İtirafı

Ankara'da, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ÖKK'da darbeci general Semih Terzi'yi vuran Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili, 18 sanığın yargılandığı davaya tanıkların dinlenmesiyle devam edildi. Başka bir soruşturma kapsamında İstanbul'da tutuklu bulunan tanık Enis Gökhanoğlu, sanık Cihat İbrahim Yörük ile birlikte FETÖ'nün sohbet toplantılarına katıldığını itiraf etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.01.2018 12:16 Ankara'da, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ÖKK'da darbeci general Semih Terzi'yi vuran Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili, 18 sanığın yargılandığı davaya tanıkların dinlenmesiyle devam edildi.

04.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın 11. celsesine tutuklu sanıklar, taraf avukatları, müştekiler Hatice, Soner ve Savaş Halisdemir ile İsmail Oğuz katıldı.

Davanın bugünkü celsesi tutuklu sanık Ahmet Muhammet Demirci'nin çapraz sorgusuyla başladı. TBMM Avukatı Sinan Kılıçkaya'nın, 'Siz Diyarbakır'da havaalanına gelirken Başbakanın darbe açıklamasını duydunuz mu?' şeklindeki sorusuna Demirci, 'Başbakanın darbe ile ilgili bir söylemi olmadı. 'Ufak bir kalkışma var, her şey kontrol altında' dedi. Ankara'ya geldiğimizde de bunun ufak bir kalkışma olduğunu sanıyordum' cevabını verdi.

'Darbe olduğunu sabah 07.00'de anladım'

Kılıçkaya'nın, 'Darbe girişimi olduğunu ne zaman anladın' sorusuna Demirci, 'Ben sabah saat 07.00 sıralarında darbe olduğunu anladım' dedi.

Kılıçkaya, 'Mihrali Atmaca ile birlikte Ümit Bak ve Mehmet Ali Çelik'e müdahale ederken ne diye gözaltına aldınız?' diye sordu. Demirci, 'Mihrali bana bir açıklama yapmadı. 'Bunlar hain, komutanımız Zekai Aksakallı'nın emri var, bunları derdest edeceğiz' dedi. Ben de emri sorgulamadım. Biz verilen emri yaparız. Herhangi bir sıkıntı varsa sorumluluk komutandadır. Ümit Bak ile Mehmet Ali Çelik bize direnmedi. Sadece 'arkadaşlar yanlış yapıyorsunuz, masanın üstünde emir var' dediler. Darbe ile ilgili gece hiçbir şey duymadım' diye yanıtladı.

'Yörük ile sohbetlere gidiyorduk'

Demirci'nin çapraz sorgusunun tamamlanmasının ardından FETÖ üyeliği kapsamında tutuklu bulunan ve İstanbul'dan SEGBİS ile duruşmaya bağlanan Enis G., tanık olarak verdiği ifadede tutuklu sanık eski Kıdemli Başçavuş Cihat İbrahim Yörük hakkında beyanlarda bulundu. Yörük ile askeri okulda tanıştığını anlatan Enis G., komando kursuna kadar 1 ya da 2 defa, komando kursundan sonra da 1 ya da 2 defa Yörük ile sohbetlere katıldığını söyledi. Mahkeme Başkanı Bayram Kantık, 'Sohbetlere hangi yıllarda ve nerede gidiyordunuz?' diye sordu. Enis G., '2011'de sınıf okulunda Ankara'daydık. Tam olarak adresi hatırlamıyorum ama Etimesgut'tu galiba. Ankara'da 1 ya da 2 defa sohbetlere katıldık. Komando kursuna gittiğimiz süreçte ise Antalya'da bir semtte sohbetlere gidiyorduk. Burada da 1 ya da 2 defa katılmışızdır sohbetlere' diye konuştu.

Kantık'ın, 'Sizi organize eden, sohbetlere çağıran birisi var mıydı?' şeklindeki sorusuna Enis G., 'Sohbete abi olarak gelen bir kişi vardı. Bize söylediği ismi Mehmet'ti. Kendisini böyle tanıttı. Sohbetlerde namaz kıldığımızı, kitap okuduğumuzu hatırlıyorum. Onun haricinde bir faaliyet olmadı. Onlara hiç himmet vermedim, himmet verildiğine de şahit olmadım' ifadelerini kullandı.

'Antalya'ya akrabalarıma çamaşırlarımı götürmek için gidiyordum'

Enis G.'nin ifadesinin tamamlanmasının ardından söz hakkı verilen sanık Yörük, tanığa bir sorusunun olmadığını söyledi. Tanık ile Ankara'daki askeri okul sürecinde tanıştığını söyleyen Yörük, 'Bu kişiyle bir organizasyonun içinde bulunmadım. Antalya'da akrabalarım vardı. Onlara çamaşırlarımı götürüyordum, yıkıyorlardı. Antalya'ya gitme sebebim buydu. Başka hiçbir sebebi yok' iddialarında bulundu.

'Halisdemir, Zekai Aksakallı'yı arayacağını söyledi'

Tanık olarak dinlenilen ÖKK personeli Ahmet Karaaslan, 15 Temmuz gecesi Okul Komutanlığı'nda nöbetçi astsubay olduğunu söyledi. İstanbul'da köprülerin kapatıldığı haberlerini görmesi üzerine Okul Komutanı Ömer Faruk Bozdemir'i arayıp bilgi verdiğini belirten Karaaslan, Bozdemir'in kendisinin araçla alınmasını istediğini ancak aracın kendisine verilmediğini kaydetti. Nöbetçi Subay Volkan Vural Bal ile karşılaştığını ifade eden Karaaslan, Bal'ın 'Olmaması gereken şeylerin olduğunu, gelmemesi gereken taburların Ankara'ya geldiğini söylediğini belirtti. Daha sonra Halisdemir ile karşılaştığını aktaran Karaaslan, Halisdemir'in olaylardan haberdar olmadığını, Zekai Aksakallı'yı arayacağını söylediğini ifade etti.

'Kendine mukayyet ol, bu gece farklı şeyler olacak'

Karaaslan, 'Akşam saatlerinde nizamiyeye sivil araçlarla gelenlerin olduğunu gördüm. Bir aracın içine baktığım da Ramazan'ı gördüm. Ramazan'a 'Ne yapıyorsun?' diye sorduğumda bana 'Kendine mukayyet ol, bu gece farklı şeyler olacak' dedi. Bu gelen personel okul personeliydi. Durumu okul komutanımız Ömer Faruk Bozdemir'e bildirdim. Bundan haberi olmadığını, kendi emriyle onların oraya gelmediğini, gelenlerin dost olarak değerlendirilmeyeceğini söyledi. Ondan sonra ben Okul Komutanlığında beklerken helikopter sesleri gelmeye başladı. Bir müddet sonra ambulans geçti. Durumu sormak için nöbetçi astsubayı aradım. Bir timin geldiğini, çatışma çıktığını, Ömer Halisdemir'in vurulduğunu söyledi' dedi.

'Zekai Paşa, Mihrali Atmaca'yı düşman olarak kabul edebileceğimi söyledi'

İlerleyen saatlerde davanın sanıklarından Mihrali Atmaca ile nizamiyede karşılaştıklarını aktaran Karaaslan, 'Kendisine teslim olmasını, ellerini kaldırmasını söyledim. O da gece bir boğuşma yaşadığını, omuzunun sakat olduğunu, kolunu kaldıramadığını söyledi. Zekai Paşa ile telefonla konuştuğumda bana Mihrali Atmaca'nın gelen ekipten olduğunu, onu da düşman olarak kabul edebileceğimi söyledi. Oğuz Tozak Paşa ise 'Mihrali düşman olarak algılanmayacak, silahını indir' diye bir şey söyledi bana. Daha sonra karargah katına geldik. Nizamiye girişinde sivil araçlarla gelen Serkan'ı falan elleri bağlı yerde otururken gördüm. Ondan sonra binanın arama taraması yapıldı' şeklinde konuştu.

Yaşananların bir darbe girişimi olduğunu 16 Temmuz, sabah saat 03.00 sıralarında anladığını öne süren Karaslan, 'Çünkü nizamiyedeki ekibi ilk gördüğümde olayın farklı bir şey olduğunu düşündüm, çünkü dışarıdan silahlı ekibin gelmesi normal değil. Ani reaksiyon timinin de dışarıya yollanması normal değil. Darbe girişimi olacağı aklıma gelmedi.' dedi.

Duruşmaya verilen öğle arasının ardından önce, darbe girişimi sırasında ÖKK'nin ele geçirilmesi eylemlerine ilişkin 68 sanık hakkında aynı mahkemede görülen davanın sanıklarından Mehmet Ali Çelik'in 'tanık' sıfatıyla ifadesi alındı.

Çelik, 15 Temmuz'da ÖKK Harekat Merkezinde vardiya amiri olduğunu, saat 19.00-20.00 civarında TSK Komuta Harekat Merkezinden Türkiye genelinde uçuşların iptaline dair telefon emri geldiğini anlattı. ÖKK'nin kurye uçağının kalkışı için saatin 20.00 olarak planlandığını, bu sebeple gelen emrin bu uçuşun da iptali anlamına geldiğini söyleyen Çelik, şunları kaydetti:

'Özel Hava Alay Komutanlığını, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Paşa'yı ve Özel Kuvvet Komutanlığı Harekat Merkezini arayarak, bilgi verdim. Yarım saat sonra tekrar aranarak, sadece kurye uçağı faaliyetlerinin serbest, helikopter ve jet uçağı faaliyetlerinin yasak olduğu bildirildi. Ben bu bilgiyi de aynı şekilde Zekai Paşa'ya ve ilgili personele bildirdim. Mesaj üzerine, yanlış hatırlamıyorsam saat 21.20 civarında uçuş için gerekli hazırlıklara başlandı. Faaliyetlere normal günlük nöbet silsilesi içinde devam ederken saat 21.39'da Genelkurmaydan hazırlık ve birlik ikaz mesajı geldi. Özetle, ülkede olağanüstü gelişmeler yaşandığı, terörle mücadele kapsamında emniyetin artırılacağı, Özel Kuvvetler birliklerinin intikali için hazırlıklara başlanması talimatıydı. Zekai Paşa'yı aradım, bilgi verdim. İlgili yerlere iletmemi, mesaj olarak da alt birliklere iletmemi istedi. Gerekli hazırlığı yaparak, yanlış hatırlamıyorsam saat 22.00 dolayında bu mesajı birliklere çektik. Telefonla da ilgili yerlere bilgi verdim.'

'Emirde birtakım görev değişiklikleri vardı'

Bu mesajı ilettiği yerlerin Diyarbakır, Kilis, Silopi ve İskenderun'daki birlikler olduğunu anlatan Çelik, Aksakallı'dan 21.55 civarında tekrar telefon aldığını kaydetti. Aksakallı'nın bu sırada dışarıda olduğunu, zira ekrandan cep telefonundan arandığını gördüğünü ifade eden Çelik, Aksakallı'nın, birlikte emniyet tedbirlerinin artırılması ve giriş çıkışın kapatılması yönünde emir verdiğini, bu emri nöbetçi amir olan Ümit Koçak'a da ilettiğini aktardı.

Aksakallı'nın, birliğe kimsenin alınmayacağı yönünde emir verdiğini bildiren Çelik, saat 22.10-22.15 sıralarında da TSK Komuta Harekat Merkezi'nden atamayla ilgili emir geldiğini söyledi ve şöyle devam etti:

'Emirde birtakım görev değişiklikleri vardı. Zekai Aksakallı'nın Kara Kuvvetleri Komutanlığı emrine görevlendirildiği, Semih Terzi'nin de ÖKK'ya vekalet edeceği ibaresi vardı. Bundan sonra Zekai Paşa'ya ulaşmaya çalıştım fakat telefonu sürekli meşguldü. Telefonuna ulaşıp ilettiğimde şu an durumun çok karışık olduğunu söyledi ve general lojmanları bölgesine kobra aracı ve ani reaksiyon timi gönderilmesi emri verdi. Bunun sorumluluğu Ümit Koçak'ındı. Hazırlıklara Koçak emrinde başlandı ve saat 22.45-22.50 civarında araçlar nizamiyeyi terk etti. Faaliyetler devam ederken saat 22.25'te Sıkıyönetim Direktifi geldi. 2 veya 3 sayfa ana metin ve 50-60 sayfa eklerden oluşuyordu. Biz, normal faaliyetlerimize devam ettik. Nizamiyeye giriş-çıkış kapalıydı, nizamiye bölgesi takviye edilmişti. Saat 23.20 dolaylarında bu sefer Zekai Paşa konutundan Harekat Merkezi'ni aradı. Gelen emirleri okumamızı istedi. Önce atamayla ilgili emri okudum. Semih Terzi'nin ÖKK'na vekalet edeceğini, kendisinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı emrine verildiğini. Bu defa bana bağırmaya çağırmaya başladı. Ümit Bak albayı istedi. Onunla görüştükten sonra telefonu kapattılar. Saat 00.15'e kadar Zekai Paşa ile 3-4 telefon görüşmesi daha yaptım. Benden sıkıyönetim direktifinin ön sayfasını okumamı istedi. Emri kimin imzaladığını sordu. Ben daha cevap vermeden 'Partigöç mü imzalamış?' dedi. Sonra emir komutanın kendisinde olduğunu söyledi.'

Çelik, bir tarafta yazılı emir, diğer tarafta Aksakallı'nın sözü olduğunu, bunun kendisinde tereddüt oluşturduğunu ifade ederek, bunun üzerine saat 00.30 civarında Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezini aradığını aktardı.

Harekat Merkezi'nde telefonu açan albaya, 'Komutanım, emirler üzerinde tereddüt var. Durum nedir?' diye sorduğunu öne süren Çelik, konuştuğu kişinin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın görevinin başında olduğunu, emirlerde tereddüt olmayacağını söylediğini, bu görüşmenin sesini dışarıda verdiğini ve beraberindeki arkadaşlarının da duyduğunu savundu.

O sıralarda sanıklardan eski albay Ümit Bak'ın Semih Terzi ile görüştüğünü bildiren Mehmet Ali Çelik, Terzi'nin, kendisi ÖKK'ya gelene kadar birliğe kimsenin alınmaması yönündeki emrini Bak'a ilettiğini söyledi.

'Bak, bu emrin olduğunu söyledi. '(Terzi) Gelene kadar bekleyelim, gelince harekat tarzımıza bakarız' dedi' ifadesini kullanan Çelik, saat 02.20'ye kadar durumun devam ettiğini, ardından Semih Terzi ve sanıkların oluşturduğu timin uçakla Etimesgut'a indiğini, oradan da iki helikopterle Terzi ve beraberindekilerin ÖKK'ya geldiğini anlattı.

Bu sırada Harekat Merkezinde bulunduğunu bildiren Çelik, helikopterlerin inmesinden sonra 8-10 el silah sesi geldiğini ve hemen dışarı çıktığını kaydetti.

Çelik, 'Semih Terzi yerde yatıyordu. Kendisini icra subayının odasına taşıdık. Bir kişi tarafından Semih Terzi'nin öldürüldüğünü söylediler. Dışarı çıkıp, gidip baktığımızda Ömer Halisdemir'in ağır yaralı yerde yattığını gördüm. Semih Terzi helikopterle tahliye edildi. Ben de onu helikoptere taşıyan gruptaydım. Ambulans geldi gitti, diğer arkadaşın durumuna bakıldı. Saatin yaklaşık saat 02.45-02.50 olduğunu hatırlıyorum. Binanın içine girerek, kendi odama geçtim' diye konuştu.

'Yanlış taraftasınız'

Ardından sanıklardan Mihrali Atmaca ve beraberindeki bir asker tarafından derdest edildiğini, ellerinin bağlandığını, yanına sonra Ümit Bak'ın getirildiğini ve sabaha kadar beklediklerini anlatan Çelik, sabahleyin polislere teslim edildiklerini anlattı.

Çelik, Halisdemir'i gördüğünde ağır yaralı olduğunu, içeri girmesinin ardından iki el daha ateş sesi duyduğunu ancak Halisdemir'in şehit edilmesine tanık olmadığını ifade etti.

TBMM'nin avukatı Sinan Kılıçkaya, 'Kontrol Ümit Bak ve sizde. Nöbetçi amir de sizin talimatınızla hareket ediyor. İkinci helikopter de geliyor, hatta üç sivil araç geliyor, onlar da içeri alınıyor. 'Emri uyguladık' diyorsunuz, ama işinize gelenleri uyguluyorsunuz' ifadelerini kullandı.

Çelik ise 'Harekat Merkezi vardiya amiri olarak 'Şunu içeri al, bunu alma' diye nizamiye üzerinde etkim yok' iddiasında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığının avukatı Yener Civelek'in, 'Şehidimiz yaralıyken, etkili eylemde bulunabilecek kapasitesi var mıydı?' sorusuna, 'Yoktu' karşılığını verdi.

Sanıklardan Mihrali Atmaca söz alarak, derdest ettikleri sırada Çelik'in kendisine, 'Yanlış taraftasınız' dediğini söyledi.

Çelik ise 'Yanlış taraftasın ifadesini kesinlikle kullanmadığını' öne sürdü.

Bunun üzerine Atmaca, '(Bunun hesabını vereceksiniz) demediniz mi? O sırada ben size sert çıkıştım, siz metanetle mi karşıladınız?' ifadelerini kullanırken, Çelik, 'yanlış yapıyorsun, emirlere itaat etmiyorsun' demiş olabileceğini ifade etti.

Duruşmada sanıklar tahliye talebinde bulunduğu sırada bir izleyici ayağa kalkarak, 'Bir sürü şehit, gazi var. Bu kadar milletin kanını kim aldı? Hepiniz suçsuz musunuz?' diye tepki gösterdi. Bu kişi duruşma düzenini bozduğu gerekçesiyle dışarı çıkartıldı.

'Darbenin önlenmesinde katkımız var'

Mahkeme heyeti, tanığın ardından sanıklar ve avukatlarının tahliyeye ilişkin taleplerini dinledi.

Sanıklardan Mihrali Atmaca, yıl yıla yakındır tutuklu bulunduğunu ve kendisine isnat edilen suçlamaların tamamının aydınlandığını savunarak, 'Nedim Şahin'in vurulması, ambulansın geri gönderilmesi ve Ömer Halisdemir'in şehit edilmesi konusunda karanlıkta kalan bir nokta yok. Adli tıpta merminin geliş açısı ve vücut içinde ilerlediği yola ilişkin kapsamlı bir rapor hazırlanmış. Şehidin benim tarafımdan vurulmadığının açık şekilde görüldüğü kanaatindeyim. Bizimle ilgili diğer davalarda da görüldüğü gibi darbenin önlenmesinde önemli katkımız var. Darbecileri temizleyen benim emir komutamdaki timdir. Akıncı davasında delil olarak gösterilen bir kağıt var. Sayın Başbakan ve MİT müsteşarına suikast yapacak personelin listesi var. Bunların hepsi özel harekatçı. Semih Terzi'nin öldürülmesi bunun önüne geçti. Darbenin komutasının yapılacağı özel harekatı canım pahasına aldım ve geri adım atmadım. Mahkeme heyetinden tahliyemi talep ediyorum. Aydınlanmamış bir konu kalmadı. 25 aylık kızım var, sadece iki ay görebildim. Suçsuzum.' dedi.

Diğer sanıklar da tahliye ve beraat talebinde bulundu.

ÖKK'da öldürülen Nedim Şahin'in eşi Ayşe Şahin vekili avukat Umut Boran Karakoç ise bir yıldır müvekkilinin eşinin kimin tarafından öldürüldüğünü anlamaya çalıştıklarını belirterek, 'Odada 4 kişi var, silahla belli. Müvekkilimin eşinin vücudundaki mermilerin balistik incelemesini talep ediyorum. Böylece mermilerin hangi silahtan çıktığı anlaşılacak.' diye konuştu.

Beyanların ardından mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, sanıkların tutukluluk halinin devamını istedi.

Mahkeme heyeti de sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmederek, davayı 19 Şubat'a bıraktı.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-03 Eylül (2016) 'Ankara 18 sanık ÖKK Darbe Yapılanması' davası
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri

(06 Ocak 2018, 12:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12142    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.287.148