Tam
EskidenYeniye
 

Hava Kuvvetleri Mahrem Yapı davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik 76 'mahrem imam' ile 81 askeri personelin yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.01.2018 21:28 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik 76 'mahrem imam' ile 81 askeri personelin yargılanmasına devam edildi.

09.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya sanıklar, avukatları ve yakınları ile TBMM, Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları katıldı.

Savunma yapan tutuksuz sanık S.Ö, soruşturma aşamasında verdiği beyanları kabul ettiğini söyledi. Ahi Evran Üniversitesinde fizik bölümünde okuduğu yıllarda FETÖ yapılanması ile tanıştığını, örgüte ait yurt ve evlerde kaldığını anlatan S.Ö, mezun olmasından sonra Ankara Keçiören'de bir dershanede çalışmaya başladığını, bununla birlikte örgütün Hava Kuvvetleri mahrem yapılanmasında 'Şükrü' kod adıyla 'öğretmen' konumunda faaliyette bulunduğunu itiraf etti.

Sohbet grubuna gelenlerin ilk başlarda asker olduğunu bilmediğini öne süren sanık S.Ö, kendisinden daha üst konumundaki örgüt yöneticilerine sohbete gelen örgüt üyeleriyle ilgili bilgileri aktardığını bildirdi.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Sabahattin Sarıdoğan tarafından S.Ö'nün emniyette verdiği ifadeler okundu.

Sanık S.Ö, Ankara'ya geldikten sonra FETÖ'ye ait dershanede işe başladığını, burada öğretmenlik yapmaya devam ederken, askeri personel ile haftalık örgüt faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Sanık S.Ö, kendisinden bir üst sorumlu olan örgüt yöneticisinin 'Ömer' kod adını kullanan ve davanın sanıkları arasında yer alan Ramazan Alkan olduğunu iddia etti.

Tutuksuz S.Ö, 'Ben bu yapıdan bize söylenen dini sohbetlerin dışında işlere karışmaya başlamasıyla 17-25 Aralık sürecinden sonra bu yapının ne kadar tehlikeli olduğunu anladım. Özel hayatıma da karışabileceklerini düşünerek 2015'ten sonra FETÖ'den ayrıldım.' diye konuştu.

'Aklımı hiçbir örgüte kiraya vermedim'

Savunma yapan tutuksuz sanıklardan eski üsteğmen Mustafa Konuş, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini beyan ederek savunmasına başladı. İtirafçılardan U.I'nın kendisi hakkında verdiği beyanlarda pilot olduğunu söylediğini ancak istihkam subayı olduğunu ifade eden sanık Konuş, U.I'nın verdiği beyanların gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

'Ben FETÖ üyesi değilim. 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunmadım. ByLock kullanmadım. Eğitim hayatım devlet okullarında geçmiştir. Örgütün gazetesine, dergisine abone olmadım. Aklımı hiçbir örgüte kiraya vermedim.' savunmasını yapan sanık Konuş, beraat talebinde bulundu.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

10.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya sanıklar, avukatları ve yakınları ile TBMM, Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları katıldı.

Duruşmada tanık olarak dinlenen eski kursiyer teğmen Yıldırım Kılıçarslan, 'Akıncı davası'nda yargılandığını belirterek emniyet ve savcılık aşamasında örgütün çözülmesine yönelik verdiği ifadeleri kabul ettiğini söyledi.

FETÖ ile bağlantısını kabul eden Kılıçarslan, yaşanan olaylar neticesinde içinde bulunduğu örgütün gerçek yüzünü gördüğünü, devlete ihanet eden bu yapının deşifre edilmesi için elinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduğunu beyan etti.

Kılıçarslan, örgüte katılım süreci hakkında şunları söyledi:

'İlkokulda Yozgat'ta gittiğim dershanede bu örgütle tanıştım. Dershanelerinde eğitim görürken, o dönem benden sorumlu ağabey önümüzdeki yıl dershane değiştirmem gerektiğini söyledi. Ben, ilk başta bir anlam veremedim. Ağabeyler, askeri liseler sınavına girmem için böyle olması gerektiğini söylediler. Ailem buna karşı çıktı. 'Mehmet' kod adlı kişi ve o dönem 'il ağabeyi' olan Nurullah isimli şahıs evimize gelip ailemi ikna ettiler. 14 yaşımda İzmir'de askeri liseyi kazandım. Daha sonra İzmir'de belli bir eve gidiyorduk. Orada Gülen'in kitapları okunuyordu. Mehmet, bize cemaat ile ilgili ne sorarlarsa inkar etmemizi söyledi. Ben örgütte 'Yavuz' kod adını kullanıyordum.'

Askeri liseden sonra Hava Harp Okuluna gittiği dönemde de örgüt yöneticilerinin kendisini bırakmadığını ileri süren Kılıçarslan, Çiğli'de pilotaj eğitimi sırasında kendisinden sorumlu olan 'Cemal' kod adlı 'mahrem imamın' da davanın sanıklarından Mehmet Fatih Ballı olduğunu iddia etti.

Kılıçarslan, devreleri olan Ali Mert Tüfekçi, Ercan Dağhan ve Oğuz Kaan Ayran'ın da Ballı'nın sorumluluğunda olduğunu ve mesleğe başladıkları günden itibaren düzenli olarak maaşlarının yüzde 15'ini himmet olarak Ballı'ya verdiklerini ileri sürdü.

Kılıçarslan, 2013'ün ekim ayında ABD'de bulunan NATO uçuş okulunda eğitim almak için Ali Mert Tüfekçi ve Muharrem Baysal ile seçildiğini söyledi. ABD'ye gitmeden önce Burak isimli örgüt ağabeyinin kendilerine San Antonio'da irtibat kuracakları Ali isimli örgüt üyesinin numarasını verdiğini belirten Kılıçarslan, ABD'ye gidince yine ankesörlü telefondan Ali'yi arayarak orada 2 ay boyunca görüştüklerini söyledi.

Örgütün ABD'deki üst düzey yöneticilerinin kendilerini teröristbaşı Gülen'i ziyarete götürdüklerini belirten Kılıçarslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

'New York'ta Muharrem Baysal ile gezerken 'Mutlu' kod adlı ağabi bize bir numara vererek irtibata geçeceğimiz şahsı bildirdi. Bu kişiyi aradık. İsmini söylemeyen şahıs bizi daha önceden belirlediğimiz yerden bordo renkli bir araçla alarak Pensilvanya'da adresini tam olarak bilmediğim bir yere götürdü. Daha sonra oranın Fetullah Gülen'in kaldığı yer olduğunu öğrendik.

Girişte nizamiye bölümünden kalacağımız odalar için giriş kartlarımızı verdiler. İki ayrı büyük binanın ortasında iki katlı pansiyon tarzı yerler olan binaya girdik. Burada tanımadığım şahıslar ile oturarak yine kitaplar okuduk. Akşam namazından sonra ben ve arkadaşım Muharrem'i salon tarzında ayrı bir odaya götürdüler. Odaya Fetullah Gülen gelerek bize, nereden geldiğimizi, ne için ABD'de bulunduğumuzu sordu. Biz de uçuş eğitimi için geldiğimizi, pilot olduğumuzu söyledik. Kısa süren bu görüşme sonrası odadan çıktık. Harici başka bir konuşma geçmedi ve o akşam biz oradan ayrılarak New York'a geçtik.'

'Her şeye bir açıklama yapan zat o gece sustu'

Akıncı Üssü davasının sanığı olduğunu söyleyen ve tanık sıfatıyla ifade veren eski teğmen Ali Mert Tüfekçi de 27 Temmuz 2016'da kendi isteğiyle polise giderek ifade verdiğini, örgüt ağabeyi Mehmet Fatih Ballı ve kendisini Pensilvanya'ya götüren Muharrem Baysal'ı teşhis ettiğini söyledi.

Ortaokulda örgütle tanıştığını, Harp Okuluna girdikten sonra da irtibatını koparmadığını anlatan Tüfekçi, darbe girişimine kadar görüştüğü örgüt yöneticilerinin gerçek amaçlarının ne olduğunu anlayınca tüm bildiklerini devletin ilgili birimlerine anlatma gereği duyduğunu ifade etti.

15 Temmuz'u FETÖ'nün yaptığından kuşku duymadığını dile getiren Tüfekçi, 'Ben örgütün yapısı gereği sadece grup arkadaşlarımı tanıyorum. O gece Gülen çıkıp açıklama yapabilirdi. 'Bana gönül verenler bu kalkışmadan uzak dursun' diyebilirdi. Her şeye bir açıklama yapan zat o gece sustu.' diye konuştu.

ABD'ye uçuş eğitimi için gittiği sırada örgütün ABD'deki mensupları tarafından terörist başı Gülen'le görüştürüldüğünü dile getiren Tüfekçi, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Muharrem Baysal ile birlikte uçuş eğitimi almak için ABD'ye gönderdiler. ABD'de yine iki üç haftada bir Teksas ve Dallas'ta 'Ali' ve 'Mutlu' kod adlı ağabeylerle görüşüyorduk. Buluştuğumuz ağabeyler Fetullah Gülen ile buluşma ayarlayacaklarını söylediler. Fakat ben tatil planladığımı söyleyerek kabul etmedim ve 10 günlüğüne Türkiye'ye döndüm.

Amerika'ya döndüğümde yine uçuş eğitimlerine devam ettik. Gülen ile 2016 yılı ocak ayında yine bir görüşme ayarladılar. Bu görüşmeye ben, Yıldırım Kılıçarslan ve Mutlu ağabey birlikte gittik. Buradaki eve geldiğimizde girişteki kameralara görünmemek için başımıza bere takarak kartlarımızı verdiler. Bu şekilde geçerek eve girdik. Pansiyon tarzı olan bu evde Yıldırım ile birlikte aynı odada iki gece kaldık. Burada ismini bilmediğim bir şahıs ile bizi oraya götüren Mutlu isimli şahıs irtibat kurarak pazar günü akşam namazından sonra görüşme ayarladılar. Bir çok kilitli kapının olduğu ve bu kapıların açılması sonucu içeride bulunan farklı küçük bir salona geçtik. Gülen içeride bizi bekliyordu. Gülen'in odasında dikkatimi çeken husus oturduğu koltuğun arkasında bulunan vitrin içerisinde Türk Hava Kuvvetlerine ait birçok filoya ait uçak maketlerinin olmasıydı.

Bize nereden geldiğimizi sordu. Biz de cevap verdik. Bize kursun ne zaman biteceğini sordu. Biz de ne zaman biteceğini anlattık ve Mutlu'ya nerede çalıştığını sordu. O da North Teksas Üniversitesinde öğretim görevlisi olduğunu söyledi. Görüşmemiz bu kadar sürdü ve peşimizden Mısır'dan gelen Türk bir profesörün girdiğini hatırlıyorum. Görüşme sonrası biz eğitim yerimize geri döndük.'

Tanık eski teğmen Ertuğrul Cihan Sungur da darbe girişiminden sonra kendisi hakkında ihraç kararı verilmeden 24 Temmuz'da gidip bütün bildiklerimi Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığında anlattığını ifade etti.

Örgüt hakkında bildiği her şeyi anlattığını savunan Sungur, 'Bu terör örgütünün bağlantılarının çıkarılmasında üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım.' ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanıkların ve avukatların tahliyeye yönelik beyanlarının alınmasıyla devam edilen duruşmada, iddia makamının görüşünü alan mahkeme, ara karar için verilen molanın ardından kararları açıkladı.

Buna göre, bazı sanıkların mal varlığı üzerindeki tedbirin kaldırılması ve tutuksuz sanıkların adli kontrol şartlarının kaldırılması talepleri reddedildi.

Mahkeme, tutuklu yargılanan sanıklardan Osman Mızrak, Ömer Faruk Ünsal, Selim Çamur, Ahmet Fakıoğlu, Sinan Metin, Mehmet Yiğitgül, İbrahim Aygül, Ömer Faruk Gümüş, Serdar Dingeç, İdris Yarkın, Muhammet Alkan, Mustafa Durak, Asım Göktaş, Rasim Çelik ve Abdullah Özen'in 'mevcut delil durumu' ve 'uzun tutukluluk süresini' göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi.

Davanın görülmesine 27 ve 28 Mart'ta devam edilecek.

İstenilen cezalar

İddianamede, 76'sı 'mahrem imam', 81'i ise 'FETÖ üyesi askeri personel' olan sanıklar hakkında, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme', 'cumhurbaşkanına suikast', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme', ' Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından dörder kez ağırlaştırılmış müebbet ile 7 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-23 Mart (2017) 'Ankara 157 sanık Hava Kuvvetleri ve Mahrem İmam Yap.' davası

(13 Ocak 2018, 21:28)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12167    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.293.128