Tam
EskidenYeniye
 

Darbede Telekom İşgaline 28 müebbet

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ulus'taki Türk Telekom binasının kontrol altına alınmasına ilişkin davada, 27'si Kara Harp Okulu Komutanlığı subay adayı kursiyeri, 30 sanığın yargılanması sona erdi. 13 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, 15 sanığa ise müebbet hapis cezaları verildi. Ayrıca, sanıklara 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan toplamda bin 519 yıl hapis cezası verildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.01.2018 17:08 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ulus'taki Türk Telekom binasının kontrol altına alınmasına ilişkin davada, 27'si Kara Harp Okulu Komutanlığı subay adayı kursiyeri, 30 sanığın yargılanması sona erdi.

08.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki mahkeme salonunda görülen duruşmada sanıklar ve avukatları, esasa ilişkin savunma yapıyor.

Olay tarihinde kursiyer olduğunu belirten sanıklardan Aykan Kılıçarslan, firari sanık eski yarbay Ömer Ergenekon tarafından terör saldırısı olduğu bahanesiyle Türk Telekom binasına götürüldüklerini söyledi.

Yol boyunca polisin kendilerine eşlik etmesi nedeniyle durumdan şüphelenmediklerini öne süren Kılıçarslan, binaya geldikten kısa süre sonra Ergenekon'un kendilerine karşı gelmeleri halinde polise ateş açmaları emri verdiğini anlattı.

Bu durum karşısında şaşkınlık yaşadığını dile getiren Kılıçarslan, 'Yarbay Ergenekon'un bu emrine karşı gelerek halka ve polise ateş etmeyeceğimizi, emrinde ısrar etmesi halinde kendisine ateş edeceğimizi söyledik. Biz kursiyerler olarak elimizden geleni yaptık. Kandırılarak götürüldüğüm Türk Telekom binasında kimseyi alıkoymadım, kuruma zarar vermedim, darbecilerin oyununa gelmedim. Beraatimi istiyorum.' şeklinde savunması yaptı.

'Ülkede karışık durumlar söz konusu'

Sanık eski kursiyer teğmen Ömer Karayoluk da 15 Temmuz akşamı nöbetçi subayın emriyle daha önce görmedikleri yarbay Ergenekon'un emrine verildiklerini söyledi.

Karayoluk, bu durumun Kara Harp Okulu Komutanlığı tarafından hazırlanan ve dava dosyasında yer alan idari tahkikat raporunda da doğrulandığını dile getirdi.

Ergenekon'un kendilerine, 'Arkadaşlar, ülkede karışık durumlar söz konusu. Bize de bir binanın güvenliğini almamız görevi verildi.' dediğini aktaran Karayoluk, daha sonra Türk Telekom binasına gittiklerini anlattı.

İlerleyen saatlerde Ergenekon tarafından kandırıldıklarını anladıklarını belirten Karayoluk, o andan itibaren darbe girişimine karşı geldiklerini, illegal emirleri yerine getirmediklerini öne sürdü.

Karayoluk, 'Polise kurşun sıkmayacağımı, halka karşı gelmeyeceğimi herkesin duyacağı şekilde dile getirdim. Dosyanın müştekileri olan Türk Telekom çalışanları buna şahittir. O gece kimseyi rehin almadım, müştekilerle hareket ettim. Ergenekon'un emirlerini yerine getirmedim.' beyanında bulundu.

FETÖ üyesi olmadığını öne süren Karayoluk, beraatini istedi.

Sanık kursiyer eski astsubay Selami Yıldırım da diğer sanıklar gibi Ergenekon'u daha önce görmediğini, onun emriyle Ulus'taki Türk Telekom binasına geldiklerini öne sürdü.

Ergenekon'un iddia ettiği gibi binaya terör saldırısı olmadığını gördüklerinde durumdan şüphelendiğini kaydeden Yıldırım, binada rehin alınan Türk Telekom çalışanlarını serbest bıraktıklarını, bunu öğrenen Ergenekon'un kendisine bağırdığını söyledi.

Daha sonra komutanları Binbaşı Dilaver Uysal'ı arayarak kandırıldıklarını, karargaha dönmek istediklerini bildirdiklerini anlatan Yıldırım, Uysal'ın, emir komuta zinciri içinde kalmalarını istediğini iddia etti.

Darbe girişiminde yer almadığını ve kimseye zarar vermediğini savunan Yıldırım, beraatini istedi.

'Ergenekon tarafından kandırıldık'

Sanık eski kursiyer astsubay Şahin Çağlıyan da duruşma savcısının esasa ilişkin mütalaasını kabul etmediğini belirterek savunmasına başladı.

Kursiyerler olarak emir komuta zinciri içinde hareket ettiklerini ve darbe girişiminden haberdar olmadıklarını öne süren Çağlıyan, terör saldırısı olduğu bahanesiyle yarbay Ergenekon tarafından kandırılarak Türk Telekom binasına götürüldüklerini kaydetti.

Darbe girişimine yönelik haberleri okuduktan sonra karargaha dönmek istediklerini ancak Ergenekon'un buna karşı çıktığını belirten Çağlıyan, şunları söyledi:

'Ergenekon'a, kendisine itaat etmeyeceğimizi söyledik. Bölük ve tabur komutanlarımızı da sürekli arayarak dönmek istediğimizi söyledik. Bütün çabalarımıza rağmen karargaha geri dönemedik. Binada kaldığımız süre boyunca kimseye zarar vermedik. Bizi ateşin ortasına attılar. Bir taraftan kendisini tanımadığımız ama emrine verildiğimiz yarbay Ergenekon, diğer taraftan ise yardım istediğimiz halde bize el uzatmayan komutanlarımız. Türk Telekom binasında kaderimizle baş başa bırakıldık.'

'Halka ateş edeceksiniz'

Sanık eski kursiyer teğmen Melih İsa Aktaş da darbe girişiminde yer almadığını, iddianamede bunun aksini ortaya koyacak somut delil bulunmadığını iddia etti.

Komutanları tarafından yarbay Ergenekon'un emrine verildiğini, bir kursiyer olarak bu emri sorgulama konumunda olmadığını savunan Aktaş, Ergenekon'un 'Halka ateş edeceksiniz, polisle çatışacaksanız.' şeklindeki emrini yerine getirmediğini öne sürdü.

Aktaş, içinde bulunduğu duruma düşmesine yol açan herkesten şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

Sanık eski kursiyer astsubay Samet Tanrıverdi de 'Aklımı ve irademi kimseye kiralamadım. Kimsenin kölesi olmadım. Vatanımı ve bayrağımı her şeyin üstünde tuttum.' diyerek beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya ara verildi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde hakim karşısına çıkan sanık Erdoğan Gezer, uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) astsubay rütbesiyle görev yaptıktan sonra subaylığa geçiş yaptığını söyledi.

Olay tarihinde Kara Harp Okulunda kursiyer teğmen statüsünde subaylık temel eğitim kursu gördüğünü belirten Gezer, darbe girişiminde yer almadığını iddia etti.

Gezer, 15 Temmuz'da kendisinin de aralarında bulunduğu bir grup kursiyer subayın daha önce görmedikleri darbenin firari sanığı yarbay Ömer Ergenekon'un emrine verildiğini anlattı.

Ergenekon'un emriyle araçlara bindirildiklerini ve gidecekleri yer konusunda kendilerine bilgi verilmediğini öne süren Gezer, bir zaman sonra Türk Telekom binasına geldiklerini kaydetti.

Gezer, terör saldırısına karşı güvenlik önlemi almak için buraya getirildiklerini sonradan öğrendiklerini, ilerleyen saatlerde darbe girişimi olduğunu fark edince Ergenekon'un emirlerini yerine getirmediklerini iddia etti.

Darbe girişiminin başarısız olması üzerine yarbay Ergenekon'un polis ve halka karşı ateş etmeleri için kursiyerlere emir verdiğini aktaran Gezer, 'Bu emre karşı geldik, kimseye ateş etmedik. Halka karşı şiddet uygulamadık, darbe girişimine yönelik bir eylemde bulunmadık. Bir zaman sonra Ergenekon ortadan kayboldu.' dedi.

Hakkında isnat edilen suçlamaları kabul etmediğini ifade eden Gezer, beraat talebinde bulundu.

Darbeci yarbay olay yerinden kaçtı

Sanık eski kursiyer teğmen Mustafa Kılıç da savunmasında, cumhuriyet savcısının esasa ilişkin mütalaasını kabul etmediğini belirtti.

Mesleğe astsubay olarak başladığını, 6 yıllık görev sonunda girdiği sınavda başarılı olup subaylığa geçtiğini anlatan Kılıç, kurs eğitimi gördüğü sırada 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığını ifade etti.

Olay gecesi rastgele araç muhafızı olarak seçildiğini, nöbetçi subay Atilla Kahraman'ın kursiyer teğmenleri Ergenekon'un emrine verdiğini savunan Kılıç, 'Ergenekon'un emriyle araçlara bindirilerek Türk Telekom binasına terör saldırısına karşı güvenlik önlemi alınacağı gerekçesiyle getirildik. Bir zaman sonra kandırıldığımızı anladık. Burada kaldığımız süre boyunca kimseye zarar vermedik.' savunmasını yaptı.

Kılıç, darbe girişimi olduğunu anladıklarında Ergenekon'a karşı gelerek emirlerine uymadıklarını ileri sürdü, kursiyerlerin bu tutumu üzerine Ergenekon'un olay yerinden kaçtığını, o günden beri firari olduğunu söyledi.

Askerlik yeminine sadık kaldığını, illegal bir emri yerine getirmediğini savunan Kılıç da beraatını istedi.

Tutuklu sanıklar Mehmet Aslan ve Yahşi Ekici'nin de savunmasını alan mahkeme, yarın devam edilmek üzere duruşmaya ara verdi.

09.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki mahkeme salonunda görülen duruşmada, sanıklar ve avukatları Cumhuriyet Savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yaptı.

Sanık Sadık Emre Oral, mesleğe astsubay olarak başladığını, daha sonra girdiği sınavda başarılı olup subaylığa geçtiğini belirterek, olay tarihinde subaylık temel eğitimi için Kara Harp Okulu'nda bulunduğunu ifade etti. Darbe girişiminden habersiz olduğunu savunan Oral, hafta sonu Afyonkarahisar'a yapılacak harp tarihi gezisi nedeniyle okulda kalmaları için emir verildiğini ileri sürdü.

Kendisinin de aralarında bulunduğu bir grup teğmenin daha önce tanımadıkları firari sanık eski kurmay yarbay Ömer Ergenekon'un emrine verildiğini aktaran sanık Oral, 'Ergenekon bize 'Okul komutanının emri var. Sizi silahlı ve teçhizatlı olarak görmek istedi' dedi. Silahlarımızı alarak alana geldik ve otobüse bindik. Ergenekon şoföre lojman nizamiyeden çıkma emri verdi. Şoför, 'Bana çık emri verilmedi' deyince Ergenekon, 'Ben yarbayım, emrediyorum, çık' diyerek içinde ben dahil 27 kursiyerin olduğu otobüsü dışarı çıkardı.' diye konuştu.

Kara Harp Okulu'ndan çıktıklarında nereye gittiklerini bilmediğini belirten Oral, bir süre sonra Ulus'taki Türk Telekom binasına geldiklerini anlattı.

Ergenekon'un terör saldırısı olduğu gerekçesiyle binanın güvenliğini sağlayacaklarını söylediğini savunan Oral, ilerleyen saatlerde darbe girişiminde bulunulduğunu anladıklarında, Ergenekon'un emirlerini yerine getirmediklerini öne sürdü.

Darbe girişiminde yer almadığını iddia eden Oral, suçsuz olduğunu belirterek, beraatını istedi.

Darbeci yarbay olay yerinden kaçmış

Sanık eski kursiyer teğmen Fatih Karaaslan, kursiyerlerin Ergenekon'un emrine verilmesi konusunda bilgisinin olmadığını, bu duruma itiraz etme yetkisinin bulunmadığını bildirdi.

Terör saldırısı olduğu gerekçesiyle Türk Telekom binasına götürüldüklerini anlatan Karaaslan, Ergenekon'un 'Binada teröristler olabilir, silahla karşı koyabilirler.' açıklaması üzerine, binaya heyecanlı bir şekilde girdiklerini, bu durumun darbe maksadıyla gelişmediğini öne sürdü.

Darbe girişiminden haberdar edildikten sonra bu ihanetin parçası olmamak için Ergenekon'un emirlerini yerine getirmediklerini savunan Karaaslan, 'Gece boyunca hiçbir şekilde darbe yanlısı faaliyette bulunmadık. Darbe girişimini burada televizyondan öğrendik. Yarbay Ergenekon binadan kaçtıktan sonra dışarıdaki halkın yapabileceklerinden korktuğumuz için polis içeri girene kadar binayı terk etmedik.' diye konuştu.

Sanık eski kursiyer Güngör Nurcan ise rütbesi gereği komutanlarının kendisi hakkındaki tasarrufu sorgulamayacağını belirterek, Ergenekon'un emrine verildiklerini anlattı.

Subaylık temel eğitimi için darbe girişiminden 15 gün önce Kara Harp Okulu'na geldiğini, bu sürede karargahtaki herkesi tanıma imkanına sahip olmadığını kaydeden Nurcan, 'Bu nedenle Ergenekon'un okuldan ilişiğinin kesildiğini, başka birliğe atandığını bilmiyordum. O gece onun emrine verildiğimizde kimse buna karşı gelmemişti.' ifadesini kullandı.

'Tatbikat olduğu söylendi'

Sanık eski kursiyer teğmen Bilal Ergen, birgün sonra yapılacak Afyon gezisi için belirlenen muhafızlara silah dağıtılıp tatbikat yapılacağının söylendiğini aktararak, bu faaliyetin darbe girişimine yönelik olduğunu o an fark edemediklerini savundu. Ergen, okulda bulundukları sırada kendilerine sıkıyönetim emrinin tebliğ edildiğine dair iddianamedeki tespitin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Türk Telekom binasına tatbikat için geldiklerini zannettiğini belirten Ergen, ilerleyen saatlerde darbe girişiminden haberdar olduklarını savundu. Bu andan itibaren Ergenekon'un emrini yerine getirmediklerini iddia eden Ergen, sabah saatlerine doğru Ergenekon'un Türk Telekom binasında kursiyerleri bırakarak, kaçtığını sözlerine ekledi.

Önceki sanıklarla benzer bir savunma yapan sanık eski kursiyer teğmen Süleyman Arif Varol ise tabur komutanı yarbay Dilaver Uysal'ın okul komutanın emriyle kursiyerlerin 15 Temmuz akşamı karargahta kalmasını istediğini iddia etti.

Aynı akşam firari sanık yarbay Ergenekon'un emrine verildiklerini belirten Varol, daha sonra terör saldırısına karşı Türk Telekom binasına getirildiklerini, burada polise teslim olana kadar illegal bir eylemde bulunmadıklarını kaydetti.

FETÖ üyesi olmadığını, örgütle hiçbir şekilde ilişkisinin bulunmadığını öne süren Varol, beraatını istedi.

Tutuklu sanıklar Uğur Yılmaz ve Zinnur Çetin'in de savunmasını alan mahkeme, yarın devam edilmek üzere duruşmaya ara verdi.

10.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki mahkeme salonunda görülen duruşmada, sanıklar ve avukatları Cumhuriyet Savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yaptı.

Sanık kursiyer teğmen Semih Kuvvet, hafta sonu Afyonkarahisar'a yapılacak harp tarihi gezisi için Kara Harp Okulu'nda kalmaları yönünde emir verildiğini, komutanlara ısrar etmelerine rağmen evlerine gönderilmediklerini ifade etti.

FETÖ'nün darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi firari sanık eski kurmay yarbay Ömer Ergenekon'un emrine verildikten sonra bilgisi dışında Ulus'taki Türk Telekom binasına götürüldüklerini savunan Kuvvet, Ergenekon'un, 'Ülke karıştı, kaos var. Bize de bir binanın emniyet görevi verildi. Polis de bizimle beraber.' diyerek kendilerini terör saldırısı olduğuna inandırmaya çalıştığını aktardı.

Kuvvet, yaşananların darbe girişimi olduğunu öğrendikten sonra diğer kursiyerlerle Ergenekon'un emirlerine uymadıklarını, bunun üzerine Ergenekon'un olay yerinden kaçtığını belirtti.

Okuldan evlerine gönderilmemeleri üzerine sanık durumuna düştüğünü savunan Kuvvet, darbe girişiminden habersiz olduğunu ifade etti.

Kanunsuz bir emri yerine getirmediğini öne süren Kuvvet, 'FETÖ üyeliğim yoktur. Darbe gecesi hukuksuz bir emir yerine getirmedim, suçsuzum. Beraatımı istiyorum.' dedi.

Sanık kursiyer teğmen Rıfat Çalık da astsubayken girdiği sınavlarda başarılı olup subaylığa geçiş yaptığını, olay tarihinde Kara Harp Okulu'nda subaylık temel eğitimi gördüğünü ifade etti.

Komutanlarının bilgisi dahilinde sanık yarbay Ergenekon'un emrine verildiklerini bildiren Çalık, darbe girişiminden habersiz bir şekilde Ergenekon tarafından Türk Telekom binasına götürüldüklerini kaydetti.

Ergenekon'un ülke genelinde olumsuz gelişmeler yaşandığını, bu binanı güvenliğinin kursiyerler tarafından sağlanacağını söylediğini aktaran Çalık, Türk Telekom binasına girdiklerinden kısa bir süre sonra darbe girişimi olduğunu anladıklarını kaydetti.

Bu andan itibaren Ergenekon'un emirlerine uymadıklarını, kimseye zarar vermediklerini öne süren Çalık, sabah saatlerinde polise teslim olduklarını anlattı.

FETÖ üyesi olmadığını, iddianamede de bu yönde bir tespitin yer almadığını belirten Çalık, beraatını istedi.

Duruşmanın yarınki bölümünde mahkemenin kararını açıklaması bekleniyor.

11.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki mahkeme salonunda görülen duruşmaya, sanıklar, avukatları ve yakınları katıldı.

Mahkeme Başkanı Zikrullah Özbağ, sanık ve avukatlarının, Cumhuriyet savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunmalarını yaptıklarını belirterek, karar öncesi sanıkların son sözünü sordu.

Duruşmaya verilen aradan sonra kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıklar Yahşi Ekici, Samet Tanrıverdi, Rıfat Çalık, Melih İsa Aktaş, Ömer Karayoluk, Şahin Çağlıyan, Mehmet Aslan, Hakan Özer, Semih Kuvvet, Aykan Kılıçarslan, Hasbi Eray Karaaslan, Süleyman Arif Varol ve Uğur Yılmaz'ın, 'Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ayrı ayrı 'ağırlaştırılmış müebbet hapisle' cezalandırılmasına hükmetti.

Sanıklar Abbas Güngören, Adil Cumhur İpekçi, Bilal Ergen, Erdoğan Gezer, Fatih Karaaslan, Fikret Erdoğan, Güngör Gürcan, İbrahim Çok, İsa Akgül, Mehmet Ali Bulazar, Mert Erdi Kurtoğlu, Mustafa Kılıç, Sadık Emre Oral, Selami Yıldırım ve Zinnur Çetin'e de aynı suçtan önce 'ağırlaştırılmış müebbet' hapis cezası veren mahkeme, sanıklar hakkında takdir hakkı kullanarak cezalarını 'müebbet hapse' çevirdi.

Ayrıca bütün sanıkları, 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan toplamda bin 519 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, olay tarihinde vatani görevini yapan sanık er O.T'nin beraatine karar verdi.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, davanın firari sanığı eski yarbay Ömer Ergenekon'un dosyasının ise ayrılmasına hükmedildi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-11 Nisan (2017) 'Ankara 30 sanık Darbe Yap./Telekom İşgali' davası (bitti)
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar


(14 Ocak 2018, 17:08)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12190    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.504.663