Tam
EskidenYeniye
 

Düzce 77 sanıklı Fetö davası

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'çatı yapılanması'na ilişkin soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 36'sı tutuklu, 18'i firari, 77 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

27.01.2018 15:57 Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'çatı yapılanması'na ilişkin soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 36'sı tutuklu, 18'i firari, 77 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

23.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan salonunda yapılan duruşmaya, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek' ile suçlanan tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Davanın ikinci gününde 12 sanık savunma yaptı.

Dosya kapsamında 16 aydır tutuklu olan Erkan Karadeniz, savunmasında, hakkındaki iddiaları kabul etmediğini belirtti.

FETÖ ile iltisakı bulunan kurumlarda çalışmasının nedeninin sorulması üzerine Karadeniz, 'O zamanlar cemaat denilen yapının yurtlarında, 'Devletin denetlediği yurt' rahatlığı ile çalıştım, yoksa çalışmazdım.' dedi.

Mahkeme heyeti tarafından GSM hattından 1 yıl içerisinde 26 bin 117 kez örgütün gizli haberleşme sistemi olan ByLock'a giriş yapıldığı tespitinin sorulması üzerine Karadeniz, şunları iddia etti:

'Ben ByLock kullanmadım, kesinlikle kabul etmiyorum. Eylül ayında gözaltına alındığımda yapılan araştırmada telefonumda ByLock olmadığı ortaya çıkmıştı, sonraki aşamalarda ByLock olduğu söylendi. Mor Beyin listesinde yer almayı bekliyordum, ben de 30 bin kişi gibi, bir sonraki araştırmada Mor Beyin mağduru olacağımı düşünüyorum.'

Heyet tarafından telefonunda kurulu olan ByLock programından 'yusuf8181' ID'si ile yapılan yazışmaları okunan Karadeniz, 'Ben bu programı kullanmadım, okunan mesajları da bilmiyorum. Bana böyle mesaj gelmedi. Görüşme yaptığım söylenenler arasından 2 kişiyi tanıyorum, diğerlerini hiç tanımıyorum. Bir şekilde telefonumdan ByLock kullanıldıysa bilmiyorum.' diye konuştu.

Diğer tutuklu sanık ve iddianamede 'Düzce'nin Arama Tarama Memuru (ATM)' olarak yer alan Ferhan Alp ise örgüt ile bağlantısı olduğunu bilmediği bir yurtta ekmek parası için müdür yardımcılığı yaptığını savundu.

Yaklaşık 4 ilde FETÖ ile bağlantılı olduğu tespit edilen yurtlarda yöneticilik yaptığı sorulan Alp, savunmasında, 'Her yerde cemaat vardı, ben de il değiştirdim ama referans ile cemaat yurtlarında çalıştım. Bu yurtlar da devlet tarafından denetleniyordu. Cemaatin örgüt olduğunu duydum ve hemen bu yapıdan ayrıldım. Böyle bir örgütün emellerine alet olmamak için istifa ettim.' diye aktardı.

Alp, hakkındaki, örgütün Düzce ATM'si iddialarının doğru olmadığını savundu.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, 'Gizli tanık ifadesi ve iddianamede yer aldığına göre bu 'Arama Tarama Memurları'nın, Sulh Ceza Hakiminden daha yetkili olduğu anlaşılıyor. İl abisi ya da başka birine sormadan sohbete gelen kişilerin ve şüphelendiklerinin üstünü arıyormuş. Telefonların, bilgisayarların içinde sıkıntılı bir şey olup olmadığına bakıyormuş. Bu konuda ne diyorsun?' sorusunu yöneltti.

Soru üzerine Ferhan Alp, şöyle cevap verdi:

'Bir kişinin ATM olabilmesi için örgüte çok yakın olması gerektiği belirtiliyor. Benim cemaatte öyle bir geçmişim yok. Bu katmanda olabilmek için ayrıca cemaatin tüm katmanlarını bilmek gerekiyormuş, benim öyle bir durumum da yok. Bunları kabul etmiyorum. Yargılamalarda hedef şaşırtılıyor, masumlar cezalandırılıyor, asıl işi yapanlar ortada yok. Ayrıca ben eşimle görücü usulü ile evlendim. İddianamenin 25. sayfasında 'Yönetici abiler cemaat içindeki ablalarla evlenir' yazıyor, benim görücü usulü evlenmem dikkate değer bir durumdur.'

Tutuklu bulunduğu Erzurum E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile mahkemeye katılan Gürbüz Atmaca ise 11 aydır tutuklu olduğunu dile getirdi.

Çalıştığı yurdun müdürünün söylemi üzerine Google Player üzerinden telefonuna ByLock kurduğunu anlatan Atmaca, şunları söyledi:

'Öğrenci takip ve reklam-bilgilendirmelerin bu program üzerinden yapılacağı söylendikten sonra ben de telefonuma ByLock yükledim. 2-3 ay telefonumda kurulu kaldı, ben de 2-3 kez giriş yaptım. Buradan okulla alakalı, dini günlerle alakalı paylaşımlar yapıldı. 3 ay sonra da telefonumdan kaldırdığımı hatırlıyorum.'

Mahkeme heyeti, diğer tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmalarını yapmaları için duruşmayı yarına erteledi.

24.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesince özel olarak hazırlanan salonunda yapılan duruşmaya, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek' ile suçlanan tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklarla avukatları ve yakınları katıldı.

İddianamede, '2008-2011 yılları arasında İl İmamı' olduğu değerlendirilen Salih Mesut Gerez, savunmasında, hakkındaki iddiaları kabul etmediğini ifade etti.

Gizli tanık 'MAHİR 2016'nın, kendisini 'il imamı' olarak tanımlamasını da kabul etmeyen Gerez, 'Ben Düzceli bir arkadaşımın referansı ile İstanbul'da çalıştığım dönemde buradaki bir şirketin işlerinin kötü gitmesi dolayısıyla genel müdür vasfı ile geldim. 7 şirkete ben bakıyordum, bu şirketler eğitim kurumları, yurtlar ve pansiyonlardı.' savunmasını yaptı.

17-25 Aralık döneminden sonra kendi isteği ile FETÖ ile iltisakı bulunan şirketten ayrıldığını savunan Gerez, daha önce bu yapının desteklendiğini, kendisinin de bunun için örgüte ait kurumlarda çalıştığını dile getirdi.

Cemaatten ayrılması konusunun sorulması üzerine Gerez, 'Olaylardan sonra 'Seçimlerde AK Parti'ye rakip kim varsa o partiye oy atılsın' söylemli bir talimat geldiğini duydum medyadan. Bu bardağı taşıran son damla oldu, hanımımla karar aldık ve cemaatten ayrıldım.' şeklinde cevapladı.

Gerez, organize ettiği ve ildeki iş adamları ile birlikte Umre ziyaretinin iddianameden okunmasının ardından, 'Evet Umre'ye gittik. Gizli tanığın anlattığı gibi bir terör gezisi değil. Hem din ve terör nasıl yan yana geliyor, anlamadım.' dedi.

Diğer tutuklu sanık Mehmet Nuri Kömür ise hakkındaki iddiaları kabul etmediğini belirterek, 'Ben Kürdüm. Yıllarca PKK'dan bıkmış usanmış bir insan olarak nasıl terör örgütü yöneticisi olurum? 18 aydır tutukluyum, mağdurum. Tahliyemi talep ediyorum.' dedi.

Mahkeme heyeti, Kömür'ün, 2015 yılında telefonunda yüklü olan ByLock'tan atılan, '(Savcılara) Hayvan herifler yurda geldi arama yapıyor, evraklara el koyduklarını söylüyorlar. Şu an zıkkımlanıyorlar, ne yapalım?' şeklinde mesajı okudu.

Kömür, 'Hatırlamıyorum, kullanmadığım bir şey için savunma yapmam yanlış. Kabul etmiyorum.' diyerek tahliyesini talep etti.

İddianamede, 'öğretmenleri himmet vermek için manevi havaya sokan' kişi şeklinde tanımlanan Mehmet Zaman, savunmasına, '15 Temmuz'u yapanların cezasını önce Allah, sonra Türk adaleti versin.' diyerek başladı.

'Dinde tek ismi ön plana çıkarmak, aykırılıktır.' diyerek savunmasına devam eden Zaman, şunları söyledi:

'Ben, dernekten arkadaşlarla oluşturduğumuz gruba vaaz ediyordum. Sohbet benim tarzım değil, arkadaşlar beğenmişler ki yurtlarına davet ediyorlardı. Gidip çocuklara vaaz veriyordum, buna sohbet diyorsanız bilemiyorum. Ama bu sohbetlerde Fetullah Gülen'den hiç bahsetmedim. Eğer buradan çıkarsam da hiçbir yerde vaaz vermeyeceğim, köyüme gidip ölümümü bekleyeceğim.'

Hakkındaki ByLock iddiaları sorulan Zaman, internetten anlamadığını ve tuşlu telefon kullandığını iddia etti.

'Eğer siz beni bırakmazsanız, eşim beni bırakacak'

Dosya kapsamında 18 aydır tutuklu bulunan ve iddianamede 'Talebeci' olarak isimlendirilen sanık Muhammet Safi de hakkındaki iddiaları kabul etmedi.

Safi, Akçakoca ilçesindeki bir pansiyonda müdür olarak çalıştığını belirterek, 'Ben bu pansiyonda öğrencilerin her türlü ihtiyacı ile ilgileniyordum. Eğer buna talebeci deniyorsa, evet üniversite öğrencileriyle ilgilendim.' dedi.

Heyet, Safi'nin iki ayrı telefonundan 34 bin 884 ByLock sinyal bilgisinin dosya kayıtlarında yer aldığını belirtince Safi, 'Telefon numaraları bana ait fakat ben ByLock kullanmadım. Telefonlarımı, çocuklar aileleri ile arada sırada görüşsün düşüncesiyle danışma bölümüne bırakıyordum. Okunan paylaşımlarda bana geldiği iddia edilen yazışmaları paylaşmışım, bu suç mu? Sayın heyet 24 Temmuz'da evlendim ceza evine geldim. Eğer siz beni bırakmazsanız, eşim beni bırakacak.' ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, diğer tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmalarını yapmaları için duruşmaya yarına kadar ara verdi.

25.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesince özel olarak hazırlanan salonda yapılan duruşmaya, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek' le suçlanan tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu sanık Mehmet Şirin Özaslan, savunmasında, 15 Temmuz'u yapanları lanetledi.

İddianamede kendisinin sohbet verdiğinin belirtilmesi üzerine Özaslan, 'Ben burada kendimi ifade etmekte zorlanıyorum, nasıl sohbet vereyim? Kabul etmiyorum. Bu çete her yere ulaşmış, beni de buraya kadar getirdiler. 18 aydır tutukluyum, 17-25 Aralık'tan sonra bu yapıyla alakalı hiç bir yerde yer almadım.' diye ifade verdi.

Tahliyesini talep eden Özaslan, heyete 17-25'ten sonra cemaat ile bağlantılı yerlerde çalışmadığına dair SGK kayıtlarının bulunduğu evrakları sundu.

Diğer tutuklu sanık Tamer Azgı ise, Mahkeme Başkanı ve Üyelerini selamlayarak savunmasına başladı.

Bu sırada Mahkeme Başkanı, sanıkları 'Savunmaya başlarken beni ve üyeleri saygıyla falan selamlıyorsunuz, buna gerek yok. Tüm sanıklar bunu bilsin, savunmanızı yapın.' şeklinde uyardı.

Ardından savunmasına devam eden Azgı, iddianamede çelişki olduğunu belirterek, 'İddianamenin anlatımında FETÖ üyeliği, sevkte ise yöneticilik yer alıyor. İddianamede çelişki var. Bunların ikisini de kabul etmiyorum.' dedi.

Gizli tanık MAHİR 2016'nın, kendisini 'Muhasebeci' olarak tanımladığını kaydeden Azgı, şunları söyledi:

'İddianamede geçen gizli muhasebeci durumunu kabul etmiyorum, ben resmi muhasebeciyim. Bana yurtlardan para geliyordu, ben de bu emanetleri vergi, maaş, gider olarak ilgili yerlere gönderiyordum. Yurtların giderleri gelirlerden fazla oluyor, şirket ortakları da zekat adı altında bana para veriyordu. Bazen 'ortaklardan alınan borç' bazen ise sermaye olarak bunları kasaya aktarıyordum. Bu kişiler zekat olarak aylık 5-10 bin lira arasında himmet veriyorlardı.'

Azgı, cemaatin kendisine yanlış yaptığını vurgulayarak, '2010-2011 eğitim-öğretim yılında çocuklarımı Sakarya'daki bir cemaat okuluna verdim, anlaşma gereği 20 bin lira çek verdim. Bu paranın 10 bin lirasını ödedim, sonraki 10 bin lirasını işlerim bozulduğu için veremedim. Çocuklarım okuldan atıldı, ben de cemaatten ayrıldım.' şeklinde konuştu.

Heyet duruşmayı, diğer tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmalarını yapmaları için yarına erteledi.

26.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesince özel olarak hazırlanan salonunda yapılan duruşmaya, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek' ile suçlanan tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklarla avukatları ve yakınları katıldı.

Dosya kapsamında 18 aydır tutuklu bulunan Şadi Çelen, savunmasında, hakkındaki iddiaları kabul etmediğini belirtti.

Çelen, gizli tanığın kendisini 'Şadi isimli şahıs Düzce abisidir, büyük abidir' diye tanımladığını aktararak, şunları kaydetti:

'Ben 1990 yılında Düzce'deydim. O zamanlar Düzce il bile değildi, gizli tanık emniyeti ve iddia makamını yanıltmıştır. Hakkımda 310 ByLock sinyali tespit edilmiş, ben bu söylediğiniz programı 15 Temmuz'dan sonra öğrendim. Yüklemedim, kullanmadım. Yanlışlık veya sistemsel bir hata olmuştur.'

Diğer tutuklu sanık ve iddianamede 'Cemaat evlerinin ekonomik işleri ile ilgilenen kişi' olarak yer alan Sabri Irklı, 2013 - 2016 yıllarında FETÖ ile iltisakı bulunan yurtta müdür olarak görev yaptığını anlattı.

Çıkarılan KHK ile çalıştığı yurdun 2016 yılı mart ayında kapandığını aktaran Irklı, savunmasına şöyle devam etti:

'Mart ayında yurda kayyum atandı, bu kayyum bize 3 ay maaş ödemedi, ben de haziran ayında istifa ettim. 11 bin lira bana borçları var. İstifa ettikten sonra da memleketime gittim. Belirtildiği gibi muhasebecilik yapmadım, yurt dışında hiçbir görevim olmadı. İddiaları kabul etmiyorum.'

Talimat ile Bank Asya'ya para yatırıp yatırmadığı sorulan Irklı, '2015'te babam köyden tarla sattı, ben de bu parayı hali hazırda hesabımın bulunduğu Bank Asya'ya yatırdım. Bu parayı 2 ay sonra başka bir bankaya yatırdım. İş Bankası'nda da param vardı, eğer talimat alsaydım onu da çekip Bank Asya'ya yatırmam gerekirdi.' dedi.

Üzerine kayıtlı telefonundan, 4 bin 550 kez örgütün haberleşme sistemi olan ByLock sinyali saptandığı açıklanan Irklı, ByLock kullanmadığını ve telefonuna yüklemediğini söyledi.

Mahkeme heyeti tarafından, 'Sabri5581' ID'si ile 'Her yerde sıkıntı var, her yer aynı. Kafam allak bullak. Bolu, Düzce, Sakarya bölgesinde yurdun yerini soran insanlara 'Onlar vatan haini gitmeyin oraya' diyorlarmış. Mart'ta tayin dönemi var, eşimle konuşup büyüklerden müsaade isteyebilirim' mesajı okundu.

Bunun üzerine Irklı, 'Hayır, kabul etmiyorum. Bu mesajları ben atmadım. Bir bilgim de yok.' diye iddia ederek tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, diğer tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmalarını yapmaları için duruşmaya pazartesi gününe kadar ara verdi.

İddianameden

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin ildeki çatı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 36'sı tutuklu, 18'i firari 77 sanığın, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'terör örgütü kurmak ve yönetmek' suçlamalarıyla 5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Paralel yapı-03 Nisan (2017) 'Düzce Üniversitesi Yapılanması 77 sanık' davası

(27 Ocak 2018, 15:57)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12252    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.281.710