Tam
EskidenYeniye
 

Jandarma Komutanlığı Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 244 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

27.01.2018 14:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 244 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

22.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada sanıklar, avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

Savunma yapan eski uzman çavuş Beytullah Özdemir, 15 Temmuz 2016'da rutin mesaisinin ardından evine gittiğini, telefonla aranarak göreve çağrılmasından sonra o tarihte Ankara İl Jandarma Komutanı olan Kurmay Albay Ferdi Korkmaz'ı aradığını, onun da göreve gideceğini söylemesi üzerine İl Jandarma Komutanlığına gittiğini söyledi.

Görev yerine geçerken bazı askeri personeli de arayarak birliğe çağırdığını belirten Özdemir, harekat merkezine gittiğinde sıkıyönetim mesajının geldiğini ve boğaz köprülerinin askerlerce kapatıldığını öğrendiğini ifade etti.

Sanık Özdemir, Korkmaz'ın lojmanlardan çıkarken rehin alındığını öğrendiğini, olay akşamı birkaç sefer görüştüğü Korkmaz'ın durumdan valilik ve emniyeti haberdar etmesi yönündeki emri üzerine ilgili kurumlara bilgi verdiğini bildirdi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde birliğe Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mehmet Artar'ın geldiğini, Orgeneral Arif Çetin ile görüştüğünü ve sıkıyönetim mesajının geçersiz olduğuna dair emir hazırlandığını söyleyen Özdemir, bu esnada harekat merkezinde olduğunu ve darbeye karşı duran komutanlarla birlikte hareket ettiğini öne sürdü.

İlerleyen saatlerde de Albay Korkmaz'ı rehin tutulduğu yerden kurtarmaya gittiğini savunan Özdemir, darbe girişiminde bulunmadığını ve darbeye ilişkin suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Sanıktan FETÖ itirafı

FETÖ üyeliği suçlamasına ilişkin savcılığa başvurarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak üzere beyanlarda bulunduğunu kaydeden Özdemir, örgütle ilk temasının Manisa'da gerçekleştiğini söyledi.

Uzman jandarma olmaya hak kazandıktan sonra eğitim süreci boyunca 'sohbet' adı verilen örgüt toplantılarına katıldığını ancak asker olmasında FETÖ'nün katkısının bulunmadığını savunan Özdemir, Diyarbakır'da göreve başlamasından sonra da FETÖ ile temasının devam ettiğini kaydetti.

Diyarbakır'da 'Abdullah' isimli örgüt üyesiyle ayda bir sohbete katıldığını belirten Özdemir, Ankara'ya tayin olduktan sonra da 'Hadi' ve 'Enes' isimli örgüt üyeleriyle görüşmeye devam ettiğini bildirdi.

Sınav sorularını vermişler

Belirli zaman aralıklarında FETÖ sohbetlerine katıldığını dile getiren sanık Özdemir, 2015'te yapılan uzman çavuşluktan astsubaylığa geçiş sınavına girdiğini, sınavdan önce 'Enes' kod isimli örgüt üyesi tarafından soruların kendisine verildiğini itiraf etti.

Özdemir, 'Balgat'ta bir eve gittim. Evde bir kişi daha vardı, kim olduğunu bilmiyorum. Enes, bilgisayarı açtı, 'Burada yaklaşık 500 soru var. Bunlar sınavda çıkabilir.' dedi. Bunu kimseye söylemememi istedi ve yemin ettirdi, Kur'an'a el bastırdı. Sınavdan 81 puan aldım.' diye konuştu.

'Soru çalıyorsun, Kur'an'a el basıp yemin ediyorsun. Hiç çarpılırım diye düşünmedin mi?' sorusu yöneltilen sanık Özdemir, bu soruyu cevapsız bıraktı.

'Darbe girişimini FETÖ ve üst akıl yaptı'

Maaşından aylık 50 ila 100 lira himmet verdiğini dile getiren Özdemir, örgüt üyeleriyle son görüşmesinin darbe girişiminden kısa süre önce gerçekleştiğini, darbeye ilişkin konuşmanın ise olmadığını savundu.

Özdemir, 'Enes'le 15 Temmuz'dan 15-20 gün önce konuştuk. Bana 'MİT'te cemaat üyelerinden 3 bin kişinin ismi belirlenmiş. Bunlar muhtemelen tutuklanacak. Senin adın bu listede yok.' dedi.' beyanında bulundu.

ByLock kullandığına ilişkin tespitleri kabul etmeyen sanık Özdemir, ByLock dışında başka bir haberleşme programı kullanıp kullanmadığının sorulması üzerine, 'Enes bana bir tablet getirdi. 'Sohbetleri buradan sana atarız, buradan takip edersin.' dedi. Tablette olan program Tango idi. Tablette başka bir uygulama yoktu, sadece bu program açılabiliyordu.' diye konuştu.

İrtibatlı olduğu FETÖ mensuplarının zaman zaman kendisine komutanları hakkında sorular yönelttiğini dile getiren Özdemir, istedikleri bilgilerin göreve ilişkin olmadığını ileri sürdü.

Sanık Özdemir, Mahkeme Başkanı Abdullah Köksal'ın, 'Darbe girişimini kim yaptı?' sorusuna, 'Darbe girişimini FETÖ ve üst akıl yaptı.' cevabını verdi.

Duruşmaya öğle arası verildi.

23.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada sanıklar, avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

Savunma yapan sanık eski yüzbaşı Salim Baktaş, 15 Temmuz darbe girişiminden önce Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Hizmet Daire Başkanlığında Araç Proje Subayı olarak görevli olduğunu dile getirdi.

Olay günü iş yoğunluğu nedeniyle mesaide kaldığını ve çalışmaya devam ettiğini ileri süren sanık Baktaş, ilerleyen zamanda birliğe terör saldırısı ihtimali olabileceğinin söylenmesi üzerine kışladan çıkamadığını iddia etti.

Gece boyunca çatışma yaşandığını, kendisinin güvenli bir bölgede beklediğini ve silah kullanmadığını belirten Baktaş, darbe girişiminde bulunmadığını savundu.

Aleyhindeki FETÖ üyeliğine ilişkin beyanları da kabul etmeyen Baktaş, 'Aklımı, şuurumu başkasına devredecek bir insan değilim. 17-25 Aralık olayları ve 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra FETÖ'nün ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu anladım.' diyerek beraat talebinde bulundu.

'Çok önemli bir tatbikat yapılacak'

Olay tarihinden önce Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığında kursiyer teğmen olan sanık Metin Sönmez, 15 Temmuz 2016'da gece eğitimi yapılacağının söylenerek okulda kalmalarının sağlandığını kaydetti.

Akşam saatlerinde yapılan içtimada tabur komutanı Tarık Görener'in, 'Bu gece çok önemli bir tatbikat yapılacak.' dediğini aktaran Sönmez, oluşturulan 8 kişilik tim ile Jandarma Genel Komutanlığına gittiklerini bildirdi.

Buraya giderken darbe girişiminden haberi olmadığını ve yapılacak faaliyetin içeriğinin kendisine söylenmediğini iddia eden sanık Sönmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Kışlaya girdikten sonra bir yarbay bizlere nizamiye güvenliğini sağlayacağımızı söyledi. Ben B nizamiyesi bölgesinde nöbet tutmaya başladım. Bu esnada bir zırhlı araç geldi ve ateş etmeye başladı. Benim bulunduğum nöbet kulübesinin kurşun geçirmez camları patladı. Gece bir ara silah sesleri azalınca otopark bölgesine, oradan da bina içine gittim. Üst katlarda devre arkadaşlarımı gördüm. Yaşananların darbe girişimi olduğunu arkadaşlarımdan öğrendim. Ne darbe girişimini öğrendikten sonra ne de önce silahımı hiç kullanmadım.'

Üzerine atılı olan 'FETÖ üyeliği' ve 'darbe teşebbüsünde bulunmak' suçlamasını kabul etmeyen sanık Sönmez, mahkeme heyetinden tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Sanıklar ile müştekiler arasında gerilim

Darbe girişimini lanetlediğini söyleyerek savunmasına başlayan sanık Mustafa Akdeniz, mesleğe astsubay olarak başladığını, 2015'te subaylığa geçiş sınavını kazanmasının ardından kursiyer teğmen olarak Jandarma Okullar Komutanlığında eğitim gördüğünü anlattı.

Sanık Akdeniz, olay akşamı gece eğitimi ve tatbikat yapılacağının söylendiğini, içtimada ise eski yüzbaşı Hakan Güler'in emrine verilerek Jandarma Genel Komutanlığına götürüldüğünü ifade etti.

Burada kendisine nöbet görevi verildiğini söyleyen Akdeniz, ilerleyen saatlerde internetten darbe girişimine ilişkin haberleri gördüğünü, olaylara karışmadan sabaha kadar bekledikten sonra da polislere sığındığını belirtti.

Savunmanın ardından sanık Akdeniz'in çapraz sorgusuna geçildi.

Bir avukatın sorusundan sonra sanıkların kendi aralarında gülüşmesi üzerine müştekiler ile sanıklar arasında sözlü atışma yaşandı. Salondaki güvenlik görevlilerinin olaya erken müdahale etmesi üzerine fiili bir durum yaşanmadan taraflar yatıştırıldı.

Olayın ardından Mahkeme Başkanı Abdullah Köksal, bazı müştekiler ile sanıklardan eski kurmay binbaşı Kadir Söylemez'in duruşma salonundan çıkarılmasına karar verdi.

Savunma yapan eski astsubay Yusuf Ataman da atılı suçlamaları kabul etmeyerek beraat talebinde bulundu.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-29 Haziran (2017) 'Ankara 244 sanık Darbe Yap./Jand.Gn.Komutanlığı' davası

(27 Ocak 2018, 14:21)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12262    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.418.558