Tam
EskidenYeniye
 

İzmir 280 sanıklı Darbe davası

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu 147'si tutuklu 280 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

27.01.2018 16:42 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu 147'si tutuklu 280 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

22.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesince, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı, sanıkların ByLock tetkikiyle ilgili İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine yazılan müzekkereye yanıt geldiğini, ByLock HTS analiz raporlarının sanık ve avukatlarına gönderileceğini, raporlara ilişkin savunma için iki gün süre verileceğini belirtti.

Tanık M.M, tutuklu yargılanan eski askeri hakim Mesut Kayıntu'yla ilgili görgü ve bilgisine ilişkin verdiği ifadede sanıkla FETÖ evlerinde tanıştığını belirterek, yapıya ilişkin bildiklerini anlattı.

M.M, 2007'de Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandığını, örgüt mensuplarının Konya'ya gittiğinde kendisini karşıladığını, maddi durumu iyi olmadığı için önerdikleri yurtlarda kaldığını söyledi.

'Yemin ettiriliyor'

Tanık M.M, mahkeme başkanının, 'Evlerde adli yargı sınavlarına hazırlandırıyorlarmış. Tedbirler uygulanıyormuş, yemin verdiriliyormuş. Bunlara ilişkin neler söyleyeceksin?' sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

'Günlük en az 10 saat çalıştırıyorlar. Mezun olacak şahıslarla bulundukları ilde mezun görüşmesi yapılıyordu. Yapmak istedikleri işler soruluyor. Sizi yönlendiriyorlardı. Mezun olduktan sonra bir kişi Ankara'dan sizinle irtibata geçiyor. Ankara'ya geldiğimizde ev temin ediliyor. Tanıyorsunuz ya da tanımıyorsunuz, grup halinde çalışılıyor. 'Dışarıda kendinizi stajyer avukat olarak tanıtın.' ya da 'Ankesörlü telefonla konuşun.' derlerdi. Ders çalışmaya başlıyorsunuz. Sınav yaklaşıyor, son dönemlerde tanımadığınız biri geliyor.

Önünüze fotokopi konuluyor. Çözmeniz isteniyor. Sınavla ilgili olduğunu söylüyor. Sınava yönlendiriliyorsunuz. Geleceğe dönük tayinleri bu kişiler yapıyor. Size yemin ettiriliyor, fotokopi öncesinde ya da sonrasında.'

'Bu iş buraya geldikten sonra dönüşü yok'

Mahkeme başkanının, 'Sınav sorularının verilmesi durumuyla karşılaştın mı?' sorusuna tanık, 'Ders çalışma sürelerinin sonunda bir şahıs gelirdi, elinde resmi çanta vardı. Fotokopiye bakmamı istedi. 70 adet soru vardı. Bu soruların tamamını sınavda gördüm. Askeri yargı alanını düşünmediğimi söyledim. 'Bu iş buraya geldikten sonra dönüşü yok.' denildi. Bu aşamada zorlamanın başladığını görüyorsun. 'Sonuçlarına katlanırsın.' denildi. 70 soru sınavda çıktı. Mülakata 39 kişi girdik. Sadece beni elediler. 38'inin tamamı kazandı. İtirazın sonucu mudur, bilmiyorum.' şeklinde yanıt verdi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların mevcut halinin devamına, sanıklar ve avukatlarına ByLock HTS analiz raporlarına ilişkin savunma için süre verilmesine hükmederek duruşmayı 24 Ocak Çarşamba gününe erteledi.

24.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmanın öğleden sonraki oturumuna bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Sanıklar, ByLock HTS analiz inceleme raporlarına ilişkin savunma yaptı.

Tutuklu sanık Aydın Kaya, ByLock kullandığı iddiasını reddederek ByLock'a ilişkin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile BTK raporları arasında farklılıklar bulunduğunu ileri sürerek, bu raporlarda da kendisine ait herhangi bir mesaj içeriği olmadığını iddia etti.

Tutuklu sanık Cihangir Özcan, mahkemenin başlangıç tarihine kadar hakkında ByLock suçlaması olmadığını, mahkeme başlayınca hakkındaki ByLock iddiasını öğrendiğini belirterek, kendisine herhangi bir mesaj içeriği iletilmediğini söyledi.

Özcan, ByLock'u cezaevinde öğrendiğini öne sürerek, 'Ben 3 bin program indirmişim. Beni ByLock IP'sine yönlendirmiş olabilir. HTS raporu gelene kadar hazırlık yapmadım çünkü kendimden emindim.' dedi.

Tutuklu sanık Bülent Eryılmaz hakkındaki ByLock iddiasını reddederek, raporu hazırlayan kişilerin yetkinliklerinin araştırılmasını talep etti.

Hakkındaki ByLock kullandığı iddiasını reddeden tutuklu sanıklardan Erol Körnes, programı kullanmadığını 'Mor Beyin' yazılımının mağduru olabileceğini söyledi.

Davanın başlangıcında Gizli tanık 'Kuzgun' olarak ifade veren ve daha sonra mahkemede kimliğini açıklayan tutuklu sanık eski Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı tuğamiral Halil İbrahim Yıldız ise daha önceki savunmasında detaylı bir şekilde gerekli bilgileri verdiğini ifade etti.

Yıldız, 'ByLock yüklemedim, veri alışverişi yapmadım. Örgüt içerisinde irtibat halinde olduğum kişilerle tablet üzerinden görüştüğümü belirttim. Tablet 4 üzerinden ilgili kişilerle görüştüm.' dedi.

Savcının, 'Örgüt içerisinde kod adın 'Tufan' değil miydi? Gelen raporlarda ByLock kullanıcı adın 'Tufan' şifren 'Tufan 11'. Tesadüf mü?' sorusuna Yıldız, 'Kullansam ne kazandıracak, kullanmasam ne kaybedeceğim. Ben her şeyi itiraf ettim zaten. Tablet üzerinden viber'le mesajlaştık.' yanıtını verdi.

Tutuklu sanık Ramazan Gencer, ByLock'u 15 Temmuz'dan sonra medyadan öğrendiğini belirterek, raporlar arasında çelişkiler, tarih, zaman farklılıkları olduğunu ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, tahliye talebinde bulunan sanıkların talebinin reddine karar vererek duruşmayı yarına erteledi.

25.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Sanıklar, ByLock HTS analiz inceleme raporları, yakınlarının FETÖ/PDY ile iltisaklı okullarda eğitim alması ve örgütle ilgilerinin bulunduğuna dair bilgiler içeren dijital materyallere ilişkin savunma yaptı.

Tutuklu sanık Malik Karahan, ByLock HTS analiz inceleme raporlarında çok karışık ve çelişkili hususlar bulunduğunu ileri sürerek, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve BTK raporlarında farklı veriler olduğunu iddia etti.

Karahan, kırmızı renkte kullanıldığı iddia edilen ByLock'u kesinlikle kullanmadığını savunarak, 'IP'ler arasında uyuşmazlık var. Çok internet kullanan biri değilim. Ücretsiz programlar kurdum. Bu programların arka planlarında çalışanları bilemem. Oradan bulaştıysa bilemem. Darbe gecesi hiçbir faaliyetim olmadığı için ByLock'a bulaştırıldığımı düşünüyorum. Raporun uzman bilirkişi tarafından incelenmesini talep ediyorum.' dedi.

Tutuklu sanık Ömer Tokmak da ByLock veya benzeri bir program kullanmadığını öne sürdü.

Hakkında yanlış tespit yapıldığını savunan Tokmak, 'ByLock iddiası için en önemli delil olan mesajlaşma içeriğinin olması gerekmektedir. 18 aydır tutukluyum. Tahliyemi talep ediyorum.' diye konuştu.

Mahkeme Başkanı, sanıkların FETÖ/PDY ile iltisaklı olduğuna dair bilgiler içeren dijital materyaller ve örgüt il iltisaklı okullarda okuyan sanık ve yakınlarının bilgilerinin mahkemeye ulaştığını bildirdi.

Tutuklu sanık Ramazan Elmas, çocuğunu Anafartalar Kolejine gönderdiğini belirterek, 'Diğer kolejlerin verdiği fiyat çok yüksekti. Anafartalar Kolejine gittim. Cebime en uygunu oydu. Ben müşteriyim.' ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanık Rıdvan Güneş de KHK ile kapatılan İzmir Üniversitesinde yüksek lisans yaptığını belirterek, 'Tercih sebebim ucuz olmasıydı. FETÖ ile iltisaklı olduğunu bilmiyordum. Gerekli izinleri de almıştım.' dedi.

Mahkeme Başkanı, tutuklu sanık Emre Mehmet Doğru'ya telefonunda 'Kakao Talk' izleri ve örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in konuşmalarını içeren kısa video görüntüleri bulunduğunu anımsattı.

Doğru, 'Kakao Talk' programını ilk defa mahkemede duyduğunu ileri sürerek, 'Amblemini bile görmedim. Fetullah Gülen'in konuşmaları olan sohbet videolarını kesinlikle kabul etmiyorum. Kendimden eminim.' şeklinde savunma yaptı.

'Bir daha duruşma salonunun yüzünü göremezsin'

Tutuklu sanık Ramazan Elmas, Mahkeme Başkanının telefonunda 'Kakao Talk' izleri bulunduğunu belirtmesi üzerine, 'Bu programı kullanmadım. Nasıldır amblemi bilmem. Telefon kayıtlarına bakılırsa benim kullanmadığım anlaşılır. Telefon kızımdaydı. İlkokuldaki kızımın da kullanacağını sanmıyorum. Kakao Talk kalıntıları nedir açıklar mısınız? Bana kalıntıdan ne anlamalıyım, onu söyleyin. Hiçbirimiz kullanmadık. Kalıntı delil olarak kabul edilemez. Bilirkişi değilim. Siz de bilirkişi değilsiniz.' yanıtını verdi.

Mahkeme Başkanı, 'Biz 2 arkadaş sohbet etmiyoruz. Üslubuna dikkat et. Bir daha duruşma salonunun yüzünü göremezsin. Üslubunu düzelteceksin. Duruşmada 8 saat duruyorsak 7 saatini gülücükler atarak geçiriyorsun. Bir şey demiyorum. Üslubuna dikkat edeceksin.' dedi.

Mahkeme heyeti, tahliye talepleri ve sanıkların ByLock HTS analiz inceleme raporlarının uzman bilirkişi heyetince incelenmesi taleplerinin reddine karar verdi. Heyet, BTK'ya ByLock HTS analiz inceleme raporlarına ilişkin uyumsuzluklarla ilgili yazılan yazıya cevabın beklenmesi, toplanan deliller, tanık ifadeleri, savunmalar, ilgili kuvvet komutanlıklarından gönderilen yazılar değerlendirildiğinde bir kısım sanıklara ilişkin hazırlanan mütalaaya son şeklinin verilmesi için iddia makamına süre tanınmasını da karara bağladı.

Duruşma, 29 Ocak Pazartesi gününe ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'İzmir 280 sanık (ilk 270 sanık) Darbe Yapılanması' davası

(27 Ocak 2018, 16:42)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12264    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.414.434