Tam
EskidenYeniye
 

Pinhan Restaurant Fetö davası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan Maltepe'deki 'Pinhan Restaurant'ta örgütün gizli toplantılarının yapıldığı, karargah olarak kullanıldığı, himmet ve diğer gelirlerin şirketin gelirleriymiş gibi sisteme sokulduğu iddiasıyla 7'si tutuklu 12'si firari 45 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

27.01.2018 16:31 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan Maltepe'deki 'Pinhan Restaurant'ta örgütün gizli toplantılarının yapıldığı, karargah olarak kullanıldığı, himmet ve diğer gelirlerin şirketin gelirleriymiş gibi sisteme sokulduğu iddiasıyla 7'si tutuklu 12'si firari 45 sanığın yargılanmasına devam edildi.

22.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, bir tutuklu, 22 tutuksuz sanık hazır bulunurken, 6 tutuklu sanık ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Sanık avukatları ve yakınlarının da katıldığı duruşma, sanıkların savunmalarıyla sürdü.

23.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Hızır Güngör katıldı. Diğer 6 tutuklu sanığın Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılımı sağlanan duruşmada, 20'yi aşkın tutuksuz sanık da hazır bulundu.

Duruşmada savunması alınan ve iddianamede üst düzey yönetici olarak belirtilen tutuklu sanıklardan Hızır Güngör, Pinhan Restoran'a çok emeğinin geçtiğini, onu savunur gibi göründüğünü ancak bu restoranda en ufak bir illegal durum dahi görmediğini savundu.

Firari Mustafa Özcan'ı, restoranın ortağı Ahmet Çelik'in ağabeyi Ali Çelik olan diyaloğundan duyduğunu ve Özcan'ın ara sıra Pinhan Restoran'a geldiğini belirten Güngör, 'Mustafa Özcan ile birebir diyaloğum olmadı. Ali Çelik ile de müşteri-misafir ilişkimiz vardı, aramızda protokol seviyesi bulunuyordu. Masasında oturup uzun uzun sohbet etmezdik. Kardeşiyle ortak olduğumuz için gelmezdi. Ali Çelik'in arkadaşlarıyla geldiği yemekler toplantı maksadıyla değildi. 300 metre ileride büyük bir ofisi vardı. Toplantısı varsa zaten orada oluyordu. Bunu ofisine servis istediği için biliyoruz. 2013 Ocak ayından sonra tavır olarak restorana gelmedi. Ofisin üstünde bir tane restoran açtı.' ifadelerini kullandı.

Dosyada mesnetsiz iddialar bulunduğunu ve hedefsiz ifadelerle Pinhan Restoran'ın dosyaya kasıtlı sokulduğunu öne süren Güngör, şöyle devam etti:

'Haksız suçlamaları doğrular nitelikte hiçbir delil yok. Söylentiler en önemli delil sayılmış. Bazı bölümler özellikle seçilmiş. Çamur at izi kalsın mantığında, tekrar edilerek bir dizi yorumlar ve niyet okuyuculuğundan medet umulduğunu, bu kapsamda delil toplandığını üzülerek beyan etmek istiyorum. Hakkımda, 'üst düzey yönetici' vurgusu var. Şirket kurduğum ve himmet parası topladığım söyleniyor. Bu tarz isimlerle, bu tarz işlerle anılmam sadece Ahmet Çelik ile olan ortaklığıma dair evraklardandır. Karmaşadan yola çıkarak kendimizi kurtarmaya çalışıyoruz, bu çok zor. Vurgu ve kelimelerle bizi bir yere koymuşlar. Hiyerarşik bir yapının ve hiçbir planın parçası olmadım, olmam da... Restoranla ilgili, 'örgüt üyelerinin buluşma ve hareket yeri' ifadelerine sarılarak peşin hüküm veriliyor. Bu restorana herkes gelebilir. Bilen bilir, her kesimden insanın huzur ve güven duyarak geldiği, gün ve yemekler düzenlediği bir yerdir. O zamanki tabirle, cemaat üyeleri tarafından sık kullanılan bir yer değildi. Çalışanlarımız içinde de böyle bir aidiyet yoktu. Başka gruplara (cemaat) mensubiyetler vardı. Pinhan, kimsenin kimliğine bakmamıştır, o yüzden bu günlere gelmiştir.'

'Ahmet Çelik'e abi olarak saygı duydum, sorgulamadım'

İddianamenin somut delillere dayanmadan adeta bir senaryo gibi yazıldığını ve çok incelenip detaya inilmediğini de ileri süren Güngör, 'Suçlamalar hep Ali Çelik ve Mustafa Özcan üzerinden geliyor. FETÖ diye nitelendirme, sadece Ahmet Çelik ve kardeşi üzerinden yapılmaktadır. 40 yıl önce de müteahhitlik yapıyordu bu kişi, ben bunları hiç sorgulamadım. Maddi, manevi belli seviyede insanlardı. Abi olarak saygı duydum ve hiçbir zaman da sorgulamadım. Dini her hareket gönlümüzde olurdu, biz o yönden baktık olaya. O zamanlar rahatsız edici bir söylemleri yoktu. Bense tamamen yapımdan ve şahsi sebeplerden uzak duruyordum. Sözü edilen örgüt iltisaklı olarak bilinen insanlarla birebir arkadaşlık ve cemaat temelli bir ilişkim hiç olmamıştır. Sadece Ahmet ve Ali Çelik ile oturup konuşmuşluğum var.' ifadesini kullandı.

İddia edildiği gibi hiçbir toplantıda bulunmadığını ve Pinhan'da toplantılar yapıldığı iddialarının doğru olmadığını iddia eden Hızır Güngör, Ahmet Çelik'in vatan haini olduğuna inanmadığını, onu savunmak için söylemediğini ancak Çelik'in bile bile vatana ihanet edecek biri olmadığını düşündüğünü ileri sürdü.

'Güç peşinde koşmaya başladılar'

Fetullah Gülen'i medya dışında hiç görmediğini ve ABD'ye hiç gitmediğini de savunan Güngör, emniyette baskı gördüğü için etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyerek beyanda bulunduğunu, bu beyanlarını kabul etmediğini, dar alan fobisi olduğu için polisten kaçtığını, ailesiyle geçici tuttuğu bir yerde yaşadığını, yakalanmamak için ayrı bir hat kullandığını ve durumun normalleşmesinden sonra savcıya gelip ifade vermeyi istediğini de ileri sürdü.

Sanık Hızır Güngör, 'Bu yapıyla keşke diyaloğum olmasaymış. Eğitim temelli bir hareketken, iş temelli bir hareket olmaya başladı. 'Para ve güç elimde olsun' amacıyla hareket etti. Güç peşinde koşmaya başladılar. Yaşananlardan sonra bunu çok net gördüm. Bundan dolayı da üzgünüm ve pişmanım.' diye konuştu.

Duruşma, yarına ertelendi.

26.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, 7 tutuklu sanık ile 25 tutuksuz sanık ve avukatları hazır bulundu.

Bir kısım sanıkların savunmalarının alınmasının ardından duruşmada, tutuklu sanık ve avukatlarının tahliye ve sair hususlardaki talepleri alındı.

Talepleri karara bağlayan mahkeme heyeti, sanıklar Salih Aydın, Bekir Çelik, Bünyamin Polat, Harun Polat, Hasan Çelik, Hüseyin Çelik ve Hızır Güngör'ün üzerlerine yüklenen suçun vasıf ve mahiyeti, tutanaklar, bazı sanıkların Bylock kullanıcısı olması, telefon görüşme kayıtları, HTS kayıtları, dijital malzemelerin inceleme sonuçları, bir kısım sanıkların yurt dışına çıkarken yakalanmış olmaları, bir kısım sanıkların ise haklarında yakalama kararı bulunmasına rağmen saklanmış olması, üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesi dikkate alarak, bu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Tutuksuz sanıklar hakkında adli kontrol hükümleri kapsamında alınan 'imza atma' şeklindeki adli kontrolün kaldırılmasına, yurt dışına çıkış yasağının ise sürdürülmesine hükmeden heyet, sanıklar Ali Çelik, Ahmet Çelik, Vedat Köprücü, Aziz Özdemir, Faik Toklucu, Ferhat Cahit Merter, Mehmet Barut, Murat Solmaz, Orhan Keskin, Ömer Çelik, Veysi Barut ve Ömer Barut hakkında çıkarılan yakalama kararının devamını kararlaştırdı.

20 sanığa zorla getirme

Sanıkların kullandığı belirlenen telefon hatlarının 1 Ağustos 2014 ile 16 Temmuz 2016 tarihler arasında Bylock serverlarına erişip erişmediği, buna bağlı HTS kayıtları ile bağlantı kurulan döneme ilişkin lokasyon bilgileri, Bylock ile ilişkilendirilen hattın hangi IMEI numaralı telefonlar ile kullanıldığının istenmesine karar veren heyet, savunması alınmayan sanıklar Uğur Akkoç, Ali Bayraktar, Ali Tellioğlu, Barış Yılmaz, Eşref Kartal, Fatih Aslan, Fatih Karagöz, Fikret Birdal, Halil İbrahim Polat, Halit Kasımoğlu, İbrahim Gözütok, İlyas Güngör, İsrafil Gözütok, Mehmet Bektaş, Meral Yenice, Murat Sertoğlu, Orhan Öztürk, Sultan Selim Çolak, Şuayıp Çolak ve Bahadır Kasımoğlu'nun ifadelerinin alınması için zorla getirilmelerine karar verdi.

Sanıklar hakkında başka mahkemelerde açılan FETÖ davalarının olup olmadığı hususunun araştırılmasına, şayet var ise ilgili mahkemelere yazı yazılarak sanık hakkındaki dokümanların istenmesine, yine bu dosya sanıkları hakkında bir başka şüpheli veya tanığın ifadelerinde adları geçip geçmediğine ilişkin savcılığa yazı yazılmasına karar veren heyet, sanıkların şirket üyelikleri bulunuyor ise bulundukları şirkete kayyum atanıp atanmadığının da sorulmasına hükmetti.

Sanıkların ev ya da iş yerlerinde yapılan aramada ele geçirilen dijital materyallerle ilgili inceleme akıbetinin İstanbul Emniyet Müdürlüğünden sorulmasına hükmeden heyet, iki emekli Sayıştay uzmanı, iki bankacılık alanında uzman ve bir mali müşavirden oluşacak beş kişilik seçilecek bilirkişi kuruluna dava dosyasının gönderilmesine, dosya kapsamında adı geçen sanıklarla ilgili hesaplarında ve varsa ticari alışverişlerini araştırma ve örnek alma yetkisinin verilmesine karar verdi.

Mahkeme heyeti haklarında yakalama kararı bulunan ve yurt dışında olduğu tespit edilen Ali Çelik ve Orhan Keskin'in iadeleri hususunda gerekli işlemlerin yapılmasına da hükmetti.

Heyet, bir sonraki duruşmanın 2, 3 ve 4 Nisan'da yapılmasına karar verdi.

Ceza istemleri

İddianamede, kayyum atandıktan sonra kapanan Bank Asya 'müşteki' sıfatıyla, aralarında restoran sahipleri Ahmet Çelik, Ali Çelik, Hızır Güngör, Ahmet Çelik ve Vedat Köprülü'nün de bulunduğu 45 kişi sanık olarak yer alıyor.

Sanıklar Ahmet Çelik, Ali Çelik, Hızır Güngör, Vedat Köprülü, Bekir Çelik, Uğur Akkoç ile 15 Temmuz darbe girişiminin ardından sahte pasaportla Bulgaristan'a giden daha sonra Türkiye'ye teslim edilen Hasan Çelik ve Hüseyin Çelik'in 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları istenen iddianamede, ayrıca sanıklar Ahmet Çelik, Ali Çelik, Hızır Güngör, Vedat Köprücü, Aziz Özdemir, Faik Toklucu, Salih Aydın ve Uğur Akkoç'un 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak', 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna muhalefet' suçlarından 22,5 yıldan 37'şer yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Bazı sanıkların 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna muhalefet' suçlarından 30 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları öngörülen iddianamede, sanıklar Hasan Çelik ve Hüseyin Çelik'in de aralarında bulunduğu 4 kişinin ise 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' suçundan 10,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

İddianamede, 17 sanığın 'örgüt propagandası yapmak' suçundan 7,5 yıla, aralarında firari sanıklar Ali Çelik, Ahmet Çelik, Vedat Köprülü, Mehmet Barut ve Ömer Barut'un da bulunduğu 7 sanığın da 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 10,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması öngörülüyor.

Paralel yapı-30 Mayıs (2016) 'İstanbul 45 sanık Pinhan Restaurant Yapılanması/örgüte finansal destek' davası

(27 Ocak 2018, 16:31)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12278    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.223.001