Tam
EskidenYeniye
 

Darbeci avukattan hakaret: Yobazlar!

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe karargahındaki eylemlerle ilgili 244 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi. Sanık avukatlarından Şevket Can Özbay'ın, davaya katılma talebinde bulunan 15 Temmuz gazileri hakkında suçlayıcı ifadelerde bulunması ve "yobazlar" kelimesini kullanması üzerine duruşma salonunda kısa süreli tartışma yaşandı. Davanın müştekisi konumundaki gazilere yönelik sözlerini geri almayan Özbay, beyanlarını tamamlanmasından sonra duruşma salonundan ayrıldı. Bunun ardından 15 Temmuz gazilerinin avukatları, Özbay hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını beyan ederek, bu nedenle Özbay'ın beyanlarının duruşma zaptına geçirilmesini istedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.02.2018 12:55 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe karargahındaki eylemlerle ilgili 244 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

29.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada sanıklar, avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

Duruşmada, darbecilerden oluşan 38 kişilik sözde Yurtta Sulh Konseyi'nin üyelerinden olan eski kurmay yarbay Ertuğrul Terzi savunma yaptı.

Olay tarihinden yaklaşık 2 ay önce Mamak'taki 28. Mekanize Piyade Tugayında görevlendirildiğini anlatan sanık Terzi, 17 yıllık görev süresince mekanize birliklerde çalışmadığı için birliğin genel durumunu öğrenme amacıyla araç, silah ve personele yönelik faaliyetler yaptırdığını ifade etti.

Bu faaliyetlerin darbe girişimine yönelik olduğu iddialarını kabul etmediğini belirten Terzi, darbe girişiminden önce oluşturulan personel listesine ilişkin de 28. Mekanize Piyade Tugayı'nın Kolluk Kuvvetlerinin Toplumsal Olaylarda Desteklenmesi (KOKTOD) görevinin bulunduğunu söyleyerek, güncel olmayan listelerin olası KOKTOD veya alarm durumunda hızlı hareket edilmesini sağlama amaçlı oluşturması emrini verdiğini aktardı.

Sanık Terzi, darbecilerin kendi aralarında hızlı iletişimi sağlamak için kurdukları 'Türkiyem' adlı WhatsApp grubunun varlığından haberdar olmadığını, bu grupta yazışma yapmadığını ve Yurtta Sulh Konseyi üyesi olmadığını savundu.

Darbe girişimin yaşandığı 15 Temmuz'da rutin olarak sabah saatlerinde mesaisine başladığını anlatan sanık Terzi, akşam saatlerinde evine gitmek için hazırlandığını, Ercan Türkben'i aradığında kendisine alarm verildiğini, Genelkurmay'da çatışma olduğunu söylediğini beyan etti.

Bunun üzerine aradığı kurmay başkanı Savaş Kabaklı'nın, Türkben'in söylediklerini doğruladığını ve KOKTOD kapsamında bütün personeli mesaiye çağırmasını istediğini belirten sanık Terzi, tabur personelinin birliğe gelmesinden sonra 16 Temmuz 2016 saat 00.10'da Genelkurmay'a gitmek için birlikten çıktıklarını aktardı.

Yoldayken telefonla aranması üzerine Jandarma Genel Komutanlığında da çatışma çıktığını öğrendiğini ve kendisine Jandarma Genel Komutanlığı'na takviye olması emrinin verildiğini dile getiren Terzi, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Saat 01.30 gibi Jandarma Genel Komutanlığına vardık. Bu sırada bölgeye helikopterden atış yapılıyordu. Karargah önüne gittiğimde burada toplanan öfkeli bir kalabalık vardı. Etrafımızı sarmaya başladılar. Bilmeden ve istemeden öfkeli bir kalabalığın ortasında kaldık. Bazılarının elinde bayrak, bazılarında sopa vardı. Ben oraya terör saldırısına karşı takviye maksatlı gönderildim. Bu ruh hali ve psikoloji içinde geldiğim Genel Komutanlıkta bölük komutanlarına, kendi emniyetlerini sağlamalarını ve karargah çevresinde emniyet çemberi oluşturulmasını söyledim. Ateş etmemeleri emri vermeme rağmen nereden geldiğini bilmediğim yoğun ateşten ve hava unsurlarının faaliyetlerinden ötürü havaya ikaz amaçlı ateş etmelerini söyledim.'

Darbe girişimini 19 Temmuz'da öğrenmiş

Jandarma Karargahı önünde kendisi ve maiyetindeki askerlerin halka ateş etmediğini savunan Terzi, karargah önünde toplanan vatandaşlardan kendilerine doğru ateş edildiği iddiasında bulunması üzerine müştekilerden Terzi'ye 'yalan söylüyor' denilerek tepki gösterildi.

Olay gecesi yaşananların darbe girişimi olduğunu bilmediğini, vatandaşların ve polislerin de kendisini uyarmadığını belirten Terzi, 'Ben darbe girişimi olduğunu 19 Temmuz'da gözaltındayken polislerden öğrendim.' ifadelerini kullandı.

'İki genci vurduğunu gördüm'

Darbe girişimi gecesi 2 kişiyi öldürdüğüne ilişkin kendisine iftira atıldığını ileri süren sanık Terzi, sivil vatandaşlara silahını doğrultmadığını öne sürerek suçlamaları kabul etmedi.

Sanık Terzi'nin, darbe gecesi emrindeki askerlere, 'Ölmek var dönmek yok' dediğine ilişkin sanık savunmalarını kabul etmediğini söylemesi üzerine sanıklardan eski üsteğmen Kürşat Yaman, 'Duydum, benim yanımda söyledin.' diyerek Terzi'ye tepki gösterdi.

Bunun zerine Mahkeme Başkanı Abdullah Köksal, Yaman'a söz hakkı tanıdı.

Sanık Yaman, olay akşamı Terzi'nin kendisine cephaneliğin kapısını kırması emrini verdiğini, yaralıları almaya gelen ambulansların geçişine de izin vermediğini bildirdi.

Terzi'nin, 'Ölmek var dönmek yok' dediğini duyduğunu aktaran Yaman, 'Yalan söylüyor. O iki genci vurduğunu gördüm. Açık ve net bir şekilde gördüm. Beyanlarına katılmıyorum. Bizi bu hale soktuğu için de Allah belasını versin diyorum.' ifadelerini kulandı.

İddianamede Ertuğrul Terzi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Sanık Terzi'nin, 15 Temmuz 2016'daki FETÖ'nün darbe girişimi esnasında görevli olduğu 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığından Jandarma Genel Komutanlığına zırhlı araçlarla geldiği, görevinin karargah önünde bulunan yolun güvenliğini sağlayarak karargaha yapılacak olası müdahalenin önlenmesini sağlamak olduğu belirtildi. Yurtta Sulh Konseyi üyesi olduğu gerekçesiyle Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde de yargılanmasına devam edilen Terzi'nin, 'Olay gecesi bazı askerlerin yaptıkları eylemlerden caymaları sebebiyle bir kısım şüphelileri tehdit ettiği, ayrıca şüphelinin demokrasiyi korumak amacıyla meydanlara çıkan vatandaşlarımıza öldürme kastıyla HK-33 piyade tüfeği ile ateş ettiği' kaydedildi. İddianamede Terzi'nin, diğer Yurtta Sulh Konseyi üyeleri ile olay günü mesajlaştığı, cüzdanı ve iş yerindeki aramada krokilerin ve haritaların ele geçirildiği anlatıldı.

Çapraz sorgu

 'Yurtta sulh konseyi' üyesi eski kurmay yarbay Ertuğrul Terzi'nin çapraz sorgusuyla devam edilen duruşmada, sanık Mehmet Fatih Keçeci, Terzi'ye, 'Bana halkı ez emri verdiniz mi?' sorusunu yöneltti.

Terzi'nin vermediğini beyan etmesinin ardından Keçeci, 'Ben ateş etmedikten sonra bana, 'Tank, dağıt bunları, ez.' diye emir vermediniz mi? Ardından da yanınızdaki askerlere, 'Bunlar benim emrime uymuyor.' diyerek bizi vurmalarını istemediniz mi?' diye sordu. Terzi, bu suçlamayı da kabul etmedi.

Mahkeme Başkanı Abdullah Köksal'ın, Terzi'nin savunması hakkında diyeceklerini sorduğu sanık Keçeci, Terzi'yi ateş ederken gördüğünü aktardı.

Tutuksuz sanık Adem Eker de sanık Terzi'ye, 'Darbe girişimini 19 Temmuz'da öğrendim dediniz. Darbeye karşı okunan selaları duymadınız mı?' sorusunu yöneltti. Terzi, selaları duymadığını iddia etti.

Terzi'nin beyanlarına karşı diyecekleri sorulan sanık Eker, 'Terzi'nin söylediklerinin tamamı yalan.' ifadelerini kullandı.

Sanık eski yüzbaşı Sungur Poroy da sanık Terzi'ye, 'Vatandaşlara ateş etmedim.' dediniz. Bu olayın en yakın şahidi benim. Vatandaşlara ateş ettiniz mi etmediniz mi?' sorusunu yöneltti. Terzi, soruyu, 'Hayır etmedim.' diye cevapladı.

Terzi, sanık Yusuf Ziya Şimşek'in, 'O gece, darbe girişimi olduğunu en kıdemsiz uzman çavuş olan ben öğrenmişim, siz öğrenemediniz mi?' sorusuna da öğrenemediğini söyleyerek cevap verdi.

Sanıklardan Bora Polat sanık Terzi'nin, planlı yıllık izninin olduğunu söylediğini ancak Terzi'nin, '20 Temmuz'dan önce izin veremem.' karşılığını verdiğini belirterek, bu konuşmayı hatırlayıp hatırlamadığını sordu.

Terzi, aralarında böyle bir konuşma olmadığını öne sürdü.

'Allah rızası için darbe yapmayın'

Sanıklardan sonra müştekiler ve müşteki avukatlarının sorularına geçildi.

Müşteki Mehmet Tahir İkiler, 'Saat 00.30 civarı Alparslan Türkeş Bulvarı'ndan gelen 3-4 tankın önünü kestik, durdurduk. Askerler indi, ateş edin emri verdiniz mi?' sorusunu yöneltti. Terzi böyle bir emir vermediğini savundu.

Sanık Terzi, İkiler'in, 'Yaklaşık 35 yaralı taşıdık araçlarla. Biz 20 dakika ambulans diye bağırdık. Tanklar bölgeden çekilene kadar ambulansın gelmesine neden izin vermediniz?' şeklindeki sorusuna da ambulanslara, 'Engel olmadım.' dedi.

İkiler'in, 'Uzaklaş, ateş edeceğiz dediniz mi?' sorusuna da Terzi'nin olumsuz cevap vermesi üzerine müşteki İkiler, 'Ben o gün, Ertuğrul Terzi'nin tam karşısına durup, 'Darbe yapılıyor. Allah rızası için darbe yapmayın.' dedim. 'Müdahale edin.' diye emir verdi. Uzaklaştı, üç saniye geçtikten sonra ateş edilmeye başlandı.' ifadesini kullandı.

Başbakanlık avukatı Hayrettin Bıyıklıoğlu, sanık Terzi'nin savunmasında terör saldırısı olabileceği için Jandarma Genel Komutanlığına geldiği yönünde beyanlarda bulunduğunu hatırlatarak, 'Jandarma önüne geldiniz, terörist kim, tehdit unsuru kim? Bu yaşınıza kadar sırtında Türk bayrağı, elinde sopa, silah ile polise ya da askere saldıran gördünüz mü?' sorusunu yöneltti.

Sanık Terzi, 'Benim için sırtında bayrak taşınması ayırt edici değil. Onların arasına teröristler karışmış olabilir.' cevabını verdi.

Bıyıklıoğlu'nun, 'Genel komutanlıkta terör saldırısı olmuş mu? Orada emniyet aldığınızı söylediniz. Kimden kimi korudunuz?' sorusu üzerine sanık Terzi, 'Halkla askerin karşı karşıya gelmesini engelledim.' ifadelerini kullandı.

Terzi, Jandarma Genel Komutanlığı avukatı Burcu Toker'in, darbe girişiminden önce Ankara haritası aldırdığına yönelik sanık beyanlarını hatırlatması üzerine de bu hususun doğru olmadığı iddiasında bulundu.

Çapraz sorgunun tamamlanmasından sonra davaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

30.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada, sanıklar, avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

Duruşmaya, müşteki beyanlarının alınmasına devam edildi.

Müşteki Ahmet Karakaya, 15 Temmuz 2016 gecesi saat 23.00 gibi Jandarma Genel Komutanlığına gittiğini belirtti.

Sol koluna kurşun isabet ettiğini belirten Karakaya, 'Yaralandığımda henüz helikopter faaliyeti yoktu. Ben de vurulduğumuz ana ilişkin video var, videoyu mahkemenize ibraz edeceğim. Sanıklardan şikayetçiyim.' dedi.

Münir Bağcı da darbe gecesi Jandarma Genel Komutanlığı önünde oğluyla darbeye karşı durmak için bulunduğunu ve yaralandığını dile getirdi. Bağcı, sanıklardan şikayetçi olduğunu kaydetti.

Mehmet Tahir İkiler ise darbe girişimine karşı durmak için Jandarma Genel Komutanlığına gittiğini, önünü kestiği bir tanktaki askerlere darbe girişimi olduğunu ve bundan vazgeçmeleri gerektiğini söylediğini aktardı.

İkiler, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Darbe yapıldığını, yanlış yaptıklarını söyledik ama çekilmediler. Bunun ardından arkadan bir komutan ateş edin emri verdi. Ondan sonra havaya ateş edildi, biz yine de çekilmedik. Bundan sonra bir astsubay ile bir asker daha geldi, biz yine çekilmedik. İlk emri veren komutan tekrar emir verdi, bizi derdest ettiler. Sonra ilk emri veren komutan geldi ve 'Bak çekilmezseniz ezeceğiz.' dedi. Ben gördüğüm o kişinin kurmay yarbay Ertuğrul Terzi olduğunu düşünüyorum. Terzi, o gece telefonla birisiyle konuşuyordu. Müdahale edilmesi gerekiyor dedikten sonra geriye doğru çekildi, ardından da helikopter atışı başladı.'

Müşteki Savaş Şanlı da olay gecesi müşteki İkiler ile yan yana olduklarını, helikopter atışlarında göğsünden yaralandığını ifade etti.

Darbe girişimi gecesi, omuz ve karın bölgelerinden 8 yara alan müşteki Ahmet Kansız ise şikayetçi olduğunu ve davaya katılma talebinin bulunduğunu bildirdi.

Jandarma Genel Komutanlığı, TBMM, Başbakanlık ve Emniyet Genel Müdürlüğü kurumları da avukatları aracılığıyla davaya katılma talebinde bulundu.

- Sanıkların tutukluluk halinin devamı istendi

Müştekilerin beyanlarının ardından iddia makamından mütalaası soruldu.

Cumhuriyet savcısı, davaya katılma talebinde bulunan müşteki şahıs ve kurumların katılma taleplerinin kabulüne, Jandarma Genel Komutanlığı içerisindeki dahili hatlardan yapılan telefon aramalarının tespiti için Komutanlığa müzekkere yazılmasına ve Yurtta Sulh Konseyi üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanmasına Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde de devam edilen eski kurmay yarbay Ertuğrul Terzi'nin dosyasının ayrılarak, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi ile birleştirilmesi yönünde karar verilmesini istedi.

Savcı ayrıca tutuklu sanıkların tahliye taleplerinin reddedilerek, mevcut delil durumu ve aleyhe olan müşteki beyanları doğrultusunda mevcut durumlarının devam ettirilmesi talebinde bulundu.

31.01.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen ve davanın sanıkları, avukatları ile müştekilerin hazır bulunduğu davada, müştekilerin beyanları alındı.

Müşteki İsmail Ayyıldız, 15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün darbe girişimine karşı durmak için Jandarma Genel Komutanlığına gittiğini, çıkan olaylarda silahların ateşlenmesi sonucu yaralandığını ve arabasının da hasar gördüğünü beyan etti.

Ayyıldız, 'Kurşunun nereden geldiğini görmedim. Benim aracımın sol tarafı nizamiyeye bakar haldeydi. Bu nedenle kurşunun nizamiyeden geldiğini tahmin ediyorum. Sanıklardan şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum.' ifadelerini kullandı.

Arif Arslan da Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam edilen 28. Mekanize Piyade Tugayı darbe davasının müdahillerinden olduğunu, olay günü Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde yaralandığını kaydetti.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davaların hepsini takip etmeye çalıştığını beyan eden Arslan, mevcut davanın sanıklarının da cezalandırılması talebinde bulundu.

Sanık avukatının sözleri tepki çekti

Müştekilerinin beyanlarının ardından duruşmada, sanıklar ve avukatları dinlendi.

Sanık avukatı Şevket Can Özbay, davaya katılma talebinde bulunan 15 Temmuz gazileri hakkında suçlayıcı ifadelerde bulunması ve 'yobazlar' kelimesini kullanması üzerine duruşma salonunda kısa süreli tartışma yaşandı.

Davanın müştekisi konumundaki gazilere yönelik sözlerini geri almayan Özbay, beyanlarını tamamlanmasından sonra duruşma salonundan ayrıldı.

Bunun ardından 15 Temmuz gazilerinin avukatları, Özbay hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını beyan ederek, bu nedenle Özbay'ın beyanlarının duruşma zaptına geçirilmesini istedi.

Davanın görülmesine sanıklar ve avukatlarının tahliyeye yönelik ifadeleri ile devam edildi.

01.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada sanıklar, avukatlar ve müştekiler hazır bulundu.

Sanık ve avukatlarının tahliye ve diğer taleplerinin alınmasından sonra Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdullah Köksal, mahkeme heyetinin oy birliği ile aldığı kararları açıkladı.

Başkan Köksal, davaya katılma talebinde bulunan 15 Temmuz gazileri ile TBMM, Jandarma Genel Komutanlığı, Başbakanlık, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Hazine Müsteşarlığının taleplerinin kabul edildiğini bildirdi.

Mahkeme, davanın sanığı eski Kurmay Yarbay Ertuğrul Terzi’nin “Yurtta Sulh Konseyi” üyesi olması nedeniyle dosyasının ayrılarak Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Genelkurmay çatı davası ile birleştirilmesine hükmetti.

Kararın ardından davanın sanık sayısı 243'e düşerken, tutuklu yargılan 12 sanık hakkında da tahliye kararı verildi.

Buna göre, Mustafa Tavukçu, Mehmet Kürşat Yaman, Yakup Acar, Bora Polat, Yusuf Ziya Şimşek, Sinan Çekim, Abdullah Çevik, Mustafa Kemal Yaraş, Sıtkı Çam, Abdülbaki Kesimci, Erdem Küçük ve Mehmet Kurnaz'ın adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmedildi.

Diğer tutuklu sanıkların ise tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmanın 28 Mayıs-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında görülmesine devam edilmesine karar verdi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-29 Haziran (2017) 'Ankara 244 sanık Darbe Yap./Jand.Gn.Komutanlığı' davası

(04 Şubat 2018, 12:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12320    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.868.110