Tam
EskidenYeniye
 

Bolu 145 sanıklı Fetö davası

Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'çatı yapılanması'na ilişkin, 25'i firari, 45'i tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.02.2018 13:03 Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'çatı yapılanması'na ilişkin, 25'i firari, 45'i tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi.

9 Şubat'ta Bolu Ağır Ceza Mahkemesince özel olarak hazırlanan Belediye Nikah Salonundaki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, yakınları ve avukatları katıldı.

Duruşmaya başkanlık eden Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Serkan Özalp, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyip örgüt ile ilgili tüm bildiklerini duruşma arasında mahkemeye anlattıktan sonra tahliye edilen Suat Tarakçıoğlu'nun verdiği ifadeyi okudu.

Özel oturumda ifadesi alınan Tarakçıoğlu'nun örgüt ile 1999 yılında yeğenlerini kaydettirmek için gittiği örgüte ait okulda Y.E. vasıtasıyla tanıştığını anlattığı belirtildi.

Tarakçıoğlu'nun, 17-25 Aralık süreci yaşandıktan sonra cemaati ve faaliyetlerini sorgulamaya başladığını vurgulayarak, '2014 yılı mart ayında yapılan yerel seçimlerde cemaatin fikri yakınlığı bulunan iktidar partisini değil de ondan sonra kuvvetli olan başka bir partiyi destekleme yönünde karar almaları ve bunu mensuplarına dikte etmeleri benim kopuşumda çok önemli bir köşe taşı oldu. Bolu'da AK Parti'den sonra CHP'nin kuvvetli olduğu bilindiği için bu seçimlerde CHP'nin desteklenmesi konusunda bize bildirimde bulunulmuştu. Ben bunu çok mantıklı bulmadığımdan fikri kopuşum hızlandı.' ifadesini kullandığı aktarıldı.

Sohbetlere gitmemeye başlaması üzerine örgütün içinde aktif rol oynayan bazı iş adamlarının kendisini sık sık ziyaret etmeye başladığı bilgisini veren Tarakçıoğlu'nun şunları söylediği kaydedildi:

'Tutuklu sanık Erol Altıntaş, siyasi irade ile cemaatin çekişmesinde cemaatin haklı olduğunu anlatmak için bizzat dükkanıma gelmişti. Benim o aşamada kopuş sürecinde olduğumu bildikleri için beni bir anlamda elde tutmaya çalışmaktaydılar. Ben Bolu yapılanmasında firari sanıklar Adnan Daylan, Yıldırım Yılmaz, Mehmet Gökçek, Mustafa Erdoğan ile tutuklu sanıklar Erol Altıntaş, İbrahim Ergül, Davut Alcı, Selman Akkaya, Ahmet Nuri Gürsoy, Şafak Teke, Harun Savcı ve Mustafa Onurlu'nun ana mütevelli olduklarını bilirim. Ana mütevelli olanlar doğrudan il imamıyla toplanıp kararlar alabilen ve kendi aralarında toplanabilen, ayrı gündemleri olan bir gruptu.'

Polat AŞ'nin örgüt tarafından eğitim faaliyetlerini organize etmek için kullandığını dile getiren Tarakçıoğlu'nun, şirketi idare eden kişilerin il imamı ile onun muhasebecisi olduğunu, sermaye sahiplerinin ve sermayedarlarının sadece kağıt üstünde görüldüğünü aktardığı vurgulandı.

780 bin liralık hissemi bedel almadan devrettim

Tarakçıoğlu'nun, Polat AŞ'deki hisselerini 2014 yılının sonunda Ahmet Nuri Gürsoy'a devrettiğinin altını çizerek, şöyle devam ettiği belirtildi:

'O dönemde şirketin muhasebecisi olan tutuklu sanık Murat Aktaş bana 'bari şirketin genel merkezini bir görseydin' diyerek ilk defa beni o zaman genel merkeze götürdü ve yemek ısmarladı. 2014 yılında cemaatin içerisine siyasetin ve gıybetin girdiğini görünce tamamen ilişkilerimi kestim. Şirket hisselerini devir etmem de bu sebepledir. Zira bağımı tamamen koparmak istemekteydim. Şirket hisselerimi devrettiğim kişiden devir bedeli almadım. Hatta firari sanık Mustafa Çaka bir ara gelip bana satmış olduğum hissenin nominal değerinin 780 bin lira olduğunu ve sorulması durumunda bunu elden alarak harcadığımı beyan etmem gerektiğini söyledi.'

'Bereket getirmesi için 1 dolar dağıtıldı'

Verdiği ifadede Mustafa Çaka'nın bir ara Amerika'ya gittiğini ve dönüşte yanında çok sayıda 1 dolar getirdiğini anlatan Tarakçıoğlu'nun, 'Bereket getireceğini söyleyerek ilde bulunan mütevelli ve ana mütevelli grubuna bir dolar şeklinde dağıttığını biliyorum. Bana da bir tane 1 dolarlık banknot vermişti. Fakat bu banknotun 'F' serisi olup olmadığını hatırlamıyorum. Zira önemsemeyip almıştım. Bu para dağıtma işleminin hangi tarihe denk geldiğini şu an hatırlayamıyorum, 17-25 Aralık süreci sonrası da olabilir.' değerlendirmesinde bulunduğu bildirildi.

Tarakçıoğlu'un ifadesinde, özellikle örgütün okullarında çalışan ya da kamu kurumlarında görev ifa eden şahısların çocuklarının isimlerinin ve aynı şekilde açılan kurumlar ile işletmelerin isimlerinin de ABD'deki örgüt lideri tarafından belirlendiğini bildiğini kaydettiği vurgulandı.

Fetullah Gülen'in gönderdiği takkeler var

Örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bazı şahıslara takke gönderdiğini de ileten Tarakçıoğlu'nun, 'Selman Akkaya kendisinde Fetullah Gülen tarafından gönderilen bir takke bulunduğunu bana ikili sohbetimiz sırasında ifade etmişti. Harun Savcı ve Selman Akkaya'nın Amerika'ya gitmiş olabileceklerini tahmin ediyorum. Zira örgütsel motivasyonun arttırılması için bu tarz faaliyetler yapılmaktaydı.' dediği aktarıldı.

Bolusporlu futbolcularla sohbet düzenledim

Kendisinin 2007-2008 yıllarında Boluspor'daki futbolcularla sohbet yapmaya başladığını belirten Tarakçıoğlu'nun şunları söylediği kaydedildi:

'Büyük bölgeci olan E.K. isimli şahsın talimatı doğrultusunda Boluspor futbolcularıyla sohbet yapmaya başladım. A.A. isimli beden eğitimi öğretmeni bu sohbeti veren kişiydi. Ben de sohbetin organizasyonu ile ilgilenir meyve, tatlı, maklube gibi ikramları organize edip götürürdüm. Bu sohbetler 2 yıl boyunca devam etti. Futbolcuların tamamı katılmaktaydı.'

Tarakçıoğlu'nun ifadelerinin sanıklara okunmasının ardından tanıkların dinlenilmesine başlandı.

Duruşmada tanık olarak dinlenilen firari sanıklardan Ömer Faruk Zorlu'nun eski eşi M.B.B, uzaktan akraba oldukları için görücü usulü evlendiklerini anlatarak, 'Evlendikten sonra kendisinin örgüte üye olduğunu anladım. Sık sık toplantılara gidip evde de toplantılar düzenlerdi. Bir defasında 'abi' olup olmadığımı sordum. 'Olayım mı?' dedi. Ne değişeceğini sordum. Eve akşamları geç geleceğini, evleri kontrol edeceğini söyledi. Ben de kabul etmedim.' dedi.

M.B.B, Zorlu'nun yurt dışında yüksek lisans yaparken de örgütün evlerinde kaldığını belirterek, 'Zorlu, Japonya'da yüksek lisans yaptı. Bana, burada iken örgütün evlerinde kaldığını söylemişti. Şimdi de Japonya'da olduğunu duydum. Bankaya ilişkin işlemler başladığında, 'Bankamızı batırıyorlar. Benim destek olmam gerek' diyerek destek olmak için düğünde takılan altınları satmak istedi. Ben buna müsaade etmedim. Bu nedenle tartıştık ve ondan sonra ondan ayrıldım.' ifadesini kullandı.

Eski kayınpederi D.Z.'nin de örgütü destekleyen hal ve hareketleri olduğunu ileri süren M.B.B, 'Aile meclisi içindeki konuşmalarında sürekli örgütün lideri Fetullah Gülen'i ve örgütün faaliyetlerini övüyorlardı. Bu nedenle örgütten olduğunu değerlendiriyorum.' diye konuştu.

Bir dönem Bolu'da 'küçük bölgecilik' yapan E.Y. de duruşmaya SEGBİS ile bağlanarak tanıklık yaptı.

E.Y, 2012 yılında Bolu'ya üniversite eğitimi almak için geldiğini ancak devlet yurdu çıkmadığı için örgüte ait evlerde ikamet etmek zorunda kaldığını savundu.

Öğrenci olarak girdiği örgüt evlerinde sırasıyla ev ablalığı ve bölge talebe sorumlusu olduğunu anlatan E.Y, 'Bu süreçte ilk olarak tutuksuz sanıklardan N.A. ile tanıştım. Kendisi evlere sohbet vermeye geliyordu. Bu dönemde büyük bölge talebe sorumlusuydu. Daha sonrasında yurtların maneviyat sorumlusu olarak görev aldığını biliyorum. Benim son sınıfta evlilik için eşimle tanışmama da vesile oldu. Firari sanık Naciye Yurul 'mezuncu' olarak görevliydi. Üniversite mezunlarının istihdamını, evliliğini ve diğer işlerini takip ediyordu. Benim evleneceğim kişiyi de bu şahıs bulmuştu. Nuray Ataoğlu aracı olmuştu. Naciye de evleneceğim şahsı bulmuştu. Asker olan eşimle 7 Kasım 2015 tarihinde ilk defa tanıştırıldım. Eşimle tanıştıktan sonra diğer görevlerim sona erdi.' dedi.

Mahkeme başkanı, dinlenilmeyen tanıkların dinlenilmesinden vazgeçilmesine kararı vererek, duruşmayı sanıklar ile avukatlarının tevsii tahkikat taleplerini iletmesi için 23 Şubat tarihine erteledi.

İddianameden

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 120 sayfalık iddianamede, firari sanıklar Adnan Daylan, Cuma Kartal, Suat Türkoğlu, Mustafa Çaka, Ahmet Çelebi ile tutuklu sanıklar Şevket Kahraman, Ali Osman Çelik ve Emin Sinoplu hakkında, 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçlamasıyla, 15'er yıldan 22 yıl altışar aya kadar hapis cezası isteniyor.

İddianamede, 137 sanık hakkında ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla, 7 yıl altışar aydan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Paralel yapı-13 Mayıs (2017) 'Bolu Yapılanması 145 sanık' davası

(10 Şubat 2018, 13:03)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12352    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

Kayseri: Darbeci General davası

29.03.2020 20:35 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyi'nce hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutan..
Tamamı 29.3.2020

Kozmik Oda Kumpası davası

28.03.2020 10:56 Ankara'da, 'Kozmik Oda' soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kumpas kurulduğu gerekçesiyle 101 kişinin yargılandığı davaya ..
Tamamı 28.3.2020

Fetö'nün Avrupa Casusları davası

28.03.2020 10:50 Ankara'da, Türk vatandaşlarına ait kişisel veriler ile terör örgütü bağlantılı bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgeleri, Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine kanuna aykırı olarak v..
Tamamı 28.3.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

28.03.2020 12:46 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 28.3.2020

Şike Davasına Corona Arası

28.03.2020 12:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle açılan davada 15. celse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi. 20 Mart'ta Fenerba..
Tamamı 28.3.2020

Diyarbakır: Korg. Yılmaz beraat etti

28.03.2020 11:47 Diyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada yeniden yargılanan dönemin 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz'ın, 4 ayrı suçtan beraatine karar verildi. 12 Mart'ta Darbecil..
Tamamı 28.3.2020

Karlov Suikastı'na 8 Müebbet

07.03.2020 09:53 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 7.3.2020

Şırnak: Darbeye 1 Müebbet

07.03.2020 11:24 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada 3'ü ağırlaştırılmış müebbet 1'i 9 yıl olmak üzere hapis cezalarına çarptırılan ..
Tamamı 7.3.2020

Hakim: Allah'ı kandırmaya kalktılar

08.03.2020 10:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 8.3.2020

Yeniden Yapılanmaya Darbe

07.03.2020 11:04 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sa..
Tamamı 7.3.2020

Yazıcıoğlu'da Fetö şüphesi güçleniyor

08.03.2020 10:44 BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının 25 Mart 2009'da bir helikopter kazasında ölmelerinin Fetullah Gülen Terör Örgütü bağlantılı bir suikast olduğuna dair şüphe giderek güçleniyor. Hürriyet gazetesinden..
Tamamı 8.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

07.03.2020 10:32 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 24.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 7.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

07.03.2020 10:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 7.3.2020

Darbede AK Parti'yi İşgal davası

07.03.2020 10:44 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 15 sanıklı davanın, yerel mahkemenin hükmünün Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülmes..
Tamamı 7.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
42.091.522