Tam
EskidenYeniye
 

Kaset Komplosu davası

Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 171 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.02.2018 12:22 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 171 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

05.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Savunma yapan sanık Mustafa Alptekin, ihraç edilmeden önce Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Takip ve Operasyon Şubesinde (TEKOP) polis memuru olarak görev yaptığını dile getirdi.

Usulsüz dinlemelere ilişkin hakkında 5 ayrı soruşturma açıldığını ve halen Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesine devam edilen 'VİP dinleme davası'nın sanıklarından olduğunu kaydeden Alptekin, hakkındaki davaların birleştirilmesi talebinde bulundu.

Sanık Alptekin, Eski MHP'li Ahmet Deniz Bölükbaşı'nın dinlenmesinde yer aldığına ilişkin savunmasında, kimlerin dinlenildiğini bilmediğini, dinlenilen isimlere ait konuşma içeriklerini de görmediğini iddia etti.

İddianamede yer alan ByLock kullandığı ve FETÖ üyesi olduğu tespitlerini kabul etmediğini belirten sanık Alptekin, suçsuz olduğunu iddia etti.

Bin 579 kez girdiği ByLock'u inkar etti

Sanık Nurullah Karataş da bir dönem Emniyet İstihbarat Dairesinde çalıştığını, darbe girişiminden önce Kırklareli Pehlivanköy'de çalışırken 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ihraç edildiğini bildirdi.

Üzerine atılı olan usulsüz dinlemelerde yer aldığı suçlamasını kabul etmediğini beyan eden sanık Karataş, FETÖ üyesi olmadığını ve örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullanmadığını savundu.

İddianamede sanık Karataş'ın, '0505 378 XX XX numaralı hat üzerinden 11 Ağustos 2014 ile 6 Ekim 2015 tarihleri arasında Bylock IP'lerine bin 579 kez bağlantı sağladığı belirtilmiştir.' tespiti yer alıyor.

FETÖ sohbetlere gelmeyen polise baskı yapmış

Tutuksuz sanıklardan Gökhan İldeş, 2007'de polis olarak göreve başladığını, 2008'den sonra da İstihbarat Daire Başkanlığında göreve başladığını aktardı.

Amirlerinin verdiği emir doğrultusunda dinlemeye ilişkin evrak işleri yaptığını söyleyen sanık İldeş, usulsüz bir faaliyetinin bulunmadığını savundu.

'FETÖ üyeliği' suçlamasına ilişkin de savunma yapan sanık İldeş, FETÖ'nün 'cemaat' olarak bilindiği dönemde birkaç ev sohbetine katıldığını ancak örgüt yapılanması ile fiili bir bağının olmadığını savundu.

İstihbarat Daire Başkanlığında çalıştığı dönemde sürekli olarak FETÖ sohbetlerine çağırıldığını ve FETÖ mensuplarınca kendisine bu yönde baskı yapıldığını belirten İldeş, baskıdan kurtulmak için şark görevine gitmeyi istediğini, bu istekten kısa süre sonra da başka bir şubeye tayin edildiğini söyledi.

Savunma yapan sanıklar Adem Çağlar, Sinan Altıparmak ve Muhittin Kantemiz de üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, mahkeme heyetinden beraat talebinde bulundu.

Davanın görülmesine yarın devam edilecek.

06.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Başka bir davadan tutuklu sanık Musab Soyak, 2008'den itibaren Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde çalıştığını ancak 2013 tarihinde öğretmenlik yaptığını anlattı. Eski Devlet Bakanı ve milletvekili Bekir Aksoy'u fiziki takip ve FETÖ/PDY üyeliğinden yargılandığını bildiren Soyak, süreç içinde meslekten ihraç edildiğini belirtti.

Aksoy'u takip etmediğini iddia eden Soyak, FETÖ/PDY'ye de üye olmadığını savundu. Örgütün kriptolu haberleşme programı 'ByLock'u kullandığı yönündeki iddianın da doğru olmadığını öne süren Aksoy, tahliyesini talep etti.

Sanık eski polis memuru Ahmet Arif Atak da Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde çalıştığını, ancak kendisiyle ilgili suçlamanın usulsüz dinlemelerle alakalı değil, FETÖ/PDY üyeliğine ilişkin olduğunu kaydetti.

Örgüt üyesi ve 'ByLock' kullandığı iddiasının doğru olmadığını savunan Atak, tahliyesini istedi.

Diğer beyanlara rağmen inkar etti

Sanık eski komiser Okan Aytekin polis memuruyken 2008'de İstihbarat Daire Başkanlığında, 2014'te Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde çalıştığını, 2016'da gözaltına alındığını belirtti.

Diğer sanıklardan Cengiz Söğüt ve Gürsel Gündüz'ün Gülen Bayılloğlu'nun evine ses ve görüntü aktarımı yapan cihaz yerleştirilmesiyle ilgili çalışmaya katıldığına yönelik iddialarını kabul etmediğini belirten Aytekin, 'Bayıllıoğlu'nun evine yapılan çalışmayla ilgili bilgim yoktur. İddiaları kabul etmiyorum.' dedi.

Aytekin, müştekinin ikametinin bulunduğu Yenimahalle'de telefon sinyalinin tespit edilmesinin, daha önce bu bölgede oturmasından dolayı tanıdıklarını ziyarete, alışverişe ve halı saha maçı izlemeye gitmesinden ve bu civada oturan mesai arkadaşlarını araçla bırakmalarından kaynaklanmış olabileceğini savundu.

Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım'a yönelik çalışmalara katıldığına yönelik iddiaları da kabul etmeyen Aytekin, emniyette personele çilingir kursundan ziyade sunum yaptığını aktardı.

Aytekin, eğitici olarak adı geçse de asıl eğitim veren kişinin Mehmet Demirbilek olduğunu iddia etti.

Savunmasının sonunda suçlamaları kabul etmediğini tekrarlayan ve FETÖ ile de bir bağı olmadığını kaydeden Aytekin, tahliyesini istedi.

Duruşmada daha önce bazı sanıklar, Gülen Bayıllıoğlu'nun evinin kapısını Okan Aytekin'in açtığını, hatta kapı kilidini açamayan Aytekin'in kilidi kırdığını söylemişti.

Sanıklardan Mustafa Tokmak da davada bulunmasının nedeninin, İstihbarat Daire Başkanlığı'nda memur olarak nöbetçiyken, Yusuf Ziya Yağmur'a yönelik dinleme çalışması sırasında bir komiser ile yaptığı görüşme dolayısıyla telefonunun bölgeden sinyal vermesinden kaynaklandığını belirtti.

İş adresinin usulsüz dinleme yapılacak adrese çok yakın olduğunu ve 27 Temmuz 2008'de şubede nöbet tuttuğunu öne süren Tokmak, muhtemelen bir evrak nedeniyle komiserini aradığını bildirdi. Tokmak, meslekte açığa alındığını ifade ederek, bu davada bulunma sebebini anlayamadığını ileri sürdü.

FETÖ üyesi olduğunu kabul etmeyen ve 'ByLock' kullandığı iddialarını da reddeden Tokmak, tahliyesini talep etti.

Duruşmaya öğle arası verildi.

07.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde savunma yapan sanık eski polis memuru Emrah Kanmaz, 2008-2014 yılları arasında Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğünde çalıştığını, daha sonra Muş'a atandığını söyledi.

Muş'tayken ilk olarak 27 Temmuz 2016'da gözaltına alındığını ancak serbest bırakıldığını, 2 Ağustos'ta tekrar gözaltına alınıp tutuklandığını belirten Kanmaz, 2007'de polislik mesleğine başlamadan önce 3-4 ay kadar özel bir kurumda çalıştığı ve sigortası bulunduğu için FETÖ üyeliği suçlaması olduğunu iddia etti.

Kanmaz, FETÖ üyesi olmadığını öne sürerek, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullandığına yönelik iddianın da doğru olmadığını savundu. Kanmaz, 'Kullanmamama rağmen ByLock listesinde bulunmamın teknik bir hatadan kaynaklandığı düşüncesindeyim.' dedi.

İddianamede adı geçen Gülen Bayıllıoğlu'nun evinde yapılan usulsüz dinleme çalışmasına katıldığına yönelik suçlamayı da reddeden Kanmaz, bu suçlamayı poliste ifade verdiği sırada öğrendiğini ileri sürdü.

Kanmaz, böyle bir çalışmaya katılmadığını, dolayısıyla çevre güvenliği de almadığını iddia ederek, örgüte himmet ya da başka bir isimle para vermediğini, toplantılarına da katılmadığını anlattı.

Sanık Kanmaz, tahliye talebinde bulundu.

Sanık eski polis memuru Şahin Çelik de Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) bağlantısıyla yaptığı savunmasında, iddianamede yer verilen hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Sanık Yiğit Uyar'ın aleyhindeki beyanlarını da kabul etmeyen Çelik, Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevliyken sıralı amirlerinden aldığı emirleri hukuka uygun olarak yerine getirdiğini öne sürdü.

FETÖ üyesi olmadığını, onlara himmet de vermediğini savunan Çelik, beraatını talep etti.

Duruşma, yarına ertelendi.

08.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Sanık eski polis memuru M.Y, SEGBİS bağlantısıyla yaptığı savunmasında, Diyarbakır'da açılan bir davada örgüt üyeliği suçlamasından dolayı hüküm giydiğini ancak dosyanın istinaf mahkemesine gittiğini söyledi.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığında 2007-2014 arasında görev yaptığını, 2009'da başkanlıkta dinleme yapılan birime geçtiğini anlatan M.Y, dinleme yapacağı hedeflerle ilgili bilgisi olmadığını öne sürdü.

'Bir gün Ahmet Ümit Seçkin amir geldi. Ayağa kalktık. 'Klavyede alt-f12'ye basın' dedi. Bastık. Karşımıza başka bir sayfa açıldı. Hedefler çıktı. 'Denetleme yapılacak. Siz bu hedefleri değiştireceksiniz. 'Biz, B şubenin hedeflerini takip ediyoruz diyeceksiniz' diyerek çıktı.' ifadelerini kullanan M.Y, durumdan şüphelendiğini ve amirinin odasına çıkarak bu durumu sorduğunu iddia etti.

M.Y, amirinin de 'Bunların hepsinin hakim kararı var.' demesi üzerine, yönetmelikten kaynaklanan sıkıntılar olabileceğini düşündüğünü savunarak, işine devam ettiğini, denetlemeye ise gelen olmadığını söyledi.

'İşlemlerin devlet için yapıldığını düşünüyor ve bu saikle hareket ediyordum.' diyen M.Y, sonraki yıllarda emniyete ifade için çağrılarak FETÖ tarafından usülsüz dinlemeler yapıldığının belirtildiğini bildirdi. M.Y, bu konuda bildikleri varsa anlatmasının istenmesi üzerine de bildiklerini anlattığını dile getirdi.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik bir dinleme gerçekleştirmediğini, Baykal'n karşısına 'hedef' olarak düşmediğini, dinleseydi de onu tanıyacağını ve böyle bir hukuksuzluk yapmayacağını iddia eden M.Y, ancak 'hedefleri' arasında Nilgün isimli birinin bulunduğunu belirtti.

M.Y, Mahkeme Başkanı Bayram Kantık'ın bir sorusu üzerine, 'Nilgün, Deniz Baykal'ın sekreteriydi ve o hedefimizdi.' diye konuştu.

Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in görevden alınmasının ardından dinleme faaliyetlerinin durdurulduğunu öne süren M.Y, personelin de dağıtıldığını söyledi.

'Her yerde onlar var gibi'

M.Y, FETÖ ile irtibatlı olduğunu ancak rahatsız olduğu için kendisini uzak tutmaya, izole etmeye çalıştığını öne sürerek, 'Her yerde onlar var gibi geliyordu.' dedi.

'En son gecenin bir yarısı evime iki kişi geldi. Neden sohbetlere katılmadığımı sordular. Ortamın gergin olduğunu ve ara vermek istediğimi söyledim.' diyen M.Y, onların da başka bir yoldan görüşebileceklerini ifade ettiklerini belirtti.

M.Y, 'Onları başımdan atmak için tabletime ByLock yüklemelerine izin verdim ama hiç kullanmadım programı. Uşak'a tayinim çıkınca da kaldı.' ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyetinin soruları üzerine M.Y, bu iki kişinin tanıdığı polis arkadaşları olduğunu da belirtti.

Başkan Kantık'ın iddianamede usülsüz dinleme yapıldığına yer verilen isimleri dinleyip dinlemediğini sorması üzerine M.Y, eski MHP'li Ahmet Deniz Bölükbaşı'nı dinlediğini bildirdi.

Sanık M.Y, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanma talebinde bulundu.

Savcı mütalaa verdi

Duruşmada, savcı da mütalaasını verdi.

Firari sanıkların yakalama kararının devamına ve eski başbakanlardan Tansu Çiller hakkında suç duyurusunda bulunulması talebinin reddine karar verilmesini mütalaa eden savcı, tutuklu sanıklardan Ahmet Kabaağaç, Davut Ersoy, Mehmet Koçak, Muammer Acar, Osman Oktay Ilıcan, Selim Yasdıbaş, Süleyman Bağlan, Türkay Aydın'ın savunmalarını yapmış olmaları, mevcut delil durumu, suçun vasfı ve mahiyeti göz önünde bulundurularak adli kontrol şartıyla tahliyelerine, tutuklu diğer sanıkların bu hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

Savcılık makamı ayrıca, müşteki Aydın Deliktaşlı ve dilekçeyle katılma talebinde bulunan müştekilerin taleplerinin kabul edilmesine, dosyanın ayrılma veya birleştirme işlemlerine yönelik taleplerin sanık savunmalarının ardından değerlendirilmesine karar verilmesini istedi.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde sanık ve sanık avukatlarının taleplerini dinleyen mahkeme, verilen aranın ardından ara kararını açıkladı.

Buna göre, Deniz Baykal, Ahmet Hurşit Tolon, Emine Ülker Tarhan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Mustafa Cihan Paçacı ve MHP Genel Başkanlığının davaya katılma taleplerinin kabulüne karar veren mahkeme, müştekiler Can Baytok, Nihat Ali Özcan ve Ümit Şafak'a duruşma günü tebliğ edilemediğinden yeni adreslerine davetiye çıkartılmasına hükmetti.

Mahkeme, sanıklar Bedri Ünal, Şükrü Bahşı ve Timurtaş Kayacı hakkında yakalama kararı çıkarılmasına, yakalama kararı bulunan sanıkların yakalama emirlerinin devamına ve infazlarının beklenmesine hükmederek, benzer suçlardan başka mahkemelerce yargılanan bir kısım sanıkların birleştirme ve tefrik taleplerinin daha sonra değerlendirilmesine karar verdi.

Ayrıca, ByLock kullandığı iddia edilen ancak HTS ve internet kaydı bulunmayan sanıklar için BTK'ya yazı yazılmasına ve varsa ByLock tespit tutanaklarının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan istenmesine karar veren mahkeme, dosya kapsamında savunması alınan sanıkların mal varlıkları üzerine konulan tedbirlerin kaldırılması yönündeki taleplerini de kabul etti.

Mahkeme, Ahmet Kabağaağaç, Davut Ersoy, Mehmet Koçak, Muammer Acar, Osman Oktay Ilıcan, Selim Yasdıbaş, Süleyman Bağlan, Türkay Aydın, Ahmet Arif Atak, Bahaddin Alaca, Halil Adalı ve Mustafa Alptekin'in adli kontrol şartıyla tahliyesine, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

Duruşma, 24 Nisan'a ertelendi.

Paralel yapı-28 Eylül (2017) 'Ankara 171 sanık Deniz Baykal ve MHP milletvekillerine kaset kumpası' davası
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Baykal'a kaset komplosu haberleri

(10 Şubat 2018, 12:22)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12362    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.412.835