Tam
EskidenYeniye
 

Dündar'ın evini alan avukatlar davası

İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT tırlarının durdurulması davasının sanığı eski tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi ile Bekir Mustafa Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 4 avukatın yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.02.2018 20:43 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT tırlarının durdurulması davasının sanığı eski tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi ile Bekir Mustafa Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 4 avukatın yargılanmasına başlandı.

İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT tırlarının durdurulması davasının sanığı eski tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi ile Bekir Mustafa Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 4 avukatın yargılanmasına başlandı.

16 Şubat'ta İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Atilla Tarık Çilekçi, FETÖ ile irtibatı olduğunu kabul etti.

Bu yapının dini sohbetlerine gittiğini, 15 Temmuz'dan önce dini duygulara hitap eden bu yapıya sempati duyduğunu anlattığını hatırlatan Çilekçi, '15 Temmuz yaşandığında 5 aydır tutukluydum. O hain olay gerçekleştiğinde bu yapının o işi yaptığını, vesayete karşı sistem oluşturma amacı güderken gizli bir yapılanma içinde olduğunu anladım. Sırf dinimi öğrenmek ve hayırlı bir insan olmak için bu yapıya girdim ama hiyerarşisi içinde olmadım. Darbe girişiminden sonra avukatımla bir dilekçe göndererek samimi beyanlarda bulundum.' dedi.

İkametinin Büyükçekmece'de olduğunu ve bu bölgede oturan avukatlarla örgüt içinde 'abi' olarak bilinen kişi tarafından organize edilen sohbetlere katıldığını kaydeden Çilekçi, 'O sohbetlere katılan kişilerin isimlerini tek tek bildirdim.' dedi.

FETÖ'nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullandığı iddiasını doğrulayan sanık Çilekçi, uygulamayı 2014 Kasım ayında internet üzerinden bizzat kendisinin indirdiğine değinerek, 'O dönem uygulama internetten indirilebiliyordu. Şifre de istenmiyordu. Uygulamayı kullandığım 14 aylık döneme ilişkin içerik çözümleri gelmiş. 'Namazını kılın, ihlaslı insan olun.' gibi mailler geliyordu. Kakao uygulaması da vardı telefonumda ama onu aktif olarak kullanmadım.' şeklinde konuştu.

'Zühtü' ile dalga geçilince adını değiştirdi

İkamet aramasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile çekilmiş bir fotoğrafının bulunduğunu hatırlatan sanık Çilekçi, şunları söyledi:

'Bu yapıyla lise sonda üniversiteye hazırlık için gittiğim FEM dershanesinde tanıştım. O dönem öğretmenimiz 1990'da 'Fetullah Gülen diye mübarek biri var. Gidelim hayır duasını alalım.' dedi. Bir fotoğraf çektirdik. O öğretmen bana fotoğrafı göndermiş. Evimde bulunan bir flash bellek içinde kalmış. Ancak iddianamede bu fotoğrafın 2010 yılında çekildiği yazılmış. Ben hiç ABD'ye gitmedim, Gülen 1999'da ABD'ye gitti. Bu fotoğrafı 2010'da çektirebilmem için ABD'ye gitmem gerekirdi.'

İddianamede kod adı kullandığı iddiasının bulunduğunu kaydeden Çilekçi, 'Doğuştan adım Zühtü'ydü. Üniversitede 'Samanlıktan kaldıramadım samanı da Zühtü' diye şarkı söyleyip benimle dalga geçiyorlardı. Kızlara rezil oluyordum. Yakın arkadaşlarım sana aramızda Ömer diyelim demişlerdi. Üniversiteden mezun olunca ise Zühtü adını kendime yakıştırmadım ve mahkemeye başvurup adımı Tarık diye değiştirdim.' dedi.

'Beni bir nevi beslediler'

Sanık Çilekçi, öğrencilik döneminde çok fakir olduğunu, FETÖ'nün kendisine burs verdiğini belirterek, 'Beni bir nevi beslediler. Bu yapıdan birdenbire çıkmak mümkün değildi. 17-25 Aralık'ta yapının niyetini kısmen anladım ama anlattığım nedenlerden ötürü çıkamadım. Kurban bayramlarında kurban bağışı yapmışlığım var. Sızıntı dergisi abonesiydim. Ne zaman abone oldum ne zaman aboneliği bitirdim hatırlamıyorum. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılmak istiyorum. Pişmanlığımı açıkça ifade ettim. Tahliyemi istiyorum.' ifadelerini kullandı.

'Sanık Faruk Sönmez ile birlikte Azerbaycan'da örgüt okulunu ziyaret ettik'

Mahkeme heyeti, ifadesini tamamlayan sanığa yurt dışına çıkıp çıkmadığını sordu. Çilekçi, geçmiş dönemde Azerbaycan'da firari sanık Faruk Öksüz ve beraberindeki 2 avukatla birlikte örgüt okulunu ziyaret ettiklerini söyledi.

Heyet, Çilekçi'ye bu kez sanık Sönmez Ahi ile arasındaki 150 bin liralık para transferinin nedenini sordu.

Sanık bu soruya ise 'Sönmez Ahi benim bacanağım olur. Ankara Etimesgut'ta kelepir bir arsa bulmuş. Faruk Öksüz'ün bana borcu vardı. Bu borcu ödemesini talep ettim. Beni Ahmet diye birine yönlendirdi. Ahmet'e durumu söyledim. Bu kişi Sönmez'in hesabına borç karşılığı 40 bin lira gönderdi. Ben de Sönmez'e parça parça 150 bin lira verdim. Ortaklaşa iki arsa aldık, bu arsalar Sönmez'in üzerinedir.' karşılığını verdi.

'Villanın satıldığını internette gördüm'

Sanık Bekir Mustafa Yılmaz ise savunmasına, 'Can Dündar ve eşine ait gayrimenkulü satın aldığım için 2 yıldır tutukluyum.' diye başlayarak, 'Benim inandığım dini değerler intihara karşı çıkıyor ama ben eğer ByLock kullanmışsam çıkar kendimi şuradan aşağı atarım. Sanıklardan Sönmez Ahi, benim büromda çalışan bir kiracımdır. Bunun dışında ilişkim yoktur. Ortağım değildir. Büromda 20'ye yakın avukat çalışır.' dedi.

Can Dündar'ın villasını tek başına aldığını kaydeden Yılmaz, 'Villayı internette buldum. İrtibat numarasındaki emlakçıyı aradım. Ankara'daki bu villa merkeze yakın, konumu iyi ve müstakildi. Avukatlık ofisi yapmak için aldım. Aldıktan sonra 4 ay boyunca inşaat yaptırdım. Armada'daki hukuk bürosuna aylık 35 bin lira kira ödüyordum. Avukatlık yaptığım 6 yıl boyunca 2,5 milyon gelir vergisi ödemişim.' bilgisini verdi.

'O güne lanet etmediğim tek bir gün bile yok'

Mahkeme Başkanı, ifadesini tamamlayan sanığa, 'Can Dündar, medyaya da sıklıkla yansıyan biriydi. Başka alınacak emsal konut yok muydu? Onu ön plana çıkaran neydi?' diye sordu.

Yılmaz, 'Yaklaşık 2 yıldır cezaevindeyim. O villayı aldığım güne lanet etmediğim tek bir gün bile yok. Basiretsizlik yaptığımı kabul ediyorum. Ankara'da merkeze yakın, müstakil, bu fiyata başka bir villa bulabilir misiniz? Ben villanın ilanını emlak sitesinde gördüm. Oradaki telefonu aradım. Evin Can Dündar'a ait olduğunu, Ankara'ya evi görmeye gittiğimde öğrendim.' diye konuştu.

'Dışarıdan iş teklifleri geliyordu, memuriyeti bıraktım'

Sanık Yılmaz, üye hakimin 'Bir anda memurluğu bırakıyorsunuz, kirası çok yüksek bir ofis açıyorsunuz, yanınızda 20 avukat çalıştırıyorsunuz. Bunu nasıl açıklarsınız?' sorusu üzerine, şunları söyledi:

'Devlet memuruyken, bir kitap çıkarmıştım. Kitabı çıkardıktan sonra doktoraya başlamıştım. Tezime Türkiye'de 60 yıldır işlenmeyen bir konudan seçmiştim. Uzmanlık alalım ihaleydi. Devlet memuru olduğum için dışarıdan iş yapamıyordum. İş teklifleri geliyordu, baktım ki çalıştığım işten çok daha fazla para kazanacaktım. Memurluğu bıraktım. O günün parasıyla 100 bin lira kredi çektim. Başta yanımda 3 avukat vardı. Sonradan 20 avukat çalışmaya başladı.'

Yılmaz avukatının, 'Can Dündar'ın evi satılmak için emlakçıda ne kadar beklemiş?' sorusuna ise 'Sonradan öğrendiğime göre 2 yıl beklemiş. Başlarda fiyat yüksekmiş, o yüzden satılmamış.' şeklinde yanıt verdi.

Darbe girişimi gecesi cezaevindeyken televizyonda sözde darbe bildirisinin okunduğunu görünce ağladığını söyleyen Yılmaz, tahliyesini istedi.

Duruşmaya sanık Sönmez Ahi'nin savunmasının alınmasıyla devam edildi.

Duruşmada sanık savunmalarının ve avukat beyanlarının alınmasının ardından ara karar açıklandı.

Mahkeme heyeti, delillerin büyük ölçüde toplanmış olması, delil karartma ihtimalinin bulunmaması ve tutuklulukta geçirdiği süreyi göz önüne alarak sanık Sönmez Ahi'nin adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmetti. Ahi hakkındaki karar oy çokluğu ile alınırken, Mahkeme Başkanı Abdurrahman Orkun Dağ, dosyada yakalanamayan sanık bulunması, FETÖ üyelik kriterinin sadece haberleşme uygulamalarına bağlanamayacak olması ve isnat edilen eylemlere yönelik delillerin toplanmamış olmasını gerekçe göstererek tahliye kararına muhalefet şerhi koydu.

Heyet, sanıklar Bekir Mustafa Yılmaz ve Atilla Tarık Çilekçi'nin, üzerlerine atılı suçun niteliği, suç varlığını gösteren somut delillerin varlığı, dava dosyasında beyanı alınmayan ve diğer sanıklarla irtibatı olması muhtemel bir sanığın bulunmasını dikkate alarak, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Oy çokluğu ile alınan karara ise üye hakim muhalefet şerhi koydu. Hakim Halit İçdemir, sanıklar Çilekçi ve Yılmaz'ın savunmalarının alınmış olması ve delillerin büyük ölçüde toplanmış olmasına dikkati çekerek, tahliye olmaları yönünde oy kullandı.

Sanıklar Yılmaz, Çilekçi, Ahi ile Can Dündar ve Dilek Dündar'ın ev alım satım döneminde banka hesaplarındaki tüm para giriş çıkış hareketlerinin değerlendirilmesi için MASAK'a yazı yazılarak rapor istenmesine karar veren heyet, MİT'ten ayrı ayrı dosyanın sanıkları hakkında FETÖ iltisakı nedeniyle bilgi notu istenmesine hükmetti.

Mahkeme, Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne yazı yazılarak, Can Dündar ve Dilek Dündar'ın satıma konu evlerinin alım satım tarihindeki dosyaya yansıyan rakamının değerlendirilmesi için uzmanlardan bir heyet oluşturularak, olay tarihinde söz konusu binanın piyasa koşullarına göre olağan alım satım fiyat aralığının emsalleri ile mukayese edilerek belirlenmesinin istenmesini kararlaştırdı. Firari sanık Faruk Öksüz hakkındaki yakalama kararının infazının beklenmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

İddianamede

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, sanık Bekir Mustafa Yılmaz'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 'FETÖ Çatı' soruşturmasında ismi geçen Kudret Ünal, Abdülkadir Aksoy, Süleyman Tiftik, Rıdvan Akovalı ile bu dosyanın sanığı avukat Atilla Tarık Çilekçi ile irtibatlı olduğu belirtiliyor.

Sanık Yılmaz'ın MİT tırlarının durdurulması olayında kilit rol oynayan ve hakkında dava açılan eski Tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatlığını yapan ve Ankara'da 'abilik' yaptığı belirtilen Sönmez Ahi'nin ortağı olduğu vurgulanan iddianamede, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin görüntüleri Cumhuriyet gazetesinde haber olarak geçen Can Dündar'ın, ilan vermesine rağmen uzun süre satamadığı gayrimenkulünü diğer sanık Sönmez Ahi ile beraber aldıkları öne sürülüyor.

İddianamede, Sönmez Ahi'nin, Bank Asya'da hesabının bulunduğu, örgütle bağlantılı kişilerle ilişkisi olduğu, bacanaklık ilişkisi bulunan sanık Atilla Tarık Çilekçi'nin İstanbul'da, kendisinin Ankara'da faaliyet göstererek koordinasyonu sağladığı anlatılıyor.

Hakkında yakalama kararı bulunan sanık avukat Faruk Öksüz'ün 'avukat abi' olduğu, Sönmez Ahi ile ilgisi bulunduğu, örgütün toplantı ve dernek faaliyetlerine katıldığı belirtiliyor. Kapatılan TUSKON'un avukatı da olduğu aktarılan iddianamede, sanığın örgütle ilgisi bulunduğu değerlendirilen şirketin ortağı ve ByLock kullanıcısı olduğu kaydediliyor.

Sanık avukat Atilla Tarık Çilekçi'nin FETÖ şüphelisi meslekten ihraç edilen hakim savcılarla irtibatlı olduğu anlatılarak, ByLock kullandığı belirtiliyor.

İddianamede, 4 sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Paralel yapı-06 Şubat (2018) 'İstanbul 4 sanık Can Dündar'ın villasını MİT TIR'ları haberi karşılığı satın alan avukatlar' davası
Paralel yapı-29 Mayıs (2015) 'İstanbul 5 sanık (ilk 3+2) Can Dündar/Aydınlık TIR görüntülerini yayınlama' davası

(17 Şubat 2018, 20:43)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12392    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.682.417