Tam
EskidenYeniye
 

Kozmik Oda Kumpası davası

Ankara'da, Kozmik Oda soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerince kumpas kurulduğu gerekçesiyle 120 kişinin yargılandığı davada tutuklu sanıklardan 7'sinin tahliyesi ve eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin dosyasının ayrılması kararlaştırıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.02.2018 12:57 Ankara'da, Kozmik Oda soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerince kumpas kurulduğu gerekçesiyle 120 kişinin yargılandığı davada tutuklu sanıklardan 7'sinin tahliyesi ve eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin dosyasının ayrılması kararlaştırıldı.

14.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve darbe girişiminin ardından TSK'dan ihraç edilen eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin de aralarında bulunduğu 121 kişinin yargılandığı davaya Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Duruşmaya eski tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile sanık avukatları katılırken, tutuklu bazı sanıklarla bulundukları cezaevlerinden telekonferans sistemiyle bağlantı kuruldu.

Mahkeme Başkanı Hüsamettin Otçu, sanıklardan Ali Fuat Yılmazer'in dosyasının ayrılarak yetkisizlik kararıyla İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiğini, bu mahkemenin karşı yetkisizlik verdiğini bildirdi ve Yılmazer'in dosyasına hangi mahkemenin bakacağına Yargıtayın karar vereceğini açıkladı.

Etkin pişmanlıktan yararlanmak istedi

Bulunduğu cezaevinden telekonferans sistemiyle savunması alınan sanık Adem Eraslan, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyerek savunmasını yaptı.

Eraslan, 1996-1997'de Kayseri'de, lise eğitimi görürken, okuma salonunda tanıştığı Şenol Dutlu adlı kişi aracılığıyla FETÖ ile ilk kez temas kurduğunu bildirdi. Dutlu'nun kendisine ders anlattığını aktaran Eraslan, sonraki süreçte Eyüp Bilgin adlı kişinin kendisiyle ilgilenmeye başladığını anlattı.

Üniversite eğitimi gördüğü Malatya'da FETÖ evinde kaldığını, kendileriyle Nafi Yiğit adlı kişinin ilgilendiğini, sonradan 'ev ağabeyi' olduğunu ve toplantılara katıldığını ifade eden Eraslan, hatırladığı kadarıyla beraber kaldığı kişilerin isimlerini, memleketlerini, okullarını aktardı.

Bir dönem de örgüt evinden ayrılarak FETÖ'den olmayan iki arkadaşıyla kaldığını bildiren Eraslan, mezuniyetinin ardından Kayseri'ye döndüğünü, Malatya'da kendilerinden sorumlu Yiğit'in kendisini aradığını, onun teklifiyle Osmaniye'ye giderek, 8 ay boyunca burada 'ev ağabeyliği' yaptığını kaydetti.

Sonra polisliğe başvurduğunu belirten Eraslan, polis okulundan mezun olunca Nurettin adlı sınıflar amirinin kendisini odasına çağırdığını bildirdi.

Eraslan, 'Bana, 'Gülen cemaatiyle ilgin var mı?' dedi. 'Önceden vardı, ama şimdi yok' dedim. O da 'Tamam. Bir daha sorarlarsa önceden olduğunu da söylemeyeceksin' dedi ve Ankara'da göreve başladım' dedi.

'Maklube olduğunu görünce...'

Eraslan, Ankara Hassas Koruma Şube Müdürlüğünde göreve başladığını belirterek, 'Önce Ankara İl Emniyet Müdürlüğünün girişinde çalışmaya başladım. Beraber çalıştığım Mustafa Yücel ile zamanla arkadaş olduk. Bir gün beni yemeğe davet etti. Gittiğimde maklube olduğunu görünce evin örgüt evi, şahsın örgüt üyesi olduğunu anladım. FETÖ ile irtibatım bu şekilde tekrar başladı' bilgisini verdi.

Sonraki yıllarda TEM Şube'de çalışmaya başladığını ifade eden Eraslan, Hassas Koruma Şube Müdürlüğü ve TEM Şube Müdürlüğünde çalıştığı dönemde FETÖ toplantılarına katıldığını, bu toplantılara kendisi ve Mustafa Yücel'in dışında Fatih Kurt, Emrullah Sarıoğlu, Hasan Bozoğlan, Halis Karaot, Murat Agül, Adem Gedikli, Hüseyin Topal, İlyas İcik, Ferhat Yaşar, Şükrü Köseoğlu, Bayram Çiftçi, Abdullah Özer Demirel, İlyas Varlı, Sinan Yıldız, Birkan Ayaksız, Yahya Şükrü Genç, Sinan Güngör, Şaban Yılmaz, Dilaver Tok, İbrahim Fıçıcı, Ferhat Yaşar, Emrah Yurdakul, Halit Kocaağaoğlu, Erhan Budancamalak'ın da arasında bulunduğu kişilerin katıldığını anlattı.

Toplantılarda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in vaazlarının dinlendiğini, kitaplarının okunduğunu belirten Eraslan, Aksaray ve Konya'da kamp yaptıklarını ifade etti.

Eraslan, 'Konya kampını TEM Şubeden Bayram Çiftçi ve İlyas İcik organize etti. Bir de Emniyet Genel Müdürlüğünden Mehmet Karabey diye bir şahıs vardı' dedi.

Örgütün programları

Eraslan, TEM'den sonra Foto Film Şubesi'nde çalıştığını, 2014'te Mardin'e tayininin çıktığını aktararak, bu dönemde birçok kişinin farklı yerlere dağılması nedeniyle örgütle irtibatının kopma noktasına geldiğini belirtti ve şöyle konuştu:

'Mardin'de göreve başlamadan önce İlyas İcik beni aradı, 'Telefon numaranı verdik. Seninle irtibata geçecekler' dedi. Aynı şubeden Mehmet Emin Işık beni aradı. Ne zaman geleceğimi, kiralık ev bakmamı isteyip istemediğimi sordu. İstemediğimi söyledim. Mardin'de ilk toplantıyı Şanlıurfalı olan mahrem imam 'Selim' kod adlı kişi yaptı. Telefonuma ByLock programını yükledi. Başkalarının telefonuna da yükledi. Selim, 2015 sonlarında ByLock kullanılmayacağını belirterek, bu defa Telegram X'i yükledi. Bunu yüklerken programın, yapının Başbakanlıktaki elemanlarınca da kullanıldığını söylemişti. Ardından Eagle, daha sonra da Tango görünümlü programı da bir önceki programı kaldırtarak ekledi.'

'Darbeden bilgisi olduğunu düşündüm'

Eraslan, Kayseri'deyken kendisiyle ilgilenmeye başlayan Eyüp Bilgin ile en son haziran veya temmuz 2016'da görüştüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

'Okul aile birliğinden olduğunu söylediği iki bayanla geldi. Midyat tarafını gezmek istedi. Bu kişiye o tarihte hakkımda İstanbul'da yürütülen soruşturmadan bahsederek, tutuklanmaktan korktuğumu söyledim. 'Korkma. Eğer öyle bir şey olursa kimsenin adını verme. 13 yıldır bunlar çalıp çırparken, biz deli gibi adam yetiştirdik. Aldıkları adamların yerine yine kendi adamlarımızı koyacağız' dedi. Sonra 'Eğik bir bina düşün, ne yaparsın?' diye sordu. 'Güçlendiririz' dedim. O da 'Yıkıp yenisini yapsak ne dersin?' dedi.'

Bilgin'in kastını o anda anlayamadığını söyleyen Eraslan, ancak 15 Temmuz'dan sonra Bilgin'in, o tarihte darbe girişiminin hazırlıklarından haberdar olduğunu düşünmeye başladığını aktardı.

Eraslan, darbe girişimi akşamı, Şanlıurfa'da kendileriyle ilgilenen 'Selim' kod adlı kişinin, 'Darbeye girişen askerlere mukavemet etmeyin, yardım edin' mesajı gönderdiğini anlatan Eraslan, kendisinin ise buna, 'Amirlerimin emrini uygularım. Darbe ile işim olmaz. Bundan sonra beni aramayın' mesajı gönderdiğini kaydetti.

Örgüte geçmişte üye olduğu için pişmanlık duyduğunu dile getiren Eraslan, 'Kozmik Oda' soruşturmasına ilişkin suçlamalarla ilgili de bilgisi olmadığını söyledi.

Duruşmada, dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast yapacakları iddia edilen askeri personeli yakalayan ekipte yer alan sanık polis memuru Bülent Gürbüzoğlu ile komiser yardımcısı Bülent Bek de savunma yaptı.

Gürbüzoğlu, olay günü Cebeci'de ekip arkadaşlarıyla devriye attıkları sırada Bek'e şubeden, 'Çukurambar'da iki DHKP/C'linin bir devlet büyüğüne yönelik suikast hazırlığında olduğu'na ilişkin telefon geldiğini anlattı.

Çukurambar'a giderek, Emniyet Amiri Serdar Mercan ve Şube Müdür Yardımcısı Yaşar Çor ile buluştuklarını ifade eden Gürbüzoğlu, burada Mercan'ın iki plaka verdiğini ve ihbarda örgüt üyelerinin bu araçları kullandığının belirtildiğini aktardığını söyledi.

Gürbüzoğlu, şöyle konuştu:

'Araçları aramaya başladık. Bir aracın alışveriş merkezi önünde park halinde olduğu söylendi. Geldiğimizde Yaşar Çor ve Serdar Mercan oradaydı. Çevrede tertibat aldık. Bir müddet sonra aracın başına, iki kişi diğer araçla geldiler. Araçtan inmediler. Mercan, 'Araç bu' dedi. Silahlı olarak aracın etrafını sardık. 'Polis, elleriniz havada dışarı çıkın' ikazında bulunduk. Araçtakiler inmediler, bir şey söylemediler. Ben aracın önünde dururken aracın iki yanındaki polisler kapıları açtı. İçindekileri yere yatırdılar. Arkadan kelepçe taktılar. Onları birkaç metre ileri götürdük. Burada subay olduklarını söylediler. Derhal kelepçelerini açtık. Kimliklerini amirlere gösterdiler ve tekrar kelepçelenmediler. O aşamadan sonra gayet serbesttiler. Hatta tuvalete gidip, geldiler.

Amirlerimiz, kişiler asker olduğu için Merkez Komutanlığına ve savcılığa bilgi verdiler. Bu arada Serdar Mercan, Ümit komisere arabada tutanağı yazmamızı söyledi. Ümit Bek ile ekip minibüsüne gittik, tutanağı yazmaya başladık. 20 dakika kadar sonra bağırtı koptu. Serdar Mercan ve Yaşar Çor geldi, ellerinde kağıt parçası vardı. Şahıslardan birinin kağıdı yutmak istediğini söylediler ve tutanağa eklememizi istediler. Serdar ve Yaşar daha sonra tutanağı birlikte yazdırmaya başladılar. Tutanak tutulurken bir rütbeli geldi. Yakaladığımız iki kişinin komutanıymış. T.C. numarasını sorarak, tutanağa onun gelişini de ekledik.'

Tutanağı amirlerinin dediği şekilde yazdığını söyleyen Gürbüzoğlu, suç işleme kastıyla hareket etmediğini kaydetti ve beraatını istedi.

Sanık Bek de örgütsel amaçla hareket ettiği suçlamasını reddederek, 'Tutanağın hazırlanmasıyla ilgili yaşananları soruşturma aşamasındaki beyanımda anlattım. Ayrıca benden önce dinlenen Gürbüzoğlu da anlattı. Olay Bülent'in anlattığı şekildedir. Yaşanan olaylarda Mercan ve Çor'un talimatıyla hareket ettim. Suç işleme kastıyla hareket etmedim' diye konuştu.

Savunmasını yapan diğer sanıklar da suçlamaları reddettiler.

Davaya yarın devam edilecek.

15.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Muharrem Köse, İbrahim Fıçıcı ve Murat Yılmazer, tutuksuz sanıklar ve sanık avukatları katıldı. Tutuklu sanıklardan bazılarıyla bulundukları cezaevlerinden telekonferans sistemiyle bağlantı kuruldu.

Duruşmada suç tarihinde çoğunluğu Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube müdürlüklerinde görevli sanıkların savunmaları alındı.

Sanıklar, savunmalarında haklarındaki suçlamaları reddetti.

Sanıklardan Yüksel Pasenler, 'Kozmik Oda' soruşturmasının her aşamasının sıralı amirlerinin ve cumhuriyet savcısının bilgisi dahilinde yapıldığını söyledi ve 'Hiçbir tutanağı suç maksadıyla tutmadım.' dedi.

Murat Kuzu ise FETÖ'nün evlerinden birinin 'abi'liğini yaptığı suçlamasını reddederek, 'Örgüt üyesi değilim. Hatta mesleğim boyunca örgütün hedefi olum. En güçlü oldukları tarihte beni şubeden attılar. Örgütün mağduruyum.' diye konuştu.

Duruşmada tutuklu sanıkların tahliye talepleri alındı.

İddianamede Bülent Arınç'a suikast düzenleneceğine ilişkin 19 Aralık 2009 tarihli tutanağı tutan sanıklardan Murat Yılmazer, terör örgütü üyesi olduğuna dair tek bir delil olmadığını, buna karşın 16 aydır tutuklu bulunduğunu iddia ederek, 'Tuttuğum tutanakta en ufak bir usulsüzlük bulunmamaktadır. O gün ben nöbetçi olduğum için tutukluyum. Nöbetçi olmasaydım benim yerime nöbetçi olup tutanağı tutan kişi tutuklu olacaktı.' şeklinde savunma yaptı.

Sanıklardan Muharrem Köse ise Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesinde darbe ve terör örgütü yöneticisi olmak suçlarından yargılandığını ifade etti. O mahkemedeki suçlamaların kendisinin Genelkurmay Adli Müşavirliği göreviyle ilgili olduğunu söyleyen Köse, suçlamaların görevle ilgili olduğunu öne sürdü.

Köse, 'Benim Yargıtayda yargılanmam gerekir. Benimle aynı statüde olan eski savcı Mustafa Bilgili ve hakimler Yargıtayda yargılanıyor.' dedi.

Cumhuriyet Savcısı Ayhan Çelik, tutuklu sanıklardan Murat Yılmazer ve İsmail Yılmaz ile dün etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyerek FETÖ/PDY içinde yer aldığını ancak bundan pişmanlık duyduğunu söyleyen sanık Adem Eraslan'ın tahliyesine, diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Heyetçe yaptıkları müzakerenin ardından Mahkeme Başkanı Hüsamettin Otçu ara kararları açıkladı.

Buna göre sanıklardan Serhad Yöş, Adem Eraslan, Halil Karacan, Abdurrahman Sadık Yılmaz, İsmail Yılmaz, Rüstem Özbek ve Yasin Öztürk'ün tahliyesine karar verildi.

Sanıklardan Muharrem Köse ile Muammer Acar'ın dosyalarının ayrılmasını, Köse'nin dosyasının Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesine, Acar'ın dosyasının da Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesini kararlaştıran mahkeme, Murat Yılmazer'in de arasında bulunduğu 6 sanığın tutukluluklarının devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

İddianame

Sanıklar, 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme', 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme', 'kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kaydetme', 'özel hayatın gizliliğini ihlal', 'kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği' ve 'iftira' suçlarından yargılanıyor.

'Kozmik Oda' kumpasının FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirildiği belirtilen iddianamede, 'Kozmik Oda' soruşturmasının, 19 Aralık 2009'da Ankara Emniyet Müdürlüğüne yapılan, 'Çukurambar bölgesinde 2 ayrı araçtaki kişilerin Bülent Arınç'a saldırıda bulunabilecekleri' şeklindeki ihbar üzerine başlatıldığının öne sürüldüğü ancak ihbarın sahte olduğu ifade edilmişti.

Emniyet görevlilerince ihbara konu kişilerin çok önceden takip edildikleri ve bu kişilere kumpas kurulduğu aktarılan iddianamede, şunlar kaydedilmişti:

'Kozmik Oda kumpas soruşturmasının esas itibarıyla eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a saldırı yapacağı iddia edilen kişilerin belirlenmesi amacıyla değil, Bülent Arınç'a saldırı iddiaları bahane edilerek, FETÖ hakkında, devletin mahrem bilgilerinin yer aldığı Seferberlik Tetkik Kurulunda ne tür araştırmaların yapıldığı, bu birimde hangi belgelerin bulunduğu ve birimin faaliyetlerinin ne olduğunun belirlenmesi ve devletin askeri sırlarının casusluk amacıyla temin edilmesi için yapıldığı anlaşılmıştır.'

Dava, eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in de arasında bulunduğu 121 kişi hakkında açılmıştı. Mahkeme, daha önce Yılmazer'in dosyasını ayırarak, başka davadan yargılandığı İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine yetkisizlik kararıyla göndermiş ancak bu mahkeme de karşı yetkisizlik vermişti. Yılmazer'in davasına hangi mahkemenin bakacağına Yargıtay karar verecek.

Yılmazer'in yanı sıra Köse ve Acar'ın dosyalarının da ayrılmasının ardından davada sanık sayısı 118 oldu.

Paralel yapı-10 Nisan (2017) 'Ankara Kozmik Oda savcı ve hakimleri 8 sanık' davası (Yargıtay)

Paralel yapı-02 Haziran (2017) 'Ankara Kozmik Oda Kumpası 121 sanık' davası
Paralel yapı-12 Nisan (2017) 'Ankara Kozmik Oda savcısı Mustafa Bilgili 1 sanık' davası
Paralel yapı-12 Nisan (2017) 'Ankara Kozmik Oda hakimleri Halil İbrahim Kütük ve Nihal Uslu 2 sanık' davası
Paralel yapı-Kozmik Oda soruşturması
Arınç'a suikast ve kozmik arama konulu tüm haberler

(17 Şubat 2018, 12:57)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12394    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.386.551