Tam
EskidenYeniye
 

Naksan Holding Fetö davası

Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'para kasası' olduğu iddia edilen Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ile oğlu Taner Nakıboğlu'nun da aralarında bulunduğu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.02.2018 15:22 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'para kasası' olduğu iddia edilen Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ile oğlu Taner Nakıboğlu'nun da aralarında bulunduğu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, 'silahlı terör örgütü yönetme', 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet', 'suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet', 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama' ve 'Vergi Usul Kanunu'na muhalefet' suçlarından cezalandırılması talep edilen tutuklu sanıklar Cahit ve oğlu Taner Nakıboğlu ile 13 tutuksuz sanık ve avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, mahkeme başkanı dosyaya gelen evrakı okudu.

Emniyetten gelen raporda, Cahit Nakıboğlu'nun etkin pişmanlık hükümleri kapsamında örgüt içerisinde önemli konumda olan kişilerin isimlerini verdiği ancak söz konusu kişilerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklandığı, bu nedenle sanığın örgütün deşifresine katkı sağlamadığı için ifadesinin etkin pişmanlık kapsamında değerlendirilmemesi gerektiğinin ifade edildiği kaydedildi.

Tanık olarak dinlenen Mehmet Durdu Yetkinşekerci, tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu'nun örgütün bölge sorumlusu Mehmet Kocatürk (firari) ile il sorumlusu Murat Elmas (firari) iş yerinden kovduğuna şahit göstermesiyle ilgili, 'Böyle bir olay hatırlamıyorum, üzerinden 6 yıl geçti.' dedi.

Tutuklu sanık Cahit Nakıboğlu ile 35 yıllık arkadaşlığı olduğunu ifade eden Yetkinşekerci, 'Cahit Bey'in olmadığı bir yemekte milletvekilimiz Ahmet Uzer ve Mehmet Ali Sağlamcı ile bir lokantada otururken Mehmet Kocatürk gelerek Cahit Nakıboğlu'nun kendisini fabrikaya alınmaması konusunda talimat verdiğini ve kendisine hakaret ettiğini söyledi. Biz de Kocatürk'e 'Bunun sırası mı biz ne karışırız, bizi ne ilgilendirir' dedik.' diye konuştu.

Olayın zamanının sorulması üzerine Yetkinşekerci, şunları anlattı:

'Kış zamanında yaşandı, çünkü lokantada içeride oturuyorduk. 2012 yılının mart, nisan ya da şubat ayı olabilir. Sonraki günlerde Cahit Bey ile olduğumuz bir toplantıda bu konu konuşuldu. Cahit Bey, bu adamları biraz küfürlü bir ifadeyle 'Ben bunları kovdum, bunlar şerefsiz.' dedi.'

Mahkeme Başkanı Murat Çolak, 'Neden kovmuş, sebep neymiş?' sorusunu Yetkinşekerci, 'Bilmiyorum' diye yanıtladı.

Yetkinşekerci ' Gaziantep Ticaret Odası seçimleri sırasından Cahit Nakıboğlu ile Mehmet Kocatürk arasında sürtüşme oldu mu?' sorusuna da 'Kocatürk ve ekibinin ticaret odasından aktif olduğunu duydum. Ben de o seçimlerde meclis seçimini kaybetmiştim. Cahit Nakıboğlu, Kocatürk ile hareket etmiyordu ama sürtüşme oldu mu bilmiyorum.' yanıtını verdi.

Tanık olarak dinlenen Mehmet Ali Sağlamcı da lokantada oturdukları sırada Mehmet Kocatürk'ün geldiğini ve Cahit Nakıboğlu'nun kendisini fabrikadan kovduğunu vurgulayarak, '3-4 gün sonra Cahit Bey ile bir araya geldiğimde küfürlü bir şekilde Mehmet Kocatürk'ü sürdüğünü söyledi. Nakıboğlu, Kocatürk'ün üzerine vazife olmayan işlere karıştığını söylerdi.' diye konuştu.

Sağlamcı, 'Cahit Nakıboğlu ile Mehmet Kocatürk arasında sürtüşme oldu mu?' sorusuna hatırlamadığını belirtti.

Tanık Muhittin Gökgöz de Naksan Holding'de çalıştığını ve Nakıboğlu ailesinin babadan kalma kira gelirlerini takip ettiğine belirterek, 'Maaşlı çalışıyordum. Emekli olduktan sonra maaşımı elden alıyordum.' diye konuştu.

Maaş konusunda tanık ile Mahkeme Başkanı Çolak arasında diyaloğun yaşanması üzerine sanık Taner Nakıboğlu söz isteyerek, 'Kendisine 'emekli olduktan sonra kiraların gelirleriyle ilgilen' gibi denilmiş olabilir' demesi üzerine Mahkeme Başkanı Çolak, sanığı 'Yorum yapma sorun varsa soru sor' diyerek uyardı.

Tanık Necmettin Memiş, Naksan grubu şirketleri hakkında bilgisi olmadığını ancak Naksan grubunun FETÖ ile alakalı okul ve yurtları olduğunu bildiğini söyledi.

Soruşturma aşamasındaki ifadesi hatırlatılan Memiş, 'Bir öğlen yemeğinde Emre Nakıboğlu'nu görmüştüm, bu yemekte ben de vardım. Bu yemekte cemaat sohbeti olmuştu. Himmet toplama olayı olmadı, Emre Nakıboğlu himmet vermedi. Fetullah Gülen'in ismi geçmedi.' dedi.

Başkan Çolak'ın 'Cemaat toplantısı olduğunu nasıl anladın o zaman' sorusuna da tanık Memiş, 'Bu yemekler haftalık yapılırdı, ben de birkaç defa katılmıştım.' diye yanıtladı.

Tanık Hayri Özhelvacı, Taner Nakıboğlu'na ait Tezcan İnşaat'ta çalıştığını belirterek, şunları söyledi:

'Bu ailenin FETÖ ile ilgili herhangi bir bağlantısını görmedim. Taner Nakıboğlu'nun 250-300 tapusu vardı. Tezcan İnşaat tarafındaki mal varlıklarını ben ve arkadaşlarım takip ediyorduk, diğer şirketlerdekileri bilmiyorum. Arka arkaya tapularını satmaya başlamasının nedeni şirket sıkıntıya girmiş olmasıdır.'

Tanık Ömer Güzeldal, 17-25 Aralık 2013'te önce Akteks fabrikasında 15 günde bir örgütün düzenlediği yemeğe katıldığını kaydederek, 'Cemaate bağlı Celalettin Demirelli (FETÖ'nün iş adamları sorumlusu-firari sanık) Kuran okuyordu, yemeklerde Emre Nakıboğlu da oluyordu. Onun dışında aileden kimseyle karşılaşmadık, aileyle başkaca ilişkim yoktur. 17-25 Aralık'tan sonra toplantılara gitmeyi bıraktım, devam etti mi bilmiyorum.' diye konuştu.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

21.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

9. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülmeye başlanan duruşmada, 'silahlı terör örgütü yönetme', 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet', 'suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet', 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama' ve 'vergi usul kanuna muhalefet' suçlarından cezalandırılması talep edilen tutuklu sanıklar Cahit ve oğlu Taner Nakıboğlu ile 13 tutuksuz sanık ve avukatları hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı Murat Çolak'ın dün duruşma sırasında rahatsızlanması nedeniyle bugün yapılan celseye 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ercan Kumhak başkanlık etti.

Mahkemede tanık olarak dinlenen Ramazan A, Naksan Holding'e bağlı şirkette çalıştığını ifade etti.

İşçilere dağıtılan gayri resmi maaştan 'yardımlaşma' adı altında para kesildiğini anlatan Aktaş, 'Bu para ihtiyaç sahiplerine borç karşılığı veriliyordu. Bunun takibini personel müdürü yapıyordu. 'Şu anda o paralar nerede' diye sorduğumuzda yanıt vermiyor ve kendisinin de bilmediğini söylüyor. 2006 yılında takiben ev almamıza yardımcı olmuşlardı, bunun karşılığında personel müdürü açık senet imzalattı, onların da kendisinde olmadığını söylüyor. Kendisini mahkemeye verdiğimde, beni odaya çağırıp işten atma ve iftira atma şeklinde tehdit etti. Bu senetlerin bulunmasını ve paranın nereye gittiğinin açıklanmasını istiyoruz. Personel müdürü olan kişi, ucuz bir arabaya binerken şimdi lüks otomobile biniyor.' diye konuştu.

- 'Ne biliyorsan anlat'

Mahkeme Başkanı Ercan Kumhak'ın 'Bu davayla ilgili ne biliyorsun onu anlat' uyarısı üzerine tanık Ramazan A, sanıkların terör örgütüne üye olup olmadığını bilmediğini söyledi. Bunun üzerine Kumhak, soruşturma esnasında 'paranın himmet adı altında toplandığı ve Gülen cemaatine gittiği' şeklinde ifade verdiğini hatırlattı.

Ramazan A, 'Fabrikada sorunlar yaşanmaya başlandığı sırada Osman Nakıboğlu'nun (firari sanık) 'bekleyin, sabredin 7. ya da 8. ayda her şey düzelecek sıkıntılar bitecek' demesini, darbe girişiminin yaşanmasından sonra darbe girişiminden haberinin olduğu düşündük.' diye konuştu.

Tanık Mehmet A. da Emre Nakıboğlu'nun (tutuksuz sanık) yanında çalıştığını anımsatarak, 'Nakıboğlu'ndan 3 kez poşet içerisinde para alarak, kayınbabasına götürdüm. Paranın ne kadar olduğunu bilmiyorum.' dedi.

Tanık İsrafil Ç. ise Taner Nakıboğlu ile 2007 yılında yapının içerisindeyken tanıştığını belirterek, 'Vakıf mütevellisinde beraber olduk. Zirve Üniversitesi (KHK ile kapatılan) yapıldı ancak iyi gelirler elde edemedik, 2012 yılında menkuller satıldı. Naksan Holding'in FETÖ'nün 'para kasası' olduğunu duymadım. Kasa, il imamıydı.' dedi.

Tutuklu Taner Nakıboğlu'nun tanığa müdahale etmek istemesi üzerine Başkan Kumhak tarafından uyarıldı.

Tanıkların dinlenmesinin ardından mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı Cem Saklıca, henüz dinlenmeyen tanıkların bir sonraki celsede hazır edilmesi ve eksiklerin giderilmesi için tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

Daha sonra söz alan tutuklu Cahit ve Taner Nakıboğlu ise tanık ifadelerinde kendilerinin örgüt üyesi olduğunu kanıtlayan bir ifadenin olmadığını iddia ederek tahliyelerini istedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Cahit ile oğlu Taner Nakıboğlu'nun mevcut delil durumunu dikkate alarak tutukluluğunun devamına karar verip eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Paralel yapı-20 Ağustos (2017) 'Gaziantep 25 sanık Naksan Holding Yapılanması/örgüte finansal destek' davası

(24 Şubat 2018, 15:22)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12438    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.731.547