Tam
EskidenYeniye
 

Bursa 60 sanıklı Fetö davası

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput ile bazı iş adamlarının da yer aldığı 17'si tutuklu 60 sanığın yargılanmasına devam edildi. Gizli tanık ifadesinde, 'Bursa merkezinden Dağyenice köyüne sıcak su götürülmesi projesi vardı, 2 milyar liralık bir projeydi bu. Harput öncülüğünde bir şirket kuruldu. Kamu-özel ortaklığıyla kurulmuştu şirket, ortakları ve yönetiminde buradaki sanıklardan bir kısmı vardı' dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

03.03.2018 16:23 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput ile bazı iş adamlarının da yer aldığı 17'si tutuklu 60 sanığın yargılanmasına devam edildi.

28.02.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. 4 gün sürecek duruşmanın ikinci gününde gizli tanıklar, ses ve görüntüleri değiştirilerek Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBIS) aracılığıyla dinlendi.

Tanıklardan Ü.A., daha önce savcılıkta verdiği ifadesinde hakkında örgütün kafa adamlarından biri olduğunu söylediği tutuklu sanık Turan Boztepe'yle ilgili iddialarını aralarında husumet bulunduğu için söylediği gerekçesiyle reddetti. Mahkeme başkanının 'Sanık veya yakınları gelip seni etkiledi mi, sana bir müdahaleleri oldu mu?' sorusu üzerine tanık Ü.A., 'Hayır' yanıtını verdi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, 'Ancak duraksamaların ve yutkunmaların bana öyle olmadığını söylüyor' dedi.

Duruşmaya Başbakanlık adına katılan bir avukat, tanığın mahkemeyle alay ettiğini belirterek, tanık hakkında 'mahkemeyi yanıltmak ve yalan beyanda bulunmak'tan suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

Diğer tanık İ.B. ise, 1999'dan beri Bursa'da polis memuru olarak görev yaptığını belirterek, 'Sanıklardan Ali Kemal T'yi Organize Sanayi'de bulunan iş yerinde sohbet adı altındaki toplantılara gittiğimde tanıdım, o iş yerinin sahibiydi. Ali Kemal T. de bir keresinde Mahmut Bal isimli örgütün dönemin İstanbul sorumlularından biriyle geldi. İstisnai ve özel bir toplantıydı ve yılda bir iki defa yapılıyordu. Bu toplantıya katılanlar sıradan polis memurları değildi' diye konuştu.

'Komiserliğe geçen polis memurları sorumlusu'

Tanık İ.B, 1994 yılı sonunda öğrenciyken kendisinde 'ışık gören' örgüt abilerinin kendisini bir polisin evindeki sohbete çağırdıklarını aktararak şunları söyledi:

'Tıp fakültesi son sınıf öğrencisi, şimdi sanık olan Davut Baykan sohbet abisi olarak katıldı bizim sohbetimize. Sonradan İnegöl'de doktor olduğunu, ardından Yüksek İhtisas Hastanesine cerrah olarak atandığını öğrendim. Örgütteki neredeyse her toplantıda Baykan'ın adı geçerdi. Hatta Gökhan Uzan isimli abi, Baykan'ın artık memurluktan komiser yardımcılığı sınavını kazanıp komiser yardımcılığı eğitimine geçen kişilerden sorumlu abi olduğunu söyledi. Sanayideki toplantılarda örgütün dünyada yaptığı işler ve gelişmeler anlatılırdı bize. Biz abi konumunda olduğumuz için sohbet yapmazdık. Ben 2010'a kadar örgütten hiç şüphelenmedim, Mavi Marmara baskınına kadar şüphelenmemiştim.'

2 milyar liralık proje için şirket kurmuşlar

Duruşmada dinlenen 'Hikmet' lakaplı gizli tanık ise, savcılıktaki iddialarını yineleyerek, salondaki sanıkların çoğunun örgütle üst düzey bağlantılarının olduğunu vurguladı. Gizli tanık Hikmet, eski Vali Harput'un da örgütle işbirliği içinde bazı projeler yapmaya çalıştığını belirterek, 'Bursa merkezinden Dağyenice köyüne sıcak su götürülmesi projesi vardı, 2 milyar liralık bir projeydi bu. Harput öncülüğünde bir şirket kuruldu. Kamu-özel ortaklığıyla kurulmuştu şirket, ortakları ve yönetiminde buradaki sanıklardan bir kısmı vardı. Buradan kazanılacak paranın örgüte aktarılacağını sanıkların bir kısmının ağzından da duydum. Bunun arkasında örgütün bulunduğu biliniyordu. 17-25 Aralık'tan sonra bakanlıktan gereken izinleri alamadılar, Harput da görevden alınınca proje akil kaldı' diye konuştu.

Tanık iş adamı İ.S., ev hapsi verilerek tahliye edilen M.K'nin kendisinden FETÖ'ye ait üniversite için zekat olarak 500 bin lira istediğini ancak kendisinin vermediğini öne sürdü. İ.S., eski Vali Harput ve örgütün sözde il imamı Cansun Sarıyıldız'ın bir restoranda kendisinden üniversitenin bir bölümünü yaptırması için para istediklerini de sözlerine ekledi.

Tanıklardan C.S. de, örgüt bir yurt satın almak istediği için o dönemin valisi Harput'un kendisine ricada bulunduğunu anlatarak, 'Ben de kabul ettim, zira daha öncesinde birçok iş adamına bu tür talepler olduğunu duymuştum. Eğer yerine getirilmezse de sigorta veya vergi dairesinde canlarının yanabileceğini söylüyorlardı. Daha önce bu talepleri yerine getirmeyenleri bürokratik olarak sıkıştırdıklarını duydum, ben hem hayır işlemek için hem de yukarıda belirttiğim sebepten kabul ettim' ifadelerini kullandı.

Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için yarına ertelendi.

01.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile sanık yakınları katıldı.

Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla dinlenen 'Işık' lakaplı gizli tanık, tutuksuz sanık T.B'nin FETÖ'nün önde gelen mensuplarından biri olduğunu ileri sürerek 'Onu, o zaman hoca efendi dediğimiz Fetullah Gülen evlendirdi. Tutuklu sanık Sami Şentürk'ün cemaate yurt bağışladığını benimle birlikte mütevelli heyetinde olduğundan biliyorum.' dedi.

'Adam gibi anlatsınlar yaptıklarını'

Sanık Şentürk'ün, yurdu babası adına yaptırıp bağışladığını söyleyen gizli tanık, şunları anlattı:

'Sami Şentürk'ün Gülen için yaptırdığı söylenen ve basından duyduğum o villada hiç toplantıya katılmadım. Tutuksuz sanık M.K. her ay 150 bin lira himmet adı altında para ödüyordu, bunu da eski vali Şahabettin Harput'un da olduğu toplantılarda övünerek söylerdi. Ben savcılıkta M.K. hakkında söylediklerimi şu an hatırlamıyorum. Örgüte ait kapatılan BUGİAD görevi dışında örgütün sözde il imamı Cansun Sarıyıldız'ın verdiği görevleri harfiyen yerine getirirdi. Ben onlarla ilgili her şeyi anlattım. Onlar da çıksın adam gibi anlatsın yaptıklarını. Yurt dışına çıkış bilgilerini incelerseniz yaptıklarını çözersiniz.'

'AK Parti'ye oy verilmeyeceğini söylüyorlardı'

Gizli tanık Işık, tutuksuz sanıklardan A.K.T'nin Yıldırım ilçesindeki bir okulda yapılan sohbet adı altındaki toplantılarda bulunduğunu ancak sanık hakkında 17-25 Aralık sürecinden sonra örgütle bağlantısının bulunup bulunmadığını bilmediğini vurguladı.

Gizli tanık, A.K.T'nin Kestane Pazarında Gülen tarafından yetiştirildiği iddiasına ilişkin olarak da 'Bu şekilde anlattıklarım duyuma dayalıdır. Örgütün sözde il imamı Cansun Sarıyıldız'ı bile görevden alabilecek pozisyonda olabileceğini duymuştum. Zaten bu hareketin devlete karşı hareketlerini görünce bıraktım. Sohbetlerde mütevelli heyetinde bulunanlar AK Parti'ye oy verilmeyeceğini söylüyordu. Her mütevelli 150 kişiyi etkileyip bu partiye oy vermemesini sağlayacaktı.' ifadelerini kullandı.

Örgütün Kırgızistan'a düzenlediği geziye bazı milletvekillerinin katıldığını anımsadığını belirten gizli tanık, 'CHP'den bir kişi vardı galiba. Gezide bize hizmetin her kulvarını gezdirdiler. Tutuklu sanık Ali Fuat Er'in Afganistan gezisinde ne konuştuğunu hatırlamıyorum. Ben Ali Fuat Er'in örgüte ait kapatılan Bahar Hastanesinin mütevelli heyetinde olup olmadığını hatırlamıyorum. Ali Fuat Er cemaate yardım etmeseydi o görevde ne işi vardı? Er'in bürokratik isimlerle ilgilendiğini bizzat kendi ağzından duydum. 17-25 Aralık'tan sonra mütevelli heyeti değişti mi bilmiyorum. Ama öncesinde kim çıkmak isterse çıkıyor yerine yenisi geliyordu. Örgüt para istemiyordu herkes maddi durumu kadar yardım edebiliyordu.' beyanında bulundu.

Duruşma yarın da devam edecek.

02.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da bulunduğu 17'si tutuklu 60 sanığın Bursa 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmalarına devam edildi. Haklarında, 'Silahlı terör örgütü yöneticisi olma' ve 'Terörizmin finansmanın önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet' suçlarından 15 ile 20 yıl arasında hapis cezası istenen sanıklar, yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, tahliyelerini talep etti.

Geçtiğimiz salı günü başlayan ve 4 gün süren duruşma, yeni tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakların beklenmesi için ileri bir tarihe ertelendi. Mahkeme, tutuklu sanıklardan Ali Yaprak'ın 50 bin TL kefaletle adli kontrol şartı konularak, işadamı Mustafa Celal Eğrelti ile FETÖ'ye ait kapatılan eski Orhangazi Üniversitesi Rektörü Recep İleri'nin de ev hapsi verilerek tahliyelerine karar verdi.

Paralel yapı-16 Mart (2017) 'Bursa 60 sanık İl Yap./Örgüte finansal destek/Eski vali Şehabettin Harput' davası

(03 Mart 2018, 16:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12499    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.579.705