Tam
EskidenYeniye
 

Böcek davasında 91 yıl hapis

Ankara'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin davada, esas hakkındaki görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, 10 sanığın 3 ay ile 91 yıl 3 ay arasında değişen sürelerde hapse çarptırılmaları, bir sanığın beraatini, firari üç sanığın dosyasının ayrılmasını talep etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

03.03.2018 14:52 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin davada, esas hakkındaki görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, 10 sanığın 3 ay ile 91 yıl 3 ay arasında değişen sürelerde hapse çarptırılmaları, bir sanığın beraatini, firari üç sanığın dosyasının ayrılmasını talep etti.

1 Mart'ta Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Sedat Zavar, İlker Usta, tutuksuz sanıklar Mehmet Yüksel, Hasan Akın, sanık avukatları ile müştekiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Emniyet Genel Müdürlüğünün ve Hazine Müsteşarlığının avukatları katıldı.

Sanıklardan Zeki Bulut ve Ömer Altıparmak ile bulundukları cezaevlerinden telekonferans sistemiyle bağlantı kurulan duruşmada, Cumhuriyet Savcısı Abdurrahman Yalçın, esas hakkındaki görüşünü açıkladı.

Görüşte, MİT personelinin 28 Kasım 2011'de, Başbakanın Keçiören'deki ikametgahındaki çalışma ofisinde, bir gün sonra da Çankaya'daki Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki makam odasında çoklu prizlerde özel bir kalıp malzeme içerisine konulmuş dinleme cihazları bulduğu hatırlatıldı.

Cumhuriyet savcısı, dosya kapsamına göre, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yöneticilerinden aldıkları talimatla dinleme cihazlarını yerleştirmek, bu cihazlar da dahil olmak üzere altı cihazı, Emniyet Genel Müdürlüğünün haber alma ödeneğini kullanarak, envantere kaydetmeden satın almak ve bunlarla dinleme yapmakla suçlanan sanıklar eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdür Yardımcısı Sedat Zavar ile aynı şubenin polis memuru İlker Usta'nın 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak', 'haberleşmenin gizliliğini ihlal ve kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması', 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal casusluk amacıyla temin etme', 'zincirleme şekilde nitelikli zimmet', 'konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından toplam 91 yıl 3'er aya kadar hapsini istedi.

Suç tarihinde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında Yakın Koruma Şube Müdürü olan, başkanlıkta FETÖ/PDY mensuplarının kadrolaşmasını sağlamakla suçlanan Ahmet Türer'in, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 15 yıla kadar hapsini isteyen savcı, Türer'in, 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal casusluk amacıyla temin etme', 'haberleşmenin gizliliğini ihlal', 'kişiler arasında aleni olmayan konuşmaları kaydetmek', 'Başbakanın çalışma ofislerine girmek suretiyle konut dokunulmazlığını ihlal' ve '6 dinleme cihazını amacı dışında kullanmak' suçlarından beraatini istedi.

Suç tarihinde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkan Yardımcısı olan ve ByLock kullandığı belirtilen sanık Zeki Bulut'un 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 15 yıla kadar hapsi talep edilirken, üzerine atılı, 'Başbakana yönelik haberleşmenin gizliliğini ihlal ve kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması' ile 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal casusluk amacıyla temin etme' suçlarından beraat talebinde bulunuldu.

Yüksel için 1 yıl hapis

Suç tarihinde Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı olan Mehmet Yüksel'in, 'sorumlu olduğu personel üzerinde gerekli denetim ve gözetim görevini ihmal ederek, kamunun zararına sebebiyet vermek suretiyle görevi ihmal' suçundan üç aydan bir yıla kadar mahkumiyeti talep edilen görüşte, diğer sanıkların işlediği suçlara yardım ettiğine dair delil bulunmadığından Yüksel'in bu suçlardan beraati istendi.

Suç tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı olan Ömer Altıparmak'ın, dinleme cihazlarının bulunmasının ardından MİT Müsteşarı ve kendisinin de katıldığı bilgilendirme toplantısında, sanıklardan Serhat Demir ile kendi personeli sanıklar Zavar, Usta ve Enes Çığci'yi itham eden ciddi tespitlere rağmen personeli hakkında çalışma, araştırma ve inceleme yapmadığı ifade edilen görüşte, Altıparmak'ın, olayda kullanılan dinleme cihazlarının alımını ve envantere kaydını araştırmadığı, amaç saptırmak için olayla doğrudan ilgisi olmayan kişileri istihbari olarak dinlettiği belirtildi.

Altıparmak'ın Bylock kullanıcısı olduğunun belirlendiği vurgulanan görüşte, sanığın 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak', 'görevi kötüye kullanmak' ve 'denetim görevinin ihmali suretiyle zimmet' suçlarından 19 yıla kadar hapsi istenirken, üzerine atılı diğer suçlardan beraati talep edildi.

Palaz hakkında 25 yıl 6 aya kadar hapis talebi

Görüşte, olay tarihinde TÜBİTAK'ın Gebze yerleşkesindeki BİLGEM'in başkanı olan sanık Hasan Palaz'a, MİT görevlilerinin, bulunan dinleme cihazlarını incelenmesi için kuryeyle teslim ettiği belirtildi.

Palaz'ın, dinleme cihazlarını koyanların lehine olacak şekilde, cihazların sabitlendiği poliüretan malzemenin ömür tespiti konusunda uzmanlığı bulunmayan BİLGEM çalışanı Gökhan Vıcıl ve Marmara Araştırma Merkezi (MAM) çalışanı Hamza Turhan'a gerçeğe aykırı rapor düzenlettiği anlatılan görüşte, poliüretan malzemenin ömür tespitinin ilk 60 gün içinde yapılabildiği, sonraki ölçümlerin bilimsel olmadığı bildirildi.

Ancak sanığın, TÜBİTAK MAM laboratuvarının poliüretan maddenin ömür tayini yapabilecek donanıma sahip olmadığını ve sanık Turhan'ın bu hususta uzmanlığının bulunmadığını bildiği, buna rağmen malzemeyi süresinde MİT Müsteşarlığına iade etmediği, süreler geçtikten sonra gerçeğe aykırı rapor düzenlettirip malzemeleri iade ettiği, bu şekilde suç delilinin yok olmasına sebebiyet verdiği ifade edilen görüşte, Palaz ile Vıcıl'ın, 'kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle resmi belgede sahtecilik' ve 'suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme' suçlarından toplam 25 yıl 6'şar aya kadar mahkumiyeti talep edildi.

İddianamede Palaz ve Vıcıl'ın 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olma' suçundan da cezalandırılmasının istendiği vurgulanan görüşte, sanıkların daha önce aynı suçtan başka davada mahkum olması nedeniyle bu suç yönünden haklarındaki kamu davasının reddi istendi.

Görüşte, aynı nedenlerle suçlanan sanık Hamza Turhan için 'kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle resmi belgede sahtecilik', 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' ve 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olma' suçlarından 40 yıl 6 aya kadar hapis talebinde bulunuldu.

Eski büyükelçilik personeli hakkında beraat talebi

İddianamede yer alan, 'FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki karargahı ile sanıklar arasındaki irtibatı sağladığı, örgüt liderinin talimatını ulaştırdığı, talimat gereğince dinleme cihazlarının alındığı ve Başbakanın dinlendiği, dinleme süresince Serhat Demir ve Sedat Zavar ile telefon irtibatını sürdürdüğü, böylece sanıkların işlediği siyasal casusluk suçuna iştirak ettiği savunulan Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği eski personeli Hasan Akın'ın anlatılan eylemleri gerçekleştirdiğine, dolayısıyla atılı suçları işlediğine dair cezalandırılmasına yeteri derecede şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı bilgisi hatırlatılarak, hakkındaki, 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olma' ve 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal casusluk amacıyla temin etme' suçlarından beraati talep edildi.

Suç tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı olan Hüseyin Özbilgin'in, Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsisli haber alma ödeneğiyle satın alınan teknik cihaz ve sistemlerin kayıtlarını tutma görevini ihmal ettiği ifade edilen görüşte, Özbilgin'in, 'görevi ihmal' suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi.

Görüşte, yakalamalı sanıklar Ali Özdoğan, Enes Çiğci ve Serhat Demir hakkındaki kamu davasının ise diğer sanıklar açısından yargılamanın sürüncemede kalmaması için ayrılması talep edildi.

Müşteki avukatları esas hakkındaki görüşe katılmadıklarını ve sanıkların atılı bütün suçlardan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamını kararlaştırırken, sanıklar ve avukatlarına, talepleri üzerine, esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre vererek, duruşmayı erteledi.

Paralel yapı-Başbakan Erdoğan'ın ofisindeki böcek olayı soruşturma ve davaları

(03 Mart 2018, 14:52)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12516    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.682.569