Tam
EskidenYeniye
 

Darbede Borsa İşgali davası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, biri polis iki kişinin şehit edildiği, 46 kişinin de yaralandığı Sarıyer'deki Borsa İstanbul'un işgal edilmesine ilişkin 1'i firari 9'u tutuklu 15 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.03.2018 18:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, biri polis iki kişinin şehit edildiği, 46 kişinin de yaralandığı Sarıyer'deki Borsa İstanbul'un işgal edilmesine ilişkin 1'i firari 9'u tutuklu 15 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

08.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada dinlenilen tanık Adem Köke, Borsa İstanbul'da teknik birimde çalıştığını, köprülerin kapandığını televizyondan öğrendiğini anlattı.

Darbe girişimi gecesi kuruma gelen askerlerin kendisini çağırdığını belirten Köke, şunları kaydetti:

'Askere ne olduğunu sorduk. Gözlüklü bir asker 'Asker yönetime el koydu, sizi eve göndereceğiz.' dedi. Biz de 'Evimize gidemeyiz, sistemlerin başında kalmalıyız.' dedik. Bize bir asker verdi, aşağıya gönderdi. Yanımızdaki asker televizyondan gördü olayları. Askere 'Bu yaptığınız yanlış.' dedim. Hiç ağzını açmadı. 3-4 dakika sonra askeri çağırdılar, birlikte yukarı çıktık, telefonlarımızı aldılar. Başka bir askerle yine aşağıya indik, ona da 'Bu yaptığınız yanlış.' dedim, asker bana 'Bu darbe gerekli.' dedi. Daha sonra, 5-6 dakika sonra telefonların fişleri çekildi, yine çağırdılar. Daha sonra gelen, giden olmadı, Askerlere yanlış yaptığını söyledim, ağlamaklı bir vaziyette bir tanesi 'Benim hayallerim vardı, bu devlet artık bana ekmek vermez.' dedi. Tekrar aşağıya indim, kendi güvenlikçi arkadaşlarımız 'çıkmayın' dedi. Sonra güvenlikçi arkadaşlar tekrar aşağıdan çağırdı, sabah 6'da çıktık, olaylar bitmişti.'

'Polisler gelirse sıkalım mı, teslim mi olalım?'

Tanıklardan Bilal Arıkan da Borsa İstanbul'da teknik operatörü olduğunu ifade ederek, saat 23.00 sıralarında tüm personeli toplayan binbaşının, 'TSK tüm yönetime el koydu, tüm sistemlerin kapatılmasını, fişlerin çekilmesini istiyoruz.' dedikten sonra tüm telefonların toplanarak her personelin başına bir asker konulduğunu aktardı.

Başında bekleyen askerin sürekli telefonla görüştüğünü dile getiren Arıkan, 'Sürekli telefonla görüşüyordu. 'Komutanım sabah içtimaya gideceğiz, polisler bize gelirse sıkalım mı teslim mi olalım?' diye konuşuyordu. Daha sonra yalnız başımaydım, sabah 06.00 gibi dışarı çıktığımda emniyet mensuplarının işgalcileri temizlediğini gördüm.' dedi.

'Darbe gerekçesi köprü ücreti'

Tanık Ergün Avcı ise Borsa İstanbul'da güvelik görevlisi olarak çalıştığını, mesaisi bittikten sonra binanın önünde beklediği sırada gelen askerlerin 'Bomba ihbarı var sizi korumaya geldik.' dediklerini aktardı.

Avcı, askerlerin daha sonra kurumdaki tüm personeli toplayıp 'bunun bir darbe olduğunu, aksi hareket edenin vurulacağını' söylediğini belirterek, şunları kaydetti:

'Herkes duydu bu konuşmayı, 7-8 asker vardı. Bir binbaşı, silahlarımızı bırakmamızı istedi, silahı olanlar kasaya bıraktı. Askerler bizi bilgi işlemin olduğu yere yerleştirdi. Konuşmayı yapan kişi binbaşı Murat'tı, diğer binbaşı Ahmet ile iletişim halindeydi. Çok rahattılar, ellerinde telefon vardı. Endişe, panik gibi halleri yoktu. Adem arkadaşımız 'Bu bizim ülkemizi 30 yıl geriye götürür.' dedi, susturdular. Benden dışarıyı göstermemi istediler. Çamlık dediğimiz yere gittik. Binbaşı Murat'a '45 yaşındayım, kaos yok, ekonomik kriz yok, ne gerek var darbeye?' dedim, bana kızdı, 'Ne demek ekonomik kriz yok, köprünün parasını biliyor musun, köprünün parasını sizden alıyorlar.' dedi. Binanın girişine geldik, 'Defol git.' dediler, beni kovdular. Herhalde itiraz ettiğim için kovdular.'

Tanık Fevzi Öztürk de Borsa İstanbul'da güvenlik görevlisi olarak çalıştığını, askerlerin, 'Mukavemet gösteren olursa vurulacak.' dediklerini ifade ederek, 7-8 askerin, operasyondan önce emniyet güçleri gelince teslim olduğunu belirtti.

'Halk toplandığında ateş edilecek'

Tanık Ömür Şahin ise Borsa İstanbul'da protokol bölümünde güvenlik görevlisi olarak görev yaptığını aktararak, 'A kapıdaki arkadaşlar bana 'Askerler terör saldırısı olacağı için gelmişler.' dedi. Ben karşıladım, Binbaşı Murat geldi, aynı şeyi söyledi, güvenlik görevlilerin toplanmasını istedi, toplandık. Kendi silahını havaya kaldırdı, 'Uçaksavar hazır mı?' diye sordu. Ben o esnada bir şey olduğunu anladım.' dedi.

Askerlerin 8-10 kişi olduklarını söyleyen Şahin, 'Silahlarımızı teslim etmemizi istedi. Grup şefimiz, silahları teslim edemeyeceğimizi, depomuza kaldırmamızı istedi. Şefimiz, anahtarı sakladı, anahtarı vermedi. Bölgede çalışan görevlileri sordular, hepsini topladılar. Askerler, 'Seans yapılıyor mu, aktif mi?' diye sorular soruyorlardı. 'Hulusi Akar'ın emriyle bu bir darbedir, karşı koyan vurulacaktır.' dediler. Sürekli telefonlarına bakıyorlardı, emir geldiğini söylüyorlardı. 'Halk toplandığında ateş edilecek.' diyorlardı. Kameraları kapatmış gibi yaptık, aktifti kameralar. 2 güvenlik kalmasını istediler, bizi dışarı çıkardılar. Biz de dışarı çıktık.' şeklinde konuştu.

Duruşmada tanık olarak SEGBİS aracılığıyla dinlenen Serdar Soy, yüzbaşı rütbesiyle TSK'da görev yaptığını söyledi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında evinde olduğunu ve sanık askeri öğrenci Emre Sözer'in kendisini aradığını söyleyen Soy, 'Bana kendilerinin bir binbaşının emir komutası altında Borsa İstanbul'a getirildiklerini söyledi. Binbaşının kendilerine 'gerekirse halka ateş açmalarını' emrettiğini bana söyledi. Ben de Emre'ye 'Bu kanunsuz bir olay, halka ateş etmeyin. Hiç tereddüt etmeden gerekirse arkadaşlarınla bir ol, binbaşıyı etkisiz hale getirin' dedim. Beni daha sonra yine arayarak polise teslim olduklarını söyledi. Ben de görevime döndükten sonra bunları rapor ettim.' ifadelerini kullandı.

Tanık polis memuru Kubilay Ateş de kendilerinin 15 Temmuz günü akşam saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne çağrıldıklarını söyledi.

Sarıyer'in giriş çıkışlarında ve Huber Köşkü gibi hassas noktalarda güvenlik önlemi aldıklarını aktaran Ateş, 'Borsa İstanbul'un oraya bir tank girdiği anonsu duyduk. Yollar kapalı olduğu için motosiklet istedik ve Borsa İstanbul'a geçtik. Vatandaşlar da yürüyüşe geçmişti, hemen ilçe emniyet müdürümüzle beraber hareket ettik. Vatandaşlar Enka Spor Tesisleri'nden alışveriş merkezinin oraya doğru bayraklarla yürüyüş halindeydi. Biz siper halinde ilerlerken vatandaşların yürüyüş yönüne doğru ateş sesi geldi' şeklinde beyanda bulundu.

Borsa İstanbul'un giriş kapısına geldiklerinde bariyer dolayısıyla içeri giremediklerini anlatan Ateş, kapıda güvenlik görevlilerinin olmadığını ifade etti.

'Vatandaşlara durmadan ateş ettiler'

Kapıda askerlerin geldiği ZPT ve üstünde ağır makineli silah bulunduğunu ifade eden Ateş, şunları kaydetti:

'Bize doğru uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Bizim orası aydınlıktı, onlar biz, görüyordu ama biz göremiyorduk. Bariyeri geçmek istiyorduk ama karşımızda askeri araç ve üzerinde ağır silah vardı. O sırada TOMA geldi. Vatandaşlar ateş açıldığı için TOMA'nın arkasına geçti. O sırada vatandaşlarımızdan yaralananlar oldu. Bazılarını yoldan geçen araçlara, bazılarını ambulansla hastaneye gönderdik. İlçe emniyet müdürümüz, içeridekilere 'teslim olun' anonsu yaptı. Ateşin nereden geldiğini bir türlü göremedik, karşı taraf karanlıktı çünkü. Yüksek yerden ateş açılabildiğini tahmin ediyorduk. Bizim ve vatandaşların hareketini görerek ateş ediyorlardı. TOMA'ya doğru da ateş açıldı. Özel harekat timi geldi. Shortland ile de geçemedik bariyerleri. Vatandaşa doğru gece boyunca durmadan ateş ettiler'

Bazı askerlerin kendilerine gelerek teslim olduğunu söyleyen Ateş, Borsa İstanbul ve mahalle içinde arama yaptıklarını, gözaltına aldıkları sanıkları emniyete götürdüklerini söyledi.

Tanıkların dinlenilmesinin tamamlanmasından sonra taleplerle ilgili görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu bir kısım müştekilerin davaya katılma talebinin kabul edilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, katılma taleplerinin kabulüne karar vererek, avukatı bulunmadığı için savunması alınamayan tutuklu sanık Ahmet Baykal'ın savunmasının alınabilmesi için duruşmayı yarına erteledi.

09.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, tutuklu sanık eski Binbaşı Ahmet Baykal savunmasında hakkındaki tüm suçlamaları reddederek, FETÖ üyesi olmadığını iddia etti.

Aldığı eğitimler, tugayın işleyişi, KOKTOD faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Baykal, olay günü Borsa İstanbul'da yaralandığını, kendisini ateşten korumak için karanlık bir bölgeye gittiğini söyledi.

Baykal, kan kaybından gözünün kararması sonucu yere düştüğünü anlatarak, bir grubun kendisini Borsa İstanbul binasının önüne taşıdığını, daha sonra Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğünü, darbe ile FETÖ'yü ilk kez burada duyduğunu öne sürdü.

'Savcılık ifadelerini reddetti'

Mahkeme başkanının, 'Darbeyi ilk kez emniyette öğrendim' diyorsun ancak savcılık ifadende, '15 Temmuz'da 20.30-21.00 civarında Tuğgeneral Mehmet Nail Yiğit'in yaptığı konuşmada silahlı kuvvetler yönetime el koydu dediğini' söylemişsin. Neler diyeceksin?' sorusuna sanık Baykal, 'Savcılık ifademi reddediyorum.' dedi.

Mahkeme başkanı da bunun üzerine sanık Baykal'a, cep telefonunda dijital inceleme raporlarında WhatsApp yazışmalarının bulunduğuna dikkati çekerek, 'Grup yazışmalarında 'İMKB düşmek üzere', 'kapıları kırdılar', 'yardım', 'halk dağıtıldı', 'polisten ses çıkmıyor', 'mühimmat var, moraller yüksek', 'söyleyin herkes evinde kalsın', 'birkaç gün sokağa çıkma yasağı uygulansın', 'bu yazdıklarımı kimseyle paylaşmayın' gibi mesajlar var. Sen darbeyi emniyette öğrendim demişsin ama bunlara ne diyeceksin?' diye sordu.

Sanık Baykal da bu soruya, 'firari sanık Murat Çelik cep telefonumu almıştı.' yanıtını verdi.

Başkanın, 'Erdem Balkan diye biri ifadesinde bir evde, Cihangir isimli kişinin kendisinden ve senden sorumlu olduğunu, daha sonrasında senin tayininin İstanbul'a çıktığını söylüyor. Kim bu Cihangir?' diye sorması üzerine sanık Baykal da 'Bu ifadeyi reddediyorum. İfadeler yalan.' dedi.

Baykal, mahkemeden hiçbir talepte bulunmayacağını söylerken, diğer tutuklu sanıklar, tahliyelerini istedi.

Cumhuriyet savcısı, tüm tutuklu sanıkların bu hallerinin devamını ve eksikliklerin giderilmesini talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, askeri öğrenciler Orhan Baz, Emre Sözer ve Ramazan Korkmaz’ın tahliyelerine karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 18-19 Nisan'da Silivri'deki Alibey Spor Salonu'nda görülmek üzere erteledi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-03 Temmuz (2017) 'İstanbul 15 sanık Darbe Yap./Borsa İstanbul İşgali' davası

(10 Mart 2018, 18:24)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12551    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.386.078