Tam
EskidenYeniye
 

Darbede Borsa İşgali davası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, biri polis iki kişinin şehit edildiği, 46 kişinin de yaralandığı Sarıyer'deki Borsa İstanbul'un işgal edilmesine ilişkin 1'i firari 9'u tutuklu 15 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.03.2018 18:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, biri polis iki kişinin şehit edildiği, 46 kişinin de yaralandığı Sarıyer'deki Borsa İstanbul'un işgal edilmesine ilişkin 1'i firari 9'u tutuklu 15 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

08.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada dinlenilen tanık Adem Köke, Borsa İstanbul'da teknik birimde çalıştığını, köprülerin kapandığını televizyondan öğrendiğini anlattı.

Darbe girişimi gecesi kuruma gelen askerlerin kendisini çağırdığını belirten Köke, şunları kaydetti:

'Askere ne olduğunu sorduk. Gözlüklü bir asker 'Asker yönetime el koydu, sizi eve göndereceğiz.' dedi. Biz de 'Evimize gidemeyiz, sistemlerin başında kalmalıyız.' dedik. Bize bir asker verdi, aşağıya gönderdi. Yanımızdaki asker televizyondan gördü olayları. Askere 'Bu yaptığınız yanlış.' dedim. Hiç ağzını açmadı. 3-4 dakika sonra askeri çağırdılar, birlikte yukarı çıktık, telefonlarımızı aldılar. Başka bir askerle yine aşağıya indik, ona da 'Bu yaptığınız yanlış.' dedim, asker bana 'Bu darbe gerekli.' dedi. Daha sonra, 5-6 dakika sonra telefonların fişleri çekildi, yine çağırdılar. Daha sonra gelen, giden olmadı, Askerlere yanlış yaptığını söyledim, ağlamaklı bir vaziyette bir tanesi 'Benim hayallerim vardı, bu devlet artık bana ekmek vermez.' dedi. Tekrar aşağıya indim, kendi güvenlikçi arkadaşlarımız 'çıkmayın' dedi. Sonra güvenlikçi arkadaşlar tekrar aşağıdan çağırdı, sabah 6'da çıktık, olaylar bitmişti.'

'Polisler gelirse sıkalım mı, teslim mi olalım?'

Tanıklardan Bilal Arıkan da Borsa İstanbul'da teknik operatörü olduğunu ifade ederek, saat 23.00 sıralarında tüm personeli toplayan binbaşının, 'TSK tüm yönetime el koydu, tüm sistemlerin kapatılmasını, fişlerin çekilmesini istiyoruz.' dedikten sonra tüm telefonların toplanarak her personelin başına bir asker konulduğunu aktardı.

Başında bekleyen askerin sürekli telefonla görüştüğünü dile getiren Arıkan, 'Sürekli telefonla görüşüyordu. 'Komutanım sabah içtimaya gideceğiz, polisler bize gelirse sıkalım mı teslim mi olalım?' diye konuşuyordu. Daha sonra yalnız başımaydım, sabah 06.00 gibi dışarı çıktığımda emniyet mensuplarının işgalcileri temizlediğini gördüm.' dedi.

'Darbe gerekçesi köprü ücreti'

Tanık Ergün Avcı ise Borsa İstanbul'da güvelik görevlisi olarak çalıştığını, mesaisi bittikten sonra binanın önünde beklediği sırada gelen askerlerin 'Bomba ihbarı var sizi korumaya geldik.' dediklerini aktardı.

Avcı, askerlerin daha sonra kurumdaki tüm personeli toplayıp 'bunun bir darbe olduğunu, aksi hareket edenin vurulacağını' söylediğini belirterek, şunları kaydetti:

'Herkes duydu bu konuşmayı, 7-8 asker vardı. Bir binbaşı, silahlarımızı bırakmamızı istedi, silahı olanlar kasaya bıraktı. Askerler bizi bilgi işlemin olduğu yere yerleştirdi. Konuşmayı yapan kişi binbaşı Murat'tı, diğer binbaşı Ahmet ile iletişim halindeydi. Çok rahattılar, ellerinde telefon vardı. Endişe, panik gibi halleri yoktu. Adem arkadaşımız 'Bu bizim ülkemizi 30 yıl geriye götürür.' dedi, susturdular. Benden dışarıyı göstermemi istediler. Çamlık dediğimiz yere gittik. Binbaşı Murat'a '45 yaşındayım, kaos yok, ekonomik kriz yok, ne gerek var darbeye?' dedim, bana kızdı, 'Ne demek ekonomik kriz yok, köprünün parasını biliyor musun, köprünün parasını sizden alıyorlar.' dedi. Binanın girişine geldik, 'Defol git.' dediler, beni kovdular. Herhalde itiraz ettiğim için kovdular.'

Tanık Fevzi Öztürk de Borsa İstanbul'da güvenlik görevlisi olarak çalıştığını, askerlerin, 'Mukavemet gösteren olursa vurulacak.' dediklerini ifade ederek, 7-8 askerin, operasyondan önce emniyet güçleri gelince teslim olduğunu belirtti.

'Halk toplandığında ateş edilecek'

Tanık Ömür Şahin ise Borsa İstanbul'da protokol bölümünde güvenlik görevlisi olarak görev yaptığını aktararak, 'A kapıdaki arkadaşlar bana 'Askerler terör saldırısı olacağı için gelmişler.' dedi. Ben karşıladım, Binbaşı Murat geldi, aynı şeyi söyledi, güvenlik görevlilerin toplanmasını istedi, toplandık. Kendi silahını havaya kaldırdı, 'Uçaksavar hazır mı?' diye sordu. Ben o esnada bir şey olduğunu anladım.' dedi.

Askerlerin 8-10 kişi olduklarını söyleyen Şahin, 'Silahlarımızı teslim etmemizi istedi. Grup şefimiz, silahları teslim edemeyeceğimizi, depomuza kaldırmamızı istedi. Şefimiz, anahtarı sakladı, anahtarı vermedi. Bölgede çalışan görevlileri sordular, hepsini topladılar. Askerler, 'Seans yapılıyor mu, aktif mi?' diye sorular soruyorlardı. 'Hulusi Akar'ın emriyle bu bir darbedir, karşı koyan vurulacaktır.' dediler. Sürekli telefonlarına bakıyorlardı, emir geldiğini söylüyorlardı. 'Halk toplandığında ateş edilecek.' diyorlardı. Kameraları kapatmış gibi yaptık, aktifti kameralar. 2 güvenlik kalmasını istediler, bizi dışarı çıkardılar. Biz de dışarı çıktık.' şeklinde konuştu.

Duruşmada tanık olarak SEGBİS aracılığıyla dinlenen Serdar Soy, yüzbaşı rütbesiyle TSK'da görev yaptığını söyledi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında evinde olduğunu ve sanık askeri öğrenci Emre Sözer'in kendisini aradığını söyleyen Soy, 'Bana kendilerinin bir binbaşının emir komutası altında Borsa İstanbul'a getirildiklerini söyledi. Binbaşının kendilerine 'gerekirse halka ateş açmalarını' emrettiğini bana söyledi. Ben de Emre'ye 'Bu kanunsuz bir olay, halka ateş etmeyin. Hiç tereddüt etmeden gerekirse arkadaşlarınla bir ol, binbaşıyı etkisiz hale getirin' dedim. Beni daha sonra yine arayarak polise teslim olduklarını söyledi. Ben de görevime döndükten sonra bunları rapor ettim.' ifadelerini kullandı.

Tanık polis memuru Kubilay Ateş de kendilerinin 15 Temmuz günü akşam saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne çağrıldıklarını söyledi.

Sarıyer'in giriş çıkışlarında ve Huber Köşkü gibi hassas noktalarda güvenlik önlemi aldıklarını aktaran Ateş, 'Borsa İstanbul'un oraya bir tank girdiği anonsu duyduk. Yollar kapalı olduğu için motosiklet istedik ve Borsa İstanbul'a geçtik. Vatandaşlar da yürüyüşe geçmişti, hemen ilçe emniyet müdürümüzle beraber hareket ettik. Vatandaşlar Enka Spor Tesisleri'nden alışveriş merkezinin oraya doğru bayraklarla yürüyüş halindeydi. Biz siper halinde ilerlerken vatandaşların yürüyüş yönüne doğru ateş sesi geldi' şeklinde beyanda bulundu.

Borsa İstanbul'un giriş kapısına geldiklerinde bariyer dolayısıyla içeri giremediklerini anlatan Ateş, kapıda güvenlik görevlilerinin olmadığını ifade etti.

'Vatandaşlara durmadan ateş ettiler'

Kapıda askerlerin geldiği ZPT ve üstünde ağır makineli silah bulunduğunu ifade eden Ateş, şunları kaydetti:

'Bize doğru uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Bizim orası aydınlıktı, onlar biz, görüyordu ama biz göremiyorduk. Bariyeri geçmek istiyorduk ama karşımızda askeri araç ve üzerinde ağır silah vardı. O sırada TOMA geldi. Vatandaşlar ateş açıldığı için TOMA'nın arkasına geçti. O sırada vatandaşlarımızdan yaralananlar oldu. Bazılarını yoldan geçen araçlara, bazılarını ambulansla hastaneye gönderdik. İlçe emniyet müdürümüz, içeridekilere 'teslim olun' anonsu yaptı. Ateşin nereden geldiğini bir türlü göremedik, karşı taraf karanlıktı çünkü. Yüksek yerden ateş açılabildiğini tahmin ediyorduk. Bizim ve vatandaşların hareketini görerek ateş ediyorlardı. TOMA'ya doğru da ateş açıldı. Özel harekat timi geldi. Shortland ile de geçemedik bariyerleri. Vatandaşa doğru gece boyunca durmadan ateş ettiler'

Bazı askerlerin kendilerine gelerek teslim olduğunu söyleyen Ateş, Borsa İstanbul ve mahalle içinde arama yaptıklarını, gözaltına aldıkları sanıkları emniyete götürdüklerini söyledi.

Tanıkların dinlenilmesinin tamamlanmasından sonra taleplerle ilgili görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu bir kısım müştekilerin davaya katılma talebinin kabul edilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, katılma taleplerinin kabulüne karar vererek, avukatı bulunmadığı için savunması alınamayan tutuklu sanık Ahmet Baykal'ın savunmasının alınabilmesi için duruşmayı yarına erteledi.

09.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, tutuklu sanık eski Binbaşı Ahmet Baykal savunmasında hakkındaki tüm suçlamaları reddederek, FETÖ üyesi olmadığını iddia etti.

Aldığı eğitimler, tugayın işleyişi, KOKTOD faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Baykal, olay günü Borsa İstanbul'da yaralandığını, kendisini ateşten korumak için karanlık bir bölgeye gittiğini söyledi.

Baykal, kan kaybından gözünün kararması sonucu yere düştüğünü anlatarak, bir grubun kendisini Borsa İstanbul binasının önüne taşıdığını, daha sonra Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğünü, darbe ile FETÖ'yü ilk kez burada duyduğunu öne sürdü.

'Savcılık ifadelerini reddetti'

Mahkeme başkanının, 'Darbeyi ilk kez emniyette öğrendim' diyorsun ancak savcılık ifadende, '15 Temmuz'da 20.30-21.00 civarında Tuğgeneral Mehmet Nail Yiğit'in yaptığı konuşmada silahlı kuvvetler yönetime el koydu dediğini' söylemişsin. Neler diyeceksin?' sorusuna sanık Baykal, 'Savcılık ifademi reddediyorum.' dedi.

Mahkeme başkanı da bunun üzerine sanık Baykal'a, cep telefonunda dijital inceleme raporlarında WhatsApp yazışmalarının bulunduğuna dikkati çekerek, 'Grup yazışmalarında 'İMKB düşmek üzere', 'kapıları kırdılar', 'yardım', 'halk dağıtıldı', 'polisten ses çıkmıyor', 'mühimmat var, moraller yüksek', 'söyleyin herkes evinde kalsın', 'birkaç gün sokağa çıkma yasağı uygulansın', 'bu yazdıklarımı kimseyle paylaşmayın' gibi mesajlar var. Sen darbeyi emniyette öğrendim demişsin ama bunlara ne diyeceksin?' diye sordu.

Sanık Baykal da bu soruya, 'firari sanık Murat Çelik cep telefonumu almıştı.' yanıtını verdi.

Başkanın, 'Erdem Balkan diye biri ifadesinde bir evde, Cihangir isimli kişinin kendisinden ve senden sorumlu olduğunu, daha sonrasında senin tayininin İstanbul'a çıktığını söylüyor. Kim bu Cihangir?' diye sorması üzerine sanık Baykal da 'Bu ifadeyi reddediyorum. İfadeler yalan.' dedi.

Baykal, mahkemeden hiçbir talepte bulunmayacağını söylerken, diğer tutuklu sanıklar, tahliyelerini istedi.

Cumhuriyet savcısı, tüm tutuklu sanıkların bu hallerinin devamını ve eksikliklerin giderilmesini talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, askeri öğrenciler Orhan Baz, Emre Sözer ve Ramazan Korkmaz’ın tahliyelerine karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 18-19 Nisan'da Silivri'deki Alibey Spor Salonu'nda görülmek üzere erteledi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-03 Temmuz (2017) 'İstanbul 15 sanık Darbe Yap./Borsa İstanbul İşgali' davası

(10 Mart 2018, 18:24)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12551    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

FETÖ'cü Yaver Ali Yazıcı davası

14.06.2020 19:12 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16..
Tamamı 14.6.2020

Hanefi Avcı Yargısına Soruşturma

14.06.2020 19:36 Ankara'da, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), kamuoyunda "Devrimci Karargah" adıyla bilinen ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yargılanıp hapis cezası aldığı davanın, FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle meslekten çık..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ Mahrem İmamına 12 Yıl Hapis

14.06.2020 19:45 Ankara'da, FETÖ/PDY mahrem imamlarından olduğu iddiasıyla yargılanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eski denetçisi Ramazan Erçil, 12 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. 4 Haziran'da Ankara 25'inci..
Tamamı 14.6.2020

Fetö Işık Evlerine İçkili Kamuflaj

14.06.2020 20:15 FETÖ'nün özellikle çocukları devşirdiği ışık evlerinin, boş içki şişeleri, sanatçı posterleri ve sol yayınlarla kamufle edilerek yeniden açıldığı belirlendi. Örgütün hijyen evleri ismini verdiği adreslere yapılan opera..
Tamamı 14.6.2020

FETÖ'nün 'Kacsaatoldu' Trolüne dava

14.06.2020 20:26 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün sosyal medya hesabı '@kacsaatolduson'un yöneticisi olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame mahkemeye..
Tamamı 14.6.2020

Ergenekon Hakimi Çalmuk davası

14.06.2020 16:11 İstanbul'da, 'Silahlı terör örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'Anayasal düzeni, hükümeti ve meclisi ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istenen Ergenekon dava..
Tamamı 14.6.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

14.06.2020 19:02 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 14.6.2020

Fetö Komedyenine Hapis gerekçesi

14.06.2020 19:27 Ankara'da, komedyen Atalay Demirci'ye, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada verilen 5 yıl hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Atalay Demirci, 15 Temmuz'dan sonra örgütle irtibatını devam ettirmiş..
Tamamı 14.6.2020

CHP'li Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na şok

30.05.2020 17:50 CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, kamuoyuna 'Darbe ve İşgal' başlıklı yazılı bir açıklama yaptı. Deniz Baykal'a yakın isimlerden olan ve partide Genel Başkan Yardımcılığı görevine kadar yükselen Yılmaz Ateş..
Tamamı 30.5.2020

1 Ş'lık örgütte Ayasofya rahatsızlığı

30.05.2020 17:07 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olan firari Today's Zaman eski Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'da İstanbul'un Fethi dolayısıyla Fetih Suresi okumasını Batı'ya şikayet etti. ..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Destekçisi Ergenekoncuya Hapis

30.05.2020 14:49 İstanbul'da, 15 Temmuz gecesi alçak darbe girişimini alkışlayan sosyal medya paylaşımları sebebiyle hakkında iddianame düzenlenen Avukat Vural Ergül, örgüte yardım suçlaması kapsamında 3 yıl 45 gün hapis cezasına çarpt..
Tamamı 30.5.2020

Donanma Sınav Kumpasına dava

30.05.2020 15:45 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) talimatıyla Deniz Kuvvetleri Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda 2013'teki mülakat komisyonunda kriptolu şifreleme sistemiyle, FETÖ'cü olmayan ad..
Tamamı 30.5.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

30.05.2020 15:56 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz'un, 'silahlı terör örgü..
Tamamı 30.5.2020

Korona soruşturmaları durduramadı

30.05.2020 16:48 Konya'da, FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmaya koronavirüs engel olmadı. Son bir yıl içerisinde itirafçı olan mahrem abilerin ifadelerinde geçen isimlerin tek tek analizi yapan polis, 660 FETÖ ü..
Tamamı 30.5.2020

Fetö Medyasına 17 Hapis Onandı

30.05.2020 16:34 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına yönelik açılan ve sonuçlanan davaya dair temyiz başvurusuna bakan Yargıtay 16. Ceza Dairesi kararını verdi. 16 Mayıs'taki gelişmeye göre,  Yargıtay, FE..
Tamamı 30.5.2020

Jandarma Darbe davası

30.05.2020 14:32 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin 2016'daki darbe girişimi sırasında, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 15 Mayıs'ta Ankara 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklulu..
Tamamı 30.5.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.900.906