Tam
EskidenYeniye
 

Kara Harp Okulu Darbe davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Kara Harp Okulu'nda yaşanan eylemlere ilişkin 5'i firari, 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.03.2018 15:35 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Kara Harp Okulu'nda yaşanan eylemlere ilişkin 5'i firari, 307 sanığın yargılanmasına devam edildi.

06.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatlar hazır bulundu.

Sanık Abdürrahim Ala, savunmasında, 15 Temmuz gecesi bütünleme sınavı için okulda bulunduğu söyledi.

Yoklama alınmasının ardından koğuşa ders çalışmaya çıktığını belirten Ala, daha sonra yeniden yoklama alınacağının söylenmesi üzerine koğuştan ayrıldığını dile getirdi.

Ala, şoklama alınacak yere giderken üzerinde eşofman ve terlik olduğunu kaydederek, toplanma yerine daha önce görmediği Binbaşı Hasan Hüseyin Ecik'in geldiğini ve 20 kişinin kendisiyle gelmesini söylediğini aktardı.

Ecik'e yakın 7. Bölük'te bulunduğu için 20 kişinin içerisinde yer aldığını ileri süren Ala, '7. Bölük'ün deposundan silah ve yanında getirdiği mühimmatları almamızı söyledi. O sırada kim olduğunu hatırlamadığım bir arkadaşımız Binbaşı Ecik'e ne olduğunu sordu. Binbaşı Ecik de bir bilgisinin olmadığını, sadece söylenenleri yapmamız gerektiğini ifade etti.' diye konuştu.

'Kendi askerimize, polisimize mi ateş edeceğiz?'

Daha sonra silah seslerinin geldiğini anlatan Ala, şöyle devam etti:

'Silah seslerini duymamız üzerine okula bir terör saldırısı olabileceğini düşündük. Daha sonra jetler uçmaya başladı. O esnada komutanlar okula geliyorlardı. Ortalık çok karışıktı. Bu sırada Albay İlhami Polat, Hasan Hüseyin Ecik ve birkaç kişi gelip gruba bir şeyler söyledi. Grubun arkasında olduğum için ne söylediklerini anlamadık. Konuşmalardan 'TSK yönetime el koydu.' cümlesini işittim. Şaşkınlıkla arkadaşlarla konuşurken, Albay İlhami Polat 'Kendi aranızda konuşmayın, korkacak bir şey yok.' demesi üzerine yanımdaki arkadaşım 'Komutanım bir şey yok diyorsunuz ama böyle bir durumda askerle polis karşı karşıya gelmez mi, biz şimdi kendi askerimize, polisimize mi ateş edeceğiz?' diye sordu. Bunun üzerine Polat sert bir dille, 'Siz sadece size verilen emirleri yerine getirin, merak etmeyin.' dedi ve yanımızdan ayrıldı.'

Üzerine atılan suçları kabul etmeyen Ala, tahliye talebinde bulundu.

'Usulsüz bir emir almadım'

Sanık Duran Baştuhan da darbe girişiminin yaşandığı gece 12.00-01.00 saatlerinde küçük bir grubun kalkışma içerisinde olduğunu öğrendiklerini ifade etti.

Bu süreç içerisinde komutanlarının usulsüz bir emir vermediğini dile getiren Baştuhan, birlik içerisinden de kimsenin nizamiyeden dışarı çıkmadığını söyledi.

Darbecilerle alakası olmadığını iddia eden Baştuhan, beraatini istedi.

'Verilen mühimmatı silahıma takmadım'

Sanık Ali Gümüşoğlu ise darbe girişiminin yaşandığı gece komutanlarına ne olduğunu sorduklarını ve onların da bir şey bilmediklerini ifade ettiğini belirtti.

Komutanlarının kendilerine nizamiyenin iç tarafında beklemesini söylediğini anlatan Gümüşoğlu, 'Komutanlarımın dediği yere geçtim. Gecenin ilerleyen saatlerinde Abdullah Beyaztürk tarafından mühimmat ile tanımadığım bir kişi tarafından kompozit başlık ve hücum yeleği getirildi ancak bana verilen mühimmatı silahıma takmadım.' ifadelerini kullandı.

Gümüşoğlu, darbe girişimiyle alakasını olmadığını savundu.

Sanıklar Burak Çapoğlu, Mustafa Arslan, Furkan Noyin ve Dursun Yıldırım da savunmalarında suçlamaları kabul etmeyerek, beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya, öğle arasından sonra devam edilmek üzere ara verildi.

Savunmasına şehitlere rahmet dileyerek başlayan sanık İbrahim Öztüto, darbe girişiminde bulunanlardan şikayetçi olduğunu söyledi. Öztüto, darbe girişimi gecesi bütünleme sınavı için okulda bulunduğu belirterek, başka hiçbir faaliyette yer almadığını ileri sürdü.

Öztüto, komutanlardan darbe girişimiyle ilgili emir almadığını ifade ederek, darbe yapılacağını ilişkin daha önceden bilgisinin olmadığını söyledi.

Öztüto, FETÖ ile hiçbir ilgisinin olmadığını savunarak, beraatını talep etti.

'Tabur komutanı sandıktan mühimmat almamızı emretti'

Sanık Buğra Han Çetiner de 15 Temmuz günü akşam yoklamasına kadar günün büyük bir bölümünü ders çalışarak geçirdiğini dile getirdi. Akşam yoklamasının yapılmasının ardından odasına gittiğini anlatan Çetiner, bir süre sonra nöbetçi öğrencinin koğuşlar bölgesindeki koridordan 'kamuflajlı içtima' diyerek kendilerine seslendiğini aktardı.

Nöbetçi üsteğmenin bir süre sonra kızgın şekilde aşağı inmelerini emrettiğini anlatan Çetiner, bunun üzerine arkadaşlarıyla içtimaya gittiklerini söyledi. Çetiner, içtima yapılan yere gelen Tabur Komutanı Binbaşı Hasan Hüseyin Ecik'in doğrudan depo bölgesine geçtiğini, üsteğmenden depoya açmasını istediğini aktardı.

Binbaşı Ecik'in bir süre depoda kaldığını bildiren Çetiner, 'Tabur komutanı, '20 kişi buraya gelsin.' diye emir verdi ve bu emri 3 kez tekrarladı. Bunun üzerine benim de aralarında bulunduğum en yakın ve rastgele olan grup komutanın yanına gittik. Komutanımız sandıktan 3 ya da 5 mühimmat bulunan şarjörlerden almamızı emretti.' dedi.

' Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koydu'

Dışarıdan silah seslerinin geldiğini anlatan Çetiner, tabur komutanın emriyle koşmaya başladıklarını söyledi.

Anafartalar tarafına vardıklarında tabur komutanının 'Misafir askeri personel ayrılsın' diye bir kez daha emir verdiğini belirten Çetiner, şöyle devam etti:

'Bu noktada arkadaşlarımızla 'Terör saldırısına karşı koymaya gidiyoruz.' diye düşündük. Arkadaşlarımızla helalleşmeye başladık. Anafartalar taburunun yanındaki cepte düzen aldık. Bir süre sonra bizim bulunduğumuz yere gelen tabur komutanı grubu karşısına alarak konuşmaya başladı. Duyduğum ilk cümle, 'Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koymuştur.' oldu. Bunu duyunca afalladım. Konuşmasının devamında kurmay başkanının emriyle okulun emniyetini sağlamak amacıyla nizamiyelere dağılmamızı ve sessiz olarak emirleri uygulamamız gerektiğini söyledi. Tabur komutanı bu sözleri söyledikten sonra ortadan kayboldu. Bir daha da kendisini görmedim.'

Sanıklardan İlker Yüksel ve Hidayet Güçlü de savunmalarında suçlamaları kabul etmeyerek, beraat talebinde bulundu.

Duruşma yarına ertelendi.

07.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatlar hazır bulundu.

Sanık öğrencilerden Serkan Uysal, savunmasında, darbe girişiminin gerçekleştiği yıl 4. sınıf öğrencisi olduğunu, 15 Temmuz günü bütünleme sınavına kaldığı için okulda bulunduğunu anlattı. Darbe girişiminin yaşandığı gece saat 21.00 sıralarında içtima alındığını ifade eden Uysal, içtimaya çıkanlardan oluşturulan 20 kişiye silah ve mühimmat verildiğini söyledi.

İlerleyen saatlerde ikinci kez içtima alındığını anlatan Uysal, 'Komutanlarımız olası bir terör saldırısı olduğunu ve nöbet tutulacağını söyledi. Arkadaşlarımla 3. Bölük'e gittik. Nizamiyeye vardığımızda ilk gruptan giden arkadaşlarımız da oradaydı. Gecenin ilerleyen saatlerinde komutanlarımız tarafından mühimmat dağıtıldı ve farklı saatlerde bize yiyecek getirdiler. Sabah 08.00'de tabur bölgesine geçtik. Silah ve mühimmatları bıraktık. O andan itibaren televizyonlardan darbe girişiminin olduğunu öğrendim.' diye konuştu.

Uysal, 15 Temmuz gecesi nizamiyede bulunduysa da darbeden haberi olmadığını ileri sürdü.

'FETÖ'cüler bana iftira attı'

Sanık öğrencilerden İlkay Şen de FETÖ ile irtibat ve iltisakının olmadığını iddia etti.

FETÖ ile irtibatının bulunmadığı için bu duruma düşürüldüğünü savunan Şen, 'FETÖ'cü olan kişiler, kendini aklamak, cezaevine girmekten korkmak ya da her ne için yapıyorlarsa bana iftira attı. Bense iftira sebebiyle örgütle hiçbir bağım ve alakam olmamasına rağmen aylardır suçsuz yere cezaevindeyim. Bir FETÖ'cü bana iftira atıyor, ben de bunun iftira olduğunu anlatmaya çalışırken kendimi cezaevinde buluyorum.' dedi.

Gözaltında olduğu süre zarfında defalarda ailesi ve sevdiklerine hakaret edildiğini öne süren Şen, eski ifadesini de ailesiyle tehdit edildiği için baskı altında verdiğini ileri sürdü.

Suçsuz olduğunu savunan Şen, beraatını istedi.

Mustafa Ahraz, İbrahim Pektaş, Adnan Katırcıoğlu ve Kadir Taşdemir de savunmalarında suçlamaları kabul etmeyerek beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya, öğle arasından sonra devam edilmek üzere ara verildi.

Duruşmada sanıklardan Muhammed Musab Aytekin, savunmasında darbe girişimiyle ilgisinin bulunmadığını, okulda komutanların verdikleri emirleri yerine getirdiklerini öne sürdü.

Darbe girişimi akşamı saat 21.30 sularında içtima alındığını, daha sonra nizamiye etrafındaki ağaçların altında bekleme emrinin verildiğini söyleyen Aytekin, şöyle devam etti:

'Nizamiyeye geçtiğimizde Veysel üsteğmen vardı. Radyo yayınından FETÖ'nün darbe girişimini öğrendik. Komutana sorduk, 'Hukuksuz bir darbe girişimi.' diye cevap verdi. Okula giriş ve çıkışın kapatıldığını söyledi. Emredilen yerlerde beklemeye devam ettik. Sabaha doğru yeniden nizamiyeye geldiğimizde komutan orada yoktu. Öğretmen subayların nizamiyeden giriş yaptığı söylendi. Sonra tabura döndük. Yorgunduk ve koğuşlarda istirahat ettik. Öğleden sonra saat 15.00 gibi subayı aradık. Bulamayınca birkaç arkadaşla dekanlığa gittik. Sınavın ertelendiğini söylediler. 18 Temmuz'da okul komutanı bizleri topladı. KHK ile tasfiye olduğumuzu öğrendik.'

Kendisine isnat edilen suçlamaları kabul etmediğini belirten Aytekin, darbeye iştirak etmediklerini ve silahlarını komutan emriyle aldıklarını söyledi. Aytekin, 'Üzerimizde eşofmanlarımız var. Eşofmanla darbe yaptığımız söyleniyor. Darbeye karşı okulu koruduğumuz hiç söylenmiyor.' dedi.

Aytekin, kaçma şüphesinin bulunmadığını belirterek, tahliyesini talep etti.

'Zaten birlik içerisindeyiz diye düşündüm'

Sanıklardan Talha Çetin de darbe girişimiyle ilgisinin bulunmadığını öne sürdü.

Bank Asya'da hesabının olmadığını, ByLock listesinde adının geçmediğini ifade eden Çetin, 15 Temmuz'da akşam yemeği yedikten sonra koğuşlara ders çalışmaya çıktıklarını, bir süre sonra tabur komutanı Hüseyin Ecik'in emriyle içtima alanına indiklerini belirtti.

FETÖ ile iltisakı bulunduğu yönündeki suçlamaları kabul etmeyen sanık Çetin, şöyle konuştu:

'İçtima alındı. Koğuşlara çıktık. Bir süre sonra yeniden içtima alınacağı emri geldi. Bu defa silah almamız da emredildi. Saat 22.30 sıralarıydı. Komutanlar herkese bir yerde bekleme emri vermişti. Gece 02.00 sıralarında dinlenmek için nizamiyeye gittim. Radyoda ordu komutanlarının sesi vardı. Bu kalkışmanın darbe girişimi olduğunu orada anladım. Askerlere birliğinde kalmaları uyarısında bulunuluyordu. Zaten birlik içerisindeyiz diye düşündüm. Komutanların bazılarına neler olduğunu sorduğumuzda, herkesin kendi güvenliğini aldığı cevabını verdiler. Sabah 9-10 civarında KHK ile okulun kapatıldığını öğrendim. Silah almamız suç olarak lanse ediliyor. TSK, 'Emre mütalaa asta düşmez.' der ve verilen emre itaat etmemiz istenir. Komutan emretti, silahları aldık. 'Yaklaşan olursa uyarın.' emri de verildi. Silahlarımız tam dolduruşta değildi.'

Beyanların ardından mahkeme heyeti, yarın devam etmek üzere duruşmayı bitirdi.

08.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmada savunma yapan sanıklardan eski askeri öğrenci Mehmet Ali Şahin, darbe girişimiyle ilgisinin bulunmadığını ve girişimi lanetlediğini söyledi.

Askeri öğrenciliğinin yanı sıra milli sporcu olduğunu dile getiren Şahin, olay günü antrenman yapmak üzere KHO'da bulunduğunu ifade etti. Şahin, şunları söyledi:

'O akşam saat 21.00 civarında içtima emredildi. Nizamiyelere dağıtıldık ve sabaha dek bekledik. Mühimmatın geldiğini gördüm ama dağıtılıp dağıtılmadığını bilmiyorum. Bize teslim edilen silahları sabah bıraktık. Yarışmaların iptal olduğunu öğrenince Ilgın'a döndüm. Ordunun pentatlon takımında milli sporcuyum. Bugüne dek madalyalarımı babama armağan etmiştim. Ancak şimdi aklımda sadece babamın açık görüşteki gözyaşları var. Bir milli sporcu olarak darbeden yargılanmak kanıma dokunuyor.'

Bank Asya'da hesabı bulunmadığını ve ByLock programı kullanmadığını öne süren sanık Şahin, mahkeme heyetinden tahliyesini ve beraatini istedi.

'Nizamiye önüne kamyon çekilmişti'

Sanıklardan Murat Duruoğlu, 2012'de KHO'yu kazandığını, son yıl Mühendislik Ekonomisi dersinden bütünlemeye kaldığını ve 16 Temmuz 2016 günü sabah 09.00'da yapılması planlanan sınava girmek üzere okulda bulunduğunu belirtti.

Olay günü akşamı askeri gazinoda ders çalışırken içtima emri verildiğini, içtimada tabur komutanı Hasan Hüseyin Eçik'in bir grup askeri alandan ayırarak silahlandırdığını söyleyen sanık Duruoğlu, aralarında kendisinin de olduğu diğer öğrencilerin serbest bırakıldığını kaydetti.

Duruoğlu, bunun üzerine koğuşa giderek istirahate çekildikten bir süre sonra uçak sesleri duyduğunu, 'acil içtima' diye yapılan çağrıdan sonra herkesin yeniden içtima alanında toplandığını ve askerlerin silahlandırıldığını ifade etti. Duruoğlu, şöyle devam etti:

'İçtimaya yeniden çağrıldığımızda bazı askerler Hakan üsteğmene 'Neler oluyor?' diye sordular. Askerlere silahlanmaları emri verilirken, 'Arkadaşlar soru sormayın. Gittiğiniz nizamiyelerde ne yapmanız gerektiği söylenir.' diye söylendi. Ben 4 No'lu nizamiyeye gönderildim. Silah vermişlerdi ama mühimmatsızdık. 10 metre aralıklarla bizi dizdiler ve beklemeye başladık. Sonra mühimmat geldi. Elden ele askerlere dağıtıldı. Mustafa üsteğmeni görünce 'Ne oluyor ?' diye sordum. 'Emir bekleyin' diye cevap verdi. Saat 02.00 gibi asker arkadaşların darbe girişimi haberlerinden bahsettiklerini duydum. Bizden önce silahlandırılan askerlerin kim olduklarını bilmiyorum. Mühimmat dağıtıldıktan sonra kurma kolu çekmememiz gerektiği emredildi. Nizamiye önüne kamyon çekilmişti. Nizamiyeden giriş ve çıkışın yapılıp yapılmadığını bilmiyorum çünkü nizamiye kapısına uzak bir konumdaydık. Askerlere yorulanların olduğu yerde dinlenebileceği bildirildi. Sabahleyin silah ve mühimmat bıraktık. Bütünleme sınavının ertelendiği haberi verildi.'

Sanık Duruoğlu, sınavın tehir edilmesinin ardından ikamet ettiği Kayseri'ye döndüğünü, daha sonra yeniden sınava çağrıldığını, sınava girdikten sonra yeniden Kayseri'ye döndüğünü belirtti.

Olay gecesi birliğini terk etmediğini, Kayseri'deyken de çağrılması üzerine kendisinin teslim olduğunu aktaran Duruoğlu, FETÖ üyesi olmadığını öne sürerek tahliye talebinde bulundu.

Beyanların ardından mahkeme heyeti, 12 Mart Pazartesi günü devam etmek üzere duruşmayı sonlandırdı.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-12 Temmuz (2017) 'Ankara 307 sanık (ilk 239) sanık Darbe Yap./Kara Harp Okulu' davası

(10 Mart 2018, 15:35)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12554    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.387.289