Tam
EskidenYeniye
 

Ankara 22 sanık: Fetö Askeri Yargısı

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargıdaki yapılanmasına ilişkin eski Genelkurmay Adli Müşavirleri Muharrem Köse ve Hayrettin Kaldırımcı'nın da aralarında bulunduğu 22 kişinin 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.03.2018 13:03 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargıdaki yapılanmasına ilişkin eski Genelkurmay Adli Müşavirleri Muharrem Köse ve Hayrettin Kaldırımcı'nın da aralarında bulunduğu 22 kişinin 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlarından yargılanmasına devam edildi.

16 Mart'ta Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Köse ve Kaldırımcı'nın da arasında bulunduğu tutuklu sanıklar ile tutuksuz sanıklar, müşteki ve sanık avukatları katıldı. Bazı sanıklarla ise tutuklu bulunduğu cezaevinden telekonferans sistemiyle bağlantı kuruldu.

Mahkeme Başkanı Hayrettin Tanrıkulu, sanıklardan Özgür Tüfekçi'nin dosyasının ayrılarak İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında açılan davayla birleştirildiğini, firari sanıklar Kurtuluş Kaya ve İlhan İpek'in halen yakalanamadığını belirtti.

Duruşmada daha sonra tanıklar dinlendi.

İlk dinlenen, darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı olan emekli Albay Naci Akdemir oldu.

Akdemir, darbe girişimi günü mesaisini bitirip eve gitmesinin ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı emekli Orgeneral İhsan Uyar'dan telefonla aldığı emirle önce onun yanına gittiğini, birlikte Kara Havacılık Komutanlığına doğru yola koyulduklarını, ardından yine onun emriyle karargaha döndüğünü anlattı.

-Derdest edilişini anlattı

Uyar'ın emri üzerine dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı Adli Müşaviri Mehmet Emin Yapar'ın odasında beklemeye başladığını ifade eden Akdemir, odada bulunduğu sırada dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreteri Uğur Karaca'nın odaya girdiğini bildirdi.

Akdemir, Karaca'nın kendisine 'Burada ne arıyorsun?' diye sorduğunu belirterek, şunları söyledi:

'Kamuflaj kıyafetliydi. Yanında kamuflajlı birkaç kişi vardı. Bir anda bana el attılar. Koli bandıyla ağzımı kapattılar, ellerimi arkadan tutarak arka tarafa götürdüler, plastik kelepçe taktılar. Hatırladığım kadarıyla bir kişi tabanca tutuyordu. Yapar'a baktım, masasının yanında ayakta duruyordu. Müdahalesi veya sözü olmadı. Onun dışında ben Akıncı Üssü'ne götürüldükten sonra eşim telefonla kendisini arıyor, o da 'Komutanlarla gitti' diyor. Benim Yardımcım Ali Koçyiğit binbaşıya da başlangıçta 'Nerede olduğunu bilmiyorum' demiş. Daha sonra 'Benim odamda tanımadığım birileri aldı, götürdü' demiş.'

Sanık Yapar söz alarak, her şeyin bir-iki dakikada olduğunu, şoka girdiğini, Akdemir'in Kuvvet Komutanı'nın ya da Kurmay Başkanı'nın emriyle alındığını düşündüğünü savunarak, 'Herkes yeri geldiğinde canının kıymetini biliyor. Ben hukukçuyum, kahraman değilim.' dedi.

Soru üzerine Yapar, sabah 04.00'e kadar odasında beklediğini söyledi.

Gizli tanık beyanı alındı

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde gizli tanık 'Portakal'ın dinleneceği bildirildi.

Sanık avukatlarından Akın Uyar, gizli tanığın açık kimliğinin ortaya çıktığını ifade etti. Gizli tanığa ait olduğunu savunduğu ismi ve çalıştığı yeri söyleyen Uyar, 'Bu kadar bilgi varken gizli tanık olarak dinlenmesi hukuka uygun değil. Duruşmada dinlensin.' dedi.

Mahkeme heyeti, savcının da talebi doğrultusunda avukatın istemini reddetti. Ardından duruşma salonundaki ekrana sesi ve görüntüsü deforme edilerek yansıtılan gizli tanığın beyanı alındı.

Gizli tanık, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim gördüğü sırada 'cemaat' evlerinde kaldığını anlatarak, 'Sanıklardan Mustafa Eruyar da muhtemelen maddi durumunun iyi olmaması veya dini hassasiyet gibi sebeplerle bu evlerde kalıyordu. Bu arkadaş, bölge tabir edilen 5-10 evde etkin bir arkadaştı. Dini duyguları yüksek biri olarak biliyordum. O dönem, cemaat tabir edilen yerde bizim abimiz gibiydi.' dedi.

Söz alan Eruyar ve avukatı ise gizli tanığın beyanlarının çelişkili olduğunu öne sürdü. Eruyar, üniversitede önce devlet yurdunda kaldığını, üçüncü sınıftan sonra Konya'ya döndüğünü ve sınavlara Ankara'ya geldiğini anlattı.

MİT tırlarını durduran albay hakkında 2011'deki soruşturma

Tanık Şahin Polat da 2011'de Van'da Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Adli Müşaviriyken kolordunun terörle mücadele görevleriyle ilgili gizli bilgilerin peş peşe internette yayınlanmaya başladığını, bunun üzerine kolordu komutanının emriyle kurulan heyetin araştırma yaptığını ifade etti.

Araştırma sonucunda, kurmay yarbay Özkan Çokay'ın laptopunda gizli bilgi ve belgeler bulunduğu ve internete bağlı olmaması gereken bilgisayarla internetten bir yere bilgi gönderildiğinin belirlendiğini aktaran Polat, soruşturmaya önce askeri savcı Zafer Metin'in baktığını anlattı.

Savcının, Çokay ve Mersin'in tutuklanması talebinin mahkemece kabul edilmediğini bildiren Polat, bu arada savcının memleketi Isparta'ya izne gönderildiğini, soruşturmanın da sanıklar arasında bulunan Seyfi Bulduk'a verildiğini belirtti ve şöyle devam etti:

'Bu iki kişinin evinden çok yoğun miktarda materyal çıkmıştı, hard disk, flaş bellek… Materyali incelemek için Ankara'dan bilirkişiler çağrıldı. Bu sırada komutanın çalışmak istemediği Çokay ve Mersin gönderildi. Bir hafta sonra, kurmay başkanı Erdem Özcan beni çağırdı. 'Savcı Seyfi Bulduk, bizim karargahta çalışan üç astsubayın evlerinde arama yapılacakmış' dediler. Bir müddet sonra adamlar bizi arayarak, 'Savcı nerede kaldı? Evde bekliyoruz' dediler. Şaşırdık. Gizli belge bulunduran, evinde mi tutar? Daha sonra bu astsubaylar tutuklamaya sevk edildi. İki kurmay subayı kurtarmak için bu iki kişinin kurban edildiği belliydi.'

Soruşturma sonucunda Çokay ve Mersin hakkında takipsizlik kararı verildiğini, astsubaylar hakkında dava açıldığını bildiren Polat, 'O kurmay yarbaylardan birisi, görev bilgisayarına internet bağlanmayacağını biliyor. 'En kötü ihtimalle görevi ihtimalden soruşturma geçirir' diye düşündük. Bunlar Harp Akademilerine birer yıllık eğitime gönderildiler. Ardından ABD'ye gitmişler. Bu subaylardan Özkan Çokay, MİT tırlarını durduran alay komutanı.' diye konuştu.

Polat, sanık Bulduk'un sorusu üzerine, takipsizlik kararına kolordu karargahınca itirazda bulunulmadığını, zira itirazın reddedileceğini ifade ederek, 'İtiraza Ağrı bakacaktı. Oradaki hakim de Seyfi Bulduk ile aynı görüşteydi.' dedi.

Bulduk ise takipsizlik kararının 22 kişi hakkında olduğunu, dosyalarının müfettişlerce incelendiğini ancak usulsüzlük bulunmadığını belirtti.

'Bir mantığa oturtamıyorum'

Halen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Hukuk Hizmetleri Daire Başkan Vekili Ozan Fazıl Alarslan da sanıklardan Mustafa Eruyar'ın, yasa hükümlerine aykırı olarak, üsteğmenken Milli Savunma Bakanlığı Askeri Adalet İşleri Başkanlığında Plan Koordinasyon Subayı olarak tayin edildiğini söyledi.

Bu birimin, askeri hakim sınavının hazırlandığı birim olduğunu söyleyen Alarslan, bu görevin daha önce en genç kıdemli bir yüzbaşı tarafından yürütüldüğüne işaret etti.

Alarslan ayrıca, bu görevden önceki atamalarda Eruyar'ın Ağrı'ya gideceğinin belli olmasının ardından bir teğmenin 'Mustafa şimdi Ağrı'ya gidiyor ama 2 sene sonra Selahattin Karakaya'nın yerine gelecek.' dediğini aktararak 'Bunu bir mantığa oturtamıyorum.' dedi.

Katibine mobing uyguladığı yönünde sahte isimle Genelkurmaya gönderilen ihbar mesajı üzerine kendisi hakkında soruşturma açıldığını, katibinin aksi yöndeki beyanının ardından dosyanın kapandığını anlatan Alarslan, hakkındaki soruşturmanın, sanıklardan Mehmet Ali Almış tarafından açıldığını bildirdi.

Alarslan, ancak o dönemde bazı hakimler hakkındaki vahim iddialara ilişkin dosyaların evrak üzerinden, ifade bile alınmadan kapatıldığını kaydetti.

Eruyar ise Ağrı'daki görev yapan herkesin istediği yere tayin olduğunu ifade etti.

Davaya 19 Mart Pazartesi, Sincan Cezaevi Kampüsü'nün yanındaki duruşma salonunda devam edilecek.

Paralel yapı-02 Mayıs (2017) 'Ankara Yargı Yapılanması/Hakim Savcılar 22 sanık' davası

(17 Mart 2018, 13:03)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12596    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.505.262