Tam
EskidenYeniye
 

Ankara 136 sanık: Fetö Askeri Yargısı

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında ortaya çıkan sözde 'sıkıyönetim mahkemelerinde görevlendirme listesi'nde ismi bulunan ve örgütün askeri yargı yapılanmasını oluşturdukları iddia edilen 136 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.03.2018 17:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında ortaya çıkan sözde 'sıkıyönetim mahkemelerinde görevlendirme listesi'nde ismi bulunan ve örgütün askeri yargı yapılanmasını oluşturdukları iddia edilen 136 kişinin yargılanmasına devam edildi.

13.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsü'nde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatlar hazır bulundu.

Tanıkların dinlenilmesiyle devam edilen duruşmada konuşan L.M, hukuk fakültesini okuduğu Ankara'da FETÖ'ye ait evlerde kaldığını, burada FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitap okuma, kasetleri izleme gibi faaliyetlerde bulunduklarını anlattı.

Davanın sanıklarından Figen Yegit ve Esra Kantemür'ün de bu evlerde kaldığını dile getiren tanık L.M, Mahkeme Başkanı Sabahattin Sarıdoğan'ın, 'Kaldığınız evlerde size sınav soruları verildi mi?' sorusuna, 2013'teki askeri hakimlik sınav sorularının verildiğini, sınavda soruların bir kısmının çıktığını ancak kendisinin sınavı kazanamadığını belirtti.

Tanık L.M, eşi ile tanışıp evlenmesini de örgütün sağladığını aktardı.

L.M'nin beyanlarının ardından söz alan sanıklar Yegit ve Kantemür, tanığın beyanlarını kabul etmediklerini söyledi.

Tanık M.M, sanıklardan Süleyman Çelebi, İsmail Pektaş, Ahmet Akdoğan, Mustafa Sünter, İbrahim Yıldırım, Hüseyin Ayyıldız, Salih Kocaoğlu, Yunus Emre Keskin ve Aydın Keleş'i tanıdığını, bu isimlerin çoğunun üniversiteden sınıf arkadaşı olduğunu söyledi.

Kendisinin yaklaşık bir buçuk yıl savcı olarak görev yaptıktan sonra kamu görevinden ihraç edildiğini dile getiren M.M, Tokat Cumhuriyet Başsavcılığına giderek bildiklerini daha önce anlattığını kaydetti.

Sanık İbrahim Yıldırım'ın sınıf arkadaşı olduğunu ve FETÖ etkinliklerinde gördüğünü ifade eden M.M, Yıldırım'ın FETÖ evlerinde kalıp kalmadığını bilmediğini bildirdi.

Tanık M.M, üniversiteyi kazandıktan sonra kayıt için gittiğinde kendisini karşılayan ve FETÖ evlerine yönlendiren kişilerden birinin sanık Yunus Emre Keskin olduğunu, Keskin'in 'bölge talebe mesulü' olabileceğini belirtti.

Bir dönem kaldığı FETÖ evinde 'murakıplık' görevini de üstlendiğini aktaran M.M, murakıbın görevinin FETÖ evlerinde kalan öğrencileri ders çalıştırmak ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu beyan etti.

M.M, kendisine askeri hakimlik sınav sorularının verildiğini, bazı sanıkların da bu soruları aldığını, askeri hakimlik sınavını kazanmasına rağmen mülakatta elendiğini ifade etti.

Örgütte kod isim kullanılmasına ilişkin soru üzerine tanık M.M, 'Bize anlatılan şu şekilde, bunun peygamber ve halifelerin isimlerini kullanmak için olduğu söylendi. O zaman bunun kod adı olduğunu bilmiyoruz. Bizim dini duygularımızı ön plana çıkaracak müstear isimler olduğunu biliyoruz.' diye konuştu.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde nerede olduğu sorulan tanık M.M, darbe girişimi esnasında görev yaptığı Nevşehir'de bulunduğunu, kaymakamın kendisini araması üzerine darbe girişiminden haberdar olduğunu, daha önceden darbe girişimini bilmediğini öne sürdü.

Mahkeme Başkanı Sarıdoğan'ın, 'Görevde olduğunuz sürede FETÖ'nün size talimatları oldu mu?' sorusuna M.M, 'Biz mesleğe başlamadan önce Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) seçimleri oldu. Bu dönemde cemaat üyesi hakim adaylara oy verilmesini söylemişler. Eğer ben o dönem mesleğe başlamış olsam yüzde yüz bana bunun için gelirlerdi.' dedi.

Tanığın beyanlarının ardından adı geçen sanıklar söz aldı ve tanık ifadelerini kabul etmediklerini dile getirdi.

Tanık E.O, hakkında başka bir ilde FETÖ soruşturması bulunduğunu, kendisinin de bir dönem FETÖ'nün hakim savcı çalışma evlerinde kaldığını anlattı.

Ankara Keçiören'deki çalışma evinde 2012'de yaklaşık 3 ay boyunca bulunduğunu kaydeden E.O, evde sanıklardan Ümmügülsüm Özgüven'in de kaldığını beyan etti. Tanık E.O, sanık Özgüven'in örgüt üyeliğine ilişkin ise bir bilgisinin olmadığını ileri sürdü.

Beyanlar üzerine söz alan sanık Özgüven, tanığı tanımadığını, hakkındaki ifadelerini kabul etmediğini bildirdi.

Diğer tanıkların da dinlenilmesinin ardından duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

14.03.2018 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsü'nde görülen duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen M.P, lise eğitimi boyunca örgütün evlerine gittiğini, orada kendisine 'Talha' kod ismi verildiğini, kaldığı eve davanın sanıklarından Zafer Sever'in gelip matematik anlattığını ifade etti.

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan örgüt evinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitaplar okuduklarını ve sınavlara hazırlandıklarını belirten M.P, 'Ben lisedeydim. 2008 yılıydı. Zafer abiyle bu evlerde karşılaştık. Marmara Hukuk Fakültesinde okuduğunu söyledi. Ders konusunda yardımcı oldu.' diye konuştu.

Tanık beyanına karşı söz alan sanık Zafer Sever, 'Bu kişiyi tanımam kimseye ders vermedim. Tanığın yönlendirme altında ifade verdiğini düşünüyorum.' dedi.

Tanık H.S. de sanıklardan Hilal Taşova'yı tanıdığını, örgütün hakim-savcı sınavlarına hazırlık evlerinde birlikte kaldıklarını iddia etti. 2013 yılının Eylül ayından itibaren Ankara'nın Keçiören ilçesindeki evde kaldığını beyan eden H.S, Taşova'nın 2 hafta kaldığını, daha sonra başka bir eve gittiğini ifade etti.

Söz alan sanık Hilal Taşova da tanık ifadelerini kabul etmediğini belirterek beyanların gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Tanık H.Ö. de sanık Yunus Emre Keskin'i Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden tanıdığını, FETÖ yurdunda tanıştıklarını, o dönemde Keskin'in Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtta kaldığını, sanığın örgüte öğrenci kazandırma adına faaliyetlerde bulunduğunu iddia etti.

Sanık Keskin'in 'KYK abiliği' yaptığını iddia eden H.Ö, '2007-2008 döneminde tanışmıştık. KYK'da kalan öğrencileri 'cemaat' evlerine yönlendirme faaliyetleri kapsamında görevliydi.' diye konuştu.

Sanık Yunus Emre Keskin, tanık beyanı reddettiğini, eğitim hayatı boyunca KYK'da kaldığını ancak hiçbir zaman örgüte öğrenci kazandırmak gibi bir faaliyette bulunmadığını savundu.

Kur'an-ı Kerim'e el bastırılarak soruları göstermişler

Tanık E.K. ise üç yıl savcı olarak görev yaptığını, darbe girişiminden sonra ihraç edildiğini, sanıklardan Süleyman Çelebi, Aydın Keleş, İbrahim Yıldırım, Ahmet Akdoğan, Mustafa Sunter, Yunus Emre Keskin, Hüseyin Ayyıldız, Zafer Sever, Oğuz Kaan Orman ve Akın Çelik'i tanıdığını söyledi.

Bir dönem kaldığı FETÖ evinde 'murakıplık' görevini de üstlendiğini aktaran E.K, murakıbın görevinin örgüt evlerinde kalan öğrencilere ders çalıştırmak, örgütün değerlerini benimsetmek ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu beyan etti.

E.K, sanıklardan Yunus Emre Keskin'in örgüt içindeki kod adının 'Yavuz Selim Kılıç' olduğunu, Ankara Keçiören'deki örgüt evinde adli yargı sınavlarına birlikte aynı odada çalıştıklarını belirtti.

Sanık Keskin' in 'bölge talebe mesulü' olabileceğini ileri süren E.K, sözlerini şöyle sürdürdü:

'2012 yılında bana 'murakıplık' görevi verilmişti. Sanık Zafer Sever, benim murakıplığımı yaptığım evde ders çalışırdı. Haftada 2 kez evlerine gidip gelirdim. Orada günde en az 10 saat ders çalışılırdı. Belli başlı kanunlardan 15 madde kesin okunur ve ezberletilirdi. Çok sistematik sonuç odaklı bir çalışma vardı. Askeri Hakimlik ve Savcılık, İdari ve Adli Yargı sınav soruları Kur'an-ı Kerim'e el bastırılarak 'ser murakıp' tarafından gösterildi. Ser murakıbım Erdal Gümbür idi. Orada 'Hocaefendi (FETÖ elebaşı) dahi gelse ona bile bunu söylemeyeceksiniz. Söylerseniz ailelerinizin ve çocuklarınızın başlarına çok kötü işler gelir' dedi.'

Haftada bir ser murakıbın derslerle ilgili çetele tutuğunu beyan eden E.K, 'Gülen'in 'Pırlanta' denilen kitaplarından ne kadar okuduklarının çetelesini tutuyor, bu bilgileri bir üstüne götürüyordu. Ayrıca, Bam Teli ve Kırık Testi sohbetlerini dinlemek zorunluydu.' diye konuştu.

E.K, örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u 2014'teki Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerinden önce örgütün talimatıyla yüklediğini, programı yüklemesinin amacının da bağımsız adaylara oy toplamak olduğunu beyan etti.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde Mahkeme Başkanı Sabahattin Sarıdoğan, dava dosyasına gelen sanıklara ait dijital materyellerin raporlarını ve ByLock tespit değerlendirme tutanaklarını okudu.

Tutuklu ve tutuksuz sanık ve avukatların savunmalarının tamamlanmasının ardından savcının mütalaasını alan mahkeme heyeti, daha sonra ara kararını açıkladı.

Buna göre mahkeme, 'sanıkların tutuklu bulundukları süre' ve 'delillerin büyük ölçüde toplanmış olması' gerekçesiyle, tutuklu olarak yargılanan 53 sanıktan 6'sının adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti ayrıca, Başbakanlığın davaya müdahil olma talebini de uygun buldu.

Davanın görülmesine 16 Nisan'da devam edilecek.

İDDİANAME

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan ve Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, darbecilerin hazırladığı gizli mesaj formlarına ekli askeri yargı mensuplarına ilişkin sözde 'sıkıyönetim mahkemelerinde görevlendirme listesi' ve listenin sonundaki 'Not 1'de adı geçen personelin bir kısmına, darbenin gerçekleşmesi halinde yeni görev verileceği, bir kısmının ise görevlerine devam edeceği belirtiliyor.

Askeri yargıdaki FETÖ yapılanmasında oldukları belirtilen sanıkların, darbe girişiminde bulunan askeri kanat ile arasında fikir ve eylem birliği olduğu kaydedilen iddianamede, Milli Savunma Bakanlığı 'müşteki' olarak yer alıyor.

FETÖ'nün, 2009-2014 yıllarındaki askeri yargı hakim alımları ve mesleğe kabul sınavı sorularını önceden elde edip kullandıklarına dair yeterli delil oluştuğu ifade edilen iddianamede, sınav sorularını FETÖ mensuplarına verdiği tespit edilen eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çalışanı Hüseyin Gökhan Aydoğdu da sanıklar arasında bulunuyor.

İddianamede, sanıkların 135'inin 'anayasal düzeni ihlale teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 'silahlı terör örgütü üyesi olmak', 'terör faaliyeti kapsamında resmi belgede zincirleme sahtecilik' ve 'kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık' suçlarından 45 yıl 6'şar aya kadar mahkumiyetleri talep ediliyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-16 Mayıs (2017) 'Ankara 136 sanık Darbe Yap./Sıkıyönetim Hakim-Savcıları' davası

(17 Mart 2018, 17:31)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=12597    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.963.184